Šta je novo?

Komercijalna banka

Pozoves banku ako ne zelis da platis nekada trajni nalog.
 
Ovde kad čitam @alfaunits-ove komentare, dođe mi da se sažalim na banku, pa oni su gubitaši, srce mi se cepa, moraću da im udelim neki dinar, bar za te licence :smash:
Čoveče, shvati da ti ne možeš da određuješ šta je kome dovoljno, iako sam ti nešto napisao ti sumnjaš u nečeje namere?! Šta imaš ti da sumnjaš čoveče? Šta te bre briga ko šta radi! Zaista sumnjam da ti čitaš komentare, već generički pišeš ili reklamiraš nešto, prešao si iz tema o operaterima i ovde da lobiraš za banke?! Molim te, ali molim te lepo i kulturno da razumeš, nije poenta da li je nekom dovoljno 25 plaćanja (šta te briga čoveče, ne možeš ti nekom ulaziti u džep, iskreno ja nemam toliko ako ne računam transakcije na online karticu), poenta priče je da uvode ograničenja i poskupljuju, malo po malo, te ovo, te ono. Ovo tvoje poređenje da oni plaćaju licencu, me skroz rastužilo, to što ne troše papir, štampač, smanjuju gužve u ekspouituri, to je šta? Po tebi, kad plaćamo tu licencu, mogli bi i da im plaćamo najam lokala, ako već čekamo u redu?
 
Poslednja izmena:
Čoveče, shvati da ti ne možeš da određuješ šta je kome dovoljno, iako sam ti nešto napisao ti sumnjaš u nečeje namere?! Šta imaš ti da sumnjaš čoveče?
Ne sumnjam uopste - posto za ovo ZNAM. Nema korisnika (fizicko lice, u Srbiji) koji svakog meseca ima >25 rtansakcija (ne racunajuci tu trajne naloge i naloge u okviru banke), a da nije prekrsio neki zakon.
Niti je neko blizu - shvatas li koliko je to konkretno ciljano onda?


poenta priče je da uvode ograničenja i poskupljuju, malo po malo, te ovo, te ono.
A zasto se nisi zalio kada je Telenor poskupljivao svake godine?:) I to MNOGO vise nego KomBank sada! I plus je poskupljivao nesto sto utice na mnogo ljudi (milione, najjeftiniji paketi konkretno) naspram KB, koji je poskupeo nesto sto konkretno ne utice NI NA KOGA, u okviru zakona.
Zasto se nisi zalio kada je Intesa poskupela Hit sa 250 na 300, a nista novo nije donela?
Zasto se nisi zalio kada je RF smanjila kamate na stednju? (ja jesam, izvukao sve sto sam imao kod njih i prebacio platu drugde)
Zasto se nisi zalio kada je KB smanjila kamate na stednju?
I jos 1000 stvari oko banaka ima smisla da se zalis pre nego sto se zalis na ovo konkretno "ogranicenje" za mBanking.

Shvati da je ozbiljan problem da se zalis na ovako nesto (za sta nema smisla), i da ocekujes da posle prihvate kada se zalis na nesto konkretno. Ako nam uvedu ispod 15 placanja, OK, idem sa vama na protestni mars.
 
Poslednja izmena:
Сад провјерио,закључно с 25. ауторизоване 23(ако се рачунају прокњижене опет имам још раније) ,не рачунајући веб плаћање рачуна.:)

Ne web plaćanja i ne visa. Znači proveri samo mastercard od 01.11. pa do 25.11. ako si imao 15 i više, da se žališ stvarno. Ako treba i broj, sa 066 zovu.
 
Их Маре,знам за Мастер.Нисам рачунао веб ни банкомате чак:D Не жалим се ја никад или веома ријетко,само на форуму.:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Gubljenje vremena, što nisam ovo, što nismo ono? Nisam jer nisam korisnik njihovih usluga. Dobro nisi ubacio u ovu temu i poskupljenje goriva?! Ne može se sa tobom ozbiljno diskutovati. Idi i uplati im dobrovoljni prihod za licencu, možeš i za objekat što iznajmljuju.
 
@alfunits
Malo preteruješ, da ne upotrebim neku jaču reč. Moj primer, ne kažem da sam prosek, ali nešto baš i sumnjam da kršim zakon. Imam 10tak svojih naloga mesečno, koji nisu trajni. Plaćam ukućanima raznorazne gluposti, kad ih mrzi ili ne stignu do banke (jer ne koriste e-bank, I ne žele) , možda još 6-7 mesečno. I, imam barem 10tak među-bankarskih transakcija zato što sam večito bez keša, pa se kesam za pare od kolega, žene itd, kad mi zatreba, i posle im vraćam ebankom... Ima tu još primera, ali je ovo prosek...
Jel kršim time zakon?

Mi Note 3
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne kršiš. Ograničenje naloga je baš pilicarski potez. Mogli su npr da ogranice na 100 naloga to bi bilo ok. Pilicari

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Djurkash, i ti SVAKOG meseca imas preko 25 naloga?
 
Djurkash, i ti SVAKOG meseca imas preko 25 naloga?
Dovoljno je i svakog drugog...
Btw, ne foliram, u imeniku naloga bukvalno imam 30tak tekućih od drugih ljudi kojima vraćam keš kad pozajmim. Svi me živi prozivaju za tu lenjost da podižem keš i imam ga kod sebe, očekujući da svi primaju kartice, ili kada više nas deli račun za klopu na poslu itd.. Situacija takvih koliko hoćeš

Mi Note 3
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je i svakog drugog...
Pa nije za ovo, upit je gledao samo korisnike koji SVAKOG meseca imaju preko 25 transakcija.

Objasnio sam, koliko smem javno, kako se doslo do toga. Nije nesto napamet radjeno, niti je moje misljenje u pitanju, vec konkretne brojke iz prakse.
Nema korisnika (fizicko lice) koji SVAKOG meseca predje 25 transakcija (u koje dakle ne ulaze trajni nalozi, nalozi unutar banke (na bilo ciji racun), placanje Infostanu na bilo koji nacin - sve ovo je preko tih 25), a da nije prekrsio neki zakon. Cak nema ni blizu.

E sad zasto je izabrano 25, a ne recimo 15, 30 ili 50, to vec nije u mojoj sferi :) Odluka nije bila matematicka/informaticka.
Ima ljudi koji predju 50 naloga u toku jednog meseca, sve legalno, ali to je extremno retko i ne desava se ni svake godine jednom, kamoli vise. Nazalsto takvi (i ti sa njima) ste izvukli deblji kraj u ovoj prici, realno ni krivi ni duzni. Banke nisu bile zabrinute da vi zloupotrebljavate besplatne transakcije, niti su zabrinute da ih kostate. Ali ovi ostali su naterali da se uvede ogranicenje.


Mogu ti reci zasto je u Intesi limit besplatnih transakcija za Osnivni racun 3 (ili 5, ne znam napamet) - da bi prodali Hit :) To nije tajna. Iako oni manje zarade po Hit racunu nego po Osnovnom za dobar broj korisnika.
I znam zasto u RF nisu stavili limit po broju transakcija, i zasto je moguce dobiti ogroman limit za online transkacije - njima se isplati, nisu u minusu za sada, takav je tip korisnika.
U KB je postoji limit po svim transakcijama, ali ne znam koji je iskreno, niti da li se moze menjati.

Sta reci za Telenor, koji ima limit 150.000 mesecno za trasnackije (ili bese 100.000?), i ako se predje mora za svaku sledecu da se zove i trazi posebno "odobrenje"? I za Progresiv racun.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Изгледа да Комепеј картица не ради на Ореу. Покушао сам брисање/поновну активацију и даље пише картица је у процесу активације.

Изгледа да ипак ради, требало је сачекати мало да постане активна. Деактивирала се при ажурирању андроида, па је потребно поново проћи кроз цео процес активације, брисање података мбанк, реактивација мбанк и Комепеј картице.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni nije htela da se pokrene kada udjem u mbank jer telefon nije imao nikakvu opciju zakljucavanja osim obicnog slajdovanja na ekranu.

To su dodali najnovijem azuriranjem verovatno zbog bezbednosti i jedva sam provalio sto ne radi, brisao sam nekoliko puta mbank i aktivirao ponovo i mbank i komepay.
 
Изгледа да Комепеј картица не ради на Ореу. Покушао сам брисање/поновну активацију и даље пише картица је у процесу активације.

Изгледа да ипак ради, требало је сачекати мало да постане активна. Деактивирала се при ажурирању андроида, па је потребно поново проћи кроз цео процес активације, брисање података мбанк, реактивација мбанк и Комепеј картице.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока

Paywave kartica? Nisam razumeo za šta ne radi, ne možeš kupiti app sa google nalogom? Za to koristimoreoaid visa one & only.
 
Комепеј је виртуелна картица за бесконтактно плаћање помоћу нфц-а телефона, функционише као и свака бесконтактна картица. Уместо физичке картице приближи се телефон аутомату за плаћање.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da je uspelo placanje direktno za Visa Platinum iz druge banke, samo se tek na izvodu vidi.
Stoji kao "Uplata kroz platni promet" na izvodu.

Na samom izvodu nije bas jasno sta treba uplatiti, dosta stvari ima. Ali eto - resih veci deo misterije. Samo da vidim jos da li nece slucajno bug da povuce i sa ziro racuna!
 
Poslednja izmena:
Pitanje za sve.

Koliko ste najduze cekali & najmanje kad ste povukli novac sa PayPala?
 
Da li je još nekom mBnak užasno spor?
 
Zvao sam podršku, imaju tehničkih problema, rade na rešavanju... Zovite i pritiskate :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Interesantna stvar, po meni prilicno dobra: korisnik osnovne kartice moze da kontrolise direktno dodatne kartice iz svog mBankinga (verovatno i eBankinga, nisam gledao).
Ukljucujuci i promenu PINa, tako da korisnik dodatne kartice ne mora da otvara i placa SET racun da bi imao svoj mBanking i kontrolu kartice.
 
Pa kako bi znao pre nego sto sam uzeo dodatmu?:)
I odmah mi je progutao ATM kad sam probao reset PINa :)
 
Da li neko zna koji moze da bude razlog sto mi se bar jednom mesecno odbija transakcija pri placanju debitnom karticom po najrazlicitijim objektima (kafic, prodavnica)? Uredno dobijam poruku da je racun zaduzen za odredjeni iznos i ima ga u rezervisanim sredstvima ali na slipu pise da je odbijeno. Da li je to do POS terminala u objektu ili moje kartice? Koristim Visa beskontaktnu. U kol centru se prave da ne znaju o cemu se radi a sa drugim karticama nemam taj problem.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Је л' вам ради мбанк јутрос? Добијам обавештење да нема интернета када пробам да се улогујем, а има.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Upravo probao. Ni meni ne radi.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Прорадило управо.

Исправка: Мало ради, више не ради, успео сам да уђем таман толико да пребацим новац.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Radio jutros, radi i sada.


PS.
Kasnim jedan dan, sada vidim da su poruke od juče ujutru :d
 
Је л' вам ради мбанк јутрос? Добијам обавештење да нема интернета када пробам да се улогујем, а има.
Meni se ovo desilo vec koji put nocu.
 
Nazad
Vrh Dno