Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Znaci nista od globalne verzije? Kako instalirati ovu kinesku verziju na globalni uredjaj?
 
Znaci nista od globalne verzije? Kako instalirati ovu kinesku verziju na globalni uredjaj?

Uobičajno kroz twrp ili sa miflash alatkom. Očekuj da će ti možda izbrisati twrp i zameniti sa mi recovery-em i da će možda ponovi zaključati bootloader. Ali kažem, možda.
 
@marcoboo, Par puta u zadnje vreme sam polusao da otkljucam bootloader, hteo sam da ubacim neki custom rom, ali mi to nije polazilo za rukom. Uvek mi prikaze neku gresku na pocetku otkljucavanja, tako da sam odustao od toga.
 
@marcoboo, Par puta u zadnje vreme sam polusao da otkljucam bootloader, hteo sam da ubacim neki custom rom, ali mi to nije polazilo za rukom. Uvek mi prikaze neku gresku na pocetku otkljucavanja, tako da sam odustao od toga.

Moraš imati instalirane drajvere na pc-u za ovaj telefon. Uogovati se na mi account, pa otici u developer settings i tamo uključiti opciju usb debugging i oem unlock. Pratiti uputstva. Pa otići na sajt i pokrenuti postupak otključavanja. Pratiti uputstva... Imaš na xda, xiaomi.eu, youtube-u...ceo proces. I meni je to na početku bilo komplikovano :D
 
Nisam bio ukljucio "oem unlock", nakon toga je otkljucao bootloader.
Instalirao sam kroz twrp ovaj Miui 11 rom ali mi na kraju izbacuje neku gresku za "Cloud" i nju nikako nisam mogao da zaobidjem.
Posto mi je trebao telefon, a nisam imao vremena da to resim morao sam da se vratim na Miui 10.
Jel uspeo neko da instalira Miui 11?
 
... ali mi na kraju izbacuje neku gresku za "Cloud" i nju nikako nisam mogao da zaobidjem.
Posto mi je trebao telefon, a nisam imao vremena da to resim morao sam da se vratim na Miui 10.
Jel uspeo neko da instalira Miui 11?

Video sam na telegram-u da ljudu pričaju o tom problemu i nisam video za sada da ima rešenja. Bolje sačekati još koju nedelju dok se to ne ispegla mada ništa posebno u novoj 11-ici.
 
Jel to i posle rešavanje problema sa svim Xiaomi telefonima (DMCA take down zbog face unlock libraries) RN4x ostao bez official LineageOS (15.1)?
 
Na mom RN4 je official Lineage 15.1, sa gapps pico, stock kernel.

Dešava mi se da ne primim neke pozive. Juče me je neko zvao oko 17h i ja nakon 30 minuta primam SMS "Dok ste bili nedostupni korisnik broja ******* vas je zvao...".
Bio sam kod kuće, telefon mi je bio uključen. Zbog čega se ovo dešava?

Da li mi je potreban Magisk da bih isprobao neki custom kernel (Žiletov recimo)?

Telefon mi je rootovan preko SU koji je baš za Lineage. Da li je potrebno da uklonim taj SU za Lineage ako želim Magisk da probam?
 
Poslednja izmena:
Da, za Žiletov obavezno Magisk (barem je tako bilo). Izvadi boot.img iz ROM-a, odi u twrp, deinstall SU, install boot.img, install Magisk, install UG kernel.

Juče sam i ja imao nekih otkazivanja mreže na mts.
 
LOS15.1 za mido se više ne update-uje.

Bolje pređi na LOS16.0 od LilBlinx-a, clean verziju.

Ukloni addon su, flešuj boot.img (nalazi se u ROM.zip fajlu) i ubaci Magisk. Posle toga možeš bilo koji kernel.
 
Poslednja izmena:
@r!sc!

Ima, ima :)

Izašao je na 4PDA fix za one plave tačkice koje se pojavljuju na Samsung senzoru kad se slika nešto što je žute boje.

Napominjem, ovo je samo za telefone sa Samsung senzorom.

Sve što je potrebno nalazi se ovde:
https://drive.google.com/drive/folders/1X5LDeJY9EmK_JjoU0QW0dDFGivBeCMnv?usp=sharing


Iskopirajte fajl
Kod:
camera.msm8953.so
u
Kod:
/system/vendor/lib/hw/
podesite R/W/X dozvole na 644 i restartujte telefon.
Napravite backup originalnog fajla, za svaki slučaj.

Napravite folder na internoj memoriji
Kod:
GCam/Configs
i u njega iskopirajte fajl 61.xml

Instalirajte aplikaciju i odradite restore konfiguracije koju ste malopre kopirali(dupli tap na deo oko dugmeta za fotkanje).

Par dana koristim ovo, slike su super i kamera nije pukla nijednom.
I što je najbitnije, nema onih plavih tačkica. :D
 
Poslednja izmena:
LineageOS 16.0 October Release

NOTE: This is a clean, bare bone LineageOS build, meaning nothing has been added to the sources by my end. I will post my usual Advanced LineageOS 16.0 soon. If coming from other ROM, I highly advise you to clean flash this build since it is signed!

- Implemented OTA updates
- Sync latest LineageOS sources as of 1PM, 19 October 2019
- Sync with latest Zeelog's device tree and vendor tree as of 19 October 2019
- Sync kernel with latest CAF Tag, Google's android-3.18 and WLAN Prima
- Merged latest CAF tags

Main page, information, features and support:
[Advanced LineageOS Releases](https://github.com/davidtrpcevski/Advanced-LineageOS-Releases)
 
hvala za kameru i uputstvo Vlado. radi savršeno zadnja kamera
 
Samo podesiš HDR+ Enhanced i to je to :)
 
Off topic:
Želim da pređem na drugi Xiaomi telefon ali ne mogu da se odlučim na koju: Mi8 ili Mi9T?
Mi8 ima Snapdragon 845 a Mi9T Snapdragon 730 i lepši je.Molim za pomoć.Unapred se zahvaljujem!
 
Puca Night Sight :(
Baš sam sinoć testirao. Pukla je samo jednom u Night Sight modu i to nakon što sam u pozadini otvorio sve moguće aplikacije, pa je verovatno ostala bez memorije.
Napravio sam 30ak fotografija za test.

Ako se ne varam, imamo isti setup: okobarski LOS 16.0 od LilBlinx-a i poslednji UG.
 
Neće kod mene, puca stalno. Pogasio aplikacije sve, isto.

Da, isti ROM i kernel. Mislim, nije u redu... :D
 
Na prodaju mido sa Samsung senzorom, ne puca GCam, Night Sight i svi ostali modovi rade besprekorno. Cena pp [emoji38]
 
Haha... možda negde ima falinku čim se prodaje :D

Moguće da je do GApps-a koje ja nemam u sistemu (imam MicroG).
 
Ma šalim se, nema ništa od prodaje, samo bih bacio pare. Mido sve zadatke obavlja odlično. I ne, nema nikakvu falinku [emoji2]
 
Makedonac redovan [emoji2]
 
Nazad
Vrh Dno