Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Svakako nije daleko od toga da opravda taj izraz.

cist Android (Nexus) = cisto zadovoljstvo ;)

Mene vala smorio opet drndroid ma koliko to bilo cisto zadovoljstvo, opet se vracam na WP muke :) nema nista lepse od plocica :) wp plocoice jednom zavolis i prosto ne mozes bez njih :)
 
Svakako nije daleko od toga da opravda taj izraz.

cist Android (Nexus) = cisto zadovoljstvo ;)
A znas li koliko taj "cist" android(nexus) ima trzisnog udela?Posto samo njega priznajete kada treba da se hvali android a kada govorite o trzisnom udelu onda su vam za to zgodni i svi kinezi i sve ostalo sto se proda pod nazivom android(tu je nexus na nivou statisticke greske).Windows 10 je na svim telefonima isti,cist.
 
Poslednja izmena:
+1 Win i iOS su jedini cisti, sve ostalo je sarena laza ..
 
Za windows je i tw cist [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mene vala smorio opet drndroid ma koliko to bilo cisto zadovoljstvo, opet se vracam na WP muke :) nema nista lepse od plocica :) wp plocoice jednom zavolis i prosto ne mozes bez njih :)
Smorio te a sam si rekao da ces zadrzati Z2.

Opet ce ti i taj matori android biti glavni smartfon a L950 w10m test igracka + kamera, cisto da pratis dokle ce MS da kasni 4-5 godina za konkurencijom [emoji23]

Sent from my D6503
 
Ocekuj real test jednog i drugog :-D
Mozda bude i obrnuto, z2 ostavim za tapatalk samo :-D
 
Pa to samo ako si totalni kontras (a bio si nekada) pa da flejmujes kako je w10m bolji dok ti je u stvari android primarna opcija a win keramici se divis u okviru test faze :)

A tako ce i biti, ubedjen sam da ces hajpovati w10m ali ajde prodaj Z2 pa probaj da koristis samo winfon i ocajne beta-app duze od mesec dana [emoji23]

Sent from my D6503
 
Pa to samo ako si totalni kontras (a bio si nekada) pa da flejmujes kako je w10m bolji dok ti je u stvari android primarna opcija a win keramici se divis u okviru test faze :)

A tako ce i biti, ubedjen sam da ces hajpovati w10m ali ajde prodaj Z2 pa probaj da koristis samo winfon i ocajne beta-app duze od mesec dana [emoji23]

Sent from my D6503
Neboj se ti za mene koristio sam ja i pre android pa sam presao skroz na wp ;-)
Tranzicija ka w10 je bila bolna i duga pa sam morao da se vratim na droid.
Sada koliko sam video druga je prica upravo na 950 od one pre godinu dana.
Meni nije cilj da pljujem android niti da uzdizem lumie...pisacu kako jeste.
 
Pa videces i sam ali dobro, ti si stari "win keramicar" pa ce ti u kombinaciji sa Z2 mnogo lakse pasti nedostaci w10m i raspalog marketa :)

Mogu i ja tako da koristim android i Tizen ako treba, pa i Badu 1.0 [emoji23] i da se divim bojama UI-a i nekakvim animacijama ova 2 mrtva os-a dok mi 'droid olaksava zivot a i zaradjuje lebac.

Ti si bre "iz sporta" flesovao kojekakve romove tom Z2 a ja 14 meseci obican root ni HR nisam odradio jer radi kao sat, dakle nisam neki xda droid entuzijasta a ni smartfon ovisnik pa w10m ne bih mogao da koristim duze od par dana ni na pustom ostrvu mada to nije lose, duze bi trajala baterija mada bi mi u toj situaciji bolje dosao Note 7 - zbog dimnih signala :d

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Naravno oduvek sam na droidu primenjivao xda inekcije :-D stock brzo smori, posto mu dosta toga nedostaje.
A koliko sam video i za 950 ima neke zanimljive fore i forice na xda preko registra ;-) klasican win :-D
Samsung i Apple uredjaje nikada nebih uzeo iz principa, kao ni kineze.
 
Poslednja izmena:
Ma zezam se Dex, u kombinaciji sa Z2 ce ti lepo "leci" L950 :)
Tako je isto i meni zanimljivo da povremeno koristim L550/640 ali u sto kracim intervalima i sa obaveznim "prisustvom" pravog smartfona u blizini :d [emoji23]

PS
Ajfone sam i ja otpisao (osim 4s/5s ali me svejedno smara iOS) a Čajnadroide oduvek izbegavam iako ima dobrih telefona :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Već sam i sebi dosadan ali mislim da je 950 odličan pazar pogotovo što su cene ovog telefona pale ... Ne bih da se uključujem u diskusiju ali ako čovek hoće da kupi 950 kakve to ima veze sa bilo kim ... Pogotovo u pogledu koji će mu biti primarni uređaj ...

Soilent Green is People
 
A znas li koliko taj "cist" android(nexus) ima trzisnog udela?Posto samo njega priznajete kada treba da se hvali android a kada govorite o trzisnom udelu onda su vam za to zgodni i svi kinezi i sve ostalo sto se proda pod nazivom android(tu je nexus na nivou statisticke greske).Windows 10 je na svim telefonima isti,cist.
Ima vise nego w10m
 
Ne bi mogao ni par dana na pustom ostrvu sa win fonom...da mi je znati sta taj android toliko može,jedino ako može da vodi ljubav sa vlasnikom pa da poverujem u takvu izjavu.

Sent from mTalk
 
Ne bi mogao ni par dana na pustom ostrvu sa win fonom...da mi je znati sta taj android toliko može,jedino ako može da vodi ljubav sa vlasnikom pa da poverujem u takvu izjavu.

Sent from mTalk
Ahahahahaha posebne su to veze sa parcetom plastike a i bogami softverom [emoji23]
 
Ali ipak ne možete da poreknete da je Windows telefon bolja kupovina od Androida za do 20ak hiljada - naravno, govoreći o cenama kod operatera i u većim radnjama (pa gde od njih bude povoljnije), a ne ako se neko snađe ovako ili onako (kupujem prodajem i šupice).

Za ostalo neću ulaziti, ali ovo gore mogu da kažem bez trunke subjektivnosti.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
@ Gari

Bila je bolja kupovina nekada , sada nažalost ne. Lumia 550 je po meni loš telefon a Lumia 650 nije jeftin telefon i on nikako ne vredi tih para( kada se uporedi sa konkurencijom). Dakle nemaš nikakav izbor . Imaš Lumia 550,650 i 950 . Ove starije modele ne vredi ni uzimati više , ako ih uopšte ima u prodaji. E

Eno Honor 7 lite košta isto kao Lumia 650 kod jednog operatera a telefoni su nebo i zemlja.
 
Poslednja izmena:
tolero preletacu, sreca ja uskacem da spasim tj odzim WP zajednicu :)
 
Ali ako hoćeš telefon do 20 hiljada (bez onog ubeđivanja ako još samo toliko dodaš) i gledamo samo veće radnje, onda je tu bolje kupiti Lumiju 640 nego neki Android sa 1GB RAMa. Do 15 hiljada - tu sad imaš i Lumiju 535. Istina, imaš problem sa touchom, ali odmah bi ga probao sa folijom, probao bi kako se ponaša kad čačkaš ekran sa nekoliko prstiju. I sa folijom ljudi ni nemaju problem. Ima aplikacija za takav test. Ja mislim ipak da je bolje tako nešto kupiti neko one Androide sa giga RAMa i od šubi dubi brendova, a ti sa 1.5GB RAMa ipak koštaju više.

Mislio sam jedno vreme za mamu da uzmem u obzir jedan od takvih Androida, i rezultat tog razmatranja - u Android priču bez 25.000 ne ulaziti. Osim ako hoću na kupujem prodajem da iskušam sreću, ili u nekoj šupici.

@Dejan
Tako je, i to u nindža stilu. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Poslednja izmena:
Lumia 640 je super ali to je već skoro 2 godine star telefon . On se više ne poizvodi , to je ostalo na lageru.Poenta je da je izbor nikakav a tek će biti lošiji. Većina tih modela se ne proizvodi više.
 
@tvister
Nisam pogrešio, namerno sam napisao, ne bi li još više pojasnio svoj stav sa, po meni, ne primerenim komentarima.


@ostali

Nikad nisam razumeo ljude koji su u stanju da nešto mrze. Bojim se da je to vezano za genetski kod. U svašta verujem, jer sam video i osetio, ali nikad nisam verovao da ljudi osim ljudi, životinja... mogu mrziti i stvari, oprostite, mislim na operativne sisteme.
Pa opet, kad se bolje sagledaju stvari, isti opet mrze ljude zbog različitosti, kako boje kože, tako i stava da imaju nešto drugo, bez obzira što je to 4% :D .

Čuvajte se takvih ljudi, ti su gori od fašista. Gori su, jer se kriju, a rade jednako loše stvari.

I da sad ne ispadne "ja najpametniji i najbolji".

Kako meni ne smeta što moji prijatelji koriste nešto drugo...?
Evo Vam primer, moj kum je poklonio svoju L925, zajedno sa wireless punjačom i tražio da mu kupim leEco pro (jede malu decu), poslao sam mu telefon. On je presrećan, i sad zamislite mene da na njegovo pitanje...
"kako mi se čini telefon", uhvatim da pljujem..., a i zašto bi, telefon lepo izgleda i on je zadovoljan i srećan sa njim.

Tako... Smirio sam sa ovim tekstom, za medalju...
:D
 
Dobro, godinu i po dana, to jeste, ali ja nemam nista od novog Androida na koji mogu da stavim jednu ili dve aplikacije (figurativno dve ili bukvalno dve, svejedno) pre nego sto pocne da stuca. Ja sam pre za Lumiju koja moze da se nadogradi na Windows 10 Mobile. Meni to samo vise odgovara - da restartujem telefon i nastavim opusteno sa njime da radim, nego da mi telefon nonstop dusu vadi. :) I ocigledno da od takvih Androida svi beze. Ljudi su se jednostavno pomirili s time da moraju da daju po bar 200 evra za telefon. Ja sam ko klinac bio presrecan kad je meni i bratu tata kupio kompjuter za 220 evra, a sad treba ljudi te iste pare da daju na ovaj ili onaj nacin svake druge godine za svakog clana porodice pojedinacno. :trust:
 
Pa od wm10 imaju svi više, jer WM+WP imaju 1 posto, a WM10 ima samo 25 posto od svih windows telefona.

Sent from my Nexus 5X
 
Ne brate, gresis.
Google je ultra, mega, kul hipsterska korporacija, koja radi samo za dobro svojih korisnika.
Evo Pixeli su telefoni "jer ste vi to trazili", revolucija u kopiranju Apple-a, cak su i Samsung nadmasili..
 
Bas me cudi kako se neko nije setio da otvori temu: Frustracije u vezi Android operativnog sistema?! Hm ima i tu sta da se pise itekako.
 
Otkud znaš kad to i Google krije?

Sent from mTalk
Ne krije, postoje tacni IDC o prodaji svakog Nexusa do sada, postavljeno je vec u odgovarajucoj temi.
S obzirom da su u pitanju malo poznati "developer" telefoni, koji se nisu ni reklamirali, prodali su se u solidnim kolicinama.

E sad Gugl je malo promenio politiku i filozofiju uredjaja pa cemo videti rezultate hajpa oko odlicnih ali skupih Pixela.

@ tolero

L550 je od nedavno skroz dobar fon, prilicno su ispeglali softver posle visemesecne katastrofe.

L640 je bila i ostala best-buy Lumia a kada to kazem mislim na cene "1 dan starih" L640 iz oglasa, sa domacih mreza i garancijama (80€) a ne na cuvene Garijeve mantrice "do 20000 din".

L950 je takodje odlicna kupovina za 280-300€ "u divljini".

Ali je zajednicko za sva 3 uredjaja da mogu da budu best-buy samo za win fanove i entuzijaste, manje zahtevne (i manje upucene) korisnike, starije osobe itd. Jasno je da je tako a to je posledica ne nekakve fantomske "mrznje i nepravde" prema jadnom M$-u vec je kompanija sama kriva-odgovorna za ocajnu prodaju i statisticka greska udeo.

Ovo je 2016. godina i 99.x% korisnika ne zanima zasto w10m kasni nekoliko godina za konkurencijom (ajd' kao delimicno postovanje za azurnost ali slaba vajda od toga) niti zasto su kvalitet i ponuda aplikacija daleko ispod ios/android standarda.

Ceka se jos taj MS-ov Surface/Continuum "napad" na premiud segment ali uz ovako jaku konkurenciju sanse za veci uspeh su male.

Kako god, ako ne osakate nekako stabilnost w10m kroz naredne apdejtove pocetkom 2017. kupujem L640 na poklon sestri. Roditelji joj nisu bas raspolozeni da gubi mnogo vremena uz smartfon (dete VI razr.) a potreban je jednostavan fon sa sto boljim ekranom i sto duzim trajanjem baterije, za neku osnovnu "smart" upotrebu. Dakle kao prelazna faza L640 bi trebala da posluzi odlicno :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Ali je zajednicko za sva 3 uredjaja da mogu da budu best-buy samo za win fanove i entuzijaste, manje zahtevne (i manje upucene) korisnike, starije osobe itd.
Manje zahtevni i manje upuceni???Objasni kada se vec toliko razumes,sta upucenima i zahtevnima fali na win telefonima u stvari?
 
Samo cu ti reci da se cak i korisnici na pragu sedme decenije zivota zale pre svega na nedostatak a jos vise na "kvalitet" win aplikacija a bogami i na mogucnosti OS-a. Toliko ;)



Sent from my D6503
 
Nazad
Vrh Dno