Šta je novo?

Izbor projektora za sobu

Učlanjen(a)
26.09.2004
Poruke
4,961
Poena
505
Moja oprema  
Mobilni telefon
S23 Ultra
Gledam nešto popuste na nemačkom Amazonu pa mi pade na pamet opet ideja za projektorom u sobi.

Recimo da je budžet 550e. Za te pare mogu naći Acer H6517ABD, DLP sa full HD rezolucijom, 3200 lumena i 20k:1 kontrastom.

Opet, za osetno manje, u rangu od 200-300 E se mogu naći LED projektori sa 1200x800, manje snage, ali više nekih multimedijalnih opcija koje bi mi više značile, recimo neki zastareli android 4.x koju bi mogao da tera VPN i Popcorn na sebi, ili ima DLNA za streaming ili slot za SD karticu, tako da mi kompjuter u blizini ne bi ni trebalo.

Projektor bi projektovao na zid koji je udaljen 3m (na tih bi se udaljenosti u gledalo), prostorija bi bila zamračena, znači nikakva egzibicija u pogledu zahteva.

Zanima me da li imate iskustva sa obe tehnologije i da li biste recimo mogli nešto preporučiti? :)

Acer DLP od 510e
http://www.emag.ro/videoproiector-a...ull-hd-3400-lumeni-mr-jnb11-001/pd/DDYJ62BBM/

Ili more LED-ova
https://www.amazon.de/gp/aw/s/ref=nb_sb_noss?k=beamer+full+hd+led+android
 
Kako ste rešili pitanje zidnog nosača za projetkor (da li se uz neke projektore dobija, da li se kupuje posebno, cene...) i pitanje utičnice (s obzirom da je projektor postavljen visoko kao klima na primer)?
 
kupis zidni nosac, i sam izvuces struju iz najblize uticnice
 
Mislim da nisu za istu namenu.Benq w1070+ je cinema projektor namenjen za gledanje filmova dok je mislim lg vise predvidjen za gledanje tv programa sa njega.Zato kod lg-a je lampa predvidjena da traje 30000 sati.Koliko vidim lg ima 1400 ansi lumena i ne znam da li je to dovoljno?
Benq w1070+ ima 2200 ansi lumena i cak ni to nije nekad dovoljno da bi se gledao film preko dana kada je u stanu dosta svetlosti.Nego se mora soba zamraciti.
Ako ti je namena gledanje kablovske,odnosno da ce projektor biti dosta koriscen onda je bolje da ides na lg.
A ako ti treba projektor za filmove i igranje igrica moja preporuka je benq w1070+.
 
Pa ne znam sta da ti kazem.Ovo je dlp projektor.Mozda ti smeta efekat duginih boja?Neko oko to vidi a neko oko to ne vidi.Ja to ne vidim i ne smeta mi.Zato sam i kupio benq.
Imas solidan hrvatski forum.Registruj se i pitaj tamo.Dosta je aktivna tema.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=200144
procitaj zadnjih jedno desetak strana pa ce ti mozda biti jasnije sta da kupis.
Kazi do koliko novca trazis projektor i za koju namenu ces ga koristiti.I neko ce ti verovatno dati odgovor.
 
Sad sam trenutno u guzvi posto jurim neko lasersko skidanje dioptrije pa sam stalno na nekim pregledima.Kad to zavrsim za jedno dve tri nedelje ako se ne snadjes mozes slobodno da navratis i pogledas kakva je slika i da li ti smeta.Ja sam benq w1070+ kupio u subotici za 750 eura jer je ovde prosle godine bila brijaza sa cenama.
Generalno sam zadovoljan slikom.Uvek moze bolje ali za puno vise para.
 
Kakva je situacija sa kalibracijom projektora, postoji li to uopšte ili se mora manuelno podešavati slika?
 
evo i ja počeo da gledam projektore...:)
znači, sve: projektor, nosač za plafon, platno, tj kod mene zid...:p
Prvo nosač, on je najmanji problem, znači plafonski, dajte predloge. Npr, na KP sam našao univerzalni, Vogel's VPC 545. Da li nešto tako, ili nešto drugo?

Prostorija je dosta velika i jedan ceo zid je slobodan. S obzirom da treba tek da se gletuje i kreči, razmišljao sam da umesto platna pustim sliku na zid.
Da li imate link ka kvalitetnim recepturama za miksovanje boje? Da li je neko ovde miksovao boje?

I sad, ono najteže, izbor projektora...:d Koristio bi se pre svega za filmove, pomalo za igrice i gledanje tv,udaljenost oko 5m. Prva opcija je Benq w1070+, trenutno kod Mađara 820-830e,
vidim da je kod njih na popustu w1070, za 650-660e. Da li vredi para ta razlika? Optoma HD27 je na KP oko 680e, koliko sam na brzinu pročitao, kvalitet 2d slike je super,
osvetljenje 3200 (vs 2200 kod 1070+), kontrast 25000:1 (kod w1070+ 10000:1), ali je 3d ready,treba posebno RF emiter da se kupi. Da li je neko probao 3d na projektorima? Bojke?
Možda mali minus za hd27 za dizajn, nekako mi previše plastično deluje, ali to nije primarno...Sve u svemu, dosta pozitivnih stvari za HD27, sem 3d....

Utisci, predlozi?
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao 3d ali ne znam koliko su naocare bile ispravne.Drugar mi je dao cvike koje su dosle uz w1300 benq ali mu je otisla baterija i mogu se gledati samo kad ih nakacis na usb.Dobri su efekti ali ja nisam uspeo da podesim prevod.Prevod je isao sa leve i desne strane a trebao je biti u sredini.Inace sam prevod skinuo i ucitao kao kod divx i ostalih filmova.Nisam pokusavao da ga konvertujem.
Trebao bih sada za vikend da odem do usera @core.graphics da namontiramo projektor na plafon i da probamo.Covek je kupio dvoje 3d cvika za benq w1070+ pa cemo videti kako ce raditi.
Iskreno meni benq w1070+ zavrsava posao sto se tice kvaliteta slike i mislim da je ok za te pare.
Inace ako resis za benq w1070+ ima u subotici da se nadje za jeftinije pare pa cu ti poslati kontakt na pm od coveka kod koga sam ja kupio prosle godine.
 
evo i ja počeo da gledam projektore...:)
....
Utisci, predlozi?

Ja sam i dalje na Benq W600, koji je kvazi 3D, tj mora da se budži da bi radio.
U pitanju je DLP 720p, širina slike na zidu mi je nekih 2.25m, 3D gledam preko Nvidia 3D Vision, sve to sa nekih 3m daljine.

Po mom mišljenju kupovina projektora bez 3D je bezveze ;D
Ne znam kakve su ostale 3D cvike, ali ove što radi Nvidia su odlične, pričam o Nvidia 3D Vision 1 sistemu, dvojku nisam probao, trebalo bi da je još bolja.
U mom slučaju 3D svike koriste svoj emiter, a kod projekotra koju su 3D Ready ne treba vam emiter, jer cvike dobijaju signal kroz samu sliku.

Ako ste u mogućnosti zatamnite deo oko samog "platna", jer se razliva svetlost, pa vam smanjuje kotrast.
Što se rezolucije tiče, ništa ispod 720p, to je bukvalno minimum, za ostalo važi veličina platna i džepa :D
Nisam imao prilike da vidim 1080p, i meni je želja da pređem na 1070w+ kad se za to bude ukazala prilika.


Ja imam kalobrator koji može da radi i projektore, ali nisam nikada imao priliku da ga probam :)

Ako želiš da probaš možeš kod mene ;D
Taman da pogledamo neki film


Evo kako izgleda kod mene
Screenshot_40.jpg
 
Poslednja izmena:
@makiacaveki - hvala na linku, pogledacu i te strane linkove što spominju

@smith_bre - nisam spomenuo, ali nisam ni mislio ispod 1080p...:p prostora imam dovoljno, zid je sigurno 4x2,5m, prazan, ko stvoren za projektor, udakhenost projektora oko 5-5,3m, tako da računam na dijagonalu 160-165". Da, jasno mi je, gledao sam neke klipove, treba napraviti okvir, poželjno crni. Imam toliko mesta, bez problema. Kod tebe je, hm, baš tesno...

@bojke1 - hvala, u svakom slučaju šibni ti meni na PM kontakt, da proverim pošto je trenutno kod njega, i eventualne alternative..
Kad odradiš projektor za vikend, daj utiske, udaljenost, veličina slike, 3d kako radi, gde je i pošto kupio naočare...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Treba mi preporuka za projektor, tj. mišljenje o LG pf1000u projektoru. Kakav je ovaj UST projektor u pogledu kvaliteta slike u poredjenju sa vrlo popularnim benq w1070. Ostale +/- stavke sam manje više našao na netu...
 
Nazad
Vrh Dno