Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Isto je sve kao prosli put odradjeno ali sada nece da prodje drugi file. Izbacuje gresku.
Koji drugi fajl? Jel imas update.app u dload folder na sd kartici? Ja nisam radio preko alata nego preko adb drajvera pa se mozda zato razlikuje sve to.Znaci otkljucao bootloader pa ubacio twrp pa iz njega flesovao oeminfo I tri dugmeta I proslo sve...samo me je zezalo kao tebe par puta pre nego sto sam uspeo...hoces da ti posaljem oeminfo sa kojim je meni proslo?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Druze, slazem se, ali ovde se govori o zvanicnom rollbacku bez rootovanja. Problem je izgleda sad veliki bez otkljucavanja I rootovanja da se vrati na predjasnje stanje.
Aha,nisam citao unazad bas pa nisam ni znao za tu metodu...ja sam onako pesaka pa je tako proslo :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Taj je najbolji,a mozes I onaj Meticulous tako nekako se zove

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Taj je najbolji,a mozes I onaj Meticulous tako nekako se zove

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Da Meticulus je super, ali on je valjda za MM. Ima jos neki noviji, moracu da potrazim i dobro proucim, izgleda da nam ne gine flesovanje da premostimo.ovaj.b381.
 
Da Meticulus je super, ali on je valjda za MM. Ima jos neki noviji, moracu da potrazim i dobro proucim, izgleda da nam ne gine flesovanje da premostimo.ovaj.b381.
Izasao je valjda I za N,ma sreca pa meni nije uspeo da ubaci taj 380,vidim da se zale dosta...mada meni je prosao 381 a kad je podigo sistem pise mi 370,a security patch ubacio novi...nesto se gadno tu zamuljalo

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne moze preko FF jer jednostavno ovo je neki bild bezvz. Mora da bude neka b verzija firmvera
 
A dal može rolback na n b371

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Izasao je valjda I za N,ma sreca pa meni nije uspeo da ubaci taj 380,vidim da se zale dosta...mada meni je prosao 381 a kad je podigo sistem pise mi 370,a security patch ubacio novi...nesto se gadno tu zamuljalo

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

To ispade ozbiljna situacija. Ubacili su nam neku.zakrpu, sad nema ni napred ni nazad.
 
Pise c900b300 ali nisam jedini koji je dobio ovo ,a i prosli put je bio nrd90m a ne c900
 
A probao si vec?
Pise na toj stranici da je u stvari to C900B300 I da sa te verzije mozes na koju hoces, tj c432.
Ndr90 test key izbacuje standardno.ako se fleshuje recimo firmware preko.TWRP tj. kad ljudi fleshuju samo prvi fajl a zaborave I onaj drugi sa paketom podataka. Po toj logici b300 je klot Nougat I trebalo bi da prodje b371.
 
To ispade ozbiljna situacija. Ubacili su nam neku.zakrpu, sad nema ni napred ni nazad.
Ma dodje mi opet da ubacim Revolution Rom...full emui 5 I Nougat 7 ispeglan u skroz,vidim da su sad I otg ubacili samo ne znam da li radi kako treba...ako cekamo zvanicni da izadje kakav valja ima android O da bude u najvece :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jooo nije valjda opet na .900 ću se ubijem bem ti 900

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma ja ne menjam ništa više. Sad mi je c432b381

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Aj pošto već pišete o tome, ja sam danas odradio rollback ca B381 na C161 bez problema sa rollback fajlom. :)
 
Je l neko primetio u CPU-Z aplikaciji da nam sada CPU radi do 2.11 GHz-a? Sta to znaci, da su ga overklokovali apdejtom? Sad pise da radi od 1.4 do 2.11 GHz-a, je l to znaci da 4 jezgra rade na 1.4 a druga 4 na 2.11? Znam da su specifikacije Kirin 650 procesora da jedna grupa od 4 jezgra radi na 1.7, a druga na 2 GHz-a. Izgleda da su sad jednu grupu downklokovali a drugu overklokovali.
 
Pise c900b300 ali nisam jedini koji je dobio ovo ,a i prosli put je bio nrd90m a ne c900

Preuzeto sa Xda foruma u vezi.problema sa rollbackom. sve se vrti.oko_Oeminfo.I Custom.bin ;)


Rollback package brick phone who not have corect oeminfo...
Any flash of oeminfo via TWRP will go to empty field on custom.bin information where is stored localisation indicator (hw/eu, vodafone, etc)
A lot of users here encounter that...
Simply way to go back from Nougat is to write oeminfo coresponding to B130/B160 or B131/B161 stock firmware.
But after that need to flash both oeminfo/custom.bin because after writing oeminfo phone remain without localisation indicator (hw/eu)
Without that any attempt to go in Nougat again will go to NDR90-test keys...
If oeminfo/custom.bin information is flashed again phone will go fine to Nougat B370/B371,
but on Nougat somehow custom.bin information is empty again...
In B161 on Firmware Finder - Phone Info - Vendor/Country appear: hw/eu
After update to B371 on Firmware Finder - Phone Info - Vendor/Country appear: null...
 
Je l neko primetio u CPU-Z aplikaciji da nam sada CPU radi do 2.11 GHz-a? Sta to znaci, da su ga overklokovali apdejtom? Sad pise da radi od 1.4 do 2.11 GHz-a, je l to znaci da 4 jezgra rade na 1.4 a druga 4 na 2.11? Znam da su specifikacije Kirin 650 procesora da jedna grupa od 4 jezgra radi na 1.7, a druga na 2 GHz-a. Izgleda da su sad jednu grupu downklokovali a drugu overklokovali.
Cetri rade na 1.7 a druga cetri na 2.1ghz. I u cpu z nema vise da pise kirin nego cortex.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Meni aparat radi ali nisam se mlatio sa Toolkitom pa ako neko jest da ne gusim temu neka mi se javi na poruke foruma
 
Je l neko primetio u CPU-Z aplikaciji da nam sada CPU radi do 2.11 GHz-a? Sta to znaci, da su ga overklokovali apdejtom? Sad pise da radi od 1.4 do 2.11 GHz-a, je l to znaci da 4 jezgra rade na 1.4 a druga 4 na 2.11? Znam da su specifikacije Kirin 650 procesora da jedna grupa od 4 jezgra radi na 1.7, a druga na 2 GHz-a. Izgleda da su sad jednu grupu downklokovali a drugu overklokovali.
Meni pokazuje 2.11 i 1702
0099c81e87374b5600bb7f056fb9072e.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav, novi sam na forumu. Imam model L21- c432b161 , kupljen je od jednog momka, tako da ne znam od kog je operatora ili je iz radnje. Jos nisam dobio oficijalni update. Trenutno sam na haloo mrezi. Da li trebam namjestiti nesto u podesavanjima jer vidim da svima stize update na verziji c432 ili da jos cekam. Ili jednostavno da uradim prrko FF, na verziju b371??
 
Pozdrav, novi sam na forumu. Imam model L21- c432b161 , kupljen je od jednog momka, tako da ne znam od kog je operatora ili je iz radnje. Jos nisam dobio oficijalni update. Trenutno sam na haloo mrezi. Da li trebam namjestiti nesto u podesavanjima jer vidim da svima stize update na verziji c432 ili da jos cekam. Ili jednostavno da uradim prrko FF, na verziju b371??
Ne znam kako su oni to rešili jer ne dobijaju svi odjednom. Znači imaš gomilu telefona sa istom verzijom firmvera i neki su dobili, a neki nisu. Svakako možeš sa FF preći odmah na Nougat (B371) koji je pušten zvanično. B381 još nije pušten zvanično iako je dostupan na FF.
 
Nazad
Vrh Dno