Šta je novo?

Asus rx470 4gb PROBLEM

strap od 1500 kopiras dobijes pobolsanje za eth od 21 na 28 za zcahs nema efekta...
 
Da bi dobio odgovarajuci bios za Asus, fabricki bios koji kasnije modujes moras preuzeti preko Atiwinflash toola. Gpuz ne snimi dobar bios. Mozes na taj nacin na koji si pokusao da ubacis ne adekvatan bios da brikujes kartu...

Jel moze pomoc?
Kako uz pomoc atiwinflash preuzeti fabricki bios?
Do sad sam samo fleshivao powercolor rx470 ali sam bios izvlacio pomocu gpuz.
 
Pa imas tamo dugme save, ili ako ces kroz konzolu onda sa -s parametrom
 
Zato se uvek cuva originalni bios pre modovanja, sad je tesko naci originalni
 
Da li postoji negde neka tema vezana za modovanje biosa generalno?
Ja bih da modujem rx470 msi 8gb ali to nikada nisam radio, pa bih prvo malo da procitam sta i kako..
Iskreno nisam uspeo da nadjem temu na forumu..
 
Da li postoji negde neka tema vezana za modovanje biosa generalno?
Ja bih da modujem rx470 msi 8gb ali to nikada nisam radio, pa bih prvo malo da procitam sta i kako..
Iskreno nisam uspeo da nadjem temu na forumu..

Ja sam modovao uz pomoc ovog klipa:

E sad kod powercolor je proslo bez problema,medjutim kod asus strix rx470 4gb nece, kada sve odradim u device manageru na grafici stoji uzvucnik,sreca sto sam sacuvao originalni bios pa vratio,da li neko ima iskustva kako da se ovo odradi na asus kartama?bez biosa najvise sto sam uspeo da izvucem je 25.5mh/s 1100/2000 - 96mv.
 
Uzvicnik? koje si imao drivere instalirane? vrv neke 16.12 x.
Modovanje strix 470 prolazi bez problema...
 
Uzvicnik? koje si imao drivere instalirane? vrv neke 16.12 x.
Modovanje strix 470 prolazi bez problema...

Poslednje drajvere,sa originalnim biosom nema uzvicnika,cim ubacim modovan stoji uzvicnik.
Probao sam i preko gpuz i preko atiflash da snimim bios,u polarisu izmenim vrednosti,preko cmd ga ubacim ali eto pravi problem..
 
pa naravno vidis da napamet znam sta je problem :d
Ne mogu druze modovani biosi (mogu orginalni biosi) sa zadnjim driveerom, da si pratio teme pisao sam ja o tome.

Znaci stavi 16.11.3 i ubaci modovan bios radice sve bez problema.
 
@Goldi
Da li mogu da stavim stariju verziju drajvera? znaci ne predposlednju nego npr neku iz septembra, posto mi samo sa tim drajverom radi lepo rig na obicnom biosu, znaci jos nista nisam radio.. tek planiram da se zezam oko biosa..
Pre neku noc sam se zezao, nece ni najnovije, ne znam u cemu je problem..
 
Moze svaka verzija drivera koja prepoznaje modovane biose, posto je sad zec aktuelan a clymore radi Rx karte na 16.11.3 driveru preporucujem te.
 
OK, znam da oživljavam staru temu ali kada se već ovde pričalo o tome da pitam. Imam Asus stryx RX470 4gb OC sa modovanim biosom. Nisam ja flešovao pa nemam originalni bios. Postoji li šansa da se negde nađe originalni da vratim karticu u noramlno stanje? Čisto da mogu da korstim iole novije drajvere.
 
Da bi dobio odgovarajuci bios za Asus, fabricki bios koji kasnije modujes moras preuzeti preko Atiwinflash toola. Gpuz ne snimi dobar bios. Mozes na taj nacin na koji si pokusao da ubacis ne adekvatan bios da brikujes kartu...


A sta da rade oni strucnjaci koji flesuju bios bas tako kako ne treba i brikuju kartu? Da li postoji mogucnost da se ona vrati u zivot?
 
Ali na koji nacin da je flesujem kada je ni atiflash ni device manager ne vide uopste? To sam probao sa integrisanom i ne moze na taj nacin jer cim aktiviram u biosu da ocita pci-e slot onda dobijam samo crn ekran... Ne znam da li je mozda do te ploce jer je to stari komp posto komp koji koristim nema integrisanu grafiku i da li bih dobio nesto vise ako bih koristio ekstender i pokusao na svom racunaru da to uradim... Ali i dalje ne znam na koji nacin da to pokusam uraditi...
 
Ali na koji nacin da je flesujem kada je ni atiflash ni device manager ne vide uopste? To sam probao sa integrisanom i ne moze na taj nacin jer cim aktiviram u biosu da ocita pci-e slot onda dobijam samo crn ekran... Ne znam da li je mozda do te ploce jer je to stari komp posto komp koji koristim nema integrisanu grafiku i da li bih dobio nesto vise ako bih koristio ekstender i pokusao na svom racunaru da to uradim... Ali i dalje ne znam na koji nacin da to pokusam uraditi...

Onda verovatno moras sa istom kartom da bi mogao da flashujes, ako vec atiflash ne prepoznaje.
 
Ako imas rx 470, onda sa drugom rx kartom 400 serije bi mogao da sredis prvu, ako je vec problem do drivera sto ti ne prepoznaje kartu.
 
Moguce je da cu sada lupiti glupost ali mi nije jasno kakve veze zapravo imaju drajveri sa cinjenicom da sam joj "ubio" bios? Da li pokusavas da mi kazes da i pored toga sto je ona prakticno mrtva u smislu operativnosti (samo vrti kulere) treba da je prepoznaje kada je zakacena kao sekundarna grafika?
 
Moguce je da cu sada lupiti glupost ali mi nije jasno kakve veze zapravo imaju drajveri sa cinjenicom da sam joj "ubio" bios? Da li pokusavas da mi kazes da i pored toga sto je ona prakticno mrtva u smislu operativnosti (samo vrti kulere) treba da je prepoznaje kada je zakacena kao sekundarna grafika?

Ne mozes da je "ubijes" jer je to softverski brick, evo par minuta guglanja i evo teme: https://forum.ethereum.org/discussion/9443/bricked-your-rx-480-due-to-bad-flash
Pogledaj jos, bilo je sigurno dosta primera, sad kada svi majnuju.
 
Nazad
Vrh Dno