Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tacno @jozaa .. Nazalost kasno sam to shvatio pa nisam avanzovao u firmi kako sam mogao a da sam samo malo bio pametniji , em bi pio , em jeo , bolji posao imao i jos bolje zaradjivao :)
 
Zlatno pravilo glasi: "Govori tiho i izvedi direktorku na večeru"

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Tesko da mogu ovim papirom da tek tako poniste garanciju cak i da nije radjen servis garanciju ne mogu uslovljavati... :)
 
Bio majstor i ispratio rad klime,rekao sam mu za problem,video je i njegov odgovor je da jednostavno neke klime rade tako da stalno iskljucuju kompresor,kaze nije ovo jedina inverter klima koja tako radi...po pitanju potrosnje se slaze da bi trebalo nize da ide ali kaze ako se ona iskljucuje da verovatno na taj nacin pravi ustedu...kaze da klima greje kao luda,a ono sto smo uspeli je da podignemo krilca skroz u gornji polozaji i tada se ni jedanputa nije iskljucila,sto znaci,da unutrasnji senzor temperature dobije brzo informaciju da je postignuta temperatura u uslovima kada su krilca na dole namestena,kada je namesteno da duva u daljinu tj skroz gore tada se nije ugasila ni jedanputa...ono sto mi predstoji je testiranje klime sa podignutim krilcima dok ne postigne temperaturu,da vidimo da li ce se samo ugasiti ili ce ipak malo smanjiti potrosnju i nastaviti u nekom rezimu odrzavanja....

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Bio majstor i ispratio rad klime,rekao sam mu za problem,video je i njegov odgovor je da jednostavno neke klime rade tako da stalno iskljucuju kompresor,kaze nije ovo jedina inverter klima koja tako radi...po pitanju potrosnje se slaze da bi trebalo nize da ide ali kaze ako se ona iskljucuje da verovatno na taj nacin pravi ustedu...kaze da klima greje kao luda,a ono sto smo uspeli je da podignemo krilca skroz u gornji polozaji i tada se ni jedanputa nije iskljucila,sto znaci,da unutrasnji senzor temperature dobije brzo informaciju da je postignuta temperatura u uslovima kada su krilca na dole namestena,kada je namesteno da duva u daljinu tj skroz gore tada se nije ugasila ni jedanputa...ono sto mi predstoji je testiranje klime sa podignutim krilcima dok ne postigne temperaturu,da vidimo da li ce se samo ugasiti ili ce ipak malo smanjiti potrosnju i nastaviti u nekom rezimu odrzavanja....

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sto mu nisi rekao da si kupio klimu koja moze da radi i na 200-300w.Tako bar pise u specifikaciji.
Izlevatio te majstor da ti nebi menjao uredjaj.

Ispao si naivan sto te obrlatio sa podizanjem krilca.
Znaci majstor podigao krilca i klima se ne gasi i trosi 900w .
Divno :)
 
Al si ti mnogo pametan,dogovor je takav da pratim dalje sta se desava...inace covek je skroz za saradnju al nemoze mi sedeti u kuci 2 dana da vidi sta se tacno desava...inace,ne menja mi on uredjaj jer od njega nisam ni kupio...njemu je najmanji problem napraviti izvestaj al hoce da se uveri da je sve probano a ne da lupa svoj pecat i potpis na neproveren stvari..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Niko i ne kaze da treba da sedi 2 dana kod tebe, da li se vidi na meracu da ne spusta ispod 900W? Vidi se. Tacka, kraj. Ona po specifikaciji mora da ima odrzavanje na 300W (i nize al ajd sad neko odstupanje mora da bude) a ona trosi TRI PUTA vise!
Ako ti odgovara ti je zadrzi, ja ne bih 100%.
 
Poenta je u tome da vidimo kod postizanja temperature sa dignutim krilcima sta ce se desavati...
Uostalom,koji sam djavo i pisao danas ovo!!

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ma kakvo dizanje krilaca, pa neces grejati plafon...
To sto ti opisujes je kao da si stavio neku jaku 9ku on/off klimu, a ne klimu sa inverterskim kompresorom.
Citava poenta i vertera, jeste modulacija snage, a ova tvoja to skoro ni ne radi.
Jako malo iskljucivanja treba da ima, vec treba da smanji snagu, u tome je sustina.

Nije mi jasno zasto se drkas, ovo sbe pisemo da bi ti znao kako to treba da radi i da ne ostanes sa klimom koja radi kao grejalica sa termostatom.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Ćimo, ne nerviraj se. Ljudi su u pravu. Greje ona kao luda, ali treba da greje nežno i u kontinuitetu. Ne radi kako je reklamirana i kraj. U grejanju klima MORA da duva na dole, jer u suprotnom bude vruće oko glave, a hladno oko nogu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@Херoj89
Nije kao jaka 9-ka, već kao on-off 12-ca, s tom razlikom što pri paljenje kompresora ide i do 1500W. Tako da modulima ona, ali u opsegu od 3.5kW do 5.5kW

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nedrkam se ja uopste,kako ti kazes...poenta moje price je bila da se jos malo isprati i znam ja da ste vi u pravu al nemere sve na prečac...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Slabo si ga nalio rakijom. Taj mi ne bi izašao na kapiju bez da udari pečat.
Stvar je prosta, klima treba da spušta do 230W, ona se gasi na 800-900W. NEISPRAVNA
Ne odgovara specifikacijama, i ti si obmanjen kupac. To NIKO ne može da ospori.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sacekaj dan dva i opet ti njega zovi i kazi da to ne radi kako pise po specidfikacijama pa lepo trazi zamenu za nesto drugo .. Imao si dobru nameru i aj kad je vec tako da vidimo hoce li to ista spustiti nize ali ti to menjaj , ta 18-ka ne radi kako treba i kraj ..
 
Sledeći put može da predloži i skidanje krilca, ili držanje otvorenog prozora. Jak majstor...
 
@Херoj89
Nije kao jaka 9-ka, već kao on-off 12-ca, s tom razlikom što pri paljenje kompresora ide i do 1500W. Tako da modulima ona, ali u opsegu od 3.5kW do 5.5kW

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Mislio sam na potrosnju pri konstantnom radu, radi na 900W, pa se gasi :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Konstantno su moje radile na 1000W, na 900 se gasile

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam danas u ACS shop i pitao prodavca ( Pedja ) koji mi je 25 maja prodao mideu sta su odlucili sa mojim problemom. Ispred mene nazvao je Milana ( verovatno je vlasnik ACS ) i podsetio ga za moj problem. Saglasni su da mi uzmu mideju 18 sa umanjenje od 15% odnosno da je racunaju 61.900,00 dinara. A mogu da mi prodaju Fujitsu ASYG 12 LUCA za 88.990,00 dinara. Pod uslovom da sam oranizujem skidanje klime i postavku druge klime.
 
Uff, kakva demotivacija. Piši uvozniku.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Lepo trazis napismeno sve i ako nece da zamene zoves inspekciju kakvo crno umanjenje klima ne radi kako pise u specifikaciji i tacka
 
Drugari pogledajte kakav su mi racun dali:


img_2014.jpg




img_2015.jpg




img_2016.jpg




img_2017.jpg
 
Poslednja izmena:
Dali mi mozete dati specifikaciju potrosnje struje kako bih sa adekvatnim argumentom trazio kompletan povracaj novca...
 
Meni stigla danas klima iz acs, gledam u isti papir xD

@Cimo,

Ja se bavim privatno trgovonom i ma sta vi pricali, ja nikad nebih prihvatio takvu garanciju da ti se nesto ne svidja kko se pali i gasi kompresor, nije ta klima za dzabe toliko jeftinija,
toliko sam i ja ustanovio xD, ali radi i mozes se zaliti samo Si dinpingu za tvoj problem oko Midea-e
 
Usput ovi majstori iz ACS-a se nisu nesto pretrgli oko instalacije ,cak su mi naplatili 2000 vise sto je klima sa strane a nije dole.
3m su cevi, izolovane su, varili su 15 sekundi, vakumirali 5 min

Bum tras i dovidjenja xD

Garancija, njihov i viakom pecat, oni izgleda sve uzimaju od njih na veliko
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno