Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

@Dark

iako kupim Nv, sve zavisi od 490(x) stanja, sigurno necu kupiti 1060 ili 970.

Kao covek pjunem kes za 1070 i cutim, ili pak uzmem 2x980(ti). Pre cu da se otvorim, nego da kupim skart karte.

Ne znam sta da ti kazem. U ovoj situaciji nista nije pametno. Ti si covek za visoku klasu ali nemas prave uslove kao ni ja.
Generalno imam novca ali necu da dam toliko za nesto sto ne vredi i uopste me ne zanimaju nekakva opravdanja i objasnjesnja poput karta je mnogo brza
i zato toliko kosta, smesno. Brzina nikad nije odredjivala klasu.

A ta R9 490 kako si je krstio je pitanje kada ce se pojaviti i kakva ce da bude.
Nisam siguran da ces biti odusevljen. Ako je taj cip slican Polaris, to ce da trosi bas mnogo i postoji mogucnost da takvu kartu
prodaju kao i onu Fury X sa vodenim hladjenjem jer na vazduhu nece moci da je ohlade sa referentnim kulerom.

Performanse su isto upitne ali hajde da kazemo da ce biti na nivou GTX 1080/1070 i onda na kraju ostaje cena.

Ili da cekas, ko zna dokle, navodno septembar ili da nadjes neku GTX 1070 povoljnije.

@ stade62

Koja je to karta?
 
Poslednja izmena:
@stade

Obrisi driver i installiraj ponovo. Skini novi pa probaj.

Pa onda vidi sta se desava.


@dark

Cekam ja Zen do kraja novembra ili decembra, pa onda kupujem sve tuto kompleto. Naravno, ako bude imao Zen u rangu po perfomansama 6700k po istim ili nizim cenama. Ako ne, 6700k+1070, nemam ja ti zeleno-crvenih tripova kao ti.
 
Poslednja izmena:
Driver fail samo to pise. A kod drugara radi normalno na win 7.
 
Sad priznaj, jesi kupio model sa 4gb pa ste je flesnuli sa biosem za 8 gb? :trust:
 
Driver fail samo to pise. A kod drugara radi normalno na win 7.

Uzmi probaj obrisi sa driver sa DDU.

Ne znam sta drugo da ti kazem, niti znam koju konfu imas niti bilo sta.


@ Dark

Kod madjara nema po 220-230, ali bi trebalo da bude za mesecak dana.

Speicheranbindung
3584 MB (224 Bit) + 512 MB (32 Bit)

Dobri Nemci, dali pravu specifikaciju. :D
 
Poslednja izmena:
Meni je bilo malo nelogicno, da se smanji TDP karte, a da perfomanse budu 'cak' i vise.
http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/39727-analyse-zum-stromverbrauch-der-radeon-rx-480.html

Po ovome, perfomanse sa 16.7.1 drajverom su nesto malo manje od 16.6.2 drajvera, sto je valjda i ocekivano...:trust:

Bez compatability mode-a driver daje poboljsanje. Priprema za custom modele, a compatability mode stavljen da se ucutkaju zelene smizle.

Custom modeli ce da probiju TDP (nitro je na 175w) i trebalo bi da budu jos bolji.
 
Poslednja izmena:
Kad si vec pomenuo. Niko ne kapira da regulisanje potrosnje odnosno rasterecenje PCI-E i dodatno opterecenje kroz 6 pin nije trebalo da se radi kroz drajver vec na nivou biosa.
Ko vam garantuje da ce tamo sutra, neka revizija drajvera da ispostuje sve te instrukcije? A kako stvari stoje zahebace opet nesto pre ili kasnije.

Pored toga karti su trebali da skinu malo napon, pa sta ako i izgubi malo performanse. Bar ce je zadrzati na TDP od 150w. Ovako isto trosi samo vuce sa drugog izvora.
Svejedno ce izaci nereferentne koje nece imati nikakvu restrikciju.

Po meni nisu nista resili, bar ne kako treba.
 
Poslednja izmena:
Kad si vec pomenuo. Niko ne kapira da regulisanje potrosnje odnosno rasterecenje PCI-E i dodatno opterecenje kroz 6 pin nije trebalo da se radi kroz drajver vec na nivou biosa.
Ko vam garantuje da ce tamo sutra, neka revizija drajvera da ispostuje sve te instrukcije? A kako stvari stoje zahebace opet nesto pre ili kasnije.

Pored toga karti su trebali da skinu malo napon, pa sta ako i izgubi malo performanse. Bar ce je zadrzati na TDP od 150w. Ovako isto trosi samo vuce sa drugog izvora.
Svejedno ce izaci nereferentne koje nece imati nikakvu restrikciju.

Po meni nisu nista resili, bar ne kako treba.

Nisi pratio, vec su napravili Polaris BIOS editor, i TDP se lako smanji kod ref. modela. Custom nece imati potrebe da smanjuje TDP.

A to da li ce da zahjebu nesto pre ili kasnije, mislim da ce nVidia-u da zajebu lepo. U svakom slucaju, interesantna situacija. AMD izbacuje dobre karte za 300e, nV skartove koji nemaju ni podrsku za SLI.

Za 1070/80 skidam kapu, kompletni proizvodi. Premium cena, premium proizvod, tako su navikli, samo imaju promasaja u poslednje vreme. 970 premium cena, skart proizvod, 1060 ista situacija.

GTX970 specifikacija:
Speicheranbindung
3584 MB (224 Bit) + 512 MB (32 Bit)

Dobri Nemci, dali pravu specifikaciju. :D

Nego, zaboravio sam, jeste li nV smanjila cenu 970 odmah po konstatovanju problema sa memorijom?



@bombas

Ma ukakili se zeleni, a jos nisu ni videli vrh ponude. Izbacili jos jedan skart kao odgovor, nema cak ni SLI.
 
Poslednja izmena:
@anarki1302,
malo i tebi poceli da se 'crvene' zubi.....:smoke:.....sta fali 970 kartici, ljudi se vec izigrali sa tom karticom na full HD i prelaze na 1070 ili 980Ti kartice......
 
@anarki1302,
malo i tebi poceli da se 'crvene' zubi.....:smoke:.....sta fali 970 kartici, ljudi se vec izigrali sa tom karticom na full HD i prelaze na 1070 ili 980Ti kartice......

Tim ljudima svaka cast, nisu pogresili nimalo. Sa 970 sa 980ti mozda mala greskica, ali na 1070 nisu uopste.

Ja bih voleo da mi se zelene zubi, ali ne vredi tebra, deru sa cenama, kao i uvek, 30-50e za kartu u istom rangu, ma idi.
Samo hocu popust pred Novu, da ustedim koji evric, nista vise.

Ma ja bih vise nego ista voleo da crveni obrisu zelene sa 490(x), kako bismo mogli da kupimo 1070 za 400e kao Ameri u ovom trenutku.


@ KOLOS

Ista masina, custom modeli za obe pa kaci do mile volje, ovako nema smisla. Jos si na vodi tebra.Ovde poredis ref. i vodu, nema sta, objektivno.
 
Poslednja izmena:
Mislim,šta reći.. :d

GTX 970 30% izgubila od cene,a dark napise ovo:
"Da, racunao sam da ce AMD uspeti nesto da promeni, cak sam i navijao da u tom segmentu dobije Envidiju ali od toga nema nista!"

I posle kao, malo plaćaju... :smoke:

970 je izgubila cenu odavno jos od kako su se pojavile GTX 1070 dok je GTX 980 imao malo jacu cenu uprkos GTX 1080.
Pratio sam citavu scenu zato sto sam i ja prodavao svoju kartu pa sam gledao da ne izgubim mnogo.

Poenta je da ce te obe karte otici u EOL uskoro. RX 480 se prvi pojavio, Envidija tek treba da izbaci odgovor.
To ce biti relevantno.
 
970 je izgubila cenu odavno jos od kako su se pojavile GTX 1070 dok je GTX 980 imao malo jacu cenu uprkos GTX 1080.
Pratio sam citavu scenu zato sto sam i ja prodavao svoju kartu pa sam gledao da ne izgubim mnogo.

Poenta je da ce te obe karte otici u EOL uskoro. RX 480 se prvi pojavio, Envidija tek treba da izbaci odgovor.
To ce biti relevantno.

nV odgovor na 480 je osakaceni 1060, 192bit-a bez podrske za SLI. Ko ne kupi mora da je lud. :D
 
U dx12 igrama koje su izasle, nikakva.
Bolje uzeti 970 za dx11,mnogo manje kosta, iako osakacena.

Nego baci koji info na PM za madjare, ako imas nekog dobrog.
 
Ma jok, nego fin primerak i vodeno hladjenje, naravno izuvanje od napona i potrosnje. Ne znam da li gasio teselacije u driveru ?

Nisam gasio, piše "VALID RESULT", nebitno...

RX480 poluproizvodu od 300 i kusur evra ni voda ne može da pomogne.
 
Šta je tu relativno? 980 i 980ti je pojeo 1070,ne znam ko če ih više kupiti. A dark "okači" cenu 230€ za 970,što je puno manje i od te "američke" cene sa tvog linka.
To verovatno zbog 1070... ;)

Inace to tako biva, kada izadje nova serija stara serija zadrzava cenu, ne pada joj :d
Brate stvarno si cudan, teras mak na konac bez veze.

Lepo sam ti napisao moze da se nadje.

http://www.mindfactory.de/product_i...ition-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_976941.html

Evo u ceni RX 480, jos je DOOM gratis ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno