Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Probaj Bminer:)
On jos vise daje,meni on na 90% daje kao ZM miner na 100% .

BMiner svakih 15 minuta pravi enkriptovanu konekciju ka nekom serveru dev-a. Ako taj server padne, ne radi majner. Dakle dev može po želji da zaustavi sve rigove, da digne dev fee ili šta god mu padne na pamet.
Bežite od tog majnera dok god dev ne bude želeo da ukloni to.

Znam da ide u off, i evo neću više. Ovo je trebalo delom u temi za hardver, a delom u temi za softver vezan za rudarenje.
 
Probah zmminer daje vise, nego sam primetio da kad smanjim pl na 70 odma karta baca manje hasha a kad povecam na 90% onda temp ode u nebesa na 65c. Zna li neko kako da zakljucam klokove za gpu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
BMiner svakih 15 minuta pravi enkriptovanu konekciju ka nekom serveru dev-a. Ako taj server padne, ne radi majner. Dakle dev može po želji da zaustavi sve rigove, da digne dev fee ili šta god mu padne na pamet.
Bežite od tog majnera dok god dev ne bude želeo da ukloni to.

Znam da ide u off, i evo neću više. Ovo je trebalo delom u temi za hardver, a delom u temi za softver vezan za rudarenje.

Nisam primetio da sam imao problema sa kombinacijom Flypool+Bminer...
 
Probah zmminer daje vise, nego sam primetio da kad smanjim pl na 70 odma karta baca manje hasha a kad povecam na 90% onda temp ode u nebesa na 65c. Zna li neko kako da zakljucam klokove za gpu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

U Afterburneru, pored podesavanja core, imas ikonicu kao signal za mob. Klikni tu i izaberi neku tacku core clock/voltage koji hoces i stisni L na tastaturi i onda apply .tako zakljucas clock i voltazu
Ps. 65 nije strasna temperatura
 
Ja gledam da mi kartice ne prelaze 60c, sta ce leti da bude :D Ostavio sam pl na 70% i bminer, dobijam 310sol temp 56c i majner pokazuje potrosnju od 83w sad koliko je to tacno pojma nemam, sutra cu da skinem merac sa jednog riga pa da probam

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam primetio da sam imao problema sa kombinacijom Flypool+Bminer...

Postoji već neko vreme diskusija oko bminer-a i potencijalnog prijavljivanja većeg hasha od iskopanog. Teško je proceniti s obzirom na sve varijable u igri, ali definitivno nešto smrdi oko toga.
Ovaj deo o konekciji na remote server deva ne treba ni komentarisati.
 
Drustvo treba mi mala pomoc .. Imam 2x rx570 koje mi kopaju ETH i to sam uspeo da resim u Clay tj da mi zaobidje gtx1050 koja ga ne moze kopati . Sad mi je problem sto bi trebao u EBFW mineru dati komandu da mi gtx1050 sama kopa ZEC tj da zobidje rx570-ke , gledao sam uputstvo ali ne vidim opciju a ima je garant , moze li neko da mi da komandu .. Recimo , imam 3 grafe , 2x rx570 su mi u Clay gpu 0 i 01 sto znaci da bi gtx trebala biti gpu 02 , tacnije u Clay sam to resio komandom -di 0,1 ..
 
Drustvo treba mi mala pomoc .. Imam 2x rx570 koje mi kopaju ETH i to sam uspeo da resim u Clay tj da mi zaobidje gtx1050 koja ga ne moze kopati . Sad mi je problem sto bi trebao u EBFW mineru dati komandu da mi gtx1050 sama kopa ZEC tj da zobidje rx570-ke , gledao sam uputstvo ali ne vidim opciju a ima je garant , moze li neko da mi da komandu .. Recimo , imam 3 grafe , 2x rx570 su mi u Clay gpu 0 i 01 sto znaci da bi gtx trebala biti gpu 02 , tacnije u Clay sam to resio komandom -di 0,1 ..

Q: How to select a GPU that will be used by a miner
A: Use option --cuda_devices 0 1 2 digits is id of the devices which will be used.

Mislim da ti ova komanda neće trebati zato što EBFW radi samo sa NV kartama.
 
O hvala ti na inf , nisam do sad radio sa nvidia pa mi ta opcija nije ni prosla kroz glavu , tacnije video sam i ovo sto si postavio ali mi nije bilo najjasnije :)
 
Da se nadovezem na prethodnu poruku , evo pustio sam gtx1050 da kopa ZEC-a , memorija Micron , u stock rezimu daje oko 145 sol/s sa temp od 62c i fan na oko 40% , zatim sam podigao klok u AB za gpu +190 za mem +280 i dobio sam 163 sol/s u proseku , sa temp od 63c i fan na 53% ..

Kako vam se ovo cini , potrosnju jos nisam merio ali cu i to uraditi , moram uzeti merac potrosnje sa klime pa cu imati i taj podatak .. Ova temp od 63c i 53% fan mi se bas i ne svidja , razmazile me ove Nitro + , jesu li zabrinjavajuci ovi podaci za temp i fan ?

Prvu turu cu da probam ZEC , sad vidim da je ZCL isplativiji pa sam mozda i pogresio, a onda cu da probam i ETN pa cu videti sta mi je najbolje kopati sa ovom kartom ..
 
Poslednja izmena:
Gledaj da ti ne prelazi 60c, smanji malko PL i pasce temp

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I na kraju , necu vise dirati jer mislim da je ovo neka zlatna sredina za mene ..

GTX 1050 Gigabyte OC ( Micron )

gpu +190
mem +280
PL 90
vuce 61w
vent 50% sa temp 56c
sa ovim podesavanjima gtx 1050 , 157 sol/s u proseku ..

2x rx570 mining ETH ( 60mh/s ) + gtx1050 - ZEC( 157 sol/s ) sve ukupno iz uticnice 370w ..
 
Poslednja izmena:
Ove 1050 Gigabyte OC od 2 gb su ok sa cenom, da li se isplati uzeti njih za zeca? Tj do kada ce on moci da se kopa, znam da njemu mem nije 'bitna' valjda?
 
Neznam, nisam siguran da je obična 1050 dobra kupovina, osim zec-a nema šta drugo da se kopa, po meni je ipak bolja 560-tica 4g, možeš da kopaš monero i eth a i kasnije kada se bude koristila kartica za igrice mnogo je bolje da kartica ima 4gb
 
Ni ja ne bih sad kupovao 1050ku , ja sam je vec imao pa sam je sad samo ukljucio u igru da ne propada garancija a po ovoj ceni je nikad ne bi uzimao za mining , ja sam moju svojevremeno platio 13400 din .

Trenutno testiram karticu , sto majner to pool pa kad zavrsim to napisacu rezultate , cisto inf . Kao miner bolje se pokazao ZM miner u odnosu na EBFW , EBFW daje 157 a ZM daje 171 sol/s , sad testiram pool , gde vise dobijam , Suprnova vs Flypool , ucinilo mi se da vise daje Suprnova ali javljam kad budem imao kompletne inf ..

I da , jel moguce da sa drugim minerom karta vise trosi ukoliko podesavanja na kartici nisu dirana ?
 
Poslednja izmena:
Jel kopa neko ZEC na Suprnovu , kod mene kao da je blokirala statistika , vec 6.5h ne belezi nikakvu zaradu , hashrate ima , majner radi ali ovako mi stoji vec 6.5h . Za ovo vreme je trebalo da se pomeri makar Round earnings , bar je do sada tako radilo . Heheh , sad mi je pod Round earnings gde je pisalo 0.0002 , pise 000000 , caos :D

My Efficiency: 100.00 %
Round Progress: 246.81 %

Kao da su me culi , sad mi se pojavilo na Unconfirmed ali 3x manje od ocekivanog ..
 
Poslednja izmena:
Jel kopa neko ZEC na Suprnovu , kod mene kao da je blokirala statistika , vec 6.5h ne belezi nikakvu zaradu , hashrate ima , majner radi ali ovako mi stoji vec 6.5h . Za ovo vreme je trebalo da se pomeri makar Round earnings , bar je do sada tako radilo . Heheh , sad mi je pod Round earnings gde je pisalo 0.0002 , pise 000000 , caos :D

My Efficiency: 100.00 %
Round Progress: 246.81 %

Kao da su me culi , sad mi se pojavilo na Unconfirmed ali 3x manje od ocekivanog ..
haha
to su lopovi nevidene, isto i ja sa probao pre mesec dana, isto je bilo kako i ti kazes
 
Ja koristim nanopool i do sad nisam imao problema bilo kakve vrste. Da li je flypool bolji iz nekog razloga i ako jeste koji razlog je u pitanju ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam da li je bolji,neke koje ja znam kopali su i kopaju na Nanopoolu.Citao sam da je bitno da ima sto vise minera i ato cesce da se dobijaju blokovi.Po toj statistici,mnogo bolji je Flypool.Tom logikom sam se vodio do sada,ne znam mozda gresim..
 
Ima logike vezano za broj korisnika na pool-u. Namestio sam rig da radi sa nanopool i ok mi je kad već nemam problema. Ali rekoh ako ima osetnijeg boljitka da se priključim flypool-u :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Читам да сви препоручујете флајпул за зец, да ли је неко пробао мининг пул хуб и колико је гори од флајпула ?
 
Nazad
Vrh Dno