Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Regularne su skuplje za proizvodnju, uz njih ide duza garancija, ne isplati se [emoji14]
 
Znaci ko je prodao prodao možda ima još fore dok se ne pojave kod nas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
garancija mora da ide 2god uz fiskalni racun ili 1god uz fakturu za firmu, barem kod nas u zemlji ako ovo i dodje do nas. vrlo cudna situacija, u balonu se prodaju sakate 470 po ceni regularnih. mogu da razumem, proizvodjaci pokusavaju da zarade vise ali su gameri ****na stranka. cipovi idu umesto na gaming na rudarske grafike. proizvodjacima neki dolar jeftinije u proizvodji a i smanjice efekat kupovine polovnih grafika i smanjenje traznje za novom serijom kada pukne balonce. a i da ima ima dovoljno cipova za gaming i mining grafe i da kostaju ovoliko koliko kostaju opet bi rudari razgrabili sve gaming grafe jer njih posle mogu da prodaju barem za 100e/kom umesto sto ce im biti za forvardovanje u kantu.
 
Kazu da podrzava CF, tako da da, eto jedne namene koja mi nije pala na pamet dok sam pljuckao po ovim mining karticama (u drugoj temi) :)

edit:
Postoje i mining edition 1060, vidim da ih ulistavaju vendori polako, ali 1060 ne podrzava SLI da ne bi konkurisao mnogo jacem i skupljem 1080, pa moze da se kaze da je ova mining 470ica bolja (losa) investicija nego u konkurentskom taboru...
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se unapred ako je vec odgovoreno, ali treba mi quick-answer, detaljnije cu posle pitati....

ASUS STRIX je u pitanju, def. memorije je 6600MHZ (Hynix cipovi), Crimson 17.4.4 WHQL. Naime, OC na 7000MHZ donosi maltene isti rez (3DMark i Heaven), 7333MHz isto, 7666 sve puca, mislim WTF?!?!?! Klokom GPUa za 10Mhz dobijam merljiv rezultat dok klokom memorije za 600-700Mhz ne dobijam bukvalno nista!!! U cemu je problem?

Drugo pitanje je da li je moj X840 preslab za NEklokovan RX470 (3.1 Ghz def/3.8 Ghz turbo)?

Nesto me opasno zeza i imam po bukvalno 30ak% slabije rezove (u sintetickim testovima) nego kakvi bi trebali da budu (po reviewovima).
Example: Heaven 1080p ex.tess def/def - 1497 (59.4) dok def/7200Mhz 1510 (59.7)

Molim za quick answer, Detaljnije cu sutra... Hvala unapred!
 
Athlon je slab za 470. Slab je i za 1050Ti koja je dosta slabija karta od 470. G4560 npr. brise pod sa tim Athlonom, a RX 470 je u CPU intenzivnim igrama i situacijama previse za G4560.

Klokom memorije ne dobijas nikakve opipljive rezultate u gejmingu, dok klokom samog GPU-a dobijas, to je normalno.
 
Poslednja izmena:
ALli zaar je mogucee a +600MHz na memoriju ne donosi BASSnista?!?!!?
A proc znam da mi je underkill ali u kolikoj meri (malo/srednje/mnogo).
Hvala!
 
U majningu bi ti klok memorije doneo dosta npr., verovatno i u nekoj igri ima benefita, ali retko.

X840 je debeli(ili tanki, posto bottleneck=usko grlo? :D ) bottleneck za RX 470. U svakom slucaju progledao bi kada bi presao na G4560 polukonfu, a investicija je relativno mala, u odnosu na poboljsanje koje bi imao. Jos bolje bi bilo sa i5/Ryzen.
 
Poslednja izmena:
ALli zaar je mogucee a +600MHz na memoriju ne donosi BASSnista?!?!!?
A proc znam da mi je underkill ali u kolikoj meri (malo/srednje/mnogo).
Hvala!

Boj ne bije svijetli klok, vec boj biju zategnuti tajminzi u junaka
 
Poslednja izmena:
@ Ostoja:
Bacio sam se na modding vBIOSa ali ne bi bilo lose da mi pojasnis kako da zategnem tajminge...
evo postujem sliku iz Polarisa (all default), ne znam kako da ih dotegnem... def.bios.png
THX

EDIT: ako ti nije tesko YouTubeuj klip "How To BIOS Mod ALL RX470_480_570_580 4&8GB GPU's (HYNIX_ELPIDA_SAMSUNG_MICRON)", najdetaljniji je od svih koje sam nasao a da se ne ticu rudarenja, ali ne znam bas da li da bukvalno copy/paste o tajminzima ili...? Sve ostalo mi je jasno sta i kako... THX 2 Ol' Skul !
 
Poslednja izmena:
Jel ti to modujes bios za majning ili za gaming?!
 
za Benchmarking :) , majning me ne interesuje...

U principu mi zavrsava posao sve na defaultu (bar za ono sto trenutno radim tj. igram) ali:
Prvo je throttling poceo UZASNO da me nervira, pa sam "skinuo prasinu" sa foldera /Bench-OC/ da se time pozabavim, onda je sam poceo sa light OC, pa me sada, logicno, vuce da modujem bios. Vidim ja da cu za koji dan da vadim lemilicu iz steka :))) Stare navike tesko umiru ;)
 
Nasao tumacenja za tajminge:
555000000000000022DD1C0084941212F0540B0795847102002041001B0414209A8800A00000312006050D0E270F160E = 4-4-5-5-18-7-39 itd
ako nekom treba neka trazi postovacu ih...
 
Vec vidim sledeci post u najavi, brikovo sam karticu sto mi je sada ciniti. :p
 
Na moru sam I internet se vuce, pa je yt o-no. Neces se mnogo leba najesti od modovanja tajminga ako nisi majner. Tesko od 470 biva 480, pogotovo na strixu koji je sakat sa naponskom. Ako trotluje prvo undervoltuj I digni temp limit na recimo 80C, posto je strix ustrojen I naponski I temperaturno. Kad se resis toga onda porazmisli tek o tajminzima.
 
THX 2 Ostoja stara skola-kratak, jasan i pre svega produktivan odgovor...
 
Ljudi da li ce padati cene ovih RX 470? Trebalo bi da kupim uskoro novi racunar. Imam samo plocu i 8gb rama. Gigabyte B250 i Savage 2400 cl 12. Ubo bih neki i5 7500 ili onaj g4560.
 
Ne moze niko da gleda u bob i kaze da li ce pasti.

Koliko pratim, isplativost rudarenja je i u ovom trenutku dosta niza od isplativosti zbog koje su cene grafickih postale kakve jesu-ali cene ne padaju jer je i dalje isplativo, jednostavno nema dovoljno grafickih i prodavci zele da se ugrade.

Trenutno najrazumnija kupovina je 1050Ti, njoj cena nije skocila skoro uopste.
 
Znam da nije, vec je pala. Ali mnogo je slabija ta graficka karta u odnosu na ovu. Zato sam to pitao. Hvala.
 
Kao što reče ivanbass1, trenutno najisplatljivija opcija je GTX 1050Ti. Ukoliko planiraš taj Pentium ovo ti je puna kapa za njega.
RX 470 više ne mogu da se nadu, zamenile su ih RX 570 koje u Evropi drže cenu od blizu 300 evra.
 
Bas oko pojave RX500, hteo sam da uzmem neki polovan 470, i onda otislo sve u :smash: ....
 
Imam za sada (kupio sam) polovan G4560 i koristim ga sa IHD. Nisam imao kompjuter pa sam morao tako da uradim. Lako mogu da pronadjem kupca za njega. Ne mogu da verujem kako i zasto sam na kraju oklevao sa RX 470.... Jedem se kao nikad do sad. Necu kupovati 1050 Ti za 20-24 hiljade. Da ima one Zotac od 16990 u ponudi razmislio bih.
 
Ja platio ti 18soma kod ovih od preko, dal su toliko skočile


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle prodaje rx470, cekam da mi stigne RX460. U tom cenovnom rangu [ravno 100e] ne vidim puno konkurencije.

Vega bi trebala biti najavljena nocas bese, mada ne nadam se da ce cene biti normalne kad stigne do nas.
 
1050 je bolji izbor od 460, a slicno kosta.
 
Koja tuga kada se gleda šta je bolji izbor od ovih kikiriki kartica :(

RX 550 = GTX 1030 < RX 460 < GTX 1050 = RX 560 < GTX 1050 Ti < RX470 4GB = GTX 1060 3GB < RX480 8GB < GTX 1060 6GB = RX 580

Ne isplati se uzimati RX 460 jer je GTX1050 bolja, opet RX 560 ima 4GB što, po meni, odlučuje. GTX 1050 Ti je pristojno ispred njih i bukvalno je klasa za sebe. Kao i RX470 4GB koja je dovoljno konkurentna i sa RX 480.
Sklapam jedan komp sa pentijumom i GTX1050 Ti ovih dana pa ću da provrtim neke testove ako stignem.
 
Poslednja izmena:
Definitivno mi je proc teski underkill jer gledam rezove: npr. Firestrike ext. mi u graph/phys daje 5475 (sto je OK) dok phys 3455 (dok na review setup masinama gura preko 20000). Znaci ovaj X840 mora hitno da se menja (a prijace i AutoCADu kojjim se zanimam).
E, sad, imam jedan problem: nakon modovanja i flashovanja VBIOSa sistem mi prepoznaje novu graficku (sto je razumljivo) ali to radi svaki put nakon reseta i prepoznaje je kao Generic karticu. Nebitno je da li ja samo zatezem tajminge ili SAMO menjam Power limit to se desava i kartica mi radi SAMO sa originalnim vbiosem. Tako da od mog modovanja vbiosa nema nista... Zna li neko zbog cega se ovo desava? Koriscen je Polaris 1.41 jer mi on daje apsolutno tacna ocitavanja.
Jel' imao neko iskustva sa ovim i kako je resio. Catalyst je 17.4.4 zadnji WHQL.
 
U WHQL drajverima proverava BIOS signature I ako je cackan, nece da se instalira drajver. Probaj neki raniji ne-WHQL.

edit:
npr kazu da 17.2.1 radi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno