Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jozza jel ti to mene ne volis iz nekog razloga ?

Ja nisam rekao ni da skidaju lule ni da buse klime.
Ali neko to radi i nekome pomaze.
Mene sto se tice ja bi stavio grejni kabal i zavrsio pricu.

A sto se tice nocrie.

Mr Jozza zasto covjeku govorite da nema potrebe za grejnim kablom ako izvade lulu.Zasto mu niste rekli da je na jednom od mnogobrojnih foruma vasem kolegi zamrzla upravo nocria.Dok nije stavio grejni kabal nije rijesio problem.

To nije tesko naci.
Dovoljno je upisat u google trazilicu mr jozza nexteen djalf i eto foruma koliko hoces.

Jok, ja stičem utisak da me ti zafrkavaš, pa otud takav ton. Ne sećam se da mu je klima stala sa grejanjem, samo da je bio zabrinut. Meni je žao što nisam slikao moju klimu 2012-te, kad je bilo -20C, led je visio sa spoljne kao da je klima u nekoj pećini, ali radila je bez problema. Voda uvek nađe put da iscuri, i to leda što je bilo ispod je samo spolja, u taccni je bio tanak sloj, i nije rastao jer ga je izmenjivač otapao prilikom svakog defrosta. Meni je VOX jedne zime nakupio leda kao da je hebeni ledomat, pa je ventilator počeo da udara u led. Zato svi kinezi koji se prodaju za grejanje imaju grejač tacne. To nisam čuo da se desilo niti jednom japancu. Mene baš briga da li je spoljašnja suva, ili visi 5kg leda ispod nje. Klima mi je na takvoj poziciji da to nikome ne smeta. Ukoliko se voda sa spoljne mora odvoditi, onda je grejač OBAVEZAN, jer voda zaledi u cevima i luli. I tada taj grejač treba postaviti u tacnu jedan krug, i ostatak kroz lulu u odvodnu cev, koju bi pride valjalo izolovati spolja. U suprotnom će opet da curi sa strane. Eto, da budem precizan.
 
Nisu se malo zaebali , proizvode se u kini ali je kontrola japanska , ne brini ti za to , rade tamo jer je radna snaga jeftinija .

Nema veze cena radne snage, to je matrica koja važi za manuelnu maloserijsku proizvodnju. U pitanju je materijal, energija i troškovi logistike koji su u Kini tri puta jeftiniji nego u Japanu.
Ne znam zašto svi misle da kinezi još uvek voze bicikle i rikše!? Kineski radnici u velikim gradovima ne rade za 200 eura kao u Srbiji, to je mit. Kina više nije ona Kina od pre 50 godina. A zašto srednji sloj nije bogat kao zapadni i nema taj luksuz? Pa zamislite vi da Nemačka kao Kina ima 1.5 milijarde ljudi, napravi ti samo gaće za tih 1.5 milijarde pa da vidim standard....
Izvinjavam se za off ali neke stvari treba razjasniti oko te famozne jeftine radne snage u Kini, cena radne snage nije značajna stavka u automatizovanim i robotizovanim fabrikama. Pozz...
 
Sve sem Nocria modela se pravi u Kini. Na mom LTCA piše Made in China.
 
Zvao tehnomaniju da ih pitam koji je to model spoljne jedinice midea mision a od njih niko nema blage veze...posto je danas samo akcija tj popust ja sam je rezervisao,nekako mi vecu sigurnost i psihicki mir da ce ugrejati taj moj prostor daje taj podatak da je ipak malo jaca od fujitsu 12llcc...jbm li ga..vidim da je na acs sajtu ta klima 82k din

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Defrost traje suvise kratko da bi bilo dovoljnog efekta na grejni kabl, a i tada je već kasno za paljenje istog, verovatno. Grejni kabl treba da se pali preko termostata ili da bude samoregulišući. Ima malu snagu i treba da radi u kontinuitetu da bi imao nekog efekta.
Ovo imaju i najosnovniji modeli klima, a ne top modeli kako predstavljate te Fujitsue što reklamirate.
 
Poslednja izmena:
Defrost traje suvise kratko da bi bilo dovoljnog efekta na grejni kabl, a i tada je već kasno za paljenje istog, verovatno. Grejni kabl treba da se pali preko termostata ili da bude samoregulišući. Ima malu snagu i treba da radi u kontinuitetu da bi imao nekog efekta.
Ovo imaju i najosnovniji modeli klima, a ne top modeli kako predstavljate te Fujitsue što reklamirate.

Ma ne reklamiram ja ništa, ja pričam samo za ono što imam i za šta sam upućen. Mada, eno moje dve Vox, jedan LG i jedna Gree nemaju taj grejni kabl... Sem toga, led na taccni se skuplja SAMO od istopljenog leda sa izmenjivača, i ta voda pada na tacnu u toku defrosta, pa tako ako grejač radi u toku defrosta, ni ta voda se neće zalediti na tacni, već će iscureti napolje. Ne vidim grešku u ovoj logici. Čemu grejanje suve tacne?
 
Defrost traje suvise kratko da bi bilo dovoljnog efekta na grejni kabl, a i tada je već kasno za paljenje istog, verovatno. Grejni kabl treba da se pali preko termostata ili da bude samoregulišući. Ima malu snagu i treba da radi u kontinuitetu da bi imao nekog efekta.
Ovo imaju i najosnovniji modeli klima, a ne top modeli kako predstavljate te Fujitsue što reklamirate.

O cemu pricas? Sta imaju?
Pricamo o dodatnoj ugradnji istih na klime, nevezano za brend. Nemoj odmah po flejmu. Makar procitaj sta pisemo i kako je pocela prica ;)
 
Moja klima ima grejač, najosnovniji model Panasonika.
 
A sta mislis , kad se pali taj grejac , kako je povezan ?
Imas li merac potrosnje pa da si je uhvatio kad ga pali itd ?
 
Najjednostavniji modus operandi je da ga pali termostat ispod 0℃ (npr)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene dokle god ne udari takav minus da danima ne izlazi iz njega , tek onda mi mrze , ako u toku dana udje u + , nema problema , bar dosad nije bilo .
 
Ako već budžiš kabl, vidi da ti povežu preko releja koga će da "okida" signal sa 4-krakog ventila, tj da grejač radi SAMO dok traje defrost. Sve drugo nema puno smisla u smislu rada grejača kad nije potreban. Staviš i termostat na red sa relejom, pa da ne čvaka ako nije u "rizičnom" opsegu temperature za stvaranje leda.
Za ovo imaš pivo od mene. Jedan od najkorisnih postova na ovoj temi. Svaka čast i puno hvala.
 
Pozdrav svima

Potreban mi je savet oko izbora klime za stan koja ce se koristiti za hladjenje i po potrebi za dogrevanje uz centralno grejanje.

Stan se nalazi na poslednjem spratu sa malim tavanskim prostorom iznad, okruzen stanovima sa 3 strane, stolarija je nova, a izolacija nije najsjajnija. Dnevni boravak, trpezarija i kuhinja su jedan prostor od 30 kvadrata.
Da li je moguce da se jednom klimom malo rashladi i spavaca soba?

Trenutno su mi ove klime na umu, cenovni rang do nekih 65 000 dinara:
Mitsubishi MSZ HJ35VA
FUJITSU RS18UC
Daikin FTB35C, (mada procitah negde da nexteen ne preporucuje Daikin ulazni model)

Hvala puno

Pogledajte prilog 234485
 
Zvao tehnomaniju da ih pitam koji je to model spoljne jedinice midea mision a od njih niko nema blage veze...posto je danas samo akcija tj popust ja sam je rezervisao,nekako mi vecu sigurnost i psihicki mir da ce ugrejati taj moj prostor daje taj podatak da je ipak malo jaca od fujitsu 12llcc...jbm li ga..vidim da je na acs sajtu ta klima 82k din

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Mozes da narucis online, i ako nije ono sto ocekujes, vratis. U ovakvim situacijama, kada ne mozes da dobijes odgovarajucu informaciju od prodavca, vracanje ima svu opravdanost ovog sveta, ako ne dobijes to sto si hteo.
 
jozza

Sto se tice ovoga oko povezivanja grejaca preko cetvorokrakog , jel znamo nekog ko je to stvarno i u uciono , znam da smo davno o tome razglabali , ali jel neko skupio petlju da to odradi , ja se nesto ne secam . Ideja jeste dobra ali koliko znam jos nije isprobana , i ja bi prvi to probao jer mislim da je extra ali nemam toliko znanje krastavac ..

Kai15

Nisi ti to bas najbolje shvatio , ne znam gde si procitao i kako tacno ide taj deo teksta ali sam mislio da Daikin u tom ulaznom segmentu ne predstavlja Daikin za koga ga smatramo . Sto se tice japanaca tj njihovih ulaznih modela , sve je to tu negde , nema tu neke ekstremne razlike . Za hladjenje i dogrevanje ja bih uzeo Fujitsy ASYG 12LLCC za 60k , ako bas neces Fujitsu onda bi uzeo tog Daikina jer koliko vidim cenovno je najjeftiniji . Taj Mitsubishi ne pruza nista vise od Daikina a skuplji je , a onoliki Fujitsu ti sigurno ne treba .. I da , ovo bi bila idealna pozicija , ili bar nesto slicno ..

Pogledajte prilog 234487
 
Poslednja izmena:
Base Pan Heater Control

Specification:
Power: 100 W
Voltage: 230 V
Purpose:
To control base pan heater cable operation to melt ice on base pan during heating operation
Starting conditions:
When outdoor air temperature less than or same 41.0°F (5°C) and A/C operation is heating
Control contents:
Power supply to base pan heater is ON
Cancel conditions:
When outdoor air temperature exceeds entry condition by 35.6°F (2°C) after deice OR When operation is not at heating mode

btw ima i grejač kompresora...
 
Termostat upravlja tim grejnim kablom. A što se grejača kompresora tiče, najverovatnije se kompresor greje samostalno (strujom).

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@Kai15:
Bilo koja 12-ca će te ohladiti. Ako imaš 68k za klimu, moj izbor bi bio General ASHG12LMCA. Inače , šta god odabrao ne Kupuj 18-cu. Mada, ako je samo za hlađenje, ne bih bio gadljiv ni na Vivax AERI, Mideu Mission ili Gree. Svaka će lepo da radi na hlađenju, a razlika u ceni nije mala.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
nexteen
Hvala puno na brzom odgovoru i savetu, pogledacu taj Fujitsu :wave:

U pitanju je bio komentar od prosle godine na drugom forumu, za Daikin FTXB25C da se ljudi zale da drnda spoljnja jedinica i da vlada utisak da je Daikin los u ulaznom segmentu pa ga ne preporucujes. Mozda si mislio samo na taj model, a ja kako nemam blage veze o klimama shvatih pogresno, izvini.

jozza
Hvala puno i tebi, pogledacu i taj model.
 
Poslednja izmena:
Ovo imaju i najosnovniji modeli klima, a ne top modeli kako predstavljate te Fujitsue što reklamirate.

Kod tebe imaju najosnovniji modeli. Kod tebe, u Norveskoj, ne svuda u svetu. Vi imate nordic modele i tim klimatskim uslovima sa puno vlage je to i potrebno. Bez grejaca bi se pretvorile u santu leda. Zato imaju i osnovni modeli.
Nama ovde zatreba 3 dana u godini, cesto ni tada. Prosla zima je bila jako hladna i duga i zatrebalo je. Kod nas u Srbiji to nije "standardna oprema". Iskreno, nisam video ni na jednom modelu ali verujem da moze da se iskopa neki. Uglavnm, to je sitnica da se ugradi, lako je i ne kosta puno.
 
'Top model' bi svakako trebalo da ima, kao i malopre pomenut grejač kompresora. Ako već nisi dobio uz klimu ugradi samoregulišući kabl i zaboravi na njega.
 
Greje se kompresor, i nema potrebe da se to naglašava. Sem u marketinške svrhe. A i kad kreće da radi, lagano podiže obrtaje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kai15

Stoji taj komentar koji si video , to je jedan lik iskomentarisao ali to ne mora da znaci da ce svaka tako raditi i da je to losa klima . Mozes razmisliti i o Midea Mission 12 za 50k ukoliko nemas love ili se nisi bas zapucao u japanca . Svaka 12-ka bi trebala da lepo ohladi oko50m2 ako se dobro poizcionira unutrasnja i ako nisu neki ekstremni uslovi ..
 
Ovo i služi za hladan start.
 
nexteen
U pitanju je tetkin stan, i ona insistira na japancima, a do juce i na 18-ici XD
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno