Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Da li postoji neki proizvodjac ovog modela koji nema apsolutnih problema tipa pregrevanje ,rad ventilatora ...itd...znaci kupim I stavim I igram?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Plug and play ne znam koji je najbolji.

Nitro ima temp target od 75, pa ce pri svakoj igri teziti toj temperaturi i ventovi ce raditi koliko treba da bi odrzali.

Ja sam zato sam podesio fan curve jer je dosta manja temperatura a tihi su ventilatori.
Takodje se dosta dobija blagim smanjivanjem napona, manja je temperatura, potrosnja i samim tim se manje vrte ventilatori.

Asus ima najgori plug and play jer throttluje da bi odrzao temp na 60, i ako se ne digne temp
limit lose radi.


To su sve sitnice koje se resavaju direktno iz windowsa, treba par minuta da se promeni i posle radi bez problema.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dekicovece, postavio si zasebnu temu i nema potrebe i ovde da pitas [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znam da nije tema ali ovo je trenutna akcija...pa da li promenuti tabor ili pak bolje rx470...https://shop.benchmark.rs/graficke_..._1060_3gb_gddr5_192bit_dual_gtx1060_o3g-85455

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Video sam i ja zasebnu temu, ali moram ovde :)
Dati 260e ili ti 32.000 dinara za kartu sa 3GB memorije u 2017-oj godini:lupko::shock:
Jos pazi akcija:banana::smash: Kod madjara 280e 6GB model, za 270e RX 480 Nitro 8GB, 4GB model 235e.

Ja na mojoj 1060 6GB naletoh na 1080p na nekoliko igara koje, recimo zbog texture na very high, povuku preko 4GB, 90% novih AAA naslova na visim setovanjima odu preko 3GB. Na visim setovanjima, na kojima bi karta te snage izbacila 60fps.
 
Poslednja izmena:
Kada covek iz zelenog tabora kaze da ne uzimas, onda je zapecaceno :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da li postoji neki proizvodjac ovog modela koji nema apsolutnih problema tipa pregrevanje ,rad ventilatora ...itd...znaci kupim I stavim I igram?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Svaka nereferentna sa 2 ventilatora ima 0db mod, koliko ja znam. A sa svakom važi "staviš i igraš", ne znam šta očekuješ od grafičke
 
Sapphire Nitro+ je fantasticna karta, tiha i hladna. Svaka preporuka.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ok,ok prica zavrsena...znaci 470....jos samo da je podesim po vasim taktovima u vattmenu I to je to...

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati dodati malo para i kupiti RX480 Powercolor Red Dragon 8GB DDR5. Nekako mi deluje kao najoptimalnija kupovina.
 
Losa izvedba karte.
Koja je razlika u ceni i u odnosu na koju kartu se gleda?
Ako je to rx 480 8gb sa 6pin, to je no-no.
Takodje mislim da se vrm-ovi bas kuvaju na toj karti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako misliš na onaj RedDragon RX 480 8GB koji u emmiju košta 35K,nikako ga ne treba kupovati.Mnogo bolja opcija je RX470 MSI Gaming X 8GB,bolje i tiše hlađenje,8 pin konektor,sigurno je bolji VRM itd.
 
Da li se isplati dodati malo para i kupiti bilo koju RX 480 u odnosu na RX 470 ? Koja izvodba RX 480 i RX 470 je nabolja ? Računam da sa 2 ventilatora je bolje nego sa jednim. Zbog čega je bolje kupiti sa 8 pina, više nego sa 6 ?
 
Ja bih pre kupio RX 470 8GB nego RX 480 4GB,jer se razlika u frekvenciji može smanjiti OC-om,podizanjem Temp i Power Target-a,dok se VRAM ne može nikako nadoknaditi,za većinu igara je 4GB dovljno za 1080p60 Ultra,ali takođe postoje igre poput DOOM-a koji zahteva bar 5GB VRAM-a kako bi se igralo na Max.Najbolje izvedbe RX 470/480 kod nas su Sapphire Nitro+ i MSI GamingX.6 pin za RX 470 je dovoljan,ali je OC potencijal jako mali,takođe skoro sve RX 470 kod nas sa 6 pin su loše out of the box(npr.Strix i Strix OC).
 
Poslednja izmena:
Ja sam prešao DOOM na maximalnim podešavanjima u 1080p, sa rx 480 4gb... 90minimalni fps, uglavnom oko 120-130.
 
Ja bih pre kupio RX 470 8GB nego RX 480 4GB,jer se razlika u frekvenciji može smanjiti OC-om,podizanjem Temp i Power Target-a,dok se VRAM ne može nikako nadoknaditi,za većinu igara je 4GB dovljno za 1080p60 Ultra,ali takođe postoje igre poput DOOM-a koji zahteva bar 5GB VRAM-a kako bi se igralo na Max.Najbolje izvedbe RX 470/480 kod nas su Sapphire Nitro+ i MSI GamingX.6 pin za RX 470 je dovoljan,ali je OC potencijal jako mali,takođe skoro sve RX 470 kod nas sa 6 pin su loše out of the box(npr.Strix i Strix OC).

Naprotiv. I jedna i druga karta su slabe za vise od 4GB. A ionako su namenjene za 1080p.

8GB modeli su cisto bacanje para.
 
Ja bi prije uzeo Rx 480 4Gb nego 470 8GB
razlog je jednostavna istina postoji nekoliko igri koje na 1080p traze vise od 4GB, ali zato 90% igri bolje rade na 480 4GB generalno klasa iznad.
 
Po meni, treba ici ili na 480 8GB ili 470 4GB, i takodje, da je 480 4gb bolja opcija od 470 8gb. Mada opet, sve zavisi od cene.
 
Ja isto mislim da su trebali izbaciti samo 470 4GB i 480 8GB, ali da bi popunili taj segment od 200-300$ ubacili su jos 470 8Gb i 480 4GB.

Izmedju ove 4 karte kad bi morao da biram ulozeno/dobiveno uzeo bi 480 4Gb Nitro+OC

karta je bolja generalno od 470 4Gb i 8GB modela, a sa druge strane u odnosu na Rx 480 8GB malo koja igra ce profitirati od dodatna 4GB na 480 8GB modelu, jer je i sam gpu nejak da isprati igru koja popuni 8GB memorije.
 
Nisam znao. Mislio sam da je ultra najviši nivo. U suštini nebitna stvar...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
To mozda danas. Isto su pricali za 7850 da je 2GB bacanje para u odnosu na onu sa 1GB. Posle godinu, godinu ipo dana se situacija drasticno promenila, na onoj sa 1Gb vise nisi mogao da upalis ultra ili very high iako je GPU bio upotrebljiv sto se FPSa tice. Drugo, ne bih bas nazvao 480 drugom klasom u odnosu na 470, klasa je ~30% vise performansi, a ne ~10% kao sto je ovde slucaj...
 
To mozda danas. Isto su pricali za 7850 da je 2GB bacanje para u odnosu na onu sa 1GB. Posle godinu, godinu ipo dana se situacija drasticno promenila, na onoj sa 1Gb vise nisi mogao da upalis ultra ili very high iako je GPU bio upotrebljiv sto se FPSa tice. Drugo, ne bih bas nazvao 480 drugom klasom u odnosu na 470, klasa je ~30% vise performansi, a ne ~10% kao sto je ovde slucaj...

Potpuno se slažem,RX 480 je brža oko 7 fps i to se može nadoknaditi ako se malo potrudiš da podesiš frekvenicje,Power i Temp targete.
 
Pozdrav drugari.

Potrebna mi je mala pomoc)))

Koji najjeftiniji procesor moze da se izbori sa rx 470

Ne bih da bacam mnogo para zato sto kupujem Amd ryzen kada izadje za mesec-dva
 
Fx 6300 ili neki sendi bridz i3, i3 2100 npr. Ako je konfa iz profila stavis i5 2400 16gb rama i vozi !

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ili je najbolja varijanta i3 6100 i da zaboravim na zen
 
stopke, covek pita za mesec-dva, da se premosti do Ryzen-a. U tom slucaju neki i3 2120 ili i3 3210, ako je za plocu iz potpisa. Tu su negde oko 4000 dinara. Nece bas svuda upotrebiti grafiku 100%, ali su dobri za prelazni period, a nisu neka doplata u odnosu na G840.

@stukolovac, a za koji socket ti uopste treba procesor, posto u potpisu imas intela, a pricas o AMDu?!?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno