Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Ja koliko sam ga shvatio on ni neće da ga donja strana bude zatvorena, recimo pločom od iverice, već hoće da ima veću distancu otvorenog prostora.
 
Ala si zid izbušio ***a mu mater :d

Šalim se :) Samo mislim da će zbog maltaranja nogama, da ti se onaj filter kod napajanja više prlja.

I pazi kad piješ i stavljaš kafu na sto, pošto ti je top otvoren. Čisto savet, ne pravim se pametnjaković, podigni makar malo ivicu kućušta (izdigni) od linije stola, da ne prođeš kao onaj lik što je "spalio 6800 Ultra" pre 15ak godina
E, levoruk sam, pa mi sve stoji suprotno od kucista :) Doduse, cimam se malo kada neko sedne za komp. Ma lose odradjeno, bas :D Na prolece ce da se sredjuje stan ako bude para, pa cu i to odraditi.
E, sporije se prilicno prlja nego dok je bilo na podu.

Ja koliko sam ga shvatio on ni neće da ga donja strana bude zatvorena, recimo pločom od iverice, već hoće da ima veću distancu otvorenog prostora.
Baš tako. Nije da sam lenj da podižem kućište da izvadim filter, ali jesam :D
 
Poslednja izmena:
da li neko ima ideju?
od kada sam prevezao ventilatore sa ploce na kontroler od bw kucista.
kada radim shutdown komp se restartuje...
koje je resenje i da li sistem tripuje neku gresku pa automatski radi restart?
sta se zbiva?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Mnogo se razmisljam oko kupovine novog kucista, ponuda je velika i raznovrsna, ali budzet ogranicen na tih famoznih 50 eura. Verujem da je Black Widow najopremljenije kuciste za taj novac, da ne kazem, nudi najveci luksuz. Posto vidim da je tema odavno zapoceta i ima mnogo postova, mislim da svi koji ste nabavili ovo kuciste (neki kazu da ga imaju vec dve godine), sada mozete da mi kazete kako ste zadovoljni posle duze eksploatacije. Dosta postova sam vec procitao, ali sam za kuciste saznao tek juce, pa ne mogu sve da stignem odjednom. Medjutim, vrlo sam radoznao da cujem iskustva, pa vi pisite, a ja cu polako da citam i nove i stare postove. Koliko sam upoznat, gotovo ste svi (ako ne i svi) veoma zadovoljni. Interesuje me, kako se hlade komponente, jer su se pojedinci zalili da ne mogu da postignu zeljenu temperaturu, i kako funkcionisu filteri za vazduh, kako na staroj, tako i na novoj reviziji? Da li na kucistu ima znakova habanja i sto neko rece, da li je krenula da se skida farba i zvucna izolacija :). Imam najobicnije "noname" vrlo staro kuciste, koje nije opremljeno gotovo nicim. Do nedavno je bilo vrlo bucno sa napajanjem od 600w Codegen, koje su rashladjivala 2 venta od po 8cm. Kada smo ga zamenili ThermalTakeom 550w Lite Power, mi smo se preporodili, sto se buke tice i vrlo smo zadovoljni samim napajanjem. Medjutim, ostao je problem prasine u kucistu, koje nema previse, ali bi bilo najbolje da je uopste ne bude i da zastitimo od nje napajanje, dok je jos cisto. Ovo postojece kuciste nema problem sa ventilacijom, verovatno nemam ni prezahtevne komponente po pitanju hladjenja, ali uvek moze bolje. Kompjuter koristimo brat i ja i u masi proizvoda, on se nekako odlucio za ovo:
https://shop.benchmark.rs/kucista/lc_power_midi_tower_pro_line_923b_red_captor_black-14902
, dok je meni BW za sada, najbolji izbor. Bitno nam je da kuciste bude sto tise, nismo neki zahtevni gejmeri, mada volimo igre. Hvala svima, na iskrenim odgovorima i zelim vam da uzivate u koriscenju.
P.s. Koliki je problem hladjenje HDD-a u onom "bunkeru"? Da li on (neko to zove i "podrum"), moze da se demontira? Ako je demontazan, napajanje bih postavio naopako, sa ventilatorom na gore. Prvo sam mislio da je prema prednjim kulerima lim bez otvora, koji zatvara dotok vazduha od prednjih ventova,do HDD-ova, ali kada sam bolje pogleda klip, vidim da on ima dosta perforacija i sasvim dobro komuniciraju. Mi imamo samo 1 HDD i 1 SSD, tako da nam je kuciste, vise nego prostrano.
 
Poslednja izmena:
Kupuj, odlicno je i veoma tiho. Vredi vise nego cena po kojoj se prodaje. HDD hladjenje je minimalni issue i jedan od retkih problema koji se uopste moze identifikovati.
 
Poslednja izmena:
Kupuj, odlicno je i veoma tiho. Vredi vise nego cena po kojoj se prodaje. HDD hladjenje je minimalni issue i jedan od retkih problema koji se uopste moze identifikovati.

Hvala, na savetu. Jesu li efikasni filteri protiv prasine? Kada sam menjao napajanje u mom postojecem kucistu, bas sam se nagutao...
 
Onako, nisu najsjajniji, ali bolje nego da ih nema svakako :)
 
Kupuj, odlicno je i veoma tiho. Vredi vise nego cena po kojoj se prodaje. HDD hladjenje je minimalni issue i jedan od retkih problema koji se uopste moze identifikovati.
Samo da malo skratim, to me interesuje, to sam pitao i gore: Da li je moguce da se skine ovaj deo koji pokriva napajeanje i hard diskove na dnu kucista?
 
nije predvidjen da se skida ali poste je zakacen samo nitnama, moze sa malom burgijom...

imas negde na pocetku teme i slike, neko je vec to radio...
 
nije predvidjen da se skida ali poste je zakacen samo nitnama, moze sa malom burgijom...

imas negde na pocetku teme i slike, neko je vec to radio...

Bas ti hvala, nisam to zapazio. Pokusacu da nadjem. To pitam iz razloga, sto mi se cini da se tako nisko postavljeno napajanje, slabo ventilira. Da li se i tebi cini da je tako? Danas, skoro sva moderna kucista, imaju takav princip. Ja bih, nakon uklanjanja tog lima, postavio napajanje naopacke, da usisava odozgo. Video sam, da je neko, okacio kuciste na zid i tako resio vise problema.
 
Taj sam :D Poslusaj one koji me savetovali i nadji bolje nosace. Ja hocu, jer mrzim svoje zidove :)

Ti li si taj? :) Moram da priznam, da me je tvoje resenje bas odusevilo, jer mi se uopste ne svidja, sto su proizvodjaci poceli da montiraju napajanja tako nisko. Cini mi se, da se ventilator napajanja, tako zagususje, ali kod tebe, "nema zime"! Ipak, kada je napajanje nisko, ono stvara samo za sebe jednu mikrosredinu, tj hladi samo sebe, za razliku od montaze pri vrhu, kada izvlaci celokupan, zagrejan vazduh iz kucista (tako je sada kod mene, sa starim kucistem). Posto je moje postolje za kuciste jedan posebno napravljen "cilindar" od iverice debljine 10mm (nije deo namestaja)i dimenzija 30x30x90cm, bez prednje i zadnje stranice i kroz njega slobodno struji vazduh, u slucaju kupovine ovakvog kucista, ja bih izbusio nekoliko lepo rasporedjenih rupa, bas ispod filtera, tj usisa vazduha napajanja. Mislim da bi i kod tebe moglo da se napravi slicno i estetskije resenje, kada bi na one nosace stavio isperforiranu plocu od zeljenog materijala: iverica, drvo, mozda neki lepi plastificirani lim sa otvorima...ti bi to usrafio u nosace i bilo bi i stabilno. Posto si u fazi nabavke materijala, na toj ploci bi kod tebe mogao da se izreze i ceo otvor, prema dimenzijama usisa napajanja. Ovo ja pricam napamet, nemam to kuciste, pa da mogu da vidim konkretnu situaciju. Hvala ti na javljanju.
 
imas po YT dosta klipova sa objasnejnjima da li ces staviti napajanje da vuce odozdo ili odozgo...
uglavnom, bolje ga stavi odozdo da vuce i napajanje se hladi samo za sebe a ostale komponente odvojeno...

a sto se tice prostora za usisavanje vazduha, ima ga na pretek, pa manje mesta imas na prednjim ventilatorima, a i napajanju uopste ne treba toliko vazduha jer se ne greje puno...
oko 50 C i to kad radi heavy, sto uopste nije puno... nemoj to da te brine
jedino sto na BW su glupo napravili zadnju nogu, pa prekriva veci deo otvora, sto ja planiram da isecem samo po sredini...
 
uglavnom, bolje ga stavi odozdo da vuce i napajanje se hladi samo za sebe a ostale komponente odvojeno...

a sto se tice prostora za usisavanje vazduha, ima ga na pretek, pa manje mesta imas na prednjim ventilatorima, a i napajanju uopste ne treba toliko vazduha jer se ne greje puno...
oko 50 C i to kad radi heavy, sto uopste nije puno... nemoj to da te brine
jedino sto na BW su glupo napravili zadnju nogu, pa prekriva veci deo otvora, sto ja planiram da isecem samo po sredini...

To i ja kazem-kad je dole montirano, napajanje hladi samo sebe i to je dobar argument. Kazes da zadnje noge, smanjuju otvor za usis vazduha napajanja. Jel tako kod obe revizije, ne znam koju ti imas? Cini mi se da na novijoj, mora da postoji pristupacnost filteru, koji se izvlaci sa zadnje strane kao fioka, pa je i sitacija bolja.
 
Imam fijoka filter iliti bolja revizija, ali to je jedina razlika, ona mrezica se gurne u proreze a ova ima plastiku oko mrezice pa je malo lakse, ali u sustini isti k....

sve ostalo je isto, kao i ta "nogica"

evo slika sa prosle strane,
JdGnDskh.jpg

vidis koliko ta nogica pokriva, sto opet nije strasno, ali eto, ja cu da odsecem malo te plastike po sredini
 
Istakao bih, za mene najvazniju stvar-sa fabrickim ventovima i bez bilo kakvih drugih modifikacija, da li je kuciste dovoljno tiho, da moze u miru i tisini da se cita, uci...sa kompjutera? Posto hladjenje preko napajanja ispada iz kombinacije, verovatno bi u tom slucaju kuleri radili na "low". U mom trenutnom "no name" kucistu, jedino hladjene je preko gore postavljenog napajanja, a vec sam pisao, da sam zamenom istog, postigao veoma tisi rad, ali uvek moze bolje. I pored znacajno tiseg rada, koponenete su mi i dalje nezasticene od prasine, pa bih i tu stavku da pokrijem.
 
Poslednja izmena:
^Da
 
odes u radnju i pogledas... :)

Pokusao sam, ali to je nemoguce. Ovi "veliki" prodavci, ne drze kucista u radnjama, vec ih iskljucivo porucuju. Dogovorio sam se sa jednim od "manjih", da mi poruce kuciste, pa ako mi se ne svidja, nemam obavezu da ga uzmem. Inace, kod njega je i cena povoljnija.
 
Ljudi vidite sliku, ovo je uzasno XD

WP_20170312_10_57_05_Rich.jpg

Trebaju mi neki dobri kablovi za modularno napajanje, ovo mi se uopste ne svidja... imate neku preporuku?

Ovi su konektori , valjda je to neki standard..

2009122514411353343.jpg

Znaci da su meksi, ne kruti, i da su sa po dva ili tri molex-sata konektora za napajanje, sto manje kablova XD
 
Poslednja izmena:
Deki, zasto bi bacao pare na kablove kad je ovo sve iza ploce?

Nije ni kod mene nista bolje, imam chieftec sa 300 kablova nemodularno, ali se opet ne vide od napred.

Ako ti je merak uzimaj, po meni je to losa investicija :D

P9 Lite TT
 
Deki, zasto bi bacao pare na kablove kad je ovo sve iza ploce?

Nije ni kod mene nista bolje, imam chieftec sa 300 kablova nemodularno, ali se opet ne vide od napred.

Ako ti je merak uzimaj, po meni je to losa investicija :D

P9 Lite TT

Ma imao sam i ja obicno pa sam ih lepo sakrivao ali me nervira sto ima toliko kablova :D
Hocu npr neki modularni kabal gde su imati na istoj grani molex i sata ... molex mi treba zbog fan kontrolera...
Drugi modularni za grafu i to je to ...
Znaci dva komada ako ima tako nesto :)
 
Poslednja izmena:
Ajd sto kuciste nema providnu stranu, pa se ne vidi nista unutra kako god da slozis, nego je ovo jos i iza ploce, sto da bacas pare da bi nesto uslikao kako je lepo i posle ga zatvorio i ne obracao paznju vise? :)
 
Ocd, ocd, ocd.. :D

P9 Lite TT
 
Ajd sto kuciste nema providnu stranu, pa se ne vidi nista unutra kako god da slozis, nego je ovo jos i iza ploce, sto da bacas pare da bi nesto uslikao kako je lepo i posle ga zatvorio i ne obracao paznju vise? :)

Nebih slikao, ne pali me to ... nego volim kada je sredjeno, ne mogu to da objasnim ali stvarno ne patim od toga da slikam i postavljam...
A problem je bogami i ovaj molex to 6 pin adapter, nije mi to sigurno tako da bih pazario i neki 8pin to 6+2pin kabal... ovo preko molexa je rizik, primremeno...
 
Poslednja izmena:
Imaš na forumu korisnika Mixer, ima ga i na fejsu koji pravi fenomenalne kablove, slivovane. Pravio je ovde mnogima i svi su oduševljeni.
Ti biraš i priključke i dužinu i boju...
 
Nazad
Vrh Dno