Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Postoji li u Srbiji servis koji menja ekrane na Mi5s plus posto ne mogu naci nijedan?
 
Postoji li u Srbiji servis koji menja ekrane na Mi5s plus posto ne mogu naci nijedan?
Da li si probao naci na aliju ekran zajedno sa frameom okolo. Nisam licno menjao na 5s plus, ali ako jesam na 4 i 4x i manje vise je jednostavno. Skines metalni poklopac i prebacis harware na novi ekran sa okvirom koji narucis.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Najzad [emoji11][emoji41]
daf47c16d7a7928134050a8a248baf6a.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Da li neko ima problema sa led notifikacijama posle ovog poslednjeg updatea. Ne svetli lampica, niti gore kod sata nema ikonice, npr vibera. Samo se cuje zvuk kada stigne poruka, a ako to ne cujem posle moram spustit shade kako bih proverio ima li sta. Tj. Pojave mi se ove 3 tackice pored znaka za wireless, ali to se pojavi kada bilo sta ima u shadeu.
50d82107af674c85c71e5bd1b1f854e6.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ne ja nemam problema. Upravo sam dobio notifikaciju od TT [emoji41] a i viber radi bez problema

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
@sfin88

Settings-notifications-show not.icons


Settings-notifications-notif.apps, nadjes viber i ukljucis notif.light i tako za sve app za koje hoces

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@sfin88

Settings-notifications-show not.icons


Settings-notifications-notif.apps, nadjes viber i ukljucis notif.light i tako za sve app za koje hoces

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Hvala kide, uspeo sam pronaci, samo sto ranije nisam morao ulaziti posebno u app da bih nemestio led light za nju. Radilo je po def sve. Kanda se nesto iskljucilo.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nema na cemu, prvi deo podesavanja ti je za ikonice...umesto da ti pokazuje tri tackice kada imas neku notifikaciju, ako ukljucis pokazivace ti ikonice u status bar-u.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li neko ima problema sa baterijom? Kada koristim moj 5s Plus po hladnijem vremenu i prikacim ga na dron za FPV, baterija se sroka 30-40% za 10ak minuta! Sa 55 posto na 20ak poslednji put kada je napolju bilo 7C. Ne znam da li je do hladnoce ili kombinacije DJI GO 4 + OTG kabl. U stanu za 10ak minuta skine "samo" 10%.
Stvarno ne znam da li je do baterije ili aplikacija koja intenzivno koriste Wi-Fi?
 
Na hladnoci se baterija sljusti jako brzo na ovom telefonu. Nije mi jasno zasto, ali provereno na 3 razlicita.
 
I kad ga drzite u masci ili samo na "golo"?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ok, da znam da vise ne lupam glavu. krastavac, nemam srece sa telefonima u poslednjih nekoliko godina pa to ti je. Taman pomislim da taman nadjoh odlican telefon, kad ono...
Trenutno, ili od kako je dosao MIUI 9, imam problema sa:
- GPSom, ili mu treba vecnost da se ukaci ili se jako brzo izgubi
- baterijom, evo sad leteo sa DJI Spark-om, sa 62% na 39% za 10-11 minuta (napolju je bilo oko 4-5C)
- Messenger i Facebook su dosta nestabilni, malo pa puknu. na MIUI 8 to nije bio problem.
- Audio u snimljenim video klipovima, bilo 4k ili 1080p je uzasan, kao da sam smocio fon u vodu.

Ozbiljno se razmisljam da dowgrade-ujem na MIUI 8, samo ne znam kako krastavac.
 
Ok, da znam da vise ne lupam glavu. krastavac, nemam srece sa telefonima u poslednjih nekoliko godina pa to ti je. Taman pomislim da taman nadjoh odlican telefon, kad ono...
Trenutno, ili od kako je dosao MIUI 9, imam problema sa:
- GPSom, ili mu treba vecnost da se ukaci ili se jako brzo izgubi
- baterijom, evo sad leteo sa DJI Spark-om, sa 62% na 39% za 10-11 minuta (napolju je bilo oko 4-5C)
- Messenger i Facebook su dosta nestabilni, malo pa puknu. na MIUI 8 to nije bio problem.
- Audio u snimljenim video klipovima, bilo 4k ili 1080p je uzasan, kao da sam smocio fon u vodu.

Ozbiljno se razmisljam da dowgrade-ujem na MIUI 8, samo ne znam kako krastavac.
Ono što bih ti ja preporučio je da pređeš na Oreo. Dal LOS 15.1, dal PixelExperience 8.1 svejedno i skineš Arnova Gcam. Mislim da ćeš rešiti sve probleme :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ono što bih ti ja preporučio je da pređeš na Oreo. Dal LOS 15.1, dal PixelExperience 8.1 svejedno i skineš Arnova Gcam. Mislim da ćeš rešiti sve probleme :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Mnogo psujes. :D
Pretpostavljam da su to custom ROMovi, samo jos da se pozabavim time kako se nabacuju na fon, jer sam se posteno izmaltretirao sa prethodnim LG G3 da mu flesujem Fulmics. Mislis da bi custom rom resio problem sa baterijom?
 
Mnogo psujes. :D
Pretpostavljam da su to custom ROMovi, samo jos da se pozabavim time kako se nabacuju na fon, jer sam se posteno izmaltretirao sa prethodnim LG G3 da mu flesujem Fulmics. Mislis da bi custom rom resio problem sa baterijom?
Ne znam zašto misliš da psujem? [emoji848]

Pa u suštini nije mnogo teško, ukratko, otključaš Bootloader, instaliraš TWRP, skineš ROM koji hoćeš, Flashuješ ga i to ti je to.

Sad, da ja ne pišem, instrukcije potraži na netu.
I najvažnije, odradi Backup svega, u slučaju da dođe do nekog problema, ili ti se ne svidi ROM.

Pa nisam 100% siguran, ali mislim da ćeš rešiti taj problem sa baterijom, jer ja konkretno nemam taj problem pa ne mogu sa sigurnošću da ti kažem.

Takođe trebao bi da flashuješ i poslednji Firmware, ne znam koji imaš trenutno.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Na poslednjem sam (9.2.1.0 Stable)
 
Što nema LOS 15.1 već deset dana ?

Na Pixel Experience mi ne radi LED prilikom punjenja a stavio sam najnoviji firmware.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kidence pomagaj. :)

Što mi TWRP prebriše ceo telefon kada uđem u njega. Menjao firmware, LuK - ov TWRP, ROM - ove, uvek isto ? [emoji848]

I vredi li prelazak na Mi Note 3 ? Malo mi je lepši i naravno veći ali još nema ROM - ova za njega.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kidence pomagaj. :)

Što mi TWRP prebriše ceo telefon kada uđem u njega. Menjao firmware, LuK - ov TWRP, ROM - ove, uvek isto ? [emoji848]

I vredi li prelazak na Mi Note 3 ? Malo mi je lepši i naravno veći ali još nema ROM - ova za njega.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Koji TWRP imaš?
Probaj da instaliraš 3.2.1.1 preko fastboot-a, možda uspe..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kidence pomagaj. :)

Što mi TWRP prebriše ceo telefon kada uđem u njega. Menjao firmware, LuK - ov TWRP, ROM - ove, uvek isto ? [emoji848]

I vredi li prelazak na Mi Note 3 ? Malo mi je lepši i naravno veći ali još nema ROM - ova za njega.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Jel ugasena enkripcija ? Jel si probao da uradis format iz TWRP, pa onda ubacis ROM?

Btw, plavi MN3 je medju najlepsim telefonima koje je Xiaomi izbacio.. Lepsi cak i od S7E coral blue :)

https://ibb.co/btd6Ax

https://ibb.co/j708OH

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije mi uključena enkripcija ali ovde se spominje u prvom redu. Probaću novi TWRP preko adb...
3e5b1e53555e215b7761aa9762996543.jpg


Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Pucaju ti particije, ne obrise ih TWRP, nego postanu ostecene i onda moras sve od pocetka...
Odradi format, pa preflesuj TWRP preko adb. Definitivno ti nesto "unistava" particije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probacu ali sumnjam. Iz TWRP flesujem isti i vidim da se promeni, iz 3.2.1.1 u 3.1.1.0 ! Znaci da se flesuje uredno.
 
Nije mi uključena enkripcija ali ovde se spominje u prvom redu. Probaću novi TWRP preko adb...
3e5b1e53555e215b7761aa9762996543.jpg


Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
Pretpostavljam da ti nije mountovan Data? Probaj da u Mount stavis kvacicu na Data pa odradi onda...
f6117f3f50e9813c0372b96995129f82.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Lepo ti flesuj zadnji official Global rom, odradi twrp , pa sve iz pocetka...
Nesto se tu poremetilo, ali definitivno ti nesto "osteti" particije... ovo je najmanje cimanje i mora da radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Neko zna kako se iskljucuje ovaj MI update???
30cde32d19a18502632dfe371c331f9d.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kidence onda cu zakljucati booloader pa sve ispocetka. Onda ce mu to ubrzati odlazak. Jos malo MN3 da pojeftini, koju desetinu evra, da bude ispod 300 i to je to. :)
 
Ma neces, samo ostavi u novom MI flash beta ''clean all'' oznaceno i BL ostaje otkljucan.
 
Stavio Global Stable, telefon radi Ok samo sto ne volim MIUI. Flesnuo TWRP, sve radi, nekoliko restarta i TWRP radi normalno. Flesujem LOS 15.1, telefon je encrypted i TWRP ne vidi fajlove telefonu, ne brise ih nego ne vidi ! I telefon mi secka. Youtube itd... :S:
 
Nazad
Vrh Dno