Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

Uvek zabava sa ovim telefonom. Pokušao juče da zamenim bateriju, već dve godine mi stoji u kutiji, pa reko' da vežbam malo i odlepim ekran uz grejanje fenom. I sve prošlo odlično (skoro), da bih prilikom testiranja primetio da spikerfon/buzzer ne radi.
Ekran se skida prilično lako, kad se odlepi sa strane, ali je baterija glupo zalepljena preko flet kabla koji stoji ispod. Nisam primetio da sam nešto oštetio, ali sam naručio spikerfon i usb deo sa flet kablom, pa ću ga valjda (opet) vratiti u život.
03c5004fc32906c2e2058df03b2984c8.jpg
966d27e2f5428abb20e5233af3f48d9b.jpg
5a9bbfeb1b428d1dad677524e341ff0f.jpg
497972f9074e5fc361deeb1ecb0a9405.jpg
0641d6f31d00933b4260899ca38752fb.jpg
94c9a48c49d441bf84bac70ec27a69cf.jpg
 
Fenomenalan telefon za pare koje je koštao, i dan danas ga koristi moja sestra, 2k ekran, 4/64gb, radi kao sat. Izmenjao sam puno letvi, šteta što su propali, sada bi imali ko zna šta da ponude :)

P30 Pro
 
Uvek zabava sa ovim telefonom. Pokušao juče da zamenim bateriju, već dve godine mi stoji u kutiji, pa reko' da vežbam malo i odlepim ekran uz grejanje fenom. I sve prošlo odlično (skoro), da bih prilikom testiranja primetio da spikerfon/buzzer ne radi.
Ekran se skida prilično lako, kad se odlepi sa strane, ali je baterija glupo zalepljena preko flet kabla koji stoji ispod. Nisam primetio da sam nešto oštetio, ali sam naručio spikerfon i usb deo sa flet kablom, pa ću ga valjda (opet) vratiti u život.

Ja sam danas pokusao da ga otvorim i slomio sam displej. Pre toga sam pokusao Le Max isto da otvorim i na njemu sam takodje slomio displej, ali to je zato sto sam previse gurao unutra. Na ovom X800 sam krenuo polako, skinuo sam ga bez ikakvih vidljivih lomova, ali kada se upali vidi se da je pukao displej. Ovih dana cu poruciti novi displej i za X800 i za Le Max. Telefoni su inace odlicni, rade kao prvog dana, ne koce, ne bodu. Dugo sam se razmisljao da li da kupim neki Xiaomi do 200e, ali sam na kraju odustao jer to ne bi bio neki veliki apgrejd sa hardverskog gledista. Osposobicu oba telefona i planiram da ih koristim jos minimum 2-3 godine (X800 je kupljen pocetkom 2016) pa ce onda oba u zasluzeno penziju. Steta sto jedino X800 US (koji i ja imam) ostade na Androidu 5.

A sto se tie LeEca steta sto su propali. Bio sam se bas napenalio na LeEco Le X ali se taj telefon nikada nije zvanicno pojavio. Mada ko zna, mozda se nekada i vrate na trziste mobilnih telefona kada se novcano oporave. (ako se ikada i oporave)
 
Poslednja izmena:
Ja nosim powerbank sa sobom.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Ja nosim powerbank sa sobom.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
Ja punjač [emoji854][emoji3] ali mi se ne menja baterija jer pitanje da li će zamenska da traje duže a ova ide od 2,5-3,5h SOT + skidanje ekrana je rizično.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Ja punjač [emoji854][emoji3] ali mi se ne menja baterija jer pitanje da li će zamenska da traje duže a ova ide od 2,5-3,5h SOT + skidanje ekrana je rizično.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока

U mom slucaju je pomoglo i to mnogo. Sa starom sam punio telefon svaki dan i jedva sam izvlacio 2h SOT-a. Sada ga punim svaki treci dan i imam oko 3h SOT-a. Toliko sam imao i kada je bio nov, mozda malo vise. Sve u svemu baterija je 15$, a isto toliko i nov ekran. Ja isto imam PowerBank, ali dojadilo mi vise da napunim telefon, koristim ga 2-3 sata i baterija padne na nulu. Nisam neki zahtevan korisnik, nekad telefon ne punim po 4-5 dana jer kada sam kuci telefon sluzi samo za SMS i pozive. Mada kada vidim da sestra na Redmi Note 8 izvlaci oi 13-14h na YT tacno mi dodje da i sebi uzmem jedan. Ja bi taj telefon punio svakih 10 dana :D
 
Poslednja izmena:
qc 2.0 a topli cipseti su najveca boljka na ovim fonovima,ta kombinacija ubija bateriju a posto nisu nesto velike dosta ljudi je prinudjeno jos i da da simultano koristi fon i puni i to je najgori scenarij.mislim da je optimum bas kako je ironman,powerbank a preko noci sporo punjenje tu do 800ma,qc bas samo kad mora i to obavezno sa izgasenim displejem.AOD i sl varijante takodje izbegavati...
 
Ovo sve sto si napisao potpisujem, jer kada sam kupio Le Max (sa KP oglasa) baterija je bas bila losa. Napuni se na 100%, za manje od 2 sata padne na 50% i telefon se ugasi. Ko zna kako je to punjeno kada je baterija toliko otisla. Ja inace dosta pazim na takve stvari, i telefon dok se puni ne koristi se. Preko noci ga nikada ne punim, ali kada bas moram onda ga stavim preko USB 2.0 da se puni i taman se za 6h napuni do 100%. Nikada ga ne praznim na 0%, nego ga uvek kada bude izmedju 10% i 20% stavim na punjac i napunim na 100%. Izbegavam polu punjenja, tipa sa 50 na 80, sa 20 na 50 itd. I stvarno baterija je i posle 3 godine dosta dobra. Nema naglih praznjenja, ili tipa onih pojava da kada padne ispod 20% isprazni se za dve minute, ali jednostavno toj bateriji je prosao rok. Koliko god se pazilo na bateriju njoj je radni vek 3 godine i posle tog perioda zrela je za zamenu. Moj X800 sa trenutnom baterijom moze da izdrzi 2 dana ako se koristi samo za SMS (nekada je mogao i po 5-6 dana), a ako se koristi dosta jedan dan maksimlano i to uz SOT od 2h.

Srecom baterije i rezervni delovi za Letve su dosta jeftini, tako da ih planiram koristi dok god ne pocnu da koce i bodu. Ne rade nista losije u poredjenju sa nekim novim telefonom do 200e, cak sta vise rade podjenako brzo.
 
Poslednja izmena:
usb verzija nema veze sa tim,gledas samo snagu punjaca a noviji custom romovi imaju i svic u podesavanjima ako bas nemas nikakav drugi punjac sem QC,ali na koliko ogranici nisam testirao.800ma i provereno ne utice cak i na qc 2.0 fonove,to je idealno resenje za punjenje preko noci.qc 4,PD i ostali poslednje generacije imaju mnogo finiju kontrolu i manje zagrevanje,tako da to vise i nije problem...
 
Pa o tome bas i pricam. USB 2.0 moze maksimalno da da na izlazu 500mA, sto je ekivalentno punjacu od 2.5W. Em se baterija sporije puni, pa telefon ne provede citavu noc na punjacu na 100%, em je to bolje za bateriju jer se manje greje.
 
aha,ti mislis na izlaz na racunaru,a ja sam mislio da mislis na sam kabal...uglavnom,siguran sam da svi imamo po budzacima 1a i slabije punjace na kilotone. :)
 
Žena uključi powerbank, pa gleda serije. Uz softverske neoptimizacije i probleme zbog prastarog androida, baterija je na kraju bila potpuno neupotrebljiva.
 
evo meni na x820 miui11 sa sve a10 i na nekom besnom battery profilu,ne verujem da je na Le1p situacija gora po pitanju romova...ali da nisu za gledanje serija nisu,a mi ih kupovali lepsem polu i definitivno nisu pazeni i mazeni (ni ovaj kod mene,znala je da ga koristi satima na qc 3.0 punjacu).

da ironija bude veca sad bi fon jedno 50 puta bio bolji i zaista moze da se sasvim lepo koristi i u 2020 ali ne za serije,igre itd...
 
Za US verziju postoji samo jedan upotrebljiv sklepan Android 5 rom. Telefon je sa zaključanim bootloader-om, bez bilo kakve zvanične podrške, nije trebalo ni da se nađe u prodaji, ali se jedna tura 'ispalih iz kamiona' našla na Alijevoj pijaci. Kad su već lepi i u kutijama, gre'ota bila da se recikliraju odmah.
 
"Pozajmio" sam rom od Cheltemova i Cuoco-a :D i izbacio sve sto mi je bilo sumnjivo i sto je visak, stavio sam samo osnovne google servise. Instalacija je preko fastboot-a, ubacite usb kabal dok je telefon upaljen i samo pokrenete flash.bat, instalacija traje nekih 8-10min i izbrisace POTPUNO SVE na telefonu, racunajuci i internu memoriju. Tako je moralo da bude jer u suprotnom javlja fc greske. Pocetni ekran je valjda na Srpskom ali ako nije prebacite na srb. Molim vas da ne delite ovo po drugim forumima jer nista od ovoga nije moj rad a cheltemov ROM nije dostupan javnosti. Ja sam samo spojio lepo i korisno i ne bih da ide dalje od ovog foruma...

Link: https://mega.nz/#!Z90xFAbb!nKv791qJ1uhAEx3V_0VUdrE5r5NqBye38CmFmFN-Ghk

Je l ima neko mozda ovaj Spanjeli ROM na kompjuteru da mi aplouduje?
 
Mislim da ja imam negde, proveriću posle. Inače moja letva će u kantu nažalost. Prilikom zamene baterije prestao da radi zvučnik (loudspeaker). Naručio novi zvučnik, kao i flet kabl za svaki slučaj, ali i dalje ne radi. Sve ostalo ok, baš mi je krivo, hteo da ostavim kao rezervni fon, ali j*g...
 
Poslednja izmena:
Kupicu ja ekran ako ti je ispravan. Ja sam mojoj unistio displej prilikom skidanja, a novi ekrani ko zna kada ce stici.. Tj. porucio sam za X800, X900 i za Cool1, ali mi je posiljka otakzana i dobio sam refund, sada sam ponovo porucio, ali zbog ovog virusa to nece u skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
@MasterChief2 Poklonio bih ti ceo fon, ali nažalost nisam u Srbiji.
 
Ako nije tajna, odakle si? Ako je Bosna. imam rodbine po celoj Bosni.. :D Postoji li neka opcija slanja, naravno ja bih platio?
 
U Norveškoj, skuplje slanje od tog telefona, juče sam slao nazad neke slušalice koje nisu odgovarale, i 15 € je koštala samo poštarina u lokalu...
 
Uf, kontao sam mozda Nemacka.. Onda nista, ako budes nekad dolazio za SRB, ali kad ovo prodje do tad ce stici i ovo moje iz Kine..
 
Pozdrav drugari, koristite li još uvek letv-u?
Naiđoh na neki oglas za prodaju iste, pa se setih ove teme.
 
X820 aktivno, a X829 više kao tablet jer ima problem sa zvučnikom. Takođe i X600.
 
Na mojoj Letvi crkao zvučnik (tj verovatno još nešto) prilikom zamene baterije, pa sam je predao na reciklažu. Retko zanimljiv telefon, premium soc, odličan ekran, perfektna izrada. Šteta zbog problema sa softverom, pa nikad nije pokazao pun potencijal. Vrtim prve stranice na temi, koštao je 165 evra, sad su ovakvi telefoni >500 evra.
 
Znači dobro su se pokazali, ja nažalost tada nisam bio u mogućnosti da nabavim jedan, ali se sećam prašine koja se je podigla, pogotovo sa onim Le pro 3 čini mi se, koji je bio u rangu sa Galaxy S7 a cena smešna.
Šteta što se kompanija nije održala imali su i te kako potencijala.
 
Nazad
Vrh Dno