Šta je novo?

Zar ne bi trebalo da leti?

circulation

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2013
Poruke
60
Poena
159
Zdravo narode!
Pre manje od godinu dana sam rešio da osvežim komp. To osvežavanje se do kraja leta pretvorilo u nov komp, koji je pre neki dan kompletiran monitorom. Ne znam koje su tačno cifre u pitanju ali je red veličina negde oko 900 eur.
HW je sledeći:
i5 4590
Powercolor r9 380 PCS+ 4gb
asus b85 pro gamer
HyperX 2x8gb
OS W10

Pitanje iz teme je: "zar ne bi trebalo da leti", a odnosi se na igrice.
U principu sve igre rade, međutim, poslednja situacija me je zaista iznervirala. Instalirao sam Wolfenstain i on prosto onako secka. Igrivo je ali secka. Stavio sam sve na low i opet secka. Smanjio sam rezoluciju na 720p i tu je bolje al opet to po malo secka.
Posle razmišljam, ok, igrao sam Mortal Kombat x, neki nivoi seckaju, GTA V (u principu najbolje radila) al to opet po malo secka, sad ovo s Wolfensteinom, pa čekaj, što sam dao toliku lovu, mora da je nešto do podešavanja. Znam oko kompova, nisam ekspert ali razumem dobro, a od vas dobri narode mi treba savet šta da podesim ili da proverim ili šta god da uradim da opravdam činjenicu da sam mogao da kupim 3 plejstejšna za te pare a izabrao sam PC.

Hvala vam i veliki pozdrav,
Uroš
 
Licno bih poceo od W10 i stavio Win 7 x64, najnovije drajvere itd. Wolfenstein ne bi smeo da secka ni u ludilu.
 
Jesi ti siguran da ne igraš na integrisanoj? Provjeri u BIOSU to.

I nije do Windows 10. Kakva crna sedmica..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nema veze tu Windows 10 s bilo čim. Wolfenstien je CPU intenzivan i traži i7 za maksimum. Ali svakako ne tako kao što pričaš nešto softverske prirode je verovatno BIOS/drajveri.
 
Da li je moguće da igram na integrisanoj a da je kabl od monitora uboden u r9?
 
ma kakav i7... treba da tece sve, nije to fx pa da ima dropove da poludis....
nesto nije ok,ja bih krenuo od sveze instalacije sistema... ili pre toga proveri i temperature i ukljuci neki monitoring,da vidis da li pada cpu ili gpu usage tokom tih seckanja
 
ma kakav i7... treba da tece sve, nije to fx pa da ima dropove da poludis....
nesto nije ok,ja bih krenuo od sveze instalacije sistema... ili pre toga proveri i temperature i ukljuci neki monitoring,da vidis da li pada cpu ili gpu usage tokom tih seckanja
hvala Ivice, može li neki savet oko programa za testiranje da se ne mučim? Takođe, da li ona neka opcija refresh Winsowsa može da pomogne ili format varijanta? Btw bila je 8ica pa sam updateovao, nisam krenuo od sveže 10ke.
 
Poslednja izmena:
Za CPU imas Win task manager (ima li to u 10-ki uopste? :)) za AMD grafe ne znam...

Pazi,ja imam i3-4160 i nVidia 750Ti i npr GTA V mi na medium klizi... ALI!
Klizi od kad je na SSD,sa harda,jos ako imas neki WD green... hdd ne stize da ucita toliko podataka... moguce da ti je i on usko grlo... cpu i gpu garant nisu...
 
ssd je za sistem, sve su igre na nekom starom HD-u. pa nije valjda to aman... evo vratio sam se da editujem post, još se čudim da me maltretira komad metala od 5 soma dinži pa da li je to moguće.....
 
Poslednja izmena:
Wolfenstein, new order I old blood rade l sve na ultra 1080p 60 fps, ne upregnu moju grafu preko 50-60% isto važi i za procesor. Softverske je prirode nešto sigurno. Kao što reče kolega svež windows, stavi 8.1 ako opet 10 bude pravio problem.
 
Njemu secka Wolfenstein, jasno je da nesto nije u redu, a odmah sam i mislio da je upgradeovao sistem. Svez Windows i ima da leti, kakav crni i7 za Wolfenstein, taj engine je optimizovan za dualcore isto kao i ovaj za Doom, i3 ili i7 - nema razlike.
 
Znači ustanovili smo da su w10 i HDD potencijalni problemi. Hvala!
Da li će mi 10ka pamtiti licencu na ploči ako ga obrišem sad? Original je win a nemam instalacione diskove ni šifre, a mislim da je win pro neki.
 
Poslednja izmena:
Hoće. Stari hard koji kažeš da su igre na njemu je moguć problem.
 
wolfenstein koristi opengl.. moguce je da je driver kanta. Pogledaj sta se desava sa driverom, neka podesavanja, itd...
 
Makar mu je najlakse da proveri da li je do HDD jer HDD LED ako je dobro povezao pokazuje zauzetost harda...
Kada ti secka a HDD LED non stop treperi-svetli,sve je jasno...
 
Ako nije stavio drajvere stare sto godina, ili nešto menjao (što bi valjda znao i proverio) nije do njih.
 
Hard jedino ako je neispravan. Sad za sve vam treba SSD, ma kako da ne. Kod mene radila lagano na mehanici.
 
Ja bih za pocetak skinuo Furmark i pogledao kako radi i koji su parametri grafičke. Meni se desilo da sam nesvesno podesio fan na manual 20% i zbog toga mi je lose radila grafička, spušta se tada radni takt da se ne bi pregrejala. Ako je tu sve ok, očisti drajvere sa DDU i instaliraj nove.
 
Znači ustanovili smo da su w10 i HDD potencijalni problemi. Hvala!
Da li će mi 10ka pamtiti licencu na ploči ako ga obrišem sad? Original je win a nemam instalacione diskove ni šifre, a mislim da je win pro neki.

nije 10 problem nego dirty update...

skini sa torenta najnoviju desetku,pa posle aktiviraj tvojim kljucem
 
jok,ostaje aktivacija,nema menjanja hardvera,a i tad najcesce je vezana za maticnu.racunar ti je UEFi sposoban,idealna prilika da uradis cistu UEFi instalaciju k'i covek.ne treba torrent,windows media creation tool pa sa flesa cista instalacija,sam ce se win aktivirati.

zadnjih par beta je bilo njanjavo ako bi islo jedna preko druge,ja se mlatio jer sam mislio da je do OC-a proca dok nisam poludeo (nepovezani BSOD-ovi) i ostavio prajm preko noci,da bi mi palo na pamet da djubrim krimose vec odavno.jedan pass DDU-om,fresko zadnja beta i kao rukom odneseno.
 
Poslednja izmena:
Hard jedino ako je neispravan. Sad za sve vam treba SSD, ma kako da ne. Kod mene radila lagano na mehanici.

Kod mene je prvo GTA V bio na WD 2TB Green,nije stizao da ucita ako si vozao auto,bas je trzala i bese ne igrivo...
Isto vazi i za WoWs,gde je trebalo poprilicno vremena da ucita sve detalje brodova... vidis brod i lagano se pojavljuju detalji na palubi...

Sigurno da ima manje problema sa nekim brzim HDD,ali iz licnog iskustva pogotovo WD Green serije i te kako znaju da koce igre...
 
Kod mene je prvo GTA V bio na WD 2TB Green,nije stizao da ucita ako si vozao auto,bas je trzala i bese ne igrivo...
Isto vazi i za WoWs,gde je trebalo poprilicno vremena da ucita sve detalje brodova... vidis brod i lagano se pojavljuju detalji na palubi...

Sigurno da ima manje problema sa nekim brzim HDD,ali iz licnog iskustva pogotovo WD Green serije i te kako znaju da koce igre...
E, al si nasao primer, WD Green! Ma daj... Jos ako je starija serija, sa vise ploca.. To nije i namenjeno za to!
 
Zdravo narode!
Pre manje od godinu dana sam rešio da osvežim komp. To osvežavanje se do kraja leta pretvorilo u nov komp, koji je pre neki dan kompletiran monitorom. Ne znam koje su tačno cifre u pitanju ali je red veličina negde oko 900 eur.
HW je sledeći:
i5 4590
Powercolor r9 380 PCS+ 4gb
asus b85 pro gamer
HyperX 2x8gb
OS W10

Pitanje iz teme je: "zar ne bi trebalo da leti", a odnosi se na igrice.
U principu sve igre rade, međutim, poslednja situacija me je zaista iznervirala. Instalirao sam Wolfenstain i on prosto onako secka. Igrivo je ali secka. Stavio sam sve na low i opet secka. Smanjio sam rezoluciju na 720p i tu je bolje al opet to po malo secka.
Posle razmišljam, ok, igrao sam Mortal Kombat x, neki nivoi seckaju, GTA V (u principu najbolje radila) al to opet po malo secka, sad ovo s Wolfensteinom, pa čekaj, što sam dao toliku lovu, mora da je nešto do podešavanja. Znam oko kompova, nisam ekspert ali razumem dobro, a od vas dobri narode mi treba savet šta da podesim ili da proverim ili šta god da uradim da opravdam činjenicu da sam mogao da kupim 3 plejstejšna za te pare a izabrao sam PC.

Hvala vam i veliki pozdrav,
Uroš

Koji hard disk imas , proveri mu helt preko ovog programa: http://www.hdsentinel.com/
 
Green je samo i iskljucivo namenjen za storage. Ipak se to vrti na 5400RPM. Neki noviji WD Black/Red ili neki brzi Seagate su minimum za pokretanje modernih aplikacija. Mada su hardovi generalno djubre poslednjih par godina a ti sto su malo stariji znaju brzo da degradiraju pa stvarno nisu za bilo koju iole ozbiljniju upotrebu.
 
Kod mene je prvo GTA V bio na WD 2TB Green,nije stizao da ucita ako si vozao auto,bas je trzala i bese ne igrivo...
Isto vazi i za WoWs,gde je trebalo poprilicno vremena da ucita sve detalje brodova... vidis brod i lagano se pojavljuju detalji na palubi...

Sigurno da ima manje problema sa nekim brzim HDD,ali iz licnog iskustva pogotovo WD Green serije i te kako znaju da koce igre...

I te ******stine sa stream-ovanjem tekstura, to me izludjuje u Wolfenstein New order i old blood i WoWs. Hvala bogu pa su opravili to u Doom 2016.
 
Pre oko nedelju dana obrisao sam wolfenstein taj jer je po mom misljenju tako los port sa konzole da treba da ih je sramota sto dedu fps igara tako sjebu.
 
Nazad
Vrh Dno