Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Jel sam ja jedini koji ima problem sa prevodima u kodiju? Kad puštam filmove preko elementuma, ili imam kvačice na čć a uopšte ne prikazuje žš, ili imam žš a umesto čć hijeroglifi neki. Probao sam u settings/player/language da menjam na central european, probao i default subtitle language da stavim Serbian, opet isto?!?

Kad gledam hbogo addon sve normalno.

Kodi je 1.8.4., na gt-kingu se ne trpe poslednja verzija i hbogo eu addon.

Screenshot_102.jpg
Screenshot_101.jpg

Sad da l' je bas ovaj central eurpean windows nisam siguran. Neka me neko ispravi.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam to. Moraću da probam da skinem neki drugi prevod, nemoguće da neće. Hvala.
 
Kodi ti je identican na PC i Android meni je lakše upravljati sa njim preko daljinskog mislim da je za to i projektovan. Ako se ne varam Kodi je potekao sa Xbox 360 softvetra

U pravu si. Sad kad sam ga koristio i na PC i na Androidu sa daljincem, vidim da je dosta laksi u ovoj drugoj opciji. :)
Inace, izbegavao sam da ga instaliram na EON Box jer sam se nesto utripovao da ce mi box krenuti da brljavi, sporo radi, i sl. Do sad nisam ni google nalog ubacio u njega i radio je perfektno. sad cekam pa cu videti kako ce se pokazati...
 
LOL. Nema to nikakve veze sa tim zašto ga nema na Sony konzolama. XBMC je originalno pravljen za Xbox a ne od Xbox software-a. Kodi je pisan većinom u C++ jeziku (user addon su u Python) tako da ne postoji razlog zašto ne bi mogao da se "napravi" da radi na bilo kojem OS i bilo kojoj CPU arhitekturi.
 
Pre nekih 20-tak dana telefon Samsung S10 se updejtovao na Android 10. Posle toga sam probao u Kodi-u kroy Popcorn da pustim neki film, medjutim sta god da startujem javi 'A torrent error has occured'. Ne znam da li vezano za update telefona ili je generalno neki problem sa Popcornom? Probao sam da instaliram Elementum i on radi. Probao sam da obrisem kes memoriju, deinstaliram Kodi pa sve iz pocetka i nece. Bio bih jako zahvalan ako neko ima ideju sta bi mogao da bude problem.
 
Direktno iz kodija, ima ga u kodi addon repository.
 
Zna li neko zašto mi se kodi gasi na početnom meniju?


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zna li neko zašto mi se kodi gasi na početnom meniju?


Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ma ko će to znati, mali milion razloga. Izbriši keš, force stop ako je na boksu, apdejtuj..... samo čačkanjem ćeš doći do rešenja. Na kraju ako ne ide reinstaliraj, sačuvaj iz te verzije skriveni folder da se manje mučiš oko podešavanja.
 
Ja se sinoć zaprepastio kad sam video da mi Kodi zauzima skoro 2GB. :D Još na EON Box-u koji ima smešnu količinu memorije. Sve zbog onog Thumbnail foldera u kom se skupljaju svi Kodi-jevi thumbnail-ovi, 4000 i nešto slika je bilo u tim folderima. Ja ih ručno obrisao, sj*bo mi se ceo Kodi, obrisale se sve ikonice, pozadine pa sam ih vraćao nazad. :D

Sad više neće da zatrpava memoriju Elementum?

Htela bi da instaliram kodi na nekom laptopu ili je bolje da uzmem neki android pleyer? Da li se lako instalirana racunaru?
 
Htela bi da instaliram kodi na nekom laptopu ili je bolje da uzmem neki android pleyer? Da li se lako instalirana racunaru?
Zavisi od tebe šta ti više odgovara. Android TV Box u Stand by-u ispod TV-a na kojem pokreneš Kodi u 5 sekundi kao i sam Box i gde imas i ostale streaming aplikacije, na laptopu povezan na TV, desktop na TV, gledaš na tabletu, telefonu...

Ja imam naviku da Kodi na PC-u instaliram sa Windows 10 Store-a, najbrže i najlakše je. Komplikovanije je ono ostalo, podešavanje jezika, titlova, Elementuma itd.
 
Windows Store / UWP app verzija Kodi-a je malčice limitirana u odnosu na klasičnu x86 / x64 vezuju :p
 
Windows Store / UWP app verzija Kodi-a je malčice limitirana u odnosu na klasičnu x86 / x64 vezuju :p
Eve ga doktor. [emoji14] xD

Ne zeri, hmm, nisam znao to. Po čemu je limitarana? Za laku noć da nam objasniš lolz. :D xD

Neka Microsoft-ova pravila/politika p***e ma***ine pa je izbačeno nešto? Isto važi i za Google Play možda?
 
Zavisi od tebe šta ti više odgovara. Android TV Box u Stand by-u ispod TV-a na kojem pokreneš Kodi u 5 sekundi kao i sam Box i gde imas i ostale streaming aplikacije, na laptopu povezan na TV, desktop na TV, gledaš na tabletu, telefonu...

Ja imam naviku da Kodi na PC-u instaliram sa Windows 10 Store-a, najbrže i najlakše je. Komplikovanije je ono ostalo, podešavanje jezika, titlova, Elementuma itd.

Mislis da je bolje na laptopu ili android neki pleyer?, izvini nisam bas shvatila sta je bolje i da li moze neki link do instaliranja za racunar koje cu vase preoruke. Brat bi hteo i ove sportske kanale, Pozz hvala
 
Potpuno isto rade. A naravno da je lakše i lepše imati stand alone uređaj u stand by režimu ispod TVa nego spajati laptop HDMI kablom ili gledati na 15". Moj predlog Kodi i na boxu i na laptopu.
 
Potpuno isto rade. A naravno da je lakše i lepše imati stand alone uređaj u stand by režimu ispod TVa nego spajati laptop HDMI kablom ili gledati na 15". Moj predlog Kodi i na boxu i na laptopu.
KOji box onda uzeti , da li je vec kodi stavljen ili moram ja i ako nije problem nekilink koji je ok za instalaciju istih, hvala
 
E to je već jednačina sa više nepoznatih. Prvenstveno zavisi od toga za šta sve bi se koristio.
Pošto se očigledno ne razumeš, onda neki sa običnim Androidom i to zbog same instalacije a ne korišćenja (ako ti neko drugi instalira onda AndroidTV).
 
Morah da clear data kodija, e sad imam prpblema sa elementumom. Instaliram posljednji zip sa github, instalirao posljednji burst zip, ali nece da pronadje linkove, kao da burst ne radi posao, neka pomoc? :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Taj ne mogu da instaliram...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ma sve je ok, samo je trebalo da nakon instalacije burst da restartujem boks, a ne samo kodi :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Dovoljan je force stop aplikacije. Čudi me da ti nije zakucao box odmah posle instaliranja Burst-a.
 
Poslednja izmena:
Nije, a deset puta sam ga exit pa udjem i nista. Ajde rekoh da ga restartujem citavog i proradi :) znaci force close, da znam...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
A posle dodavanjem razlicitih stvari nastaje problem, da li neko ima lkink da se to lakse prodje , hvala

Nisam baš shvatio šta želiš. Ako ćeš kupovati box (što je najbolje rešenje) to možeš naći za 20-30 evra pa do 100-150, ima ovde ljudi koji imaju iskustva sa raznim modelima.
Instalacija na box-u nije toliki bauk, pregršt uputstava ima na netu. Ako ćeš na računaru, odeš na sajt, izabereš verziju - skineš i u par klikova instaliraš.
https://kodi.tv/
Nakon toga traži šta želiš, ako su filmovi i serije - elementum sve rešava. Kade odradiš prvi dio posla (da ne bude zec u šumi a ti ražanj spremio-la) pitaj za dalje.
 
Kucaj na YouTube, sve imaš.
Install subtitles Kodi
Install Elementum Kodi...
naravno, gledaj nije datume
 
Nazad
Vrh Dno