Šta je novo?

Huawei Honor 8

Znam coveka u trznisnoj, kucni prijatelj, ali nije valjda da bi dotle moralo da ide. Koliko moze da se ceka na ocenjivanje na kp ? Ako su bas djubrad bar negativnu ocenu da dam :D

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Ja sam dao ocenu posle 15-20 dana,mozda moze i duze.Bas iz tog razloga...ali moras imati razmenjene poruke na sajtu(bar po jednu) da bi mogao da ocenis

Послато са HTC One уз помоћ Тапатока
 
Pa nem sta puno da kazem jos testiram... kamera je stvarno fina mada ne slikam nesto puno :) fluidnost I brzina no comment, ja brze video / koristio nisam. Zvuk na slusalicama je dobar nista spec bolji od RMN3 svakako.
 
Ajde da pomognem malo u odluci.

Presao sa g3 32gb 3gb rama.
Dosta gledao reviewove i utiske da bi uopste se odlucio bas za njega kao naslednika g3 koji je postavio visoke standarde kod mene.

Ekran g3 je imao 4k, ali ovaj 1080p je sasvim u rangu, ako ne i bolji i lepsi. Brightness jeste problem jer kad je na minimumu skoro se nista ne vidi, ali automataki rezim radi odlicno i zavrsava posao da ne boli glava.

Software svi znate, lako se navikne kad se provali sta gde kako.

Otisak prsta kao smart dugme je najbolja implementacija ikada.

Kamera, nisam nesto puno skljocao. Sto jesam prezadovoljan sam. Video klipovi, tu ne moze da se poredi sa g3, bar to malo sto sam snimao nisam bas zadovoljan. (procitao sam da je na nugatu sredjeno nesto) Ne kazem da je los, al nije kao g3. Prednja kamera je 3 klase iznad g3.

Zvucnik je 10x bolji od g3 i tolko je dobar da pomislim da je skoro pa stereo.

Baterija. Nisam neki power user, al bolja je od g3, Screen on time mi je bio preko 5h kad sam gledao prva 3 dana.

E sad benchmark i sranja ne gledam, prvi put imam huawei i susret sa njegovim kirin procesorom i telefon leti, grejanja nema, a mucio sam ga dobro prva 3 dana. Koriscenje telefona pa cak i kao power user sa svim sto nam pruza internet, telefon leti i radi savrseno.

Sto se tice izgleda. Telefon je po mom misljenju jedan od najlepsih ikada, a uzivo je 10x puta lepsi i kvalitet je premium. Maska je obavezna. Prvi put imam telefon sa metalnim ivicama i bar 3 dnevno oce da mi pobegne iz ruke, al zato bar 20 puta dnevno ga uzm u ruku i gledam i neverujem kako je lep.

Eto, od mene topla preporuka i kao zakljucak definitivno dosledan naslednik g3ci i kao celokupan aparat bolji.

(Npomena: telefone ne flesujem od nexus 4 koji sam zamenio sa g3. Znaci moji utisci su samo fabrickog stanja iliti stock varijante)

#poyy :d

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Uh ti si sličan meni što se tiče mobova :)
Čim zgrabim lep mob uzimam ga u ruke bez ikakvog razloga u toku dana.. to mi fali kod ovog 5x lesha :(

Ništa sada mi je ovaj mob 1 na listi. Još samo malo da padne cena. Ne mogu da dam 370e kada su ga u USA maltene delili za dz :)

Hvala na odličnom opisu ;)

Upravo sam pre 50ak min odgledao ovog Nemca koga gotivim. Lepo ga je nahvalio.

[youtube]0HEzRTN0K3w[/youtube]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kul hvala ti, ovo mi je trebalo :D Jos sad samo da vidim od koga da kupim.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
@tetrapack

Da li si možda primetio da li bolje hvata 3g/LTE mrežu nego g3 ? Znam da je to teško izvalili ali ..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@Iga hvala ti.
Vec sam se odlucio za honor 8, jos samo da zavaljam 5x pa da pazarim. Mislim da je za ove pare najbolje sto moze da se kupi.
 
@Opusteno...nema na cemu, neka te dobro sluzi. Huawei je generalno sjajan telefon a postaje sve bolji. Ja imam P9 koji sam uzeo kada je izasao i prezadovoljan sam, ne znam sta bih bolje pozeleo. Cenim da ce za 2 godine vecina nas furati Huawei, cini mi se da ce pojesti ove ostale, videcemo.
 
Zanima me jos nesto, da li si gledao SoT na 4g/3g? Kako se tu pokazao?

Ne znam da l' si spomenuo gore, kakav je sa batakovanjem ( kesiranjem ) ? :D
 
Kod drugara ne napuni ram do kraja, čudno malo kešira. Mislim da ima ograničenje na 15/20 aplikacija.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Msm da je i to vise nego dovoljno :D

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Ima li koji rom da dozvoljava punjenje RAM do kraja ?

Sent from ass
 
Ne znam zasto je bitno da puni ram do kraja meni popaljeno sve zivo radi ko metak I obicno je slobodno oko 2GB rama...
 
Zato što je fora da je bolje kada je ram popunjen nego kada bleji prazan :)

ako ti nije teško baci ss iz running services I cached :)
( Možda se nalazi u dev options)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To nije nikakav odgovor al ok...

Ne mogu da nadjem to ako uopste ima... nasao neki mem usage al najbitinija stavka je da je prosecno korisceno 44% rama kada uzima dan za prosek.
 
Pa nisam išao u detalje jer je u svakoj temi kesiranje do detalja objašnjeno :)

Vojkanov poslednji post u s7 temi. Npr

I nije toliko nebitno koliko misliš,čak šta više

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To nije nikakav odgovor al ok...

Ne mogu da nadjem to ako uopste ima... nasao neki mem usage al najbitinija stavka je da je prosecno korisceno 44% rama kada uzima dan za prosek.

Tapnes 5/6 puta na build number i pojavice ti se u settings-developer options.Udjes tu pa onda running services-show cached.
 
To nije nikakav odgovor al ok...

Ne mogu da nadjem to ako uopste ima... nasao neki mem usage al najbitinija stavka je da je prosecno korisceno 44% rama kada uzima dan za prosek.
Prvo u settings / about tapkaš na build number nekih 7x, to aktivira developer options. Onda se vratiš u settings, dev options je na dnu, kad uđeš pri vrhu imaš running services, tu uđeš i uhvatiš screenshot, onda ideš gore desno na show cached i onda opet uhvatiš screenshot i te dve sličke okačiš na forum :)
 
Ali pre toga otvori 7,8 programa i izađi iz njih na home dugme a ne na back :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da se i ja priključim temi, od pre par dana sam prešao sa Galaxy Nexusa na ovo čudo. Nebo i zemlja. Nemam reči koliko je brz telefon. Evo kako kešira. Ako nekoga zanima kakve slike pravi neka kaže. Screenshot_2017-01-18-13-46-41.pngScreenshot_2017-01-18-13-29-58.png
 
Ovo je lepo. Verovatno više apk nisi ni otvarao pa nije kesirao više .

Ali system manji nego na nexusu .. [emoji102]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da jbt, sistem manji nego na neksusu, haha sok jbt. Daj slike i daj jos neke utiske.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Otvorio sam nekoliko (5-6). Inače telefon lepo radi, najčešće korišćene aplikacije maltene trenutno otvara. Kad se i pokreće neka aplikacija jako brzo je startuje (za razliku od GNexa :)). Čitač otiska je jako brz i odmah otključa telefon. Ekran je fin, nisam primetio da boje nešto odstupaju, prikaz je jasan i oštar. Kamera se takodje brzo startuje ~2-3s. Nisam očekivao previše od kamere, naročito ne noću ali jako dobre fotke pravi (za jedan mobilni telefon), prijatno sam iznenadjen.

Što se punjenja tiče, nisam merio tačno koliko mu treba ali za nekih sat i po se napuni. Dok za ~40% mu je dovoljno oko pola sata. Zvuk u slušalici je jasan i glasan, niko se nije žalio ni da me loše ili slabo čuje. Izlaz slušalice je takodje dosta dobar, nisam primetio neke distorzije ili šum, možda bi mogao da bude za nijansu glasniji. IR blaster je dobra fora. Izrada telefona je na vrhunskom nivou. Sve u svemu, jako sam zadovoljan kupovinom. Inače, moj model je za tržište SAD, pa nema mogućnost za dual sim (nije da mi treba).
Još uvek se navikavam na EMUI, ima dosta opcija i neke su baš zavučene. Skrol mi je malo čudan u odnosu na nexus-a. Ne znam da li ima neke veze, što se tiče keširanja, vidim da varira (800MB - 1.4GB), ona huawei opcija za "protected apps". Pretpostavljam da i od toga zavisi da li će da čuva u kešu aplikaciju kad se zaključa telefon.

P. S. Evo slika, ništa posebno, malo sam se zezao...
https://drive.google.com/open?id=0B3zslhjLQWcmNkRlRTVOaWlvVU0
 
Poslednja izmena:
Dobre su slike bar po meni. Nije ni taj low light toliko los, solidno. Kakva je baterija ? Jel si gledao sotove na 4g/3g ?
 
Da verovatno kesiranje zavisi i od tih detaljnih podesavanja u emui. Mada oko 1gb kesirano je skroz solidno ,meni na 5x je 500mb max.( najvise me nervira kada sam u nekoj igrici i odem da odg na wa poruku i onda se vratim u igru a on mi puca reload )

Znam da su se na mutitasking tamo bunili na xda ,verujem da ce ga na 7.0 kinezi malo popraviti jer honor ima taj pristup slusanja potrosaca. To im je satro strategija poslovanja
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno