Šta je novo?

Moto Z

Težak fail od telefona. LG G3 pojam za kvalitet naspram ovog. Kajem se što sam ga preporučio drugu čitajući ovde komentare upočetku.
 
A ne znam, meni radi super. Kupljen u Nemačkoj, nikakvih problema.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ne znam gde bih mogao otvoriti temu,pa cu biti slobodan ovde da pisem,iako sam svestan da ce malo ljudi uopste i obratiti paznju. Dakle imam Moto E4 Plus kao rezervni telefon i od nedavno je poceo da pravi probleme. Naime dok je ukljucen puni ograniceno,dakle nekad hoce,nekad nece,nekad prestane da puni posle 10ak minuta,a kad ga iskljucim najnormalnije puni. . Imao sam bezbroj telefona,ali sa ovakvim problemom se do sad nisam susreo. Ima li neko ideju sta bi moglo biti problem i kako da ga resim? Sam od sebe je poludeo. Dodao bih jos da sam probao sa nekoliko punjaca i kablova,tako da definitivno to nije problem.
 
Mislim da postoji tema za Moto E4 plus, potrazi je.
Prvo probaj da uradis hard reset.

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Nisam imao, niti čuo za ovaj problem. Ako neće hr da resi onda u servis. Velika baterija, nema quick charge... Treba se navići na bateriju jer joj baš treba vremena da se napuni, ali i drži.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Nije softwerski,naravno master reset mi je prvi pao na pamet,ali nije pomogao... Bas cudan problem...
 
Da nabijes glavu pravac u Pro Mobi i resavaju za par dana, jako ozbiljan servis...

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Hvala na savetu,ali ProMobi mi nikako nije blizu,u mom gradu nemaju predstavnistvo,a i kad sam nosio P20 tamo pre nekoliko meseci,nisam bio ni najmanje zadovoljan. Pre svega je devojka koja prima reklamacije pogresno opisala kvar i permutovala moje reci,te je sve dobilo drugaciju konotaciju i glatko su mi odbili reklamaciju. Posle sam slao u MTS i bez problema su je prihvatili,tako da koliko god bili strucni,sto se mene tice ne hvala. :)
 
Ima li vesti o piti za moto z?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zagorela im, mora nova da se mesi [emoji23]

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
:).

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Juče sam primetio da mi desni senzor pored otiska prsta svetli crveno kada je aktivan moto display ( samo desni). Onako dimuje, jedva primetno. E sada, da li ja to ranije nisam primećivao...U svakom slučaju, ja mislim da postoji jedan i sa leve strane koji ne svetli. Kakva su vaša iskustva?
Poz.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Taj desni uvek "svetli" jer je IR (ili PIR sve jedno) senzor koji detektuje pokret (ruke) blizu uređaja. Zato ti se upali sat kada je uspavan telefon kada prođeš rukom

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Hvala Bane.
Čemu služi ovaj levi senzor?


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Izgleda da sam im se ja "smučio" pa su počeli da popravljaju aparate. Ima tu još nešto,da li su ti dali novu garanciju?Naime,silom prilika sam.morao da čitam zakon o pravima potrošača i zakon o obligacionim odnosima,i u ovom poslednjem piše
U članu 503. Zakona o obligacionim odnosima je navedeno da: 

*Kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena 
bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od 
vraćanja opravljene stvari.* 

*Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok 
počinje teći ponovo samo za taj deo.*

U tekstu je naveden primer,da ako vam zamene,recimo matičnu ploču na laptopu, garancija mora da počne ispočetka.
A vama samo što nisu i sim karticu zamenili.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Baterija je počela da brljavi, posle restarta telefona sa baterijom na 100% prikazivala je 4%. Telefon predat u servis . Posle dva dana stigao SMS da je prihvaćena reklamacija i da je zamenjena ploča i baterija, novi IMEI broj. Kod preuzimanja aparata nije pominjan status garancije. Poslat email sa pitanjem o statusu garancije. U odgovoru piše da je garancija produžena za period dok je aparat bio u servisu???
Šta raditi?
 
Ništa, to je to. Sve po "zakonu". Da si dobio nov telefon bila bi i nova garancija

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Prijaviti ih Nacionalnj organizaciji potrošača,poslati im mail da ces da ih tužiš i navedi im ovaj clan zakona.Ja sam se sa njima preganjao mesec i po dana.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
U zakonu jasno piše ako je popravljen značajni deo uređaja, garancija počinje da teče iz početka za ceo uređaj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Baterija je počela da brljavi, posle restarta telefona sa baterijom na 100% prikazivala je 4%. Telefon predat u servis . Posle dva dana stigao SMS da je prihvaćena reklamacija i da je zamenjena ploča i baterija, novi IMEI broj. Kod preuzimanja aparata nije pominjan status garancije. Poslat email sa pitanjem o statusu garancije. U odgovoru piše da je garancija produžena za period dok je aparat bio u servisu???
Šta raditi?
Posle koliko vremena je počeo problem sa baterijom?


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ajd baterija, ali ploča i novi IMEI...
Sem displeja to su bitni delovi telefona.
Poslao sam im taj član Zakona.
Sledi dopisivanje sa organizacijom potrošača.
Šteta, telefon je zaista dobar ali je ta baterija u.rala motku...
 
Malo manje od 2 godine, ali u garantnom roku.
Koliko vidim, velika verovatnoća da će se i meni desiti isto. :)
Da li je možda uzrok defekta baterije ovaj turbo power punjač od čitavih 3A?
Jesi li uvek punio tel. sa ovim turbo punjačem?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ne verujem. Ja tim punjacem punim moto z2 play i sve je ok.u pitanju je loša baterija u telefonu.Ja sam dva puta reklamirao moto z zbog istog problema

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne verujem. Ja tim punjacem punim moto z2 play i sve je ok.u pitanju je loša baterija u telefonu.Ja sam dva puta reklamirao moto z zbog istog problema

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ja sam telefon (nov) kupio sa vip garancijom pre 4 meseca i punim ga sa punjačem od 2A ( huawei punjač koji je došao sa p20 lite). Primetio sam da mi se tel. ne greje kao sa ovim motorola turbo punjačem.
E, sada molim boga da sve bude ok. :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zanimljivo pitanje, punjen je samo sa tim brzim punjacem.
Mislim da to nema veze, da je do same baterije.
 
Nego, opet smo uskraćeni za skoro pa mesečni update. Čak je 9.0 najavljen i za Z(1) seriju ali i dalje ništa...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nego, opet smo uskraćeni za skoro pa mesečni update. Čak je 9.0 najavljen i za Z(1) seriju ali i dalje ništa...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Kod mene na vip-u zadnji patch sept.1 2018.
Čekam pitu kao ozeblo sunce. :)


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Neeeema ipak :( sad sam pronašao
https://support.motorola.com/us/en/softwareupgrade
370a181302537166809f8bd7c699808a.jpg


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno