Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Moze neko da mi pojasni oko tih FP-a, i kako da vidim koj imam?
 
Ahahaha malo sam se igrao sa telefonom i sada definitivno za svakome preporuciti
Romi MIUI 9.0.3.0 nikakvi dodaci slike idu redom kako sam se igrao.
Pa da li pozeleti nesto bolje od ove kombinacije???
Sta god mu radio ne mozes da prebacis 46 C nikako.
d8e0283ee04c2b0f5275942b7fa19ed7.jpg
d3d5f73a47cf01e0bed77d701e22c756.jpg
99bd7269674d86ca331aa86c7a1c51a6.jpg
bbac11f534ffa581446fcfc061c6b4da.jpg
da5c242463846c8c43be470cfcf2a35f.jpg
dc7662ce4f3e50fb6d021135af6c4243.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne shvatam šta je ovaj Google hteo sa postigne Oreo-om. UI je nikakav, poravnanje loše, UI elementi postavljeni čudno, kao da fale ikonice.

Radi za sada sve na mido, ali treba još sačekati, biće to još bolje.

c3b5a1819328784bd86981ccd9e0b089.jpg

2af105f472b6bd144eba1521c2a85b5e.jpg

be962b975bd2819cd607edf708b4905a.jpg

18fac7e10d86e7e2e94e13a81236cd42.jpg

7e50670b53527fa426f1e71da1a4283c.jpg
Moze neko da mi pojasni oko tih FP-a, i kako da vidim koj imam?
Settings -> About -> klikneš par puta na verziju kernela i izabereš prvu stavku. Na custom AOSP romovima preko terminala možeš da vidiš koji je FP senzor. Kameru na AOSP-u samo preko logova.
 
Poslednja izmena:
Ne shvatam šta je ovaj Google hteo sa postigne Oreo-om. UI je nikakav, poravnanje loše, UI elementi postavljeni čudno, kao da fale ikonice.

Radi za sada sve na mido, ali treba još sačekati, biće to još bolje.

Nisam jos probao, ali meni je i stock android 7 prilicno ruzan...
 
Meni je stock Nougat lijep, ne kapiram kakav to treba da bude? Nisam ni wallpaper promijenio, sve mi odgovara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Redmi note 4 mi danas stigao, zamenio je Samsung S7.
Odlican telefon

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je stock Nougat lijep, ne kapiram kakav to treba da bude? Nisam ni wallpaper promijenio, sve mi odgovara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Šta znam, status bar i quick shortcut ikone su mi ruzne, kao i notofikacije. Ostalo je ok... Stvar navike valjda, jedva sam se i na miui navikao posle wp10... Meni je wp sto se tice dizajna i funkcionalnosti sasvim ok, ali su aplikacije uzas...
 
Jel se desilo nekom na VIPu da ne ne radi mms? Danas pokusao (posle instalacije miui 9 al china verzije..tu sam nasao kao stable za fastboot flash..kao ide ta verzija i to je sa njihovog sajta..trebalo bi da je ok verzija.
Probao sa manuelnim automatskim podesavanjima, probao da resetujem mrezu..sve sto mi je operater rekao, i posle kao koji telefon imate i koji je broj i koji telefon tog gde ste slali...kao poslali tehnickoj podrsci da provere.
Takodje sam probao sam sebi da posaljem i stigne mi..a posto je bilo price mozda ne radi tom nekom kome saljem, poslao sam na 3 broja i ista prica..sending... i samo kaze tap to retry kao neuspesno.

Neko resenje? Jel moguce da je do telefona? odnosno ove china stable verzije?
 
Miui normalno, aosp ima svaki telefon od 50$

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel se desilo nekom na VIPu da ne ne radi mms? Danas pokusao (posle instalacije miui 9 al china verzije..tu sam nasao kao stable za fastboot flash..kao ide ta verzija i to je sa njihovog sajta..trebalo bi da je ok verzija.
Probao sa manuelnim automatskim podesavanjima, probao da resetujem mrezu..sve sto mi je operater rekao, i posle kao koji telefon imate i koji je broj i koji telefon tog gde ste slali...kao poslali tehnickoj podrsci da provere.
Takodje sam probao sam sebi da posaljem i stigne mi..a posto je bilo price mozda ne radi tom nekom kome saljem, poslao sam na 3 broja i ista prica..sending... i samo kaze tap to retry kao neuspesno.

Neko resenje? Jel moguce da je do telefona? odnosno ove china stable verzije?
Koji telefon RN4GLOBAL ili RN4X?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa da :)
Nego sad se malo igrao sa ovim xiaomi čudom ...

Par pitanja početnika kod kineskih telefona:

1. Nema srpskog jezika, samo hrvatski ?
(telefon nije za mene, a vlasnik navikao na maternji :))

2. Mogu li se bez ruta ukloniti nepotrebne Google aplikacije (duo, drive, music, hangouts) ?

Kad se sve sabere i oduzme nema boljeg telefona do 150€ ;)

edef98f0700f86a9b6c0d7384cddded3.jpg


Telefon je ažuriran na MIUI v9

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa da :)
Nego sad se malo igrao sa ovim xiaomi čudom ...

Par pitanja početnika kod kineskih telefona:

1. Nema srpskog jezika, samo hrvatski ?
(telefon nije za mene, a vlasnik navikao na maternji :))

2. Mogu li se bez ruta ukloniti nepotrebne Google aplikacije (duo, drive, music, hangouts) ?

Kad se sve sabere i oduzme nema boljeg telefona do 150€ ;)

Telefon je ažuriran na MIUI v9

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

1. Srpski nema u Global Stable verziji. Mislim da ima u Global Dev verziji.

2. Možeš disable. Ništa be root-a. Pročitaj ovo http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=5096494
 
E prc sad, a i nije moj telefon pa da rutujem ...
Nema veze neka se pati sa tlakom, tipkovnicom i sustavom kad neće engleski :)

Pretpostavio sam da ne može uninstall bez ruta, ali me je začudilo što ne može ni disable za te gore Google aplikacije !?

ps. Crna verzija se masti neverovatno, svaki dodir otisak ostavlja



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebala mi lova a taman pola love cucnulo na redmi I zadovoljan sam.
Nisam kazao niti pomenuo da je bolji ili losiji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Prilozi

  • 011923ixiguugigtxuztwx.jpg
    011923ixiguugigtxuztwx.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Izašao update za xiaomi.eu
68ae706d9ba0386ad39979e0e5011b29.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Da li mi moze neko reci isplati li se dati par hiljada vise za RN4 sa 4gb rama ili je dovoljno 3gb? Za ROM znam koliko mi treba, ali ne znam da li se primeti neka razlika izmedju 3gb i 4gb rama. Nije mi bitno da moze da drzi 15 aplikacija u ram memoriji, vec da fino radi i da moze da drzi par poslednjih recimo.
I zanimaju me iskustva kakvo je staklo da li se izgrebe brzo? Posto nemam nameru da stavljam folije i zastitna stakla. Nisam do sad nikad razbio telefon cuvam ih maksimalno, tako da ako mu je sudjeno da se razbije neka se razbije :D
 
Da li mi moze neko reci isplati li se dati par hiljada vise za RN4 sa 4gb rama ili je dovoljno 3gb? Za ROM znam koliko mi treba, ali ne znam da li se primeti neka razlika izmedju 3gb i 4gb rama. Nije mi bitno da moze da drzi 15 aplikacija u ram memoriji, vec da fino radi i da moze da drzi par poslednjih recimo.
I zanimaju me iskustva kakvo je staklo da li se izgrebe brzo? Posto nemam nameru da stavljam folije i zastitna stakla. Nisam do sad nikad razbio telefon cuvam ih maksimalno, tako da ako mu je sudjeno da se razbije neka se razbije :D
3GB je više nego dovoljno, nije štucnuo ni jednom...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Što ti ja zlo želim, uloži u 4GB. Govorim iz iskustva kao neko ko je upravo prepao s 3gb na 4. Jedino što ne znam koliko je razlika možda u MIUI vs. stock Android a koliko do RAMa.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Što ti ja zlo želim, uloži u 4GB. Govorim iz iskustva kao neko ko je upravo prepao s 3gb na 4. Jedino što ne znam koliko je razlika možda u MIUI vs. stock Android a koliko do RAMa.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pozdrav svima, ja sam nov i stvarno nemam pojma o telefonima, u poređenju sa svima vama, ali mislim da je izdvojiti par hiljada više za 4 Rama prava stvar. Telefon prosto leti! Imam stable miui 9 radi besprekorno (pu,pu,pu da ne čuje zlo). Imam redmi Note 4 x 4/64, a imam i redmi Note 3/32 koji je na jednoj igrici štucao. Jeste da je bila friz bio u trajanju od milisekunde, ali se ipak kočio, a ovaj radi besprekorno. Ko može da priušti da izdvoji novac neće pogrešiti. Ovo je razmišljanje jednog laika, da ne bude zabune.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
prešao sam na LineageOS Oreo 8.0 tj. 15 verzija lOSa, ne radi mi fingerprint. ima li neki patch za to? ostalo sve perfekno
 
Par romova isprobao ovaj MoKee stvarno radi bez greske
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno