Šta je novo?

random freezing od po 2 do 3 minuta

Napisao je da se freeze dešava random, pod 2 OS-a, bez i sa instaliranim driverima i da se nakon freeza koji traje 1-2 min, sistem vrati u normalu bez restarta kompa i da onda radi normalno do sledećeg freeza.
Teško da je do temperature, jer bi se potuno blokirao komp i ne bi se vratio u normalu bez restarta.
Rekao je da mu se komp zamrzava i bez toga da surfuje.
Komp je trenutno 2 put u servisu jer su skoro sve komponente, osim grafike kupljene u win winu.

Upravo :) Sve je kao sto je Phantomr naveo, probao sam i novu AMD r9 380 i pc i dalje freezuje tako da graficku odbacujem kao problem.
 
To mora da je do memorije. Čak i da je isparavna ne znači i da je kompatibilna sa pločom. Meni su se dešavale takve stvari. Ako i sa drugom memorijom frizujem onda je do matične. Ako sve komponente stave na drugu matičnu i radi onda.........
 
A šta kaže event viewer? Mora da stoji negde razlog zašto se zaglavio?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Usrani gremlin problem. Pod pretpostavkom da su ga dobro sklopili, ne gine ti provera menjanjem od napajanja preko memorije do ploce i procesora.
 
https://www.msi.com/Motherboard/support/970A-G43.html#support_download

Poslednji BIOS za plocu A6, A5 improved system stability...mozda flash BIOSa pomogne, ako vec nije najnoviji na ploci...mogu i oni u servisu da ga uflesuju dok je tamo

Za bucni kuler, setovanje isto sa strane podrske za plocu kaze (ovo kad dobijes komp nazad kuci) ako oces iz BIOSa:

My CPU fan is too noisy, Is there a way to lower down the CPU fan RPM?

Go to BIOS setup >>Seting >>Advanced >>Hardware Monitor >> Set CPU Smart Fan Target to "Enabled",Set "CPU Min.Fan Speed" .

Softverski uz Command Center:

I am using MSI Command Center to control my fan, my fan will change speed when I adjust it in the Smart mode, but why it won't work when I using the Manual mode?

In Manual mode, You have to hit "Apply" button to adjust your fan to the speed you want.
 
Nastavak situacije... Racunar stigao iz Win Win servisa, dijagnostikovano da je procesor bottleneck, narucili novi procesor i zamenili. Meni stize pc, palim pc, freeze na startapu , strelica se krece po 2 frejma, zapucava ko nenormalno. Uzeo komp, odneo u drugu sobu gde je druga struja da probam, isti slucaj. Uzeo ddr3 ram Kingston od 4gb iz kompa do mojih roditelja, pc i dalje freezuje. Izgleda da je bila losa prognoza ovih iz win wina :((
 
Sada im vrati neka ti zamene i matičnu i rešio si problem.
 
иста прича ми се дешава с тим што се курсор скроз замрзне и онда мора рестарт. имам графичку гтх 650 и кад њу извадим с интегрисаном графичком све је радило нормално неких 5-6 сати. ако данас буде зезало ставићу ту графичку у друго кућиште да видим дал је до ње. ако је до ње јел јој има спаса или канта? извадио сам графичку, усисао прашину, вратио је, пробао сам с фурмарком неких 7-8 мин нормално одрадио да би после пар сати опет фризовао.
 
@randall
Misllim da je ovde u pitanju neka nekomatibilnost i da je matična ta koja pravi problem u ovoj kombinaciji hardvera.
Ja sam imamo sličan problem kod klinca, na kraju se ispostavilo da M.2 ne može da radi kad se ubode u slot koji kontroliše matična, već mora u onaj koji kontroliše CPU.
Vrlo je moguće da su nešto zeznuli sa biosom i da neka komponenta pravi problem.
Ja bih promenio slot za memoriju i probao tako, ako opet smrzne, vratio bih memoriju i uzeo bih od nekoga SSD da probam sa njim. Ovo sve bez grafike, samo najneophodnije.

Edit: hahaha…sad tek videh da je post od pre 6 godina….
 
kao što sam i mislio problem je bio u GPU, zamenio termalnu pastu vratio nazad i radi bez problema. Lik od kog sam kupio grafičku kad je došao nije povezao ventilator od GPU na ploču i terala je temp do 100 stepeni, sad s kulerom ne pređe 75 stepeni.
 
Nazad
Vrh Dno