Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Treba zvati reviewsrb-a da sracuna koliki je ovde OC :d
 
Ima neka statistika koliko ih ima u belom svetu? Halava cudovista.
Da nije minera pukao bi AMD odavno, a NVidia bi jos bezobraznije digla cene; tako da neka ih, nek kopaju :). Do AMDa je da napravi dovoljno karti...
Na Polaris tech day-u pre 20 dana, na pitanje novinara o GPU rudarenju, iz AMD-a su odgovorili - Zar se još neko bavi time? Rudari su otprilike 1% tržišta, ili manje, a to što ih ovde ima više, to je zbog drugih razloga. Tako da globalna cena sigurno neće ići gore zbog njih, ali ovde nije nemoguće. Mada, imajuću u vidu da smo malo tržište, mislim da ni ovde neće rasti cena, jer je svima u interesu da prodaju što više, a svi znamo gde možemo da nađemo jeftinije karte.
 
Poslednja izmena:
Pa zato i pitam, i ne verujem da se bas toliko neko bavi rudarenjem da pokupuje odmah sve zalihe amd-ovih kartica.. Nije to Iphone pa da ga svi cekaju ko manijaci u redu ispred Store-a.

@Erik011 hvala za info, verovatno je gddr5x rezervisan za Vegu ;-)
ili ce pak amd da odustane od gddr5x, sta ce ako ima mozda spremnu hbm2 memaru.
 
Poslednja izmena:
svakako vecini rudara se ne isplati da karte uzima od madjara,zbog reklamacije,vecina njih ima direkt kombinacije sa uvoznicima.ne bih se ja sekirao previse oko toga,sekirao bih se dal amd moze da zadovolji potraznju globalno :)
 
Nema šta AMD da zadovolji, sad je sve u rukama GF-a i AIB partnera :d

Ja iskreno mislim da će odustati od GDDR5X u ovoj seriji (RX 400). Nema smisla da karte koje budu brže od Fury modela dolaze sa GDDR5X memorijom, a toliko su insistirali (u marketingu) na HBM-u. GDDR5X će biti odličan izbor za modele iz niže i srednje klase u narednim generacijama (RX 500 i GTX 1100)
 
Nadam se da ce neko da odrad krsten test skaliranja OC-a GPU I memorije, da se vidi koliko je memory bound kartica.

Na 7850 koji imam OC memorije ne donosi skoro nista, stavise se I gubi nesto pri blagom OC-u, zato sto svaki frekvencijski strap ima svoje tajminge (sto veca frekvencija to labaviji tajming),a koliko mi je poznato sem PitCairna I Hawaii ima slicnu situaciju (na nekom mining forumu sam I nasao informacije o ovim strapovima). Npr strapovi su 1251-1375, 1376-1500, 1501-1625 itd, a performanse memorije na npr 1300 su losije zbog nesto vece latencije nego na 1250. Tek recimo od 1325 se izjednacava situacija sa 75MHz(x4) sporijom memorijom. Imam negde tablicu kuci, radjeno na svakih 25MHz overclocka memorije, ako nekog zanima, a ja uspem da nadjem, okacicu ovde.
 
Poslednja izmena:
ne donosi ti oc memare nista na 1080p i toliko slaboj karti,za to treba rezolucija visa od 2k i sto jaci gpu.
 
ne donosi ti oc memare nista na 1080p i toliko slaboj karti,za to treba rezolucija visa od 2k i sto jaci gpu.

Pre 4 godine nije bila "toliko slaba karta" ;), no nebitno. Kartice pre te (6850, 4850, 3850, 2600, 6600gt, I sta sam vec sve imao ne mogu ni da se setim) su mi skalirale I po memoriji I po GPU, neke manje neke vise, znaci kako dizes jedno ili drugo, rastu performance u nekom (srazmernom) procentu.
To mi pre 4 godine toliko nije bilo logicno da skoro da nema nekog boljitka od OC memorije, da sam mislio da je memorija na karti nesto felericna I usporava. Tek skoro sam naleteo na te price o strapovima, tajminzima pa sam probao da malo OC-ujem I iako mi memorija ide do 1550 na kraju sam je ostavio na 1400 eto da ne bude na default.

Ovo su zapravo dve razlicite stvari (lose skaliranje memorisjkog OC-a) I problem sa latencijama I strapovima. kartici po svoj prilici je I vise nego dovoljan bandwidth na raspolaganju I kad nije OC, pa uz OC nema nekog boljitka (1.5% na 1400 u odnosu na 1200, ako se dobro secam).


Zato me interesuje kako ce se Polaris ponasati u vezi sa memorijom (tj koliko ce 470 da smeta manji takt memorije u odnosu na 480).
 
Poslednja izmena:
ghtymhhlyn.jpg


:d
 
Hajp je stigao do usijanja...samo da ne padne kaljenje :d
 
da su glasine bas toliko prenaduvane sigurno bi amd do sad poceo sa nekim damage controlom,tako da se ja ne sekiram.jedino cega me strah da ne budu mogli da zadovolje potraznju.
 
Cek ovo se prodaju prvo zalihe referentnog dizajna? ;-) nikada nisam ima referentnu kartu :-D
Ocekujem da ce Safir da izbaci najjeftiniju ne referentnu 480 [emoji378]
 
Poslednja izmena:
Ne verujem sigurno 29. ima da izbace i ove nereferentne

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Čini mi se da će ljudi stajati u redu ispred trgovina,tipa kao nekad za ajpon :p
Al 8k komada nije ništa,barem po čitanju sajtova,hipi je ogroman

edit:Ovo mi se čini kao početak kraja za Nvidiu
 
Samo ti se cini, ne rusi se gigant preko noci ;-)
 
E cuj pocetak kraja :D xx4 serija cipova kod Nv se prije prodavala za 250-300$ max a danas je prodaju 400-700$ sto znaci da oni mogu prodavati kartu brzine 980Ti u vidu 1060 za 200$ i opet imati profit, te time pokopati AMD. Jedino sta moze da se desi je da budu priomorani sniziti zaradu po kartici.
A sada druga strana, ocito je da Pascal nije daleko od Maxwella i da samo muzu tu arhitekturu na visokim klokovima pa je pitanje koliko mogu sakatiti '1070' da bi napravili 1060 ako se ispostavi da Polaris moze da se kloka 25%. Tu je problem sto ne mogu drasticno da spuste sada 1070 i 1080 jer bi to bilo pisanje po kupcima, a 20% sporija 1060 za cifru od 250$ bi isto tako potkopala prodaju.
Tako da nemaju nekog izbora, nakon sto AMD izbaci kartu, tacno ce znati koliko 1060 treba da bude brza i koliko treba da kosta te ce je tako i uglaviti.
Velika je vjerovatnoca da cemo imati onda 1060 i 1060 Ti da bi pokrili 200-300$ rang a opet ostavili 1070 da ima nekog smisla na 380$.
 
Ono sto Nvidia radi na polju svojih Gpuova isto i Intel radi na polju cpu-ova...nit im je lose nit ce im biti lose..
Amd tu moze malo da se isprsi a za sada ne moze znacajno ugroziti konkurenciju...ma koliko on to hteo, nema dovoljno snage za sada, ali treba da udara, posto se tako slabi neprijatelj ;-)
 
Velika je vjerovatnoca da cemo imati onda 1060 i 1060 Ti da bi pokrili 200-300$ rang a opet ostavili 1070 da ima nekog smisla na 380$.

Nece imati 1060-Ti, vec 1050 i 1060, kao i u prosloj generaciji. Ostaje samo pitanje sa kakvim specifikacijama - 960 je bio previse spor, ali 1060 bi mogao da bude jako dobar sve i da ga urade po istom principu jer su performanse 1080 dosta bolje od onih koje je imao 980.
 
Jeste 1080 dosta bolji od 980 ali je 480 mnogo bolji od 280x.:D
 
Ako bude 8GB za 250e, ima da padne neki CF. Osim ako 1070 ne bude uskoro na 400.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Ja sam resio uzimam 480 a za cf nemam plocu za to a i moj matroi cpu tesko da ce to izdrzati

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
AMD-Radeon-RX-480-GPUZ.jpg


32ROPs ovo je znatno slabiji chip od Hawaii XT da li ce sa visim taktovima uspjeti nadoknaditi i tako sustici R9 290x/390X ostaje nam da cekamo.
 
Poslednja izmena:
voki88: hoce,samo ti treba z68x/z77x plojka.malo strpljenja,naletece vec.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno