Šta je novo?

Intel Kaby Lake

dodaj 8 evra za postarinu i to je 64e.. ja sam uzeo za 62franka ili 57e
 
Ima par strana ranije link do web site-a prodavnice u Su.

Ne znam da li daju fiskalni.
 
Sa Intelovog sajta

https://ark.intel.com/products/97123/Intel-Core-i5-7500-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz

Pogledajte prilog 220104

Otud nedostatak HDMI 2.0 izlaza na plocama. Iako procesor moze da dekoduje 4k, izlaz je ogranicen na 4k@24Hz za HDMI 1.4 ili 4k@60Hz za DP.

A za HDMI 2.0 ili ploca sa posebnim DP->HDMI cipom ili konvertor kabl (koji je opet ogranicen sa 4k@60Hz 4:2:2 chroma).
Preko DP-a i adaptera nije ograničen na 4:2:2. Baš suprotno, neophodan je adapter za chroma podešavanja. Imaš ovde na forumu iskustva par njih koji su baš preko njega dobili iako preko HDMI 2.0 nisu imali.
 
Preko DP-a i adaptera nije ograničen na 4:2:2. Baš suprotno, neophodan je adapter za chroma podešavanja. Imaš ovde na forumu iskustva par njih koji su baš preko njega dobili iako preko HDMI 2.0 nisu imali.

Sta je bolje i zasto 4:2:2 ili 4:4:4 ?

Ujedno bih pitao i za YUV vs. RGB za tv out ?
 
Veće je bolje, dolazi do izražaja kod prikaza slova koja su na 4:4:4 jasna, a kod manjih podešavanja mutna.
 
Kod nas izgleda čekaju da se prvo rasprodaju ostali Pentiumi pre nego što uvezu HT modele... ( :
I u Mađarskoj su tu negde oko 8k.
 
Pa da, ne moze sad da se uvezu pa da se ne prodaju stariji modeli ili athloni..

Ne daj Boze da se uvezu pa da se spusti cena na ove koje sam iznad naveo, daleko bilo :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kazu znace cenu kada stigne na lager, to mi je rekao prijatelj iz winwin
 
Jel ce neke h110m ploce imati latest bios? Nemam skylake da flashujem bios. Gledam bas da uzmem ovog pentiuma

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da, ali nisi siguran koja je verzija BIOS-a na pločama u prodavnicama. Najbolje je prilikom kupovine pitati njih da odrade update. Ili da kupiš Skylake, flešuješ BIOS i zameniš za KL
 
A jel sigurno da nećeš moći da podigneš sistem bez novog BIOS-a? I ranije je bilo sličnih situacija, ali si mogao da digneš sistem. Prijavi CPU kao unknown ili nešto slično, ali radi komp dovoljno da možeš da odradiš update BIOS-a.
 
koliko sam procitao na redditu, kazu ljudi da uopste nema butovanja ako se ne flashuje bios..
 
Sačekaćemo, ali verujem da će da prijavi te procesore kao nešto tipa Intel unknown. Ne bi trebalo da pravi veće probleme.

Edit:
Ne znam što ne bi butovao, nije to ne znam koliko drugačija arhitektura.
 
Poslednja izmena:
Verovatno znate, al samo da potvrdim.6600k u WD2 se vuce kao crevo.Ne znam koliko je ovaj pentium dobro resenje.
 
Ako uzmete I MB I CPU na istom mestu garantujem da ce proraditi :d. Ako ne proradi, ionako nije vas problem, vec prelazi na prodavca tj njegovog servisera... a kupovati SL samo da bi flesnuo BIOS pa posle doplacivao je bzvz.
 
Verovatno znate, al samo da potvrdim.6600k u WD2 se vuce kao crevo.Ne znam koliko je ovaj pentium dobro resenje.
Jel ti to mislis na igru? Wd2 je cpu zahtevna ili je lose mnogo optimizovana uglavnom cpu je na 100% ali sta da se radi nije strasno [emoji4]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ma da, na igru.Ja se bojim da je zahtevnost u pitanju.Jos kad ode na 100% gtx1060 se spusti na 70%.Sta bi bilo s pentiumom tek?
I bas me briga za WD nego sta nas ceka u perspektivi.
 
Ocekuje se da pentium bolje radi od amd quadova za isti novac.
 
Nazad
Vrh Dno