Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Evo malo pojasnjenje...
Mislim da znam sta buni neke od vas...
Postoji Redmi Note 4 sa SD 625, ali to je ustvari Redmi Note 4X...nego caka je u tome da bi mogao da se prodaje u Indiji zvanicno(kod njih ne moze MTK) , onda je izbacen taj model kod njih pod oznakom Redmi Note 4.Pravi Redmi Note 4 sa Helio x20 tamo se ne prodaje zvanicno zbog MTK procesora...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Hvala na pojasnjenju, meni samo jos jedna stvar nije jasna-mada mislim da je on ima SD 625. Dakle koji procesor ima onaj bas prvi Redmi Note 4 koji se pojavio avgusta prosle godine?
Moze li se reci: Prvi Redmi Note 4=Redmi Note 4x koji se pojavio pre nedleju dana?
 
Pravi Redmi Note 4 za Kinu ima Helio X20, Redmi Note 4 za Indiju SD625 (ovaj od pre par meseci) i Redmi Note 4X za Kinu SD 625...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I Redmi note 4 je full alu a 4x ima plastiku gore i dole kao rn3

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Redmi Note 4 MTK ima alu lajsnu, dok RN4x nema, ima zaobljene ivice...Gore i dole jeste plastika...Ali ne deluje ruzno, naprotiv...ima neki svoj smek...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
A mogu li custom romovi na Note 4 sa helio x20?
 
MTK ne daje source, nema pravih kuvanih...samo portovani...Ima par takvih...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ok sve je jasno: Ko nece da ceka Redmi Note 5 treba da uzme Note 4x ili Note 4 sa SD 625.
 
Ju bre ljudi jednostavna stvar, ponovili vam 10 puta već...
Redmi Note 4 MTK
Redmi Note 4x 625 nema lte b20
Redmi Note 4 625 (isto izgleda kao 4x) samo ima lte b20
 
Imaš šipak a ne band 20. Ako ste konačno napravili konsenzus da je "Redmi Note 4 SD 625" = model za Indiju, onda na zvaničnom sajtu lepo piše da podžava B3, B5, B40. To što neko nalupa u tabelu na AliExpress je sigurno istina ;)
 
Ovaj MTK, iako ima "bolji" benchmark score, igre i verovatno neke app nisu optimizovane kao za Snapdragon. Ne vidim ni razliku pri pokretanju aplikacija. A i podrska je veca zbog Snap-a.

Redmi Note 4X je, koliko vidim uvecana verzija Redmi 4 Prime-a. 5" vs 5.5". Verovatno ima R4P i bolju bateriju.
 
@shaman
Kacio sam klip na prethodnoj strani sa jednog od najpopularniji italijanskih sajtova za mobove i rn4 global ima lte20.
Taj global se jos veca za koje je trziste izvorno pravljen ,poljsku ,indoneziju ili tajvan. Licno mislim da je namenjen za Poljsko trziste.

Ja sam 90% siguran da taj global podrzava lte800 ali sacekajmo jos 7dana da ruje def to potvrde
 
Poslednja izmena:
Немој да бежите од МТК верзије, стварно ради одлично, а ако нећете да флешујете и буџите нема разлога да чекате СД...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To se onda uklapa u specifikaciju za 4x za Taiwan.
Znači opett **** lud zbunjenog oko polemike "4 global (SD 625)" vs "4x"...
 

Prilozi

  • tajvan.PNG
    tajvan.PNG
    30 KB · Pregleda: 115
Šta će mu ti preprodavac sajtovi ,evo oficijelni Tajvan mi sajt.
http://mobile.mi.com/tw/redminote4x/#specs


a8b84f4a092927ad421a8cbef9c425cf.jpg


Jedino ako je greška na sajtu pošto Tajvan u suštini ne koristi b20 :)

I dalje stojim iza toga da je taj rn4(b20) za Poljsku :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Немој да бежите од МТК верзије, стварно ради одлично, а ако нећете да флешујете и буџите нема разлога да чекате СД...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Tacno tako, telefon radi bas kako treba, ja ne vidim ni jednu manu ovog MTK-a. Odlican zaista.
 
Dobar je MTK ali mu je GPU lesh čak i kada se upali performanse mod. I baterija je sigurno 50% slabija nego na s625 verziji. Mada sam ja lično zadovoljan za 180e ne može bolje ,ovakav Samsung bi koštao 300e

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@error974: Pa ti koristi. Ja telefon ili tablet sa MTK ne bih kupio za 50 evra da daju. Niti bih koristio MIUI rom do kraja života telefona.
@fkloznica: Još kad bi lepo razgraničili i prodavci i MI sam šta je to Note 4 a šta Note 4x, tj koje je ime za model sa Snapdragon 625, kako bi to bilo lepo...
 
Nema razgraničenja :) neka bude rn4(s625) i rn4(x20) :)

Inače za mt bio sam upravu memory optimization ide na high ( max korišćenje z rama) i eventualno ovaj miui optimizacija of. Naravno uz lock apk u recents i autostart u permission ako vam trebaju stalno za mt.
Jedino što mobilni mora se restartuje jednom u 4 dana da memorija dođe sebi :)

uploadfromtaptalk1489258927351.png

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ugasi i taj memory optimization,on ti izbacuje app-ove iz ram-a bez razloga.Jedino ako imaš verziju s 2gb rama pa da ti koči telefon.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja pišem jedno a vi večito drugo.. [emoji102] da dodam da sam gledao i klipove sa off i high i high mnogo više drži apk.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=744719&st=1360#entry54106270

Znači da objasnim zauvek ,high znači pojačan Z ram , u prevodu CPU se malo više gazi ali drži više apk u memoriji.

In ZRAM unnecessary storage resources are compressed and then moved to a reserved area in the fixed RAM (ZRAM). So a kind of swap in memory. This Ram is more free because the data then only about 1/4 of the former storage requirements have. However, the CPU has to work in more because they compress the data has (or unpack again when they are needed). The advantage clearly lies in the speed. Since the swap partition in RAM is much faster than this is a swap partition on a hard drive.

With Android, there is no swap partition, and therefore brings ZRAM also no performance boost. The only thing that brings ZRAM is "more" RAM. Compressed by the "enlarged" so to speak of the available memory. That's on devices with little RAM (<256MB) also pretty useful. The S2 has 1GB but the rich, and more than. There must not be artificially pushed up to 1.5 GB. After you activate the ZRAM also has 2 disadvantages. The encoding and decoding using CPU time, which in turn has higher power consumption.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na miui sajtu (a i na dosta drugoh) pišu ljudi i ovako...

This setting can be found as follows : Settings>>Additonal Settings>>Developer options>>Memory optimisation.
This affects the zRAM
The default setting is 'Middle'.
Changing it to 'LOW' helps in multitasking and preventing constant reloading of the launcher.
On the other hand, changing it to 'High' will lead to constant clearing out of the previously opened apps (background apps). Hence less lag but multitasking is highly limited.
http://en.miui.com/thread-263175-1-1.html

Ja lično ne razumem se mnogo.
 
@error974: Pa ti koristi. Ja telefon ili tablet sa MTK ne bih kupio za 50 evra da daju. Niti bih koristio MIUI rom do kraja života telefona.
@fkloznica: Još kad bi lepo razgraničili i prodavci i MI sam šta je to Note 4 a šta Note 4x, tj koje je ime za model sa Snapdragon 625, kako bi to bilo lepo...
A u temi o telefonu sa MIUI si zbog? Ima nexus tema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam probao i sa High,Low i Off.Na off mi drži sve i preko noći,a i Kidence je napravio mini tutorijal U Redmi 4 temi kako da se podesi miui za najbolji ram management,i sve radi kako bi trebalo(bez zaključavanja aplikacija).

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ne razumem zasto vam je toliko bitan B20...

Xiaomi Redmi Note 4x
 
Ja sam probao i sa High,Low i Off.Na off mi drži sve i preko noći,a i Kidence je napravio mini tutorijal U Redmi 4 temi kako da se podesi miui za najbolji ram management,i sve radi kako bi trebalo(bez zaključavanja aplikacija).

Sent from my MI 5s using Tapatalk
A moje iskustvo se poklapa sa Rusima :) maltene u svakoj temi piše sličan tutorijal za miui mt poboljšanje a gde je ključno optimizacija na high.

Krivo mi što ne mogu da nađem onaj klip sa mi4 gde stavlja na high jedan uređaj a drugi na low i ovaj na high držao 4 igrice više na testu mt


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A telefonu sa 3GB rama treba upotreba Z-RAM kompresije zašto?
 
Hebem li ga,možda ima uticaja to što ja imam 4gb ram,a ti 3gb.Ali čisto sumnjam da 1gb može da pravi toliku razliku.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ne moze da se poredi MIUI 8 i MIUI 7... Pretpostavljam da je taj klip sa Mi4 na MIUI 7.
A da, radjeno je nesto oko RAM-a i optimizacije na MIUI 8.2... Dosta bolje sada to radi...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno