Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

A pre flesovanja LOS-a, radis samo wipe data, dalvick, cache, system ? Probaj da odradis , wipe-advanced-format da skines enkripciju...pa onda flesuj LOS.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sada sam na PixelExperience ROM u i sve radi normalno, enkripcija nije uključena. Ulazim izlazim iz TWRP i sve je normalno, sve vidi u TWRP u i ništa ne briše.

U poslednjim Lineage ROM ovima je uključena enkripcija i ona zeza, TWRP ne vidi fajlove, bilo koju kombinaciju wipe da odradim, u telefonu ne ostane ni jedan fajl i moram da ga onako čistog flešujem sa OTG fleša. [emoji848]

I dešava mi se ono sa slike gore ako idem u wipe advanced, ako prvo odradim format data, wipe advanced radi uredno ali i ako ne označim internal storage, ništa ne ostane na telefonu.

PE ROM radi dobro, nema uključenu enkripciju i samo mu ne radi LED prilikom punjenja.

Koliko sam pogledao na netu, proces isključenja enkripcije je malo posla, glupo je da radim to svaki put kada flešujem LOS... [emoji848]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sada sam na PixelExperience ROM u i sve radi normalno, enkripcija nije uključena. Ulazim izlazim iz TWRP i sve je normalno, sve vidi u TWRP u i ništa ne briše.

U poslednjim Lineage ROM ovima je uključena enkripcija i ona zeza, TWRP ne vidi fajlove, bilo koju kombinaciju wipe da odradim, u telefonu ne ostane ni jedan fajl i moram da ga onako čistog flešujem sa OTG fleša. [emoji848]

I dešava mi se ono sa slike gore ako idem u wipe advanced, ako prvo odradim format data, wipe advanced radi uredno ali i ako ne označim internal storage, ništa ne ostane na telefonu.

PE ROM radi dobro, nema uključenu enkripciju i samo mu ne radi LED prilikom punjenja.

Koliko sam pogledao na netu, proces isključenja enkripcije je malo posla, glupo je da radim to svaki put kada flešujem LOS... [emoji848]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
To ti je zbog neadekvatnog (e sad nisam najsigurniji cega) bootloader-a ili firmware-a. Svakako na xda pretrazi na osnovu simptoma i imaces neki fajl oko 2mb i flash to, pa los i nema problema. Tako je kod devojke bilo naprasno, samo od sebe posle ota pocelo. Brzo se resi problem.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Google mi je izbacio Magisk-v16.0.zip, videću sa njim šta mogu da uradim ali za dan, dva. Smorio sam se. :)

Hvala na pomoći u svakom slučaju.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Je li zna neko neki servis uvBg-u ili nekog ko menja touch screen za Mi 5s, display je ceo ili mora to zajedno da se menja?
I kolika je okvirna neka cena?
 
Oko 40e sa dostavom preko alija, narucis i sam zamenis, to je bar kod xiaomija lagano, uslovno receni u odnosu na ostale, sve moze na klik klak. Frame touch i display u paketu.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ok, znaci da porucim ja i samo jos da nadjem ko ce to da mi zameni. Da znam sam, ne bih ni pitao, a ne volim da se igram sa takvim stvarima. :)
 
Zamenice ti to u bilo kom servisu, samo da dobro pogledaju yt video :) salim se naravno, racunaj jos toliko za ruke, mozda malo manje, ali slabo to ko ima na stanju. Toliko od mene, ne mogu dalje pomoci :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jel probao neko treble? Ako jeste, koji rom i koji gapps? Jer meni nikako ne polazi za rukom da instaliram gapps.
 
Novi Global stable
9.5.2.0

Novi notification bar i dr.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Novi Global stable
9.5.2.0

Novi notification bar i dr.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Jel se zna kad će izaći Oreo beta za naš fon? Nekako mi je glupavo da je izašlo za Mi5 i još neke telefone, a za naš nije...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Glupa politika skroz, zapostave flagship modele a furaju update za SD625 telefone. Sreca ima dobar comunity sa custom romovima.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Glupa politika skroz, zapostave flagship modele a furaju update za SD625 telefone. Sreca ima dobar comunity sa custom romovima.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Realno...
Al smorili su više ti ROMovi, najbolji mi je MIUI majke mi... A o performansama da nw pričam, od kad sam se sa Oreo vratio na Xiaomi.eu Nougat, telefon je bukvalno poleteo... Nisam mogao da verujem.

I da, jel neko menjao bateriju do sad? Jer ovo sad mi je užasno, bukvalno punim telefon 2puta dnevno kako bi izgurao.. a sećam se letos kad sam ga uzeo 5:30h SOT i još nekih 16h Standby time...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
I ja sam se vratio na originalni global miui, bolji je i od xiaomi.eu. Savrseno stabilno, napokon notifikacije rade kako treba, a najvise sam se vratio zbog stabilizacije slike prilikom snimanja videa. Full HD EIS radi odlicno.
Danas sam vratio telefon na garanciju zbog nesnosljivog image retention problema na LG panelu. Na LOS 15.1 se to dalo kalibrisati, ali na stock nikako. Vjerovatno ce potrajati dijagnostika, ali valjda ce zamjeniti display, nadam se...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
I ja sam se vratio na originalni global miui, bolji je i od xiaomi.eu. Savrseno stabilno, napokon notifikacije rade kako treba, a najvise sam se vratio zbog stabilizacije slike prilikom snimanja videa. Full HD EIS radi odlicno.
Danas sam vratio telefon na garanciju zbog nesnosljivog image retention problema na LG panelu. Na LOS 15.1 se to dalo kalibrisati, ali na stock nikako. Vjerovatno ce potrajati dijagnostika, ali valjda ce zamjeniti display, nadam se...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Jel postoji način da se to proveri? Čini mi se da moj ima JDI panel, al nisam sad više siguran.

I da, koliko dugo imaš fon? I kakva ti je baterija?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da bi provjerio verziju panela, settings pa o telefonu, pa vise puta kliknes na kernel version, kao i kad otkljucavas developer options. Nakon sto ti otvori menu, ides na check version info, tamo na dnu imas informacije o displayu i modulima kamera.
Telefon imam vec 8 mjeseci, a baterija je na LOS oreo romovima bila cijeli dan uz 3.5 do 4 sata SOT. Sa stock MIUI je mogla i 5 sati SOT cak uz sat vremena igrica. U oba slucaja wifi i mobile data su uvijek upaljeni.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja sam miui global kratko koristio ali mi se ucinilo da je telefon malo usporio kad sam presao na xiaomi.eu. Nemam bas puno vremena ali sam razmisljao da se vratim na global ili dev miui. Da li gcam radi sa global romom i ako moze link do provjerene verzije da probam i ja to cudo :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Radi Google Camera na MIUI stock bez problema osim sto ne radi Portrait mode na prednjoj kameri, to funkcionise samo na Oreo romovima. Ja licno jos uvijek koristim verziju MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2e koja je bas radjena za Mi5s. Na linku imas milion varijanti Google camera portova pa vidi sta ti najvise odgovara. Mislim da na LOS 15.1 Oreo romu google cam radi nesto bolje i daje nesto bolje slike nego na stock MIUI romu. Moze biti da to ima veze sa oreo sistemom, nekim lib fajlovima i driverima.

link: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

U attachmentu za kolegu screen podataka o verziji panela.
 

Prilozi

  • InkedScreenshot_2018-04-25-10-25-00-203_com.miui.cit_LI.jpg
    InkedScreenshot_2018-04-25-10-25-00-203_com.miui.cit_LI.jpg
    352.2 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Ee hvala ti, ipak sam bio u pravu, jdi je.

E sad, stvarno izvini što te smaram, ali hoću da vidim da li mi se isplati menjati bateriju i zašto mi je otišla za manje od godinu dana.

Zanima me kojim punjačem puniš telefon? Originalnim od 2.5A sa Fast Charging ili koristiš i neki običan punjač od 1-1,5A pored toga?

Hvala.
1be192de54694710426e193b0278d5fc.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja koristim na poslu originalni punjač a kod kuće aukey 3.0 ali ako punim noću onda na običan usb na istom punjaču.

Od 11.2016.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Hvala ti...

Najveeovatnije mi je otišla baterija od punjača... Jer ga uvek punim tim originalnim.
I punim ga SVAKO veče pred spavanje... Sad u zadnje vreme po 2-3x dnevno, tako da ova baterija sigurno neće dugo.

Izgleda da će morati da radi Aliexpress za bateriju i za neki običan punjač od 1,5A[emoji28]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
I ja sam uvijek punio sa originalnim brzim punjacem, ali mi je telefon cesce bio spojen na laptop na poslu i tako se obicno i punio polako preko dana. Meni je baterija kao i prvog dana kad sam ga kupio.
 
kupio sam skoro mi5s i posle nexusa 5x sam prezadovoljan svime ukljucujuci kameru.instalirao sam neku stariju verziju gcama sa c2api patchom integrisanim i sve radi super.slike su drasticno bolje od fabricke app.jedini mali problem mi je sto su boje malo prenaglasene u odnosu na nexus-a.inace su slike ostrije i sa vise detalja nego na nexusu...jos mi je neverovatno da su slike bolje jedino me taj kolorit malo nervira.u nocnim uslovima je precizniji nego nexus ali preko dana boje su prejake...ima li neko ideju zasto je tako?poz i hvala!
 
U tom slucaju koristi stock MIUI kameru, u settingsima imas da podesis contrast, saturation i sharpness ako se dobro sjecam. Smanji saturaciju za stepenicu nize i eto ga. Svakako gcam najvecu prednost donosi u losijem osvjetljenu, tako da ce ti miui kamera na dnevnom svjetlu odraditi posao.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Probaj da skineš neku noviju verziju kamere i čačkaj malo ta podešavanja, mislim da je po meni Nexus6P + Pixel2017 ZSL HDR+ najbolji config.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
pa bas ta podesavanja sam i namestio i sve radi super jedino su malo prenaglasene boje preko dana.mozda je i navika jer nexus uvek preko dana u kontrastnim scenama nekako zagasi boje da bi izvukao detalje iz senke.a sto se novije verzije tice probao sam gomilu.neke odmah pucaju,vecina prikazuje crn ekran sta god radio,jedino varijante gcama koje u sebi imaju c2api rade kod mene na stock miui.e sad dal je to zato sto tel nije rootovan ili sta vec ne znam.
 
Ahaa, verovatno onda koristiš verziju 5.1.018 Mi5S_V2e :)

Pa ne znam, sve je stvar ukusa, i meni je u pičetku bilo jako čudno kad sam prešao sa 5X, al sad sam se navikao i mislim da mi se više sviđaju boje na ovom..

Evo ako ste zainteresovani da pogledate slike koje sam slikao sa N5X, Mi5S i S7Edge pa uporedite

https://drive.google.com/folderview?id=0B8PD3pEKtjgNdmNIYV9FbjFtT3c

(Slike od 5X ima malo jer njega nisam imao u trenutku kad sam upoređivao ova druga 2)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
ja koristim ovu sa ovog linka i radi bez root-a https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018_7.0+C2API_v.1.1_AllinOne.apk

osim ove ima jos 100 verzija na sajtu ali kod mene rade samo ovde koje su MGC (BSG) i imaju C2API u nazivu.probao aam desetak drugih i ili nece da ih instalira ili je crn ekran kad staruje kameru. ma navici cu se na malo jace boje ili cu preko dana da koristim open kameru ili slicno.u svakom slucaju hvala na savetima.inace jel imate neku preporuku za dobro zastitno staklo preko celog ekrana?poz i hvala!
 
i imam jos jedno pitanje ko se bolje razume:kod mog druga je neka miui 9 global stable verzija 9.2.nesto a kod mene je miui 9 global beta 8.4.19.koja je razlika jer meni ne nudi nikakav update a ova kod druga barem po broju deluje "novije".poz jos jednom!
 
Nazad
Vrh Dno