Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ rio

1.Kupi cersitovu ct-84 penu napuni sa jednim slojem.Sacekaj da se osusi oko 2 h.Nanesi jos jedan sloj ako treba dok ne poravnas sa stokom.

Posle zamalterisi.

Sent from my m2 using Tapatalk
Bilo bi dobro da prvo odstrani prašinu, pa malo nakvasi taj beton, da bi pena vezala bolje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
To obavezno, bilo koji matrijal da koristi to se podrazumeva.

Samo bez kvasenja.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Hvala vam na odgovorima.

Za ciscenje sam i ja podrazumevao, naravno.

Za kvasenje sam video da pominju ponegde, u smislu blagog prskanja pre upotrebe pene, ali nisam to radio kada sam koristio penu (unutar stana).

@miksan
Mislis da malter bude go spolja i spoji drvo i beton (i penu), bez ikakve "gumenkaste" mase preko njega?
 
Da, ako nemas izolaciju i spolja je malterisano da.

Mozes i lepak, stiropor i mrezicu da koristis.Sta god tebi odgovara.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
nexteen, tebi u grejnoj sezoni klima radi 24/7?
 
Meni vec radi 24/7 :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Da 24/7 na minimum 23c , samo sto sam je ovih dana palio tek par puta na po par sati , evo danas sam je opet malo upalio jer smo svi bolesni , u stanu je bez grejanja bilo 22.6c i nije hladno no kako svi slinavimo ipak sam resio da je upalim i malo dignem temp .. Od pocetka sezone potroseno 12.5kwh ..
 
Top, onda je to bas smesna potrosnja... hvala na odgovoru :)
 
Pa jeste , stvarno je mizerna , stan je to i nemam ja tu nekih gubitaka , pa video si sta sam pisao nedavno i da sam tada to znao ja ne bi uzimao 12LU vec bi sada uzeo 09LEC i caos ..
 
Treba mi par odgovora :) vama koji imate Fujitsu klime itd

Zadate neku temperaturu kada klima ide u odrzavanje i trosi tih 300 tinak w a kada se ugasi ? Treba mi malo detaljnije objasnjenje o toj kulturi rada kod njih
 
Održava onom snagom koja je potrebna da pokrije gubitke toplote u tom trenutku u datom prostoru. Tako da ako je potrebno samo 900W toplote, vući će 200W iz utičnice. Sve ispod toga se gasi. Ako je potreba za toplotnom energijom 2kW, vući će 450W, itd. Klima konstantno prati promenu temperature u prostoriji i prilagođava jačinu kojom duva kao i temperaturu izduva tako da smanjuje snagu kako se približava zadatoj temperaturi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pa kad dostigne zadatu svaka klima treba da se gasi , tacnije receno da je odrzava , ako je napolje hladno ona ce je odrzavati a ako su potrebe male gasice se .. A minimalna potrosnja zavisi od modela do modela , ja mislim da je kod moje minimum 250 w/h u rezimu grejanja , kad je potrebno ispod toga ona se gasi . Zadatu temp drzi poprilicno precizno a kod novijih Fujitsu klia imas opciju da dodatno podesis senzor unutrasnje tj onako kako tebu najvise odgovara , mislim da ima 4 opcije za to .
 
Poslednja izmena:
Idealno klima teži da se maksimalno približi zadatoj, tj da je postigne, bez da pretera. Zato se snaga i izduvavanje smanjuju kako se približava zadatoj temp. Kod japanaca minimum može biti i manji od 200W iz utičnice, dok kod nekih klima ne ide ispod 800W.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Gde je unutrasnji senzor kod Fujitsu ?

sry, na taj sam mislio
 
Poslednja izmena:
Ima ih više. Ako misliš na senzor temperature vazduha, na spoljnoj je sa zadnje leve strane, pri vrhu. U unutrašnjoj je na saću, u delu do elektronike.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ja ovaj moj Vox ne videh da ide ispod 500w i onda se gasi... Mislim da mu je to minimum ali nisam potvrdio 100%

Sent from my MI 5X using Tapatalk
 
Možda ti treba najmanje 500W iz utičnice da bi održavao temp

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Da to je ok ali ona digne temperaturu i na 500w sidje i ugasi se. Onda sam (nocu) simulirao pad temperature tako sto otvorim sirom terasu da rashladim sobu, klima se upali ali ne kao kod prvog paljenja gde ide do 1000w pa postepeno pada vec dodje na 500 dogreje opet i ugasi se.

Mada i dalje ne mogu da budem siguran jer je i dalje pretoplo, mislim da ce najrealnije biti kada temperature padnu jos, vec sam pomenuo zivim u malom stanu, suncana strana itd. Mada me sad to kopka jer ako ne ide ispod 500w to me bas smara :(
 
Meni radi i na ispod 200W. Najcesce radi na 280, 320 i 340W.
Jako malo se gasi duvanje i tada trosi 12W. Sam ventilator trosi 15-40W, zavisno od jacine duvanja(isprovao na FAN modu).

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Koja klima beše kod tebe?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
SAJberu

Kaze Dule da unutrasnja jedinica nema povratnu informaciju od spoljne jedinice .. Znaci da se prvo proveri kontakt tj veza ili ti zica koja spaja te dve jedinice , ako nije to da se premeri da li na spoljnoj ima struje . Moze biti sitnica a moze biti da je nesto vrisnulo u spoljnij jedinici pa ne salje povratnu informaciju ..

Ako ti ovako svetli lampica ..

Timer
(GREEN)

0.5 sec
2 times
 
Poslednja izmena:
Da, na svakih 10 sekundi blinkne 2x kratko. Mislim da unutraslja jedinica ne salje uopste signal spoljnoj ili ga spoljna ne dobija jer bi u suprotnom makar zavrteo vent. Nasao sam po kodu da spoljna i unutrasnja nemaju komunikaciju, zato se spoljna i ne pali. Moze da bude osigurac, moze da bude da se spala comm zica, mozda je crkla elektronika. Pricao ja danas s ljudima iz ACS-a... Objasnio sam im sve detaljno. S drugim likom kojim sam pricao on mi cak kaze da otvorim i pogledam, mislio da sam serviser koji je na licu mesta. Zbunio me u trenutku :)
Mislim, vide ljudi da nisam noob, kazem im sta sam sve probao, sta sam sve eliminisao kao moguci problem... Nije meni ni problem da ja to otvorim i proverim sve konektore, osigurac ali ono, siguran sam da oni to ne bi voleli :D
Opusteno, javice se, doci ce... Sinoc sam se opasno smorio. Neverovatno mi je da sam toliki maler :d
 
Poslušaj reči Dalaj Lame:
Ako nešto možeš da promeniš, nema potrebe da se nerviraš.
Ako nešto ne možeš da promeniš, nema svrhe da se nerviraš.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno