Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Ako srede bateriju na oreo bice u fulu jer i nisam bas zadovoljan sa bat. Na nugatu.. Kad je na stendbaju ume i do 10% da skine.. wifi ugasen jedino mi 4g radi non stop.. Jel moguce da 4g toliko skida a sve sam pogasio... I još da pitam da li još ko ažurira Samsungove aplikacije preko apk mirrora.. Ja nmg ni jednu da ažuriram bilo beta bilo full verziju.. Prekine instalaciju pise paket je u sukobu sa postojećim paketom istog imena.. Ovo mi je cudno jer na lg soniju nisam imao ovih problema
 
Ako srede bateriju na oreo bice u fulu jer i nisam bas zadovoljan sa bat. Na nugatu.. Kad je na stendbaju ume i do 10% da skine.. wifi ugasen jedino mi 4g radi non stop.. Jel moguce da 4g toliko skida a sve sam pogasio... I još da pitam da li još ko ažurira Samsungove aplikacije preko apk mirrora.. Ja nmg ni jednu da ažuriram bilo beta bilo full verziju.. Prekine instalaciju pise paket je u sukobu sa postojećim paketom istog imena.. Ovo mi je cudno jer na lg soniju nisam imao ovih problema
Meni sada 5to-6to punjenje baterija kao na 7.0 možda čak i malo jaca, oko 30% vremena sam bio na 4g dok mi je ovo neki prosek na 7.0 sa wi-fi samo.

21ae55e9aef1716686753d50aa961220.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Počela je kamera da mi se muti svaka 3-4 dana (danas se desilo po drugi put), problem se rešava kuckanjem u blizini kamere, ali, moraću kad-tad da je zamenim.

Koji ovlašćeni servis preporučujete za taj zahvat (telefon je iz Telenora)? I da li nekom ima iskustva sa zamenom?
 
Počela je kamera da mi se muti svaka 3-4 dana (danas se desilo po drugi put), problem se rešava kuckanjem u blizini kamere, ali, moraću kad-tad da je zamenim.

Koji ovlašćeni servis preporučujete za taj zahvat (telefon je iz Telenora)? I da li nekom ima iskustva sa zamenom?
Odneseš u promobi, ako imaš garanciju spašen si.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imam, ali mi se nikako ne svidja ideja da mi neki domaci serviseri čeprkaju po telefonu :d

Ima li šanse da zaglavljivanje fokusa prestane samo od sebe, kako je i počelo?
 
Nema. To je fabrička hardverska greška i mora ceo modul kamere da se menja.
 
Tesko da ces igde naci profesionalnije servisere. Pisem posle 2 iskustva sa njima..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hvala na savetima, vidim da se generalno hvali promobi, tako da ću tamo odneti, kada se nakanim. :)
 
Počela je kamera da mi se muti svaka 3-4 dana (danas se desilo po drugi put), problem se rešava kuckanjem u blizini kamere, ali, moraću kad-tad da je zamenim.

Koji ovlašćeni servis preporučujete za taj zahvat (telefon je iz Telenora)? I da li nekom ima iskustva sa zamenom?

Koliko ti je star telefon?

Nema. To je fabrička hardverska greška i mora ceo modul kamere da se menja.

Jel to česta pojava na s8? Serijski ili pojedinačno da se pojavljivao
 
Jako česta pojava. Ne znam procentualno ali dosta ljudi ima problema.
 
Meni se prvi put letos desilo sa fokusom kamere. A u zadnjih mesec, dva skoro svaki put kad upalim kameru moram da protresem telefon da proradi fokus kako treba.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni se prvi put letos desilo sa fokusom kamere. A u zadnjih mesec, dva skoro svaki put kad upalim kameru moram da protresem telefon da proradi fokus kako treba.

Što ga ne odneses na servis?

@Ilex
5 meseci star.
Prema onome što sam video, guglajući, to zamućivanje kamere je najčešči hardverski problem koji S8 ima.
Sad, ne verujem da se to dešava na više od nekoliko procenata uređaja, jer bi već negde bila glavna vest...
 
Što ga ne odneses na servis?

@Ilex
5 meseci star.
Prema onome što sam video, guglajući, to zamućivanje kamere je najčešči hardverski problem koji S8 ima.
Sad, ne verujem da se to dešava na više od nekoliko procenata uređaja, jer bi već negde bila glavna vest...
Ne bakće mi se sa servisom, manje me nervira da ga protresem pre upotrebe :)
Inače telefon je prva serija iz mts-a.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Tu boljku samsung telefoni imaju još od neke S3 serije, i uvek identično rešenje, lupkanje/protresanje uređaja :d
 
Meni je ovo prvi telefon na kome imam neki hronični problem. I jedini kome sam razbio i menjao ekran :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jel moguce da i dalje nismo dobili oreo.. Jbt jos malo ce godinu dana od izlaska ovog telefona a i dalje je na istoj verziji..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Tu boljku samsung telefoni imaju još od neke S3 serije, i uvek identično rešenje, lupkanje/protresanje uređaja :d
netacno...

ovo je problem vezan za motoric opticke stabilizacije.. i samsung na S seriji nije imao OIS do S6 modela cini mi se.. a nisu ni S6 ni S7 imali ovaj problem.. koliko vidim ovo se desava samo na S8.

Sent from Galaxy S8
 
Jel moguce da i dalje nismo dobili oreo.. Jbt jos malo ce godinu dana od izlaska ovog telefona a i dalje je na istoj verziji..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
krajem januara ili pocetkom februara, koliko vidim da se pise po netu. za otkljucane uredjaje. a za one uzete preko operatera jos kasnije.

Sent from Galaxy S8
 
Tesko da ce i u januaru biti,cim su oni poceli da pustaju security patch.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Tesko da ce i u januaru biti,cim su oni poceli da pustaju security patch.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ko zna, ja sam ubacio OREO betu 6, sto se mene tice ne treba mi official do daljneg! [emoji4][emoji4][emoji4]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
netacno...

ovo je problem vezan za motoric opticke stabilizacije.. i samsung na S seriji nije imao OIS do S6 modela cini mi se.. a nisu ni S6 ni S7 imali ovaj problem.. koliko vidim ovo se desava samo na S8.

Sent from Galaxy S8

Nasumičan članak vezan za mutnu kameru na S5 (nema OIS):
https://www.technobezz.com/fix-camera-focusing-issue-samsung-galaxy-s5/
I rešenje:
Method 3

Another very simple but pretty useful trick shared by one of our readers is to just slap the phone twice or thrice at the upper backside exactly where the rear camera is situated and see the differences it brings on the picture quality. This step has been proved as very helpful to many users, so you too can try it to see if this can do the magic for you as well.

A dok sam guglao oko problema na S8, nailazio sam na slične slučajeve i za ostale galaxy S\Note modele.
 
moguce, mada nisam nikad na forumima naleteo na tako nesto, verovatno problem nije bio izrazen tako cesto kao sada na S8

Sent from Galaxy S8
 
Koristi li neko mozda duos verziju s8? Treba mi tel sa dvije kartice a ne bih da mijenjam s8 za nesto drugo...

Kakva su iskustva? Eventualni problemi?
 
Nazad
Vrh Dno