Šta je novo?

Intel Kaby Lake

naravno ali treba patch koji moze da se skine sa sajta proizvodjaca maticne
 
Pozdrav, prvi post, zanima me je l' pašu i7-7700k i ostali kaby lake procesori na msi b150m pro-vdh?
 
Pozdrav, prvi post, zanima me je l' pašu i7-7700k i ostali kaby lake procesori na msi b150m pro-vdh?

Pasu, bitno je da je ploca 1151.
Kaby Lake je kao revizija Skylake-a.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Samo sto se za K procesore uzimaju z170/z270 ploce.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
G4560
Pozdrav. Procesor se već sad može poručiti po navedenoj ceni od 8,990 dinara.
# admin
x86 radnja
 
75 evrica za nov i3 :D
Nije lose nije lose

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav, prvi post, zanima me je l' pašu i7-7700k i ostali kaby lake procesori na msi b150m pro-vdh?

Pasovace procesor, ali ce mu max turbo klok biti ogranicen na 4.1g ma sta pokusavao da uradis, jer na B chipsetu ide najdalje mnozilac do 41x, a nekad zna da ode i na 4.0ghz jer bude oboren BCLK. Takodje memorija nece ici preko 2133mhz, tako da se i tu pazi da uzimas modele od 2800mhz i vise. Za tu ploce gledaj zakljucani i7-7700.
 
Ja mislim da ne planira da uzme 7700k, nego da je pitao da li procesori iz te generacije mogu da stanu na plocu.
Ako planira, onda nikako bez z170/z270, jer zali Boze para za procesor.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
KOje su cene normalnih ploca za 7700k...ima li ih uopste?
 
Definisi "normalno". Koliko vidim Z170 najskrnavije krecu od oko 85e pa navise.
 
Z170,z270 od 120e pa navise.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne racunamo ddr3 ploce jer niko nece uzeti ddr3 uz bilo kakav skylakr procesor.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
pa ono preko 100 evra do 150 evra...ima li kakvih modela :D vidim sad na KP ima bas dosta modela :D

Pa tu moze nesto i da se probere. Samo pitanje da li ici na noviji cipset, a nesto siromasniju plocu ili na napucaniju plocu, a stariji cipset. Zavisi kome sta treba od mogucnosti koje cipset nudi...

@ivanbass1, onda od 95e pa navise...
 
Poslednja izmena:
Ja imam Asus pro gaming i prezadovoljan sam vec 6 meseci.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Ja ću najverovatnije g4560 da pazarim jer mi je u ovom trenutku sasvim dovoljan, ali ipak razmišljam da ga uparim sa z pločom.

Baš gledam ovih dana, i Asus z170-p ddr4 mi deluje kao najbolji izbor za mene.

Ok bi mi bila i h170pro ali pošto dugo ne menjam računar, sa z ću mnogo lakše kasnije da uradim upgrade na k procesor ako zatreba, tj bez menjanja ploče. Sve može u kućištu da se uradi, a ako odem na neku non k ploču, teško ću se odlučiti za takav upgrade. Pritom, nije neka razlika u ceni izmedju h170 i z170.

Kapiram da za Z270 nema razloga doplaćivati.
 
Poslednja izmena:
Ilione, to je okej razmisljanje za buducnost.

Samo imaj na umu da mozes za slican novac da uzmes i5 6500+h110 plocu i imati odmah dosta bolje perf nego sa pentiumom ali bez mesta za uprade na K procesor.

Znam sta je merak i meni je merak da imam dobru plocu i nikad necu uzeti najgoru plocu i dobar cpu, samo dobro razmisli pre kupovine da ne bi u nekom trenutku kasnije zazalio.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hoću, gledaću još naravno.

Tebi hvala na mnoštvu korisnih postova.

Mnogo sam naučio čitajući ih poslednjih nedelja.

Moram dobro izmeriti sve. Ne u smislu cepidlačenja, nego mi je merak. Uživam.

Ako se i odlučim za h110, svakako ću ostati na pentiumu (razlika max 10k izmedju h110 i Asus z170-p), nije puno, a značajno su osiromašene, ali sama odluka će pasti kada se odlučim za konkretnu memoriju i ssd.

Ako sam dobro skapirao, pentium i h110 imaju isti limit za RAM, 2133mHz pa je onda glupo uzimati bržu memoriju uz z ploču i taj procesor.....

I5 ću ipak zaobići u ovom trenutku jer mi je overkil za sadašnje korišćenje računara.

Već sam zeznuo sa kućištem. Uzeo sam HAF 912 jer mi se uklapa fizički, svidja mi se, verujem u njihov kvalitet, a nema front usb 3.0. [emoji30]

Tj, sve je idealno na njemu za mene, osim front panela. krastavac.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je sto sam nekome pomogao bilo cim sto sam pisao :)

Pentium je odlican procesor, i za 80e nema mu ravnih sto se tice cena/performansi u poslednjih ko zna koliko godina, ne racunamo fx procesore jer imaju slab single core i da bi se izvukle performanse treba bolja ploca i hladjenje, a cena ce mu se stabilizovati eventualno na 70-75e.

Apsolutni best buy procesor.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hoću, gledaću još naravno.

Tebi hvala na mnoštvu korisnih postova.

Mnogo sam naučio čitajući ih poslednjih nedelja.

Moram dobro izmeriti sve. Ne u smislu cepidlačenja, nego mi je merak. Uživam.

Ako se i odlučim za h110, svakako ću ostati na pentiumu (razlika max 10k izmedju h110 i Asus z170-p), nije puno, a značajno su osiromašene, ali sama odluka će pasti kada se odlučim za konkretnu memoriju i ssd.

Ako sam dobro skapirao, pentium i h110 imaju isti limit za RAM, 2133mHz pa je onda glupo uzimati bržu memoriju uz z ploču i taj procesor.....

I5 ću ipak zaobići u ovom trenutku jer mi je overkil za sadašnje korišćenje računara.

Već sam zeznuo sa kućištem. Uzeo sam HAF 912 jer mi se uklapa fizički, svidja mi se, verujem u njihov kvalitet, a nema front usb 3.0. [emoji30]

Tj, sve je idealno na njemu za mene, osim front panela. krastavac.
Hajde da te malo obradujem. Možeš dokupiti Front Panel sa USB3.0. za taj HAF. Ja sam to uradio sa svojim CM 690 II.

Kontaktiraj CM support ovdje na forumu.
 
58 evra brate mili...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa dobro, do Soluna sto somuna.

Kod nas je 1700din više. [emoji2] i to je ekstra.
 
Nazad
Vrh Dno