Šta je novo?

Android tastature

Što više budeš kucao više će da nauči.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala, to je to, sad radi.

Edit: ne, ovo samo menja layout, i dalje oba jezika rade u predikciji.
To je zato što on ima reči zapamćene od ranije, a ne zna kom jeziku pripadaju.
U svakom slučaju davaće prednost jeziku koji si stavio kao primarni u tom trenutku.
 
Instalirao sam nazad SwiftKey nekako mi je tacnija i ucinkovitija nego Gboard mada bi bilo idealno da spoje sve u jednu jer neke stvari su bolje na jednoj a neke na drugoj...
Npr na SwiftKey je bolje ucenje reci na Gboardu kao da ne radi ili jako slabo uci. Ali zato Gboard puno kompaktnija sto se tice tema kada se udje u odeljak za emoji-je tema ostaje prilagodjena dok u Swiftkey bude potpuno crna. Takodje pretraga emojija i gifova itd sve to je bolje na Gboardu. Samo taj recnik mi najvise predstavlja problem...
 
Poslednja izmena:
Valjda koristiš tastaturu zbog dobre predikcije, a ne zbog emoji-a. Mislim to je valjda i svrha tastature [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja vam je omiljena tema na SwiftKey?

Tapa...
 
Jedna od najboljih, a meni lično najomiljenija je Sony Xperia tastatura. Pošto nisam koristio Sony telefone, godinama sam instalaciju vršio preko rikaverija, ali sada vidim da postoji i non-root opcija: linak.
 
Po čemu je bolja od ostalih?

Tapa...

Ne postoji ništa na svetu za šta bi se moglo reći da je univerzalno i bez pogovora najbolje, zato sam i napisao da je meni lično najomiljenija tastatura već godinama. Tu je i link, pa ko hoće lepo instalira apk, proba, obriše ako mu se ne dopada. Dakle, meni je najbolje legla, bolje nego SwiftKey, Swype itd.
 
Ma sve ok, nego me zanima po čemu je tebi legla više od ostalih? Izgled brzina ili ima neke opcije koje ove nemaju

Tapa...
 
Ma sve ok, nego me zanima po čemu je tebi legla više od ostalih? Izgled brzina ili ima neke opcije koje ove nemaju

Tapa...

Pa to ti je ono kad si zadovoljan celim paketom - odlična predikcija, srpska latinica i English rade u paketu, mogućnost personalizacije, svako dugme baš tamo gde meni odgovara (poludeo sam od Huawei Swype zbog ".com" - stalno sam kucao umesto razmaka), nikad mi nije bagovala itd. To je moje iskustvo... Znam da i druge tastature imaju slične opcije, ovo je samo stvar ukusa.
 
Instaliram je ali je nema među tastaturama kod odabira

Tapa...
 
Probao xperia, solidno ali mi se ne dopada veličina, može se povećati odnosno izvući na gore ali nije to to. Takodje mi deluje da ima lag, ili prosto tako čudan odziv. Jednostavno swiftkey mi je najbolja. Mislim da ova xperia verovatno koristi swiftkey predikcija ili neku sličnu.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Instaliram je ali je nema među tastaturama kod odabira

Tapa...

Zavisno od telefona možda moraš da ideš na neka napredna podešavanja, "more", izbor unosa i sl. Pa tek odatle štikliraš tu tastaturu, upozori te fon da ona može da prikuplja tvoje podatke itd.
 
Xperia tastatura je dobra ali realno Swift i Gugl su bolje i kompletnije u svakom smislu.
 
Realno uvek se vratim na Swift, mislim da sam ih sve probao.
Jedino sto me izludjuje je sto nema da se namesti da uvek prikaz slova bude uppercase, na svim temama su bas mala, mala slova..
To ima na gboardu..

Kad smo kod tema, sve sam ih izvrteo i ova se zadrzala..

Screenshot_2017-01-23-16-07-37.png

Sent from TT

@ djilkosh

Ma jok, sa store-a.
 
Poslednja izmena:
Koristis modovanu ili?
 
Xperia tastatura je dobra ali realno Swift i Gugl su bolje i kompletnije u svakom smislu.
Swift da. Google nikako nije bolja, bar ne još uvek. Koristim Gboard od kako se pojavila. Ako misliš kompletnija u smislu svih dodataka koje ima tipa tražiš gifove i slično...
Osnovna stvar tastature, predikcija i to multijezična je daleko bolja na Xperia tastaturi.
Sigurno da će Gboard uskoro biti bolja, (naj)bolja, ali to još uvek nije.
 
Da li ima tastatura gde mogu 2 stvari da uradim.
-povecam razmak izmedju tastera
-sklonim tacku da nije pored spacea

Hvala :)
 
Da li se i dalje dešava da SwiftKey gubi reči koje ste sami dodali?

Ne mislim na onu statistiku, to mogu da zamislim i da ne radi kako treba (a i tu mi piše značajno manje nego pre), nego u realnom radu?

Čini mi se da se desilo posle poslednjeg update-a.

Ako se ispostavi da džabe dodajem milion reči, pa stvarno ću ih zapaliti.
 
Poslednja izmena:
Da li samo mene nervira što Google tasta uvek piše BiH umesto bih.. kako da mu namestim da zaboravi Bosnu ? To mi je trenutno jedina mana taste

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Prevuci to u kantu, pa klikni na bih kakav želiš gore za sledeći put. Možda mu treba i dva puta da upamti i počne da tako podrazumeva.
 
Hahahaha, i mene je to nerviralo.
Samo kad te ispravi rokneš bekspejs i nastaviš da pišeš, kad uradiš tako par puta onda nauči, pa te više ne ispravlja :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Neće bre stalno piše Bosna. vidi stvarno može da se ubaci u kantu :) idi koji sam noob

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Evo i ja ubacio gboard da vidim bas kakva je u odnosu na swift key. Je l zna neko kako da namestim predikciju za emoji? primer otkucam "bicikla" i on mi izbaci biciklu?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
u personal dictionary dodaš bicikl emoji kao novu reč, a za optional shortcut staviš "bicikl"
 
Au, neću za sve tako valjda

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ma koristi swiftkey tamo radi normalno predikcija.

Gboard nema nijednu funkciju zbog koje bi prešao na nju. Takodje predikcija dosta bolja na swiftkey po meni.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se i dalje dešava da SwiftKey gubi reči koje ste sami dodali?

Ne mislim na onu statistiku, to mogu da zamislim i da ne radi kako treba (a i tu mi piše značajno manje nego pre), nego u realnom radu?

Čini mi se da se desilo posle poslednjeg update-a.

Ako se ispostavi da džabe dodajem milion reči, pa stvarno ću ih zapaliti.
Prosli put si me zbunio a sad sam bas zbunjen :) Zasto rucno dodajes svoje reci? Evo sad kucam gomilu nekih reci iz vec otkucanih poruka, iz smsa, whatsappa.. neki moji slengovi kojih nema u srpskoj tastaturi, i opusteno mi ih swift ponudi gore kad otkucam dva, tri slova, nisam nikad rucno dodao rec, cak ne znam ni gde se to radi..

Ako sam te uopste dobro razumeo, jer si prosli put rekao da swiftkey ne pamti sam reci, pa gledam ko je lud :)
Sent from TT
 
Poslednja izmena:
Ti očigledno drugačije koristiš SwiftKey, vidim nemaš naših slova npr.

Ti si odradio skeniranje mailova i svega ostalog, pa to koristiš, a meni to ne odgovara.

Koristim srpski rečnik koji se downloaduje uz SwiftKey i dodajem svoje reči.

Npr nigde ne postoji borislozac, moram to da dodam.

I svi dodaju reči tako što otkucaju reč koje nema, pa klik na nju gore i ona tako uđe u rečnik.

Mislim da nisi skapirao kako radi sve ovo.
 
Nazad
Vrh Dno