Šta je novo?

Atari ST i Vampire 500

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,749
Poena
695
Čitam, nešto danas i naletim na ovu temu:Running ATARI On 68080 :)

Vampir se izgleda fizički može ubaciti na neke od ST ploča:

520_ST.jpg

Neko je u temi pomenuo da je poteran TOS 2.06, ali ništa više od toga. Takođe, EmuTOS 0.9.7 ima podršku za 68080:
https://sourceforge.net/projects/emutos/files/emutos/0.9.7/

...i koliko vidim po postovima, može se pokrenuti na Amigi sa vampirom.

Zna li neko od atarista nešto više o svemu ovome? Koliko sam video po Atari forumima, mišljenja su podeljena oko toga da li je ubrzani ST nešto što je potrebno ili ne.
 
Ako cemo realno i kod amige je upitno da li joj potrebna tolika brzina ali ako se moze brzine i memorije nikada visak. s vecom procesorskom snagom povecaju se i mogucnosti pa je gledanje divx-a moguce ili glatku pustanje mp3 muzike dok se na masini radi jos nesto. Secam se kada sam pojedine divx-ove gledao aa ppc kartice. Nije bilo vazno sto to moze neki p2 i svaki p3 nego sto moze amiga da uradi. Vecina mojih prijatelja koji poznaju racunare su bili odusevljeni. Realno uvek treba nekakva turbo kartica ili prosirenje memorije a kako stvari stoje vampir je tu najpovoljniji . Opet ako se razvije "softver" za vampira cini mi se da bi ST mogao da dodje dotle da koristi falconov softver . Mislim malo li je? na ovu skupocu.......... :)
 
Nazad
Vrh Dno