Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Zaboravih, zapade mi za oko ova prica oko gcam i povecane potrosnje baterije...
Da li se to moze kvantitativno izraziti, tipa SoT sa koriscenjem default kamere i sa gcam da bi imali opipljivo koliko to moze biti ?
Tako ne tj ne verujem da je iko radio tu vrstu poređenja ali mogu ti reći da sam recimo prekjuče za 5min potrošio 7% baterije slikajući. Sav processing držim na max.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Zanimljivo... AOSIP. Blokirao sam lokaciju za GPlay services i Android system. Naravno, ne radi mi lokacija sad ali me zanimalo zbog testa. Prosto mi je sad neverovatno da je toliko verovatno GPlay konstantno tražio lokaciju u pozadini. A nigde nikakvog traga.

ffab1233f95b06efcc86a54e96a6b6cc.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Mogu ali sad je irelevantan totalno, testiram bateriju upravo i nisam ugasio ekran otkad je skinut sa punjača... Zato pitam jel ti BBS prijavljuje nešto drastično veliko u alarms, partial wakelocks ili process?

bc4c6dbde4d92265dbc644103e75f75e.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk

Mogu ali sad je irelevantan totalno, testiram bateriju upravo i nisam ugasio ekran otkad je skinut sa punjača... Zato pitam jel ti BBS prijavljuje nešto drastično veliko u alarms, partial wakelocks ili process?

bc4c6dbde4d92265dbc644103e75f75e.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk

Meni bi za ovo vreme potrosilo barem 10-12posto.. problem je sto meni i kad nije upaljeno stoje uvek na 100% 2 stavke wi fi running i doze inactive time, tako je bilo i na cuocu92, odradio sam skroz factory reset fona, stavio AICP ali i dalje isti djavo

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To je ok, tako i meni stoji. Okači SS od Alarms, Partial wakelocks and processes.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ti kad ugasis wi-fi stoji ti wi-fi running i doze inactive time na 100%? Kacim ujutru sve jer sam ga sad stavio na punjac

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne gasim wifi nikad ali videću menja li se šta sa ugašenim... Važi. Probaćemo da nađemo šta je.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Probaj ugasi pa vidi, jer meni i kad je ugasen wi fi running je na 100% a wi~fi on normalno pokazuje. Inace pre neki dan sam radio clean cache i dalvik u twrp_u. Bio sam na 15% baterije tad. Kad se telefon rebootovao pisalo je da imam 40%.....

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Cisti informativno, kome je to bitno, posljednji AICP build ima opciju za aktivaciju/deaktivaciju sim kartice...
 
Za noc pala baterija 9 posto, sto je sad jos i super. U alarms dhgate aplikacija 111 wakeups, onda android 99, com.google.android.gms 78, ostalo sve dosta manje. U process - system 26 minuta. U partial partial wakelocks nista posebno

Edit: ocigledno me kolje to sto je stoji uvek no or unknown signal na 100% wifi running na 100% i doze inactive time 100%

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I dalje sam na AOSIP 03022018, da li probati neki drugi AICP dobija cesce update, neznam ovaj Pixel rom da li je ko probao?
 
I dalje sam na AOSIP 03022018, da li probati neki drugi AICP dobija cesce update, neznam ovaj Pixel rom da li je ko probao?
Ja koristim pixel oko dve nedelje. Najviše zbog opcije Face unlock, toliko sam se navikao da prosto ne mogu bez toga [emoji4]

Međutim, juče sam instalirao ovaj poslednji, 0602 i baterija je katastrofa, nisam danas imao vremena da istražujem i menjam Rom, ali neću sigurno ostati na njemu ako ostane ovako očajna baterija.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Za noc pala baterija 9 posto, sto je sad jos i super. U alarms dhgate aplikacija 111 wakeups, onda android 99, com.google.android.gms 78, ostalo sve dosta manje. U process - system 26 minuta. U partial partial wakelocks nista posebno

Edit: ocigledno me kolje to sto je stoji uvek no or unknown signal na 100% wifi running na 100% i doze inactive time 100%

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Zar nije malo mnogo wakeups za taj dhgate?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Imamo li zakljucak, na kom Oreo baziranom romu, do sada, najduze traje baterija ? Ili je to konstantno pitanje bez odgovora ? :(
Mene sa ovim custom daily romovima najvise frustrira sto se covjek ne moze skrasiti na 1 romu i dobijati ota update povremeno, vec svako malo, ubacujes, ubacujes...zna dosaditi :(
 
Poslednja izmena:
Jel ima u ovim Oreo romovima opcija da se po aplikacijama blokira net kao na eui?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Instalirao sam netguard


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Postalo mi je nepodnosljivo koliko mi ljudi pricaju da sam nedostupan kad mi rade 2 kartice..mtel me i vip srb. I to samo vip, dok je mtel uvek dostupan..

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To je do kartice nešto onda... Kažem ja imam dve Telenor i nikada nijedan problem. Da odeš da zameniš tu Vip pa da vidiš šta se dešava?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja ne koristim bas uvijek ali kada su mi unutra obje kartice, sve funkcionise ok. Telekom i Telenor, CG oba. Cak i kada mi je sim2 za data, pozivi na prvoj bez greske uvijek...
 
Pozdrav ekipa, od nedavno imam X820 i vrhunski radi, momentalno sam na Pixel ex++, radio je ok i na Cuocco 28s, Slimu i Small EUI od Aurela. Ali kad pokušam inst. AOSIP ili Lineage neće prihvatiti gapss, javlja error.
Probao sa nekoliko verzija TWRP-a
 
E da, sto se tice Gcam, barem moje iskustvo je ovakvo - 1 minut=1% baterije sa svim podesavanjima kvaliteta na max, Nexus 6P...
 
To je do kartice nešto onda... Kažem ja imam dve Telenor i nikada nijedan problem. Da odeš da zameniš tu Vip pa da vidiš šta se dešava?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Daj boze da je do toga..ali tesko, jer cim izbacim mtel radi sve lepo ili obrnuto

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa možda se kartice ne trpe... Ja imam neki Homtom telefon koji stoji bukvalno kao rezerva. Ova primarna Telenor kartica koja radi u svim telefonima bez problema, tamo, No signal. Hoću reći ne košta te ništa da probaš da zameniš.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Samo isključeni background procesi za google play services i facebook.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Šta mislite, da se gaps ne flešuju, već pojedinačno kao apk i bez playstorea, ili nakon flešovanja da se izbriše playstore?
 
Ne. Nebitan je playstore nego playservices kao takav. Gomila aplikacije ne može da radi bez istih...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Momci, izvinite, ponovicu pitanje, ima li neko kakav utemeljen zakljucak, koji oreo rom se pokazao za sad najbolji sa baterijom ?
 
Ja ga punim svako malo, ono od 40-90%, a rom sam stavio aicp, nekako ima više podešavanja, a aoisp odrzava student u slobodno vreme i van ispitnog roka.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Znaci niko nista, tenk ju drage kolege :p
Ja iskreno još uvek tragam za dobrim romom. Trenutno sam na pixelu, i ništa spektakularno se tu ne dešava. Meni je ionako prosek 2-3 sata SOT-a, s tim sam se pomirio a telefone poslednjih 10-ak godina punim svakodnevno, tako da mi baterija drži i 3 dana opet bih punio pred spavanje [emoji4]

Ne znam da li je neko probao novi RR na 8.1? Kakvi su utisci?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno