Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

Nije podneto, preko neta, lično se išlo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Narucio sam preko eUprave sa ličnim podizanjem i zeznuo se. Otisao do RFZO filijale Savski venac, kažu - kad nas ne podizes kad bude gotovo, pitaj eUpravu gde podižeš. Pisao eUpravi i RFZO pre nedelju dana - no reply. Zna li neko gde se podize kad je naručeno preko eUprave? Mozda u RFZO Nemanjinoj? Hvala!

Predmet mi je dodeljen još pre nedelju dana, a navedeni rok je 20. jan. Dobio sam email update kad se to desilo.

Karticu ćeš, logično, podići u filijali ili ispostavi gde si osiguran. Pod uslovom da nisi platio dodatnih 69 dinara za dostavu putem pošte.
 
Na 0:49 kaze - ukoliko ste vi nosliac osiguranja... Jel se ovo odnosi da mogu da prijavim vise ukucana? Ili jedan nalog (registracija) jedna osoba moze da prijavi?


btw ja sam se izgleda ranije nekim razlogom registrovao na e-uprava (nemam pojma za cega mi je trebalo, jedino ako je bilo nesto slicno) i to nekim mejlom koji vise ne koristim (nijedan od trenutno kojih koristim nema u bazi) posto u bazi vec postoji moj jmbg. Ili da verujem u 0.01% da mi je nekim razlogom zlouptrebljen... Kontaktirao sam ih pa cekam odgovor.


Odgovor sa euprave povodom mog problema sa registrovanjem:

Za JMBG koji ste naveli u prijavi postojao je kreiran nalog koji smo UGASILI.
Nalog je bio kreiran sa mail adresom [email protected]

Moguće je da ste preko neke Agencije registrovali vozilo i oni su bez vašeg znanja i odobrenja kreirali profil sa vašim ličnim podacima i zakazali termin u PS Novi Sad.
Možete ukoliko želite da prijavite tu Agenciju, pošto su svesno ili nesvesno kršili Zakon o zaštiti ličnih podataka.


Ne mogu da verujem...
 
Opština Voždovac - zahtev podnet 11.11.2016, predmet još uvek nije ni dodeljen... :lupko::wave::lupko::smackbum:
 
Poslednja izmena:
Da li je neko predao rucno (u filijali) zahtev za zdr. kartice a nasao nacin da mu se dostavi na adresu, a ne da ceka u filijali sada?
Prilicno sam jetlagged, ne mogu popodne da idem, a ujutru je uzasna guzva, jer predaju po 100 zahteva za firme svaki :(
 
Šta se dešava nakon isteka 60 dana koliko stoji da je vreme za obradu zahteva?
Jel treba opet da se podnosi zahtev ili šta?

Za majku što sam podneo zahtev mesec dana stoji da "nije dodeljen" tako da je vrlo moguće da će proći ovih 60 dana
 
Citam i nista mi nije jasno :D, Cale treba da izvadi plastikanerku i koliko sam shvatio sa pocetka teme najednostavnije je u Posti?!?

P.S. svi imaju citace samo im stoje u fiokama, na par pregleda kada sam bio i otvaranja istorije bolesti video sam da imaju ali jos uvek ne koriste. Treba jedno 2-3 godine da im legne :D
 
U Takovskoj kilometarski red :)

Moguće je podneti zahtev u nečije ime, uz tri uslova:
1.Saglasnost osobe u čije ime se podnosi zahtev (formular se dobija u pošti)
2.stara zdravstvena
3.lična karta
 
Da li ce praviti problem ako preko net bankinga (sa svog racuna) uplatim novac za drugu osobu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
^ Apsolutno ne, samo pri uplati unesi podatke uplatioca. Najbitniji je poziv na broj.
 
Citam i nista mi nije jasno :D, Cale treba da izvadi plastikanerku i koliko sam shvatio sa pocetka teme najednostavnije je u Posti?!?

P.S. svi imaju citace samo im stoje u fiokama, na par pregleda kada sam bio i otvaranja istorije bolesti video sam da imaju ali jos uvek ne koriste. Treba jedno 2-3 godine da im legne :D

Da li ce praviti problem ako preko net bankinga (sa svog racuna) uplatim novac za drugu osobu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ćale je penzioner, pretpostavljam?
Ako je tako, čovek ima trajno zdravstveno osiguranje preko PIO fonda, i onda ti je najlakše online preko e-uprave.

Ja sam podneo zahtev za kevu i njenu kevu, a.k.a. babu :), platio sa svog računa online, proverio sam malopre, za oba zahteva stoji "PODNET", sa opcijom dostave na kućnu adresu, naravno.

Problem je ako neko ima staru zdravstvenu koja je istekla, a nezaposlen je, odnosno prijavljen na biro rada - u tom slučaju LIB broj sa zdravstvene ne prolazi, već se mora ići u PIO pre podnošanja zahteva za novu zdravstvenu... Benefiti centralnog sistem, vidim...
 
U Takovskoj kilometarski red :)

Moguće je podneti zahtev u nečije ime, uz tri uslova:
1.Saglasnost osobe u čije ime se podnosi zahtev (formular se dobija u pošti)
2.stara zdravstvena
3.lična karta

Bogu fala moze jos uvek sam, tako da predpostavljam trebaju mu on licno i stavka 2 i 3

Hvala
 
Status predmeta je zaveden, oba predmeta dodeljena istoj osobi, rok 10.02.2017. Podneo sam zahteve 17.11.2016.
 
Problem je ako neko ima staru zdravstvenu koja je istekla, a nezaposlen je, odnosno prijavljen na biro rada - u tom slučaju LIB broj sa zdravstvene ne prolazi, već se mora ići u PIO pre podnošanja zahteva za novu zdravstvenu... Benefiti centralnog sistem, vidim...

Ne PIO vec prvo u biro po potvrdu pa u ispostavu RFZO pri opstini. Da je predato za karticu dok je osiguranje vazilo, ne bi moralo to da se radi.

PIO osigurava penzionere i invalide, ne i nezaposlene.
 
Poslednja izmena:
Da li je noko pokusao danas u toku dana da preko portala uplati za novu knjizicu?
Ja evo vec sat vremena pokusavam i uvek mi izbaci Server Error in '/' Application.
 
Podneo sam zahtev u pošti, sve traje manje od 5 minuta i košta 514 din (od toga je 45 din provizija). Izabrao sam da kartica bude dostavljena na adresu, biće gotova za tri meseca.
 
Ne PIO vec prvo u biro po potvrdu pa u ispostavu RFZO pri opstini. Da je predato za karticu dok je osiguranje vazilo, ne bi moralo to da se radi.

PIO osigurava penzionere i invalide, ne i nezaposlene.

U pravu si, izvinjavam se na grešci i dezinformaciji (ista je zgrada kod nas, pa pogreših). Mada mislim da potvrda nije neophodna ako je čovek već prijavljen na biro (barem sam takvu informaciju dobio sa biroa).
 
A to kad se odradi dobijem samo lib pa onda s njim na euprava? Za sve dede sam odradio samo za sebe ne mogu. :D I ako znaš šta sve treba od dokaza za primanja ukućana penzionera? Zbog cenzusa. Čitao sam tamo na oglasnoj tabli i ništa mi nije jasno.
 
Cek od penzije, sta drugo?
 
Verovatno. U svakom slučaju kolko god da skupim svu dokumentaciju ima da zafali neka kopija nečega. :D
 
Pokusavam da podnesem zahtev na tudje ime, ali dobijam poruku:
Poslati JMBG se razlikuje od JMBG nosioca osiguranja!

Da li to znaci da ne mogu u tudje ime da podnesem zahtev i moram da kreiram novi nalog na tudje ime ili sta treba da uradim?
 
Moraš da napraviš nalog za onog za koga podnosiš zahtev.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Morao sam da kreiram i novi mail zbog toga...

totalno *****no da niko nije predvideo da ce neko hteti babi od 80g elektronski da podnese zahtev.
 
Pisano je vec o tome. Ne mozes penzioneru da izvadis knjizicu osim ako i sam nisi penzioner.
 
To je glupost, da rodjenoj majci i ocu ne mogu da predam zahtev...
 
Evo iz Zemuna, podneto pre mesec dana, I dalje nedodeljeno :-(

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno