Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

^Haha nadam se merkam gledam

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sačekajmo 29. pa onda ćemo vidit kak budu pisali Nvidia

Kolko vas ovdje može sebi priuštit Hight End graphic kard?
Ja lično ne mogu,a i kad bi mogao,neznam zašto bacat 500-600 evra za grafu kad već za te pare moš sastavit neki srednje dobar komp

Ovo šta imam,6gb ddr3,R7 370,amd fx 4130,asus m5299x evo-2,650 nekog napajanja.....sve što igram imam solidan fps,na nekim med-hight podešavanjima
 
Poslednja izmena:
Ne ide to tako lako. Kada izadje RX 480 sigurno ce Envidija dati neki odgovor. Koliko ce Polaris imati uticaj na trziste tek treba da se vidi.
Odlicna strategija sa pocetnom cenom od 200$ i 250$ za model sa 8gb. Jos performanse i potrosnja da se utvrde i to je to.
Sto se budu vise kotirale to ce biti bolje prihvacene.
 
hajde bar nek su krenuli sa igrama dosta je bilo maltretiranja sa 3dmark rezultatima...bilo bi bolje da je neki jaci procesor, i da ima neko poredjenje, ali dobro i to ce brzo i dalje je prica da je i u igrama brza od R9 390X.

Moving on to the leaked gaming benchmarks. In the five games that have been benchmarked, the RX 480 delivered performance that’s very close to the R9 Fury and GTX 980. Often trading blows with both cards whilst running at the same settings.
 
Poslednja izmena:
^ to je standardno za wccftech, jure zanimljivije naslove all the time iako samo koriste rumore i leakove.
 
Pogledao sam klip sa doom4 postavljeno na nightmare i dobar fps ima.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 


Nisam siguran koliko je ovo pametno ali valjda oni bolje znaju. Meni je kul, al ja sam komunjara :p
 
^ to vec i uveliko rade. Ogranicili su pricu o RX seriji jako, svi zeljno cekamo 29. jun za fun unveil. Ne znam sta bi ti jos hteo...
 
A ja osedeh od gledanja online rumora zasnovanih na polozaju pilecih kostiju koje su bacene na altar u noci punoga meseca. Svaki dan druga prica. :)

Ostalo je jos 4 dana [ludila] dok ne dobijemo oficijelne brojke i impresije.
 
Čisto iz radoznalosti, da li je kod nas moguće kupiti referentne modele? Do sada nisam video da ih iko zvanično prodaje, ali možda sam loše informisan. :)
 
bice refwrentnih,samo ce msi,asus i gb da nalepe neku abominaciju od nalepnice.
 
Čisto iz radoznalosti, da li je kod nas moguće kupiti referentne modele? Do sada nisam video da ih iko zvanično prodaje, ali možda sam loše informisan. :)
Nisu jos zvanicno izasle, 29-tog izlaze...u nasim radnjama verovatno za 10-15 dana po izlasku.
 
Kartu neces moci da kupis pre 29. juna.

Na istoku vec parrijaju. :) Crossfire...

[YOUTUBE]dLUQ9G7wrEw[/YOUTUBE]
 
Sve RX480 graficke koje ce biti pustene u prodaju u prvih ~mesec dana ce biti referentni modeli. Neko ce staviti backplate, neko ne. Neko ce raditi OC neko ne.
 
Tip koji je testirao za mining, kaze da je za isti OK ali ne i za gaming, za stock AMD cooler kaze u klasi jeftinijih grafickih i da je u miningu isla do 90C
 
Poslednja izmena:
Vec neko vreme su na carini karte, tako da bi trebalo uskoro da ih bude kod nas.
 
a mi o nekom benchu moz' samo sanjamo,ovi vec prave tabele koliko ce 'leba bez motike da pohasaju. :)
 
AMD znaci napravio kartu specijalno za "rudnik", nije za igre...tako sam cuo od jednog coveka koji zna tog drugog koji zna.
 
Oce li te referentne nekada imati normalnije kulere, smorili su...
 
Poslednja izmena:
Zna li se koliko daje u eth-u?

24Mh stock, 28Mh OC, potrsnja ~100w stock, bez modova ali cim vuce dosta struje, misli se na eth+dcr mining znaci da praga za optimizaciju ima veoma malo
Takodje masa drugih coin-a nije mu proradila ali je karticu imao samo na sat vremena

Zaboravih 4GB verzija memorija radi na 7000Mhz a 8GB na 8000Mhz, takodje zbog sporije memorije 4GB verzija kopa ethereum sporije 21Mh stock
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno