Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Cuju se ventovi malo tek kad pridjem na 10-20cm od kucista i to kad je potpuna tisina, s tim sto kod mene dok je komp u idle ne rade ventovi na kucistu i napajanju a cpu vent se vrti na 500-600. Cim se upale ventovi na kucistu karta se ne cuje od njih. Stvarno je tiha, nije necujna kao sa fan stop ali ono jedva se cuje u idle. Stvarno je ok kartica, zadovoljan sam i slobodno mogu da preporucim. Samo gaming x, aorus i strix verzije su bolje i to ne bih ni za njih dao preko 20-30e u odnosu na ovu i to cisto zbog estetike, fan stop i rgb a one su skuplje 100e trenutno.
 
Za 600e bolje uzeti vegu.
 
Ja sam lepo rekao da je nece dzaba davati. Cena ce se malo normalizovati i bice jedva ispod 1080 taman kolike su joj i performanse. Sve ostalo je nerealno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^ Gledajuci trenutnu ponudu ovaj GA 1080 je extra....
 
MSI GTX 1070Ti Gaming unboxing & teardown by Hardware Unlocked: https://www.youtube.com/watch?v=29M-aeyqwjA

Colorful GTX 1070 Ti Vulcan X teardown by Gamer's Nexus: https://www.youtube.com/watch?v=kfE7-4UAGYs

Colorful je, izgleda, nova kineska firma koja pokušava da se probije na zapadno tržište...zanimljivo.

Palit GTX 1070Ti Super JetStream unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=dDECRJKOVwA

Za sada samo unboxing, za koji dan će biti i testovi, kad skinu embargo...

1070Ti je najavljen nedavno i već ima gotove aftermarket karte...Vega još uvek samo Strix, ako ga uopšte nađeš negde. Smejurija...
 
Poslednja izmena:
^ Strašno...


I ko je od moderatora bio tako pametan pa je dodao Ti karticu u GTX 1070 temu? :d

Zar je toliko teško shvatiti da nisu iste karte u pitanju i da se pravi nepotreban šum. GTX 1070 je sama narasla na preko 160 strana, gotovo 2500 postova, apsolutno tema u kojoj je ispisano više stranica od svih ostalih grafičkih kartica u ovom podforumu. I sada će se detalji o modelima, overklokovanju i potencijalima dve različite karte trpati u jednu temu u kojoj je već napisano daleko više nego u bilo kojoj drugoj temi. Postoji razlog zašto recimo 1080 Ti ima svoju posebnu temu, zašto je 980 Ti imala svoju posebnu temu, itd... I nemojte pominjati 1050/Ti, što je takođe pogrešno, ali barem te kartice ne privlače veliku pažnju i zajedno su skupile jedva 50-tak strana, pa ljudi koji su zainteresovani za jednu od te dve karte ne moraju da listaju kroz previše šuma da bi dobili informaciju o karti koja ih zanima.
 
Poslednja izmena:
Evo da osvezim staru GTX 1070 temu (ovo dodato Ti ne priznajem niti su to iste karte)

Sinoc sam postavio pitanje za HB Bridge i rastojanje ali mi niko nije odgovorio. Resio sam da to probam sam posto su rastojanja
izmedju PCI-E slotova ista i na Hero VIII i Hero X tako da sam uz put odradio i jedan bench. ;)



27yr28h.png


A evo i kako to izgleda..

SLI Bridge.jpg
 
Poslednja izmena:
^^Pravi se mesto za Ti verziju :D ....
 
Poslednja izmena:
Opasna zverza druže :)
 
Pitanjce, nesto mi sad nije jasno: koja je bolja karta, 1080 ili 1070 Ti?

Screenshot-2017-10-28 GTX 1070 Ti.png Screenshot-2017-10-28 GTX 1080.png
 
Poslednja izmena:
1080 = Full GP 104 chip dok su 1070/ti derivati tog chipa da ne kazem skart, koliko para toliko muzike.
 
I cena je baš malo oslabljena, stoga nije ništa bolja kupovina od 1080 za sada.
 
Zavisi koliki je OC potrencijal 1070 Ti, citao sam u ovim vestima sto su procurele do sad, da negde dostize, cak i prestize 1080.
Inace, ako je u Nemackoj sad 1070 Ti 469 evra, koliku cenu ocekivati ovde i kad je ocekivati ako izlazi 2-og novembra?
(Kad kazem ovde ne mislim na domace prodavnice, vec tamo gde vecina nas kupuje).
 
Koju 1070 mi predlazete za:
maticna ploca: mb lga1150 z97 gigabyte ga-z97-hd3 ( da se postavi bez problema na ovu maticnu plocu)
kuciste: thermaltake suppressor f51
napajanje: thermaltake smart se 730w modular
graficka: GeForce® GTX 750 Ti StormX OC (2048MB GDDR5)- promenicu je kada cujem Vase predloge.
procesor: Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz
ram memorija: dimm ddr 3 8 GB 1600 Mhz Hyper X Fury (planiram da je prosirim)
monitor: LG 27 UD68-W 4K
SSD: 250 GB
HDD: 1TB
OS: Win 7 64 bit
Da li ici na Strix ili na Zotac? Ili neku drugu? Napisite mi tacne modele sta mislite, bitno je da moze bez problema na moju maticnu plocu.
Igrica W3(najvise) Fond je 500/550 eura za graficku.
Hvala unapred na odgovorima.
 
Nijednu 1070, uzmi Inno3D 1080 Twin X2 za ~520-530e na KP-u.

Pa kad si u prilici zameni taj i5 za i7-4770K/4790K.
 
Hvala na odgovoru.
Kako bi ovaj moj procesor gurao Inno3D 1080 Twin X2? I da li ova kartica moze bez problema na moju maticnu plocu? ( to me interesuje najvise)
Dok se ne zameni za jaci procesor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno