Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Definitivno su izgleda revenge i nitrogen za sada najstabilniji.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Za mene je to, za sada, bez dvojbe AEX. Najkompletniji, najvise stvari radi kako treba, fluidan. Pamti postavljenu sim2 za data sim, nakon restarta (nijedan drugi ne pamti), odlican audio, spikerfon+mic rade dobro, radi UI theme, wifi nema problema, zaista mnostvo korisnih kastomizacija pa i nekih kojih neka na drugim romovima, baterija dobra...

Sto se tice kako mi je "legao" neki rom, tu bih odmah pomenuo Nitrogen OS, odlican rom ali Andrej nema kad za njega da ga krpi i razvija jer se posvetio Baikalu sa Sergejem, pa je nazalost ostao u zapecku. Ima 5-6 bitnih stvari za fixirati, posle toga bi bio zaista top rom, ima takodje izvrsno trajanje baterije. Revenge ne mogu nista reci, klinci Talijanski svasta nesto tu rade zanimljivo, kad ubacim taj rom, podigne se prvi put, setujem pass+otisak prsta. Ode tel u stand by ili restart, kucam pass, izbaci poruku da je pogresan password. I tako u nedogled iako je pass 101% ispravan. Ne znam zasto se to desava, samo na Revenge.
 
Sto cu ja muku da vidim sa ovim.
Skinuo ovaj poslednji aex sa telegrama, ali nemam ideju kako da ga ubacim u telefon. Telefon je u rikaveriju (posto sistem ne moze da butuje) i komp ga ne vidi uopste, a cini mi se da bi trebalo.
Kako sad da ubacim u mob bilo koji drugi rom kad ga komp vise ne vidi?
P.S. Pomislio sam da nije do ovih drivera sto mi je @psaras okacio i sa kojima sam uspeo da ubacim twrp, ali cini mi se da je kazao da i njemu vise ne vidi mob kao internal storage. Kako sad da skinem te divere, pa da probam? Ako je uopste do toga...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Nadji kod nekog, ako ti nemas (ili kupi u nekom pc shopu, par eura) USB OTG, to je jedini nacin da rijesis stvar. Ubaci sa pc-a na usb zeljeni rom, nakacis otg, cime direktno spojis usb na tel, odes u twrp, wipe dalvik/system/data/cashe i nakon toga instaliras rom i gapps. Pomenuo je vidim kolega ovo...
 
Probaj ovako, snađi se za usb otg kabl.
Ili fleš sa usb - c ako uopšte postoje. Imače nemam ja taj problem već sa adb, računar mi prepoznaje normalno telefon kao externu memoriju. Jesi li upalio usb debugging?

https://android.gadgethacks.com/how...rd-usb-otg-drive-flash-external-zips-0179594/

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Pa jedino mi preostaje da nadjem usb na usb c adapter pa da probam.
Usb debuging sam ukljucio pre nego sam flesovao twrp, dok je jos stari sistem bio u njemu. Sad ne znam kako, s obzirom da nece vise da butuje sistem. Jedino ako moze u twrp jer samo tu mogu sad da udjem?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A da probaš sa onim Kingroot ili tako nečim? Znam da je bloat ali tebi treba samo nekako da instaliraš twrp, posle ionako sve ide dole tako da bi za to bio ok. Ranije je dosta ljudi koristilo to kada kompjuter varijanta zakaže.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Resio problem. Trebalo je samo odraditi format data pre butovanja novog roma, jer je mob pre toga bio na eui romu fabrickom. Jos jednom hvala svima na trudu i posebna zahvalnost vladaru iz senke. [emoji6]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izašao update za aex.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Revenge OS, koristim 3-4 meseca, i evo gotov je danas izgleda, odjednom mi ne rade mobilni podaci, probao sve, samo wifi radi. Takođe se i resetovao ovaj quick launch , tj. "Zavesa" sa prečicama na samo jedan red, i ne radi mi kvadratni taster za menjanje aplikacija, moguće da je još svašta nešto... Šteta, taman kad sam pomislio da neću morati više da se cimam... Ne gine mi sutra Nitrogen.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Evo drugar mi javi sad da nije zadovoljan aex-om sto sam mu ubacio. Zapravo radom je zadovoljan, ali baterija mu je katastrofa, okacicu ss u prilogu. Uglavnom na 12h usage 1h sota. Kriminal. Neupotrebljiv telefon. Temperauru mu meri i do 60°. Punjenje isto zeza...nece sa bio kojim punjacem i kablom da puni, a sve je to radilo sa eui.
Da li imate slicnih iskustava sa aex-om?
Ne znam sta moze da mu pravi problem. Radio sam clean install, sve po ps-u. Da li vredi ponovo probati reinstall aex-a ili neki drugi rom da stavljam? Koji je najbolje drzi bateriju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nitrogen je super, mada kažu da je i ovaj Baikal ok.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Evo drugar mi javi sad da nije zadovoljan aex-om sto sam mu ubacio. Zapravo radom je zadovoljan, ali baterija mu je katastrofa, okacicu ss u prilogu. Uglavnom na 12h usage 1h sota. Kriminal. Neupotrebljiv telefon. Temperauru mu meri i do 60°. Punjenje isto zeza...nece sa bio kojim punjacem i kablom da puni, a sve je to radilo sa eui.
Da li imate slicnih iskustava sa aex-om?
Ne znam sta moze da mu pravi problem. Radio sam clean install, sve po ps-u. Da li vredi ponovo probati reinstall aex-a ili neki drugi rom da stavljam? Koji je najbolje drzi bateriju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Meni je aex ubedljivo najbolji rom što se tiče sot-a. Jesi li mu uflešovao preko onog twrp što sam okačio gore?
c1917dc83cdd6bec9c552b96864057ee.jpg
 
Proveri sta mu jede bateriju?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Meni je aex ubedljivo najbolji rom što se tiče sot-a. Jesi li mu uflešovao preko onog twrp što sam okačio gore?
c1917dc83cdd6bec9c552b96864057ee.jpg
Da da, preko onog modovanog twrp sto si kacio.
I sto je interesantno, u standby ne pojede nista, tu je ekstra, ali kako se krene nesto raditi na telefonu ugreje se samo tako, a procenti samo padaju.
Ubacio sam mu pored roma, gcam, magisk i adaway.
41b7f9239b79d52fc94684f33cb95296.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ja imam magisk i gcam. Da nije adaway poludeo? Da probaš da ga obrišeš i pobrišeš cache/dalvik čisto da vidiš kako će da se ponaša? Msm ne znam, ali meni se telefon ne greje niti srče bateriju. Plus imam bluemail sa 3 aktivirana naloga i uključenim sync -om.
 
Ide sad za vikend reinstall pa javljam...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav. Molim za pomoć. Instaliran TWRP 3.2.3.-1 sa ciljem instaliranja 9.0 verzije od AEX-a. Problem je što dobijam poruku:

failed to mount /vendor

a svi podaci su izbrisani :(

Da li iko ima savet?
 
А и то су игре без престанка за оне који то по први пут раде, мени је требало око 6 сати да први пут урадим замену фабричког ром, са више упутстава варијанти, и сад да ме неко пита како, не знам ;) , десило се и сад ради.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Uspeo sa ovim 7.1.2 tako da telefon radi ali bih svakako želeo razumeti gde sam napravio grešku sa novijim verzijama. shvatam šta je problem ali ne znam rešenje ... Hvala unapred!
 
Telefon sam uzeo kao drugi vlasnik. Imao je TWRP stariji i neku verziju 6.0 sa MIUI-em. Ovo je prvi put da radim zamenu i razumem da je problem sa TREBLE ali ne znam kako da rešim isti ...
 
How to Treblize ur device :

Twrp Link :



*Trebleized 3.2.3-0 TWRP for x2 with vendor partition mounting and extra options from cris-CBG
https://mega.nz/#!wCAByQiJ!-odX-v8wjIQap6W8C3_5EwElMTfCitjJb4rLYxYSglU
3.2.2-0
https://drive.google.com/file/d/1_WKOuKNNLqrFYWwUYlxRHFRDgb0BysUv/view?usp=sharing

Instructions :
1) Flash the above downloaded Treble TWRP. Again there are multiple ways to flash TWRP like :
Use TWRP and flash the new recovery as an image in the recovery partition.
Use fastboot on the computer to flash the recovery image.
If you have root access then you can use an app like Flashify to flash the recovery.
2) Reboot to recovery to ensure the treble version is launched.
3) In the "Advanced" menu please click and swipe on "Treblelize"
4) Then Click wipe on TWRP homepageselect vendor and uncheck all other partitions and swipe to wipe. Nice you have successfully
created vendor partition.
5)Optionally, you can also try to mount Vendor partition to see if it mounts without errors to

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Official TWRP for x2 (Pie and Treble compatible)
https://twrp.me/leeco/leecolemax2.html

*Shiva's Pie twrp (must for pie treble roms)
Download Link:
https://drive.google.com/op¹en?id=1kCK73vrGcAMQOqUik2XD0w8d0TBGJ_Z4

*Trebleized TWRP for x2 with vendor partition mounting
https://drive.google.com/open?id=1mx-uGryLXiIR7fDSDL4iBPdXhd7qLHjQ

*Trebleized 3.2.3-0 TWRP for x2 with vendor partition mounting and extra options from cris-CBG
https://mega.nz/#!wCAByQiJ!-odX-v8wjIQap6W8C3_5EwElMTfCitjJb4rLYxYSglU
3.2.2-0
https://drive.google.com/file/d/1_WKOuKNNLqrFYWwUYlxRHFRDgb0BysUv/view?usp=sharing






Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Pa jesi li uspeo nešto da uradiš?
 
Novi nitrogen. Bolji autobrightness tune i drastično bolji zvuk na audio izlazu(bar na cdla). Radi equalizer sada. Ostalo nisam primetio, ima tamo log svakako.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da. Uspeo sam :) Hvala još jedanput.

Provao sam sa poslednjim AospExtended ROM V6.0 (25.12.2018). Deluje ok samo mislim da baterija nije najbolja (preko noći je palo za 15% a sada bez koriščenje za još 5%). Da li je to nešto što je očekivano i da li ima savet za neki izbalansirani ROM? nisam neki napredni korisnih jer se telefon najviše koristi za multimediju i čitanje.
 
^ Izašla nova verzija, navodno radi wifi display, pa kome je bitno... vidim da se preporučuje clean install ako se dešava battery drain, moguće da je i kod tebe to problem. Ja sam zakucan na 3.5-4h SOT, što mi je bilo nezamislivo ranije, ne menjam rom.
 
Ako neko slucajno ima zastitnu fotrolu ili masku za le max 2 na prodaju neka se javne. :)
 
Pozdrav momci. Evo ja koristim Aosp već 3 nedelje i do sada nije bilo problema. Verzija od 17/12. Malo mi smeta pad od cca 10% baterije tokom noći ali ok. Sve ostalo izgleda da kako tako f.oniše. Imam pitanje/pomoć: da li neko zna kako da nateram da f.oniše kao daljinski? Flash-ovan je onaj zip, software je tu ali izgled da ne radi. Da li ima nešto što ja ne znam? Da li može da se koristi neki drugi software? Hvala unapred!
 
Pozdrav momci. Evo ja koristim Aosp već 3 nedelje i do sada nije bilo problema. Verzija od 17/12. Malo mi smeta pad od cca 10% baterije tokom noći ali ok. Sve ostalo izgleda da kako tako f.oniše. Imam pitanje/pomoć: da li neko zna kako da nateram da f.oniše kao daljinski? Flash-ovan je onaj zip, software je tu ali izgled da ne radi. Da li ima nešto što ja ne znam? Da li može da se koristi neki drugi software? Hvala unapred!
To ti radi samo na EUI romovima

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno