Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Pretera ga malo :) Šta fali Kasandri? Pa i Atos ima poneko fino mesto.
U Stavrosu itekako imaš sadržaj za decu (parkovi i ostalo), ima mirnih i finih delova ... nisu svi locirani pored glavne ulice/magistrale. Stari deo grada je i vrlo prijatan. Pitanje je u stvari šta očekuju roditelji.

Ima dosta lepših i mnogo boljih mesta u ostatku Grčke, al' ajd ovo su bili predlozi za člana kome je dodatnih 100-ak (uku više) km problem za put
 
Preporuka za SunBeach Platamon za decu. Nije preterano ali bazen je uvek bio čist (dva puta dnevno ga čistili), sobe uredne ali nisu velike, ima malo igralište, ima "svoju" plažu, u komšiluku je mali Aqua Park. U pitanju je bio polupansion i sasvim nam je bilo dovoljno, hrana se nije menjala (Švedski sto) ali je bilo izbora (ako svaki dan jedete jedno jelo za 10-14 dana neće ponoviti isto jelo). Ima šetalište ali nije baš blizu na otprilike 1km od hotela počinje šetalište. Nema nikakve velike prodavnice, ništa blještavo... Bili smo 3 puta zaredom i 2. i 3. put smo dobili voće i vino kao zahvalnicu što se vraćamo. Ima svoj parking. Mislim da je internet bio samo u holu ali je u sobi bio priključak za utp kabel pa sam ja poneo mali wireless ruter i nakačio i imao u sobi net. To je sve bilo zadnji put 2019.
 
Da li neko zna, kako da rešim internet u Italiji? Treba mi za par nedelja, ne znam kakve pakete i uslove imaju?
Neću ti baš previše pomoći ako si u Bgu, ali u poslednje vreme često operateri iz EU nude neke pre paid kartice sa internetom u celoj EU. Ja koristim jednu takvu u Austriji, čini mi se da je drug koristio neku iz Hr a jedan poznanik godinama ima neku Estonsku karticu i koristi je svuda mada se nikada nisam raspitivao za uslove
 
U Nea Flogita sam bio sa porodicom, dete 4god.
Plitko uz obalu, uvek mesta na plaži ko nosi svoju opremu i što je najvažnije nema gužve nikad.
Plaza čista i ima tuseva
 
Koje putno osiguranje (koje je najpovoljnije, ima li nekih promo kodova...) uzimate?
 
Pre kupovine odem na sajt osiguranik.com, oni su eponuda za osiguranje i izbace najpovoljniju verziju, necu da se mucim da idem pojedinacno po sajtovima osiguranja.

Ja imam godisnje osiguranje preko banke ali redovno kupujem za suprugu, msm da su se u zadnjih 10 godina izredjali svi osim Dunava, oni nikad nisu bili najpovoljniji a msm da sam najcesce kupovao kod Unike i Gravea.

Nikada mi/nam nije trebalo tako da nemam iskustava... ali po onome sto sam cuo i procitao svi su korektni.
 
Samo Dunav, tradicionalno.
 
Putno osiguranje imate uz neke bankovne račune. Raspitajte se.
 
Evo ja upravo zavrsavam deseti dan u Nei Poriju,i mogu vam reci da mi je ovo mesto leglo samo tako! Posto smo ja i zena zbog klinca (4god) gledali nesto mirnije,na kraju izabrali Nei Pori,i nismo se pokajali. Plaze velike prostrane plicaka koliko hoces,idelano za decu.Samo mesto takodje ok,ulice velike,siroke,sve mi je nekako bilo na dohvat ruke. Cene su identicne kao i u SRB,sto se tice marketa i restorana.Takodje,put do ovog mesta je voznja 95% autoputem,nema onih sumanutih guzvi kao kada se ide obilaskom oko Soluna,totalno druga prica.
 
И мени је Грчка ове године легла савршено. Време било перфектно, атмосфера опуштена како и треба на одмору, дефинитивно најбоље летовање.
 
И мени је Грчка ове године легла савршено. Време било перфектно, атмосфера опуштена како и треба на одмору, дефинитивно најбоље летовање.
Upravo tako. Bio sam prethodnih godina na Lefkadi i Tasosu,dok smo ja i zena bili solo,ono,svaki dan druga plaza,kolima sabijemo 300-400km za deset dana dok sve obidjemo,i sve je to super,ali od kad je dosao klinac,nismo nesto u tom fazonu,sad je varijanta daj da se lenčari dok se može :) znaš kad auto nisam upalio ovde 10 dana :)
 
Иста прича. Све у своје време, некад сам и ја преко дана обилазио плаже по Тасосу, па увече преко целог острва код брке на јагњетину. Сад долетимо авионом, такси до хотела и уживамо десет лаганих дана на једном месту.
 
Ko na Tasosu posećuje samo jednu plažu, propalo mu je letovanje :)
Idealno auto ili da se iznajmi quad, jer put ide kružno oko celog ostrva, a obim istog je tek nešto više od 100km!

large-detailed-map-of-thasos.jpg


Plaža na desetine svih vrsta i namena, od toga bar 10 vrhunskih!
Auto/quad + google maps i polako :)
 
Poslednja izmena:
Ja idem opet za 6 dana, pretprosle godine se obislo relativno malo jer nam je vozac fasovao koronu pa smo morali bus da lovimo.

Srecom taksi nije bio toliko papren pa se ipak videlo svasta nesto ali ne sve - sad idemo na repete :)
 
Kad se setim pre 15 godina da tadašnjom devojkom uplatili klasika Argus bus i Limenas neki levi smeštaj :)
Iznajmili quad I polako svaki dan 1-2 plaže i brzo prođe 12 dana...
Vraćamo se i u busu do nas neke 2 žene pričaju kako su se smorile, kažu "nikad gore letovanje", "gore nego CG", "plažA nikakva", "voda bzv", "Limenas mrtav" (to je jedino tačno)...
I iz razgovora vidimo da se one od 12 dana letovanja sve vreme bile na onoj gradskoj u Limenasu pored luke.
A bukvalno od Limenasa par kilometara levo ili desno izbora koliko hoćeš, nego j*b*g ljudi odu ne pripremljeni - celo letovanje najbliža plaža i to je to :D
 
Poslednja izmena:
Dok sam jos bio tinejdzer za zimski raspust. Bilo je davno pa se bas i ne secam gde, ali mislim da je u pitanju bila Tara.
Inace nikada nisam voleo da putujem, pa sam isao samo kad sam bio primoran.
Meni je najbolji odmor kod kuce.
 
Prošle godine smo u ovo vreme bili na Kopaoniku, sad smo na Staroj planini. Leti planinu volim više nego more, jer mrzim vrućinu, pa mi je bekstvo na niže temperature spas. Išli na Babin zub, obišli neke vodopade, morao sam da Pirota na čuvenu Mamma Rossa picu sa jagnjetinom, sutra ćemo do Knjaževca u neku dobru kafanu... Napolju ima desetak stepeni, a to je raj što se mene tiče. :D
 
Prošle godine smo u ovo vreme bili na Kopaoniku, sad smo na Staroj planini. Leti planinu volim više nego more, jer mrzim vrućinu, pa mi je bekstvo na niže temperature spas. Išli na Babin zub, obišli neke vodopade, morao sam da Pirota na čuvenu Mamma Rossa picu sa jagnjetinom, sutra ćemo do Knjaževca u neku dobru kafanu... Napolju ima desetak stepeni, a to je raj što se mene tiče. :D

Boga mi sam prošli vikend na Kopaoniku izgoreo na 20C samo tako 😁
Prvi dan se mazao, da se sačuvam za Trail trku u subotu, a kad je to prošlo, šta bre krema za sunčanje?! Nije ovo jako sunce. Yeah, right 😂
 
^^ Verujem ti, ja sam najgore u životu izgoreo prilikom penjanja na Longonot, ugašeni vulkan u Keniji. Sunce ali vetrić pirka, i naravno, odlučim da mazanje kremom za sunčanje nije potrebno. Lele, al' sam se zeznuo...
Pozdrav
 
^uh, tu nema igranja. Ne znam na koju ste visinu išli (morao sam da Guglam da vidim o čemu se radi :)), ali mazanje na 30-40 minuta za te visinske šetnje je OBAVEZNO. Sve izložene delove tela.
Lice često zaboravimo...
 
Ja Stvaros svima preporucuje, ove godine idem 6ti put za redom. Za decu je mesto idealno. Ima plaza Platani sa velikim prirodnim hladom, imas uvece gde da prosetas, imas teniski, odbojkasni, kosarkaski, fudbalski nov teren, imas izuzetne privatne pecenjare ribe gde ces proci em lepo sa cenom, a jos lepse sa kolicinom i kvalitetom.
Ko ide kolima, na nekih 15km od Stavrosa je plaza Amos po meni br1, nakon nje Babilon. Plaze sa tirkiznom vodom, prirodnim hladom, lepim kaficem, bez guzve.
Imate da obidjete: Aristotelovo rodno mesto Stagiru staru i novu.
Vodopade Varvara do kojih moze jednim delom kolima, posle peske.
Neverovatno lepo selo Arnaia/Arnea, selo sa fenomenalnom jagnjetinom, kafom, domacinima koji su uglavnom 70+ god jer vazi za jedno od sela sa najstarijim ziteljima Grcke. Sve je sareno, lepo i usporeno.
Blizu je i Kavala.
Ko ne voli mnogo da seta iznad novog Stavrosa je stari stavros, takodje lepo uredjeno i ko proseta malo ulicicama odusevice se arhitekturom na tako malom mestu. Takodje ima i lep restoran na vrhu koji je i vidikovac na grad.

Gradska plaza je krs ako zelite tirkiznu vodu, toga nema. Plicaka ima, voda jeste cista, ali meni je more kad je tirkizno, sve ostalo ne priznajem jer mi oku ne prija. Cene kako smestaja, tako i hrane su vise nego pristojne.
 
Jesi li morao i da ih 'vataš ili si ih samo degustirao...:D
 
Samo degustacija, moras da se oznojis dobro da ih nahvatas posto se pentraju po stencugama uglavnom :D
 
Već smo pisali o tome. Navike se menjaju sa godinama... Našim i generalno. Nekada se leti odlazilo u banje. Poslednjih godina se leti sve češće odlazi na planine.

A Grčka nam je vremenski najbliže more sa lepim plažama, a da nismo imali političke trzavice u skoroj istoriji.

Silom prilika, ove godine ću nekoliko dana na hrvatsku obalu, posle punih 35 godina. Videćemo...
 
Nazad
Vrh Dno