Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Zar ne moze nova 960 da se nadje za 160?
 
To sto neke igre imaju velik vram usage, to ne znaci da je to opravdan usage. 4GB korisnici ce imati vise nego dosta

Upravo to, pa neki FPS-ovi koji se i danas igraju, imaju smesno zauzece memorije, tipa samo 265 MB :D
 

Prilozi

  • Engine_2016_06_22_01_08_29_822.jpg
    Engine_2016_06_22_01_08_29_822.jpg
    970.8 KB · Pregleda: 220
Na danasni dan pre 20 godina je izasao Quake. Jedva cekam da ga bootujem ponovo kad uzmem RX480! Moracu uzeti 8gig verziju da bi mogao uzivati u igri maksimalno. :)
 
Nadji neki 390x vs 980 u novim igrama. Ne Betlefildima, ne Falloutima, vec igrama gde Havaji pokazuju razliku. Posto se graficka kupuje za igranje igara a ne da se pametuje po forumima, onda je logicno da igre u kojima 1080p60fps karta daje 60 fps u 1080p nisu vise relevantne. Znas i sam da taj nivo performansi nije vise 1440p u ovom momentu vec 1080p ma sta pricali AMD ili neki testeri. Nema smisla testirati karte tog ranga u 1440p ako na maks. ne mogu da izvuku 60 fps.

Jasno je meni da Hitmen i Quantum Break idu na ruku AMDu ali jbga tako je, i to su igre koje se igraju. Ako Maxwell nesto ne moze da tera u 2016. godini onda jednostavno nije vise adekvatna arhitektura ma koliko se vlasnici istih tesili i pljuvali po optimizaciji igara. Poenta je da se daju pare koja sve moze da tera dobro. U ovom momentu je 390x takva karta, Polaris ce verovatno isto biti. 970/980 vise nisu. Nije ti smetalo da spocitavas istu stvar ATI kartama kada su one bile u situaciji da neke igre na njima ne rade dobro zbog TWIMTBP programa.

Edit: Typo, mislio sam na obican 980, ne ti varijantu.

Pa neke igre rade bolje na AMD, neke na nVidia kartama. Ti kazes da se pokazu samo igre koje rade bolje na AMD-u sto nije bas realno.
Inace, igre sa tom testa su vecinom nove, tako da ne vidim koji je tu problem.
Takodje nisam za to da igra mora po svaku cenu da prebacuje 60 fps-a da bi mogla da se igra. Tacno je da su ove karte (390X i GTX 980) vise za HD rezoluciju ali oveclockovane i uz neki manji kompromis, mogu da poguraju dosta igara u 1440P.
 
Bilo jutros na newegg:


PXKGFPZ.png
 
Za AMD karticu navode Cuda Cores [emoji23]
 
Ovi opasno stancaju i pune stock, izgleda bas racunaju da ce sve rasprodati :D
 
I mislim da oće
To če navesti NVidiu da smanji cenu,il da počne pravit i ona jeftinije karte
Ja bi lično uzeo RX 480 4gb memorije,i dobar sam za godinu dve,tada će već doći nešto novo i bolje za još jeftinije pare
 
350 usd u Namu??
u Kitaju 304 usd
preorder cena
 
na ovo bi lego ciklone kuler... pcb bez kulera izgleda kao 4770.
 
Poslednja izmena:
Oduvek su mi se dopadale referentne karte. Deluju mi robusnije, jednostavnije i kompaktnije i mislim da po prvi put imati smisla kupiti ovakvu zbog manje potrosnje/zagrevanja.
 
Poslednja izmena:
ono sto bi odbilo vecinu,bar na forumu je vrlo verovatno gubitak garancije usled moranja zamene paste,da bi taj kuler zapravo radio kao sto je zamisljen.
 
I mislim da oće
To če navesti NVidiu da smanji cenu,il da počne pravit i ona jeftinije karte
Ja bi lično uzeo RX 480 4gb memorije,i dobar sam za godinu dve,tada će već doći nešto novo i bolje za još jeftinije pare

Mislim da gresis sto neces da uzmes sa 8 gb ali dobro ako ne igras preterano zahtevne igre onda ima smisla sto neces da bacis 50-70 evra vise. To sta ce da izadje za godinu dve dana ne znamo ali da ce biti jeftinije od trenutne cene to vec ne verujem ali sto se kaze cuda su moguca.

Po toj tvojoj racunici onda ti komotno mozes da uzmes RX 470 em jos manje trosi, manje kosta a razlika izmedju RX 480 sa 4 gb i RX 470 sa 4 gb je jako mala.
 
Poslednja izmena:
Pa sad... 2304 vs 1536 shader-a* (neprovereno za 470), plus nesto veci boost na 480, bice tu opipljiva razlika u brzini.
 
Stigla kartica i do Linusa, valjda ce za dan dva da budu i rezultati
 
Bice 29. juna, isto kao i kod svih ostalih day1 review publikacija.
 
Jbt, ne mogu docekati vise, oteglo se ko gladna godina. Ne verujem da cu kupovati u prvom talasu, nego me kopkaju performance van 3d mraka I 3 dx12 igre koje me realno ne interesuju :D
 
Valjda su racunali na to pa nastancali wafere na vreme :D
 
Referentne karte su uglavnom zveri, ali ako se radi o modelima sa vecom potrosnjom, moraju pod vodu.

Btw, ovo ako bude kako se prica, sa tom potrosnjom i performansama, necete vi stici na red za kartice od minera ;)
Bojim se da ce to lansirati cenu u orbitu...
 
Ako NVidia na vreme izbaci jak odgovor (a verovatno ce 1060 biti poprilicno snazan, tj snazniji nego sto je inicijalno trebao biti) nece moci puno da vrdaju sa cenom za referentne karte.
Samo se plasim koliko je ona turbine bucna, niko ne spominje buku kulera jos uvek...
 
Referentne karte su uglavnom zveri, ali ako se radi o modelima sa vecom potrosnjom, moraju pod vodu.

Btw, ovo ako bude kako se prica, sa tom potrosnjom i performansama, necete vi stici na red za kartice od minera ;)
Ima neka statistika koliko ih ima u belom svetu? Halava cudovista.
 
Da nije minera pukao bi AMD odavno, a NVidia bi jos bezobraznije digla cene; tako da neka ih, nek kopaju :). Do AMDa je da napravi dovoljno karti...
 
nije toliko popularno po zapadu koliko sam ukopcao,tako da ne verujem da mogu nasi da iscede madjare,bar ne u drugom i trecem talasu.
 
Jel to najbrza GDDR5 memara? Tj gddr5x
 
Nazad
Vrh Dno