Šta je novo?

Asus rx470 4gb PROBLEM

Nelsson

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2015
Poruke
57
Poena
59
Imam 4x Asus strix-RX470-O4G-GAMING kartice u rigu i ne mogu nikako da modujem bios.Naime i preko gpu-z i preko atiwinflash ne mogu da skinem bios.rom fajl.Da mi neki bezveze fajl od 256k.Instalirao sam 5-6 vrste amd drajvera ali nista se ne desava,sve je potpuno isto!
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    237.4 KB · Pregleda: 292
Pokusaj sa novijim gpu-z
 
mislio sam na komandu atiflash -I sta ispise za romsize
 
U prozoru atiwinflash-a image size 0xE800(nemam pojma sta znaci)
 
imao sam ja problem sa asus karticama jesi ti flesovao karticu pa napravio problem ili nesto drugo?
 
Nemoj ja da te savetujem prijatelju , pokazao sam se:) -vidi u hw temi.Jel zna neko stvarno da objasni oko romsize-a biosa.
Ova kartica iz slike je flashovana sa rom-om velicine 512k koji je ujedno I load-ovan u atiwinflash-uprimer.JPG
iz cmd prompta pokazuje romsize 80000 , kad otvorim winflash image size je 0xe600 (ako su to uopste iste vrednosti)
Load image size prikazuje 0x80000 , ako pritisnem program reci ce mi da je taj bios vec u kartici...
 
Poslednja izmena:
i tako fabricki tebi nista ne ocita? ja kad sam flesovao kartice modovanim bios-om iz gpu-z mi se skidao bios od 256kb s tim biosom sam modovao latencije i flesovao kartice. kad sam ih prvi put brikovao imao sam isti problem ko tvoj u gpu-z nista nije pisalo, e sad ako je to na jednoj kartici samo mozda je kartica neispravna ako je na svim karticama probaj da updejtujes bios maticne ploce, ako nisi nista flesovao ne bi trebalo da ti pravi takav problem. asus rx 470 se brikiju pri flesovanju da znas tek kad ih unbrikujes onda mozes da ubacis modovan bios.
 
i tako fabricki tebi nista ne ocita? ja kad sam flesovao kartice modovanim bios-om iz gpu-z mi se skidao bios od 256kb s tim biosom sam modovao latencije i flesovao kartice. kad sam ih prvi put brikovao imao sam isti problem ko tvoj u gpu-z nista nije pisalo, e sad ako je to na jednoj kartici samo mozda je kartica neispravna ako je na svim karticama probaj da updejtujes bios maticne ploce, ako nisi nista flesovao ne bi trebalo da ti pravi takav problem. asus rx 470 se brikiju pri flesovanju da znas tek kad ih unbrikujes onda mozes da ubacis modovan bios.

Meni sa fabrickim podesavanjima gpu-z skine bios od 256KB koji sam slao goldi-ju da mi flesuje ali on mi je rekao da ne moze jer fajl treba da bude 512kb.Ja neumem da flesujem kartice!
 
i tako fabricki tebi nista ne ocita? ja kad sam flesovao kartice modovanim bios-om iz gpu-z mi se skidao bios od 256kb s tim biosom sam modovao latencije i flesovao kartice. kad sam ih prvi put brikovao imao sam isti problem ko tvoj u gpu-z nista nije pisalo, e sad ako je to na jednoj kartici samo mozda je kartica neispravna ako je na svim karticama probaj da updejtujes bios maticne ploce, ako nisi nista flesovao ne bi trebalo da ti pravi takav problem. asus rx 470 se brikiju pri flesovanju da znas tek kad ih unbrikujes onda mozes da ubacis modovan bios.

Inace sve 4 kartice se isto ponasaju
 
da moze, moduje se od 256kb. da li tebi rade karte uopste kad pustis miner da kopa ili imas neku gresku kao npr opencl not found itd?
 
Ja sam modifikovao romove za tu karticu..da bios je 256 kb al nisam imao nikakav problem sa tim
 
Da bi dobio odgovarajuci bios za Asus, fabricki bios koji kasnije modujes moras preuzeti preko Atiwinflash toola. Gpuz ne snimi dobar bios. Mozes na taj nacin na koji si pokusao da ubacis ne adekvatan bios da brikujes kartu...
 
Da bi dobio odgovarajuci bios za Asus, fabricki bios koji kasnije modujes moras preuzeti preko Atiwinflash toola. Gpuz ne snimi dobar bios. Mozes na taj nacin na koji si pokusao da ubacis ne adekvatan bios da brikujes kartu...

isto mi i preko atiwinflasha daje bios od 256kb
 
Ne znam sta si radio, ali ja sam 15 takvih kartica fleshovao preko atiwinflash toola, na nacin koji sam napisao. Preko gpuz-a ne treba ici jer iz nekoh razloga snimi manji bios i moze doci do brikovanja karti. Dakle kada sacuvam bios iz gpuz bios fajl bude velicine 512kb, dok Atiwinflash sacuva bios velicine 256kb, koji je ujedno i odgovarajuci.
 
Ne secam se tacno koji je bio veci fajl, davno sam to radio, moguce.
 
obadva su ista, flesovao sam bas danas 4 grafike i biosi iz gpu-z i atiwinflash su po 256kb, iz gpu-z brikuje karticu iz atiwinflah-a lepo flesuje bios.
 
+1
I meni je atiflash riješio problem.
 
Te karte se fleshuju ok preko atiflash i nema veze shto je bios 256, nego vidim da ste nekoliko ljudi vec fleshovali taj model asusa, recite kolko poboljsanje ste dobili sa novim biosom i dal samo menjate strapove od 1500 do 2000 ili menjate i josh neshto drugo ???
 
Nazad
Vrh Dno