Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh, pa kod tebe je onda bas upeklo. Ja sam samo jedan dan upalio klimu da hladi. Nocu mi je i hladno jos uvek. Preko dana otvaram prozore i vrata terase sa strane koja je u hladovini. BTW, otkako mi je otvoreno po ceo dan uzasno me napala prasina, pun stan :(

Tapatalk

Probao sam da preokrenem temu na "air purifier" ali slabo mi je išlo. I ja imam isti problem.
 
Kapiram da nikakva ozbiljna sprava mi nije potrebna, samo nesto da skuplja prasinu. Kutija, ventilator i najlonke zenske... Pljunite me ako ne napravim nesto. Samo zbog prasine mi se ne daju neke vece pare za onaj zepter ili tako nesto.

Tapatalk
 
Gledaj da je elektrostatik mrežica, bolje će da lepi prašinu

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Uh, pa kod tebe je onda bas upeklo. Ja sam samo jedan dan upalio klimu da hladi. Nocu mi je i hladno jos uvek. Preko dana otvaram prozore i vrata terase sa strane koja je u hladovini. BTW, otkako mi je otvoreno po ceo dan uzasno me napala prasina, pun stan :(
Heh, prasina je bila ogroman problem ovde u centru, ali zadnjih 5 godina mogu reci da je "podnosljiva", iako sam alergican na razne sitnice (kad vidite koliko osetim da klima prestaje da hladi, pa ona "memla" ili sta je vec se oseti za sekund, zamislite za ostale stvari :))
EDIT: Ne moze nikakav air purifier da sredi ako ti je ceo dan otvoren prozor. Moze kada je na kip. Eventualno ako si postavio toliko biljaka na terasi pred prozorima, kao ja prosle godine, pa da prasina stvarno jedva prodje, onda ti i ne treba nesto bolje od ventilacije klime (sa jonizatorom).

Ali nesto mi je ove godine dosta teze od vrucine, i vani vec mi je problem sa sesirom na suncu, a jos nije ni 30.

Kod mojih ja nikad nisam leti ukljucio klimu za spavanje, u prethodnom stanu sam i nekako mogao u toplije dane da spavam bez klime (mada nije tako prijatno, ali moze..), u Becu proslog leta sam uspeo, ali tek oko 2 zaspim u sred avgusta...
ovde ne znam :( Stvarno opece :( BIo sam osamucen juce ujutru, uopste lepo nisam spavao :(
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoć u odluci za klimu.
*Prvenstveno će da hladi, za grejanje mi ne treba imam centralno na gas.
*Prioritet na što manju potrošnju struje.
*Klima treba da je 12BTU
*Kvalitet, pouzdanost, servisiranje....
Za sada meni je favorit ova Daikin
http://www.klime.rs/inverter-klime/daikin-klima-uredjaj-ftxb-35c-rxb-35c
Gledao sam i ovu Bosh
https://www.dsmarket.rs/klima-uredjaji/bosch-klima-uredjaj-climate-5000-12000-btu/flypage.tpl.html

Šta mi preporučujete da je cena maksimalno kao ova Daikin (57.000 din)
 
Ta Daikin ili ASYG12LLC inverter.

Si siguran da ti treba 12btu koliko kvadrata je stan?
 
Ako može savet za klimu koja bi hladila sobu od 16m². Klima iz dnevne sobe ne dobacuje najbolje, tako da je došlo vreme za rešavanje ovog problema.

Dogrevanje me ne zanima, jedino je poželjna energetska efikasnost i da nije preterano bučna. Šta bi bio best buy?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ rama

Neka fujitsu ili Daikin 7btu inverter koju nadjes.

@ Maxi

Dnevnu ce da hladi sigurno. :D

Nija losa ta pozicija, ima malo da bije zavrat kako ko udje.
Nezgodan je raspored.
 
@rama
Ne isplati se ulaganje u skupe i energetski efikasne klime za tako mali prostor.
 
Ne, inverter je odličan zbog komfora, i (možda) buke koju si pomenuo. Mislio sam da nema potrebe da ulažeš u skupe, energetski efikasne invertere za tu namenu, jer si napisao da ti je poželjna energetska efikasnost.
 
Ok, hvala, sad mi sve jasnije.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ajmo jos jednom pitanje: dobar majstor u Nisu za postavljanje multi-split?
Pitao sam vecini ovde poznatog iz NS, naseg majstora iz BG i jos neke.. u sustini i oni koji bi dosli da montiraju u Nis, ne bi to uradili uopste jeftino, sto i razumem.
 
Treba mi proveren majstor, sve je ostalo vec odluceno, bice Fujitsu ;)
 
Nazovi Viacom i objasni, možda imaju nekog tamo. Ako već nisi to uradio.
 
Ne znam detalje, ali ne ugrađuješ multisplit od 1.5-2k eur svaki dan. Plus garancija posle.
 
Ima tu posla za ceo dan skoro

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ima tu posla za ceo dan skoro

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Bogami i to za cetvoricu zavisno koliko je unutrasnjih i koje su duzine cevi.
Neki multiji mogu i na 70m cevi treba to i postaviti upicaniti pa kondenz moze da bude komplikacija itd...
Montaza multija sa recimo tri unutrasnje u vecini slucajeva oduzima vise vremena i materijala od montaze tri singla.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada sam ja ugradjivao pre 2-3 godine kupio u Cool..., poslali brzom postom i jedini uslov je bio da montazu uradi registrovani servis u Nisu sa pecatom zbog garancije. Ugradnju uradio MD-Trade, a posto ja nisam bio tu prilikom ugradnje, nisu odradili vakumiranje. Posle ih zvao, svadjao se sa njima, jedino sto sam mogao je da pokusam preko inspekcije ali digoh ruke... Sto se mene tice, obidjite ih

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Do pre 15+ godina single split nije niko vakumirao nije ni bilo predvidjeno cak ni u uputsvu.
Nova ekoloska pravila propisuju obavezno vakumiranje.
Nije mi jasno zasto neke montere mrzi da to urade.
Na zapadu monter za tako nesto u najblazem slucaju izgubi licencu a za ozbiljnije namerno ispustanje freona u atmosferu moze da zaglavi i zatvor.
Ali kod nas jos uvek montira i kurta i murta kakva crna licenca.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Offtopic: kakva crna ekologija kad svaki drugi dizel nema egr, katalizator ni dpf, a sve to prolazi na tehničkom.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Vec pocela nabavka ogreva za zimu, eno kod komsije danas 2 puta dolazi kamioncic sa ugljem, cuje se lopata ceo dan...:D
Zamislite tu prasinu sad, kad se zalepi po celu, pa posle ne mozes da se operes...:D
Nego, evo jedna fotka u duhu priprema za zimu...,):D
 
Poslednja izmena:
Do pre 15+ godina single split nije niko vakumirao nije ni bilo predvidjeno cak ni u uputsvu.
Nova ekoloska pravila propisuju obavezno vakumiranje.
Nije mi jasno zasto neke montere mrzi da to urade.
Na zapadu monter za tako nesto u najblazem slucaju izgubi licencu a za ozbiljnije namerno ispustanje freona u atmosferu moze da zaglavi i zatvor.
Ali kod nas jos uvek montira i kurta i murta kakva crna licenca.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Zato sto ih mrzi da vuku vakum pumpu, a samo vakumiranje oduzima vreme.
Time sto ne vakumiraju, stignu da ugrade jos jednu klimu za dan, sto firmama kojima je to glavna delatnost, nije mala cifra.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato sto ih mrzi da vuku vakum pumpu, a samo vakumiranje oduzima vreme.
Time sto ne vakumiraju, stignu da ugrade jos jednu klimu za dan, sto firmama kojima je to glavna delatnost, nije mala cifra.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ja dok sam jos montirao cim bi povezao cevi odmah bi poceo vakumiranje pa dok povezes struju namestis kondenz i jos par zadnjih doterivanja dotle zavrsis i vakumiranje.
Pusti se freon i pali.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
I jos ako su domacini iole normalni , dok popijes kaficu , pice , jos i ako se zjbu za neko meze , eto vakumiranja uz mali predah ..

Pa zoxor nisu svi tako lepo organizovani kao ti :)
 
I jos ako su domacini iole normalni , dok popijes kaficu , pice , jos i ako se zjbu za neko meze , eto vakumiranja uz mali predah ..

Pa zoxor nisu svi tako lepo organizovani kao ti :)
Pa kad se bavis servisom chillera od kojih su neki skuplji od ferrarija naviknes se na pedantnost.
Ja sam uvek imao taj luksuz da sam montirao za neki ekstra novac (fuseracija) a ne za platu.
Ljudi koji treba da zarade platu od montaza zbog niske cene jure kvantitet a ne kvalitet.
Vrlo je malo njih koji drze nivo a samim tim i vecu cenu jer vecini musterija niska cena je odlucujuci faktor.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno