Šta je novo?

Total War: Warhammer | Total War

Ozbiljno? A zasto @Exodusbgd ? Cisto da cujem misljenje :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Igrao sam tri prethodna Total War-a, ovo mi je totalno drugačije, ne sviđa mi se.
 
Da ova igra je totalno drugacija od prethodnih delova, iskreno nekako mi se cini da je dosta prostija , mada sve nove igre sto izadju su sve vise "casual" sa puno dlc-a . Inace ova igra dosta dobro opisuje Warhammer svet .
 
To stoji, neke stvari mi nisu po volji, tj nemogucnost da sam organizujem garnizon, da uredjujem takse (vec samo mogu da izuzmem region od taksi sto je glupost), u Empire-u koji je meni licno najbolji Total war i u koji sam spucao bas dosta sati, samo pojacam takse ako mi treba novac, pa posle vratim u prethodno stanje i to je to... Jos se navikavam na igru, bas su promenili dosta stvari, ali stvarno sam svet je odlican!

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Rome II nisam mogao da progutam i posle jedno 15h me ubio. Hvala bogu na pirateriji, te prodjoh jeftino jelte. Ali Warhammer me odusevio sa bitkama i jako mi je gotivno, u glavnom jer su fosta opravili bitke u smislu kill animacija i generalno krkljanca. Kampanja je dobra, ali jos malo kompleksnosti i kontrole ne bi bilo na odmet, to za taxe bas sto pricas i sto nema ispostava kao u Empire sa farmama i fabrikama, to bi bilo odlicno, ovako bas centralizovano.
 
Mene zanima nešto drugo - kako znate / vidite koja je jedinica efikasna protiv koje?

Jedna je stvar sa klasičnim ljudima, kopljanici, mačevaoci, strelci, konjica itd. Ovde se vode vampiri i vukodlaci protiv ogrova i demona.
 
U suštini ti se sve svodi na : light infantry<<infantry<<heavy infantry<<hero. Pored toga imaš samo još da gledaš armor rating, što veći armor to ujedno i veći HP, što znači gađati sa daljine i magijama što više da se smanji broj, takve jedinice su obično malobrojne, pa posle krkljanjac.
 
Pise za svaku jedinicu protiv cega je dobra . NPR Demigryph with halberds su anty large tako da to znaci da biju sve sto je vece od obicnog vojnika/orka (trolls, giants VC kocije i tome sl konjica se racuna cao cav i kao large XD )i nisu svi heroji isti neki su dobri protiv pesadije a neki su dobri protiv drugih heroja imas bas objasnjenje ingame za sve .
 
Blagodarim. Nisam još igrao, nemam igru, ali je kanim nabaviti u nekom trenutku, pa me je interesovalo kako je to rešeno, jer bi bez toga sve bio 1 težak nered.
 
Ja odgledao par videa od Heir of Carthage i vecinu sam skontao. Ali da u glavnom mozes da pogledas u opisu jedinice protiv cega je dobra. Isto valja obratiti paznju da jedinice koje se regenerisu, da trpe vecu stetu od vatre za 20%. Vrlo korisno kada igras Bretonce protiv Vampira a oni jelte obozavaju da koriste Crypt Ghouls i njima slicne. Takodje "Shielded" jedinice imaju jako visok stepen odbrane od projektila, osim armor piercing municije i artiljerije. Neke jedinice ( dobar deo Patuljaka i neke jedinice sa kopljima i stitovima) imaju odbranu od jurisa, kompletno negiraju Charge bonus neprijatelja koji ih napada spreda.
 
Bitke su im sada dosta krace nego u prethodnim delovima , cekaju se ti High, Dark, Wood elves pa da bude jos zanimljiviji MP za sada svi koriste manje vise iste armije sa po nekim manjim izmenama .
 
Poslednja izmena:
Izasla za sire narodne mase :)

Imam original igru jer nije bilo sanse da ce biti krekovana jelte. Ovo su sad iskusno oni sami pustili verujem jer izlazi drugi deo da privuku jos ljudi da ga pre order.
 
Ovo su sad iskusno oni sami pustili verujem jer izlazi drugi deo da privuku jos ljudi da ga pre order.

Pazi da nisu. Pricalo se skoro da su crackeri nasli nacin da brze i lakse izlece starije verzije Denuva pa je verovatno to
 
Nazad
Vrh Dno