Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Moze li neko da mi objasni razliku izmedju Mh i Sol-a i kako izracunati profitabilnost ako je i ima sa 3x 1070 grafickim kartama,obicne kartice?
Na what to mine nema i ne mogu da izaberem da se vidi samo za Zcash,kada i udjem na valutu trazi mi da upisem vrednosti a ne znam koliko ona moze dati tih Sol-a ili Mh?
Koliko je merodavan taj saajt za poredjenje,ima li neki tacnijji ili je ovaj dobar ii koliko se oslanjati na to?

kliknes na coin "zcash"
https://whattomine.com/coins/166-zec-equihash
i bas tu kada udjes imas podatke koje ostavljas.. koliko kopa, potrosnja, cena struje..
gtx 1070 u proseku daje 440 sola. racunaj da ti 3 x gtx 1070 daju 1300 h/s pri nekoj potrosnji od 350w.. Uz potrosnju celog sistema to dodje otprilike 400w
Sto ti daje (u ovom trenutku) 4.76$/dan

sol je isto sto i hash. Dakle sol/s bi bilo h/s
"M" je samo metricki prefix. Mh/s znaci mega hasha po sekundi.. mega = 10^6
 
Poslednja izmena:
Nacrtano ti je sve na sajtu. Gore unesi koje grafike imas i dole ces videti zaradu.
Sajt je +-10% tacan

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Računaj 450-460 sola po karti. Na whattomine piše 430, ali sa ovim podešavanjima +150/+500 i 65% PL, na koju kartu se odnosi, to samo oni znaju, valjda referentnu.
 
Hvala na pomoci i odgovorima...
 
kako stoji claymore Zcash miner u poredjenju sa ewbf?

EDIT: vidim da je samo za AMD karte
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Imam problem na jednoj masini sa 6 msi gtx 1070 iskoci mi error 43 gpu stop i restart zahteva. Znate li mozda fix ?
 
Pozdrav od nedavno sam u ovome i ne znam bas puno ali zadnjih 10 dana kao da se nista ne desava npr. bilo je 150 usd pa je palo (jasno mi je pao je i bit)i tih 10 dana je islo od 100 do 120 usd i nista vise samo opadne i malo skoci da li je to normalno ili je do nekih podesavanja i\u samom mineru .Hvala unapred
 
giphy.gif
 
@ nesic1 +++++, gde bre nadje ovaj gif?Tacno ste poceli na sakuplajte ovakve gifove zbog novajlija,samo cekas priliku XD
@ zo30bi Pretpostavljamo da gledas na poolu mesecni/sedmicni/dnevni dobitak. Naravno da varira, Diff se menja. Zec cena se menja. Btc cena se menja. Kad se sve to pomnozi/podeli postoji dosta varijacija u ceni, malte ne svakog dana. Samo se postaraj da grafe kopaju i da je sve u redu sa njima i opusteno.


Edit, tek sad vidim da si trazio gifove i po 15 minuta. E to se zove posvecenost!
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.Gledam dnevni izvestaj na Poloniex-u i kazem zadnjih 10 dana stalno se vrti oko iste cifre, graficke kopaju to pratim (https://zcash.flypool.org).Miner koji koristim je ZCash AMD GPU Miner v1.0 Claymore's da li je to ok ili ima nesto drugo. Hvala opet
 
Krenuo ZEC bez obzira na opšte mrtvilo. Imao sam 20 komada u šteku, na 055 prešao u BTC, valjda se nisam zeznuo... :p
 
I ja isto izasao na 0.55, videcemo kako ce BTC da se krece.
 
I ja sam uhvatio taj talas nicim izazvan rekao bih.

Presao u BTC.
 
Sry za dupli post.

Skače opet zcash, ako neko hoće da iskoristi prilku da predje u BTC ili Fiat neka isprati menjačnice
 
Pozdrav imam problem sa EBWF 0.3.4.b minerom
posle par sati rada javlja se poruka

CUDA: Device: 2 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 1 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 3 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 4 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 5 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 0 Thread exited with code: 4
INFO: Detected new work: 1506180551
Temp: GPU0 52C GPU1 52C GPU2 46C GPU3 49C GPU4 53C GPU5 45C
GPU0: 0 Sol/s GPU1: 0 Sol/s GPU2: 0 Sol/s GPU3: 0 Sol/s GPU4: 0 Sol/s GPU5: 0 Sol/s
Total speed: 0 Sol/s

tako da moram da restartujem miner. U cemu je problem? U pitanju su NV GTX 1070.
 
Pozdrav imam problem sa EBWF 0.3.4.b minerom
posle par sati rada javlja se poruka

CUDA: Device: 2 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 1 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 3 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 4 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 5 Thread exited with code: 4
CUDA: Device: 0 Thread exited with code: 4
INFO: Detected new work: 1506180551
Temp: GPU0 52C GPU1 52C GPU2 46C GPU3 49C GPU4 53C GPU5 45C
GPU0: 0 Sol/s GPU1: 0 Sol/s GPU2: 0 Sol/s GPU3: 0 Sol/s GPU4: 0 Sol/s GPU5: 0 Sol/s
Total speed: 0 Sol/s

tako da moram da restartujem miner. U cemu je problem? U pitanju su NV GTX 1070.

Smanji clock na karticama ili kartici zavisi da li si clockovao svaku zasebno ili sve zajedno isto, meni to izbacuje kad preteram sa OC...
 
Smanjuj core clock za 20 i memory za 50, pa pokusavaj sve dok ne bude stabilno
 
Ako moze mala pomoc.
Presao bih sa kopanja ethereuma na zec, pa me interesuje da li je cryptonator wallet dobar izbor? Kakav je sa provizijom kada se menja zec u bitcoin?
Vrsio bih konverziju pristiglog zec-a u bitcoin i onda tako prodavao.
Ili mozda postoji neka bolja solucija?
 
Pogledaj trenutno stanje mreze zeca pre nego sto se prebacis... mislim da su svi imali istu ideju :)
 
Ne zameri zbog moje neobavestenosti, ali ne znam na sta tacno mislis. Jel mozda na puno uknown trejdova koji se desavaju?
 
Jel ima neko info koliko baca 1050ti na zeki?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za taj wallet ne znam. Ja kopam direkt na bitrex pa tu menjam sta treba pa onda saljem na trezor.
Idi na whattomine.com , izaberi kartice koje imas i kolicinu kartica. Izaberi sort by : current profit , currrent difficulty
Videces u kolonama kolika je trenutna isplativost i trenutna "tezina" mreze tj kopanja.
Npr. Juce je zec mreza bila na -20 %,i rigovi koji su mi kopali zeca su davali otprilike 0.12 zeca na 24h. Danas je mreza na +20% i ti isti rigovi daju oko 0.08 zeca na 24h.
Nadam se da sam malo pojasnio
 
A mreza ETH inace cveta, tj. diff ne raste?
 
Nazad
Vrh Dno