Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imao sam priliku da malo cackam Vivax acp-12ct35aeri, parapetnu klimu. Lepši je osećaj na grejanju, definitivno, a posebno za zimogrozljive i one koji vole da su blizu grejnog tela. Relativno je tiha i uj i sj.

Pozdrav,kakva se pokazala vivax12 aeri na grejanju?
 
Na trenutnih 8C spoljne temp.moj Vox 12 inverter se ponasa ovako: Namešten da duva na 26C auto ,a temp obe sobe je 23C,odnosno sobe u kojoj nije klima seta između 22.5 i 23C. Ukupna površina obe sobe je oko 25kv.Nečujna je.Eto ukratko za one koji bi želeli da kupe.Ukoliko baš želite da ostvari tih 26C onda mora mode high da ide.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,kakva se pokazala vivax12 aeri na grejanju?

Ovo će biti prva grejna sezona sa njom, tako da ne znam. Kupljena je za dogrevanje. Na forumima zidnu hvale, a o parapetnim ni reči, ali ne vidim razlog da bude drugačije i sa njom.
 
Ja sam al nemam dovoljno informacija jer nisam još išao kod njih, nadam se da ću uskoro.
Moji greju i przadovoljni su za sada, ostavio sam im merač ali je problem što je na jako nepristupačnom mestu i ocu je nezgodno da mi pročita podatke, prvih par dana sam ga malo maltretirao i ono što sam uspeo da saznam je da kreće sa 900+W, vrlo brzo modulira na 400W, tu drži neko vreme do gašenja. Ispod toga nije išla.
Greju 60+ kvadrata, tvrde da lepo ugreje sve prostorije, u najudaljenijoj sobi bude 22, pozicija unutrašnje idealna jer bije direktno kroz sve prostorije, plafoni niži od standarda.
Detaljnije informacije pišem kad budem otišao tamo

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Hvala, daj Jos detaljniji info kad stignes.
 
Na trenutnih 8C spoljne temp.moj Vox 12 inverter se ponasa ovako: Namešten da duva na 26C auto ,a temp obe sobe je 23C,odnosno sobe u kojoj nije klima seta između 22.5 i 23C. Ukupna površina obe sobe je oko 25kv.Nečujna je.Eto ukratko za one koji bi želeli da kupe.Ukoliko baš želite da ostvari tih 26C onda mora mode high da ide.

Ako zelis da ti bude i u drugoj sobi 26c ukljuci i-feel na daljincu i auto fun.
 
Ne razumem tu opsednutost sa Auto brzinom, sto ne stavite lepo na neku normalnu brzinu, da ne duva prejako ili preslabo, mora da okrece vazduh da bi grejala.
Nije isto kad duva sa malom modulacijom na 21C ili na 24C.
 
A koja je to po vama normalna brzina? Ovde neki pričaju kako je najbolje staviti na auto zbog potrošnje struje? Ako može malo da objasniš šta znači i feel na klimi?
 
I Feel na klimi znaci da uzima podatak o temperaturi sobe sa daljinca a ne sa unutrasnje jedinice i tako postize precizniju temperaturu odnosno onu koju si zadao. Nema ono stavio sam 26 a u sobi 23. Vec bi trebalo da bude blize tih 26 stepeni odnosno koliko si vec zadao.
 
Najmanja potrošnja je na najvećoj brzini ventilatora. Ali ne treba preterivati, na maloj snazi treba slabije da duva, na većoj snazi jače. A to bi AUTO fan trebao da reguliše. Probaj da setuješ drugu ili treću brzinu pa javi jel bolje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja kad god pružim ruku ka klimi deluje da duva hladnjikavo ali je zato temperatura u prostoriji 24.5 stepena. Ako to ujedno znači i nižu potrošnju (a znači) onda ne vidim zašto to ne bi bilo dobro, pod uslovom naravno da nikoga taj vazduh ne bije u glavu.

A taj nailazak hladnog vazduha ja zaista ne osećam u prostoriji, ali stvarno. Možda ima veze i sa pozicijom klime, ne znam...
Ne znam odakle da ikome bije u glavu? Bije po ledjima, po nogama, nekada se prosto siri hladnjikav vazduh sobom, ne mora direktno da duva, kako kada i kako gde...nema razloga ikada da ide hladan vazduh iz klime.
Modulacija nema nikakve veze sa potrosnjom, niti ce ti klima koja radi na 110W trositi manje od one koja radi na 800W.
Razlika je jedino u nacinu rada, a obe mogu da odrze tacnu temperaturu.

Najbolja klima za grejanje je ona koja ne spusta previse, ali da opet moze i da spusti dovoljno da se ne gasi bas cesto.

Na hladjenju spustanje vec ima vise smisla, a tu sve klime idu nisko.


Vi koji sobe od 5 i 6 metara udaljenosti klime od suprotnog spoljasnjeg zida, grejete celu tu prostoriju na jednaku temperaturu sa krilcima uperenim skroz ka podu...ste fenomeni :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Modulacija nema nikakve veze sa potrosnjom, niti ce ti klima koja radi na 110W trositi manje od one koja radi na 800W.
Razlika je jedino u nacinu rada, a obe mogu da odrze tacnu temperaturu.
Ako je ovo stvarno tačno, da u ovakvom prelaznom vremenu uštede u potrošnji nema između klime koja radi na 800w i one koja radi na 100w, onda ja moju staru on/off klimu koja se gasila na 900 i nešto vati nisam ni imao potrebe da menjam. Potrošnja je ista a ni komforan rad nisam dobio jer mi ova nova duva hladno. :)
 
Poslednja izmena:
Ušteda u prelaznom periodu je prično beznačajna. Računajte da bi on-off klima potrošila 30-ak procenata više kWh, pa vidite kako stojite.

Ujednačenost temperature, i sam osećaj toplote najviše zavisi od izolacije, i koliko je sve u sobi ujednačeno zagrejano. Kad je prostor topao, tj. kad su i zidovi i nameštaj ugrejani na sobnu temperaturu same neznatne promene temperature vazduha se ne osete puno.
 
On off nije za poređenje.
Inverter i modulacija je nauka za sebe, tu precizna računica što se potrošnje tiče zavisi od mnogo varijabli da bi se paušalno iznosile.
Ne greje svako isto i u istim uslovima, ne greje svaka klima isto u istim uslovima.
Primer, klima sa grejačem SJ u zimskim uslovima ne može da drži nisku potrošnju kao klima bez grejača, logično, ali će ređe raditi defrost, opet logično. Samo jedan od primera.

Da se vratim na Hisense, o kojem sam pisao u mom prethodnom postu, nisam pomenuo bitnu stvar koju su moji naglasili.
Moji greju celu kuću kao što rekoh, izduvavanje na max, u sobi gde je klima najviše borave, soba je nekih 15ak kvm i kad klima duva na njih bude skoro pa neprijatno pa senzor prisutnosti kako ga zovu, stvarno dobro dođe, kako na hlađenju tako i na grejanju.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Najbolja klima za grejanje je ona koja ne spusta previse, ali da opet moze i da spusti dovoljno da se ne gasi bas cesto.

Vi koji sobe od 5 i 6 metara udaljenosti klime od suprotnog spoljasnjeg zida, grejete celu tu prostoriju na jednaku temperaturu sa krilcima uperenim skroz ka podu...ste fenomeni :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Po ovome moj vivax 12AEMI stariji model sa r410a je dobra klima :happy:
Grejem oko 30 kvadrata, spoljna 6-7 C potrosnja 300W, radi oko 2 sata dok ne dostigne 25C
na daljincu u drugoj prostoriji koji je udaljen od klime oko 6 metara,krilca su podesena odprilike na pola da bi mogao kroz otvorena vrata da ubacuje topao vazduh do daljinca koji je u drugoj prostoriji.
 
Gree muse 18btu. Zagreva se 60m2: kuhinja sa trpezarijom, dnevna (gde se klima nalazi), hodnik, dve sobe i kupatilo. Nocna 22-23, dnevna 25-26. Kad de dete kupa 28. Stan visoko prizemlje, levo ulaz zgrde, ne grejan. Desno i odozgo stanovi. Pvc prozori ,izolacija 5cm. Razlike u temperaturi izmedju prostorija 1 do 2 stepena, kako kad. Merac postavljen pre 4 i po dana. Najnize pecanje na 830w, najjace guranje na oko 2200 w gde je poceo da duva ne podnosljivo vrelo pa sam zamoljen povosenim tonom da smanjim. Temperature za vreme merenja su se kretale od 7 do 15-17 stepeni, klima nije iskljucivana ni jednom, i feel iskljucen. Brzina ogranicena na prvu, osim provera i kratkog vremena kupanja. Vreme podizanja temperature sa 22 na 26 izmedju 15 i 20 min u prvoj brzini. Vreme podizanja sa 900 na (za sad 2200) na auto fan-u 3, 4 min.

Od klime je zahtevano:
Da greje brzo, jako, efikasno bez pardona i izgovora na spoljasnju temperaturu, elektricni napon, izolaciju stolariju, stambeni raspored, polozaja unutrasnje ili spoljne jedinice.
Da potrosnja bude sto manja, ako moze jos manja, pa ako moze da se smanji jos malo manje.
Da klima ne bude glupo skupa, tipa kao golf 5 u ok stanju, ili punto evo top.
Ako moze, a bilo bi lepo, da bude dugovecna i ne zahteva nista osim osnovnog velikog jednogodisnjeg servisa.
Da ima jacu filtraciju vazduha od osnovne.
Da bude tiha i mirna
Da fizickim izgledom odstupa od proseka, kocke, industriskog ne mastovitog izgleda.
Da grmi.

Donja vrednost meraca- trenutna potrosnja
Srednja vrednos meraca- potrosnja u dinarima za 4 i po dana, pod svim navedenim parametrima
Gornja vrednost meraca- sat


Ja ne znam koji su vasi kriterijumi, i koji je vas problem.. hajde da pricamo o tome!
c9c470609fb175429f462b37351bf8ce.jpg
2f9e1ecf3517b18a2065376047a39d8b.jpg


Послато са Nokia 9 помоћу Тапатока
 
Sa izuzetno malim toplotnim gubicima koje imaš, možeš da se greješ na šta god hoćeš. Ali to i dalje ne menja činjenicu da je aemi generalno loš model za grejanje, bez obzira na radni fluid.
 
Taj Muse 18 u 60m2 ce raditi odlicno, ali kad krenu minusi videces sve vecu razliku u temperaturi u drugim sobama gde nema aktivnog grejanja, to je neizbezno. Meni je sinoc radila samo LGC u kuhinji, na 22C ona je napravila preko 24C jer je i napolju zahladnilo, dok je u tom trenutku u kupatilu koje se greje kroz hodnik bilo 22C jer LGC duva na suprotnu stranu. Posto je meni 24C mnogo smanjio sam na 21C i ukljucio LLCA 09 u hodniku na 20C i ravnomernije je grejanje i u kuhinji padne na 23C sto je meni sasvim dovoljno i za lezanje dok gledam TV.
Danas se montira Vox u spavacu, bacio sam pogled, obe jedinice deluju skroz ok, bolje nego sto sam ocekivao a i velike su bogami solidno. Kad to zavrsimo sledi pranje LU iz lokala.
 
Pa ti opušteno možeš južno voće da uzgajas.
 
Meni je 24 previše, morao sam da gasim klime i otvorim, upeklo sunce kroz prozore.
faf8f500b967b35509cbe77d63f961f1.jpg
f2a6780e55ad1cc80ec330ffb8486709.jpg
 
Taj Muse 18 u 60m2 ce raditi odlicno, ali kad krenu minusi videces sve vecu razliku u temperaturi u drugim sobama gde nema aktivnog grejanja, to je neizbezno. Meni je sinoc radila samo LGC u kuhinji, na 22C ona je napravila preko 24C jer je i napolju zahladnilo, dok je u tom trenutku u kupatilu koje se greje kroz hodnik bilo 22C jer LGC duva na suprotnu stranu. Posto je meni 24C mnogo smanjio sam na 21C i ukljucio LLCA 09 u hodniku na 20C i ravnomernije je grejanje i u kuhinji padne na 23C sto je meni sasvim dovoljno i za lezanje dok gledam TV.
Danas se montira Vox u spavacu, bacio sam pogled, obe jedinice deluju skroz ok, bolje nego sto sam ocekivao a i velike su bogami solidno. Kad to zavrsimo sledi pranje LU iz lokala.
Nisam imao nikakvo merenje, pa nisam posao mnogo, sad cu abdejtovi cesce.. klima kroz prolaz i hodnik duva direktno u obe sobe, a tu je kupatilo odma pored. Ne brinem se T razliku. Nego da akcijama uniste ovako savrsenu masinu. Zar nikom ne pada na pamet da ona nije pravljena da dogreva, vec da dominira?

Послато са Nokia 9 помоћу Тапатока
 
Pozdrav, molim za pomoc prilikom izbora invertera prevashodno za grejanje (posedujem i pec na cvrsto gorivo kao ispomoc ukoliko bas bude potrebno ali bi da izbegnem koriscenje iste). U pitanju je deo prizemlja kuce oko 40 m2 (dnevna soba, spavaca soba, kupatilo i hodnik koji ih spaja). Spoljni zidovi su puna cigla oko 45cm debljine ali nema izolacije u vidu stiropora i sl.,u pitanju je dvojna kuca znaci jedna strana je zajednicka. Stolarija je PVC. Plafon je visine oko 225/230 cm a iznad je ploca i sprat kuce koji se ne greje. Zahtevi mi nisu preveliki a to su: unutrasnja temperatura 22-23 C, da nije bucna, da poseduje wifi konekciju (ali je moguce), cena naravno sto niza :) ali recimo do 60.000 RSD +/- koji dinar. Na skici se vidi raspored prostorija, ja sam razmisljao da je postavim iznad ulaznih vrata ili je mozda bolje da je postavim negde drugde? Hvala unapred!Prizemlje kuce.jpg
 

Prilozi

  • Prizemlje kuce.pdf
    387.6 KB · Pregleda: 15
12-cu u 9kvm?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
A kakonse pokazaki ti vox-sovi? Vidim da su sad na akciji i dosta povoljni sa garanciklm od 5 godine. Ali nigde ne pise do koje minimalne temp grej?! Jrl to neki markentiski trik? Ko ih uopste i pravi ?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Jedna levo u dnevnoj sobi (sem ako tu nije kuhinja) na.zajednicki zid, a druga u sobu, naspram ulaznih vrata. Jedino tako će ugrejati sve.
 
Klima u dnevnu, vuna na sprat iznad dok se ne koristi, i grejalica u spavaću.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno