Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta je grejac spoljne jedinice?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Grejac koji se ugradjuje u spoljnu jedinicu. Doduse meni nije cilj da ne ide u defrost, cilj mi je da mi se gomila led na dnu spoljne kada je jako vlazno. Ne zelim termostat i da grejac radi bzvz kad mi nije potrebno, samo hoch da eliminisem probleme u onih par dana u godini kada je jako vlazno a temp je 2-5 stepeni u plusu. Tada se nenormalno gomila led.
Mozda mi grejac nece ni trebati ali zelim da budem spreman, par hiljada gore dole mi ne znaci nista kad vec dajem 1100e.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
nece mu klima zimi ici u defrost nego ce grejac to da preduhitri
Koliko dodatno kosta ta igranka?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Mora ići u defrost. Nema potrebe za grejačem ako je lula ispod spoljne izvađena.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
nece mu klima zimi ici u defrost nego ce grejac to da preduhitri
Koliko dodatno kosta ta igranka?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Eh kad bi tako bilo,
Klima ce svakako ici u defrost, ovako ce pomoci da se ne talozi led na tacni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Između LMCA i LMCE uzmi koja ti je lepša. :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje
Do koliko hz vrti kompresor u vakvoj vrucini?


Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Vetrojebu, zašto si dosadan? Pričam za klimu od 1.000eur. Lik kupuje Nocriu. Ako nisi pratio, mada ne znam šta drugo radiš...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Next, kada si stavljao taj grejac? Jesi siguran da ce ta traka da drzi? Cini mi se da je to klasicna gafa, (rape'o'tape) razljigavi se lepak kad je toplo. Mozda je drugacija traka, ne vidim na slici lepo.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Danas sam stavio i silikona na par mesta , cisto preventivno .. Traka je neka aluminijumska , lepi ko luda , dobio sam je od Duleta ..

windfucker
Zasto ljudima dajes krive informacije ?

Ovo je u sustini tacno, u vecini slucaja kad se skina lula i ostavi da voda curi direkt dole klima ne smrzava , a ja eto sam morao ugraditi grejac jer je tako napravljen odvod kako jeste , u oluk , pa nema preteran pad i dosta je krivina .
 
Dobro, i?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Šta se desi kad zaledi ta jedna odvodna rupa?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Posto je nexteen najaktivniji forumas za klime na balkanu,najbolje da ti on prenese tacno sta se desava sa kllimama kad zaledi odvod.
Mozda ti donese i slike.
 
Jel onda bolje da zimi skinem lulu za odvod vode ili da neskidam?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Dobro, istina je da se teze led skuplja kad je lula skinuta. Lula je pod 90 stepeni i mala je rupa. Ostane mokra unutra i uhvati se led. Par ciklusa kvasenja i rupa se zapusi. Kada se lula skine rupa je dosta veca, ne zadrzava se voda na krivini lule...
Svestan sam toga savrseno toga. Naravno, nije 100% iskljuceno da ce se desiti a ja zelim da budem obezbedjen u slucaju takve situacije. Kao sto rekoh, par hiljada mi ne pravi razliku.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ćimo

Ako ti ne smeta to sto ce voda curiti direktno ispod klime i lediti , onda je bolje da skines lulu i vidis kako ce klima raditi , grejac uvek mozes ugraditi . U velikom broju slucaja ovo radi posao pa ako se i desi da se ta rupa zapusi naci ce voda sebi put sa strane . Najbolja opcija jeste grejac tacne i onda nemas o cemu da mislis i ovo je po meni obavezno za one koji ostavljaju lulicu tj ne ostavljaju slobodnu rupu te hoce uputitit odvod u oluk itd .
 
Kad skines lulu teze ce zaledit.
Kad busilicom prosiris rupu bice jos teze zaledit.
Ali opet nemas garanciju da nece zaledit.
Sa grejnim kablom obicno nemas vise problema sa ledom.
Mozes pokretat samo po potrebi.
 
Posto je nexteen najaktivniji forumas za klime na balkanu,najbolje da ti on prenese tacno sta se desava sa kllimama kad zaledi odvod.
Mozda ti donese i slike.

Pitao sam tebe da mi odgovoriš, pošto tvrdiš da iznosim neistine po forumu. Iiiiiii? Šta se desi kad zaledi ta rupa gde je lula?

Kad skines lulu teze ce zaledit.
Kad busilicom prosiris rupu bice jos teze zaledit.

NIKAKO ne slušajte Vetrojeba, ne secite niti bušite kućište od spoljne jedinice. Lim je pocinkovan, i ako se ošteti ode sve u rđu. Da ne spominjem ako se slučajno probuši izmenjivač, ode klima na deponiju.
 
Poslednja izmena:
A grejni kabl ne mozes staviti sam ako je klima pod garancijom , ako ti ugradi servis to ne kosta malo :)


[SAJ]ber

S obzirom da si ti odmah narucio kabl , jesi li i termostat , i kad ti ugrade javices nam koliko ta stavka tacno kosta ..
 
Ako već budžiš kabl, vidi da ti povežu preko releja koga će da "okida" signal sa 4-krakog ventila, tj da grejač radi SAMO dok traje defrost. Sve drugo nema puno smisla u smislu rada grejača kad nije potreban. Staviš i termostat na red sa relejom, pa da ne čvaka ako nije u "rizičnom" opsegu temperature za stvaranje leda.
 
Ovo povezivanjeje extra , pa i bez releja , jel imas ti jozza tako nesto uradjeno ?
 
Jozza jel ti to mene ne volis iz nekog razloga ?

Ja nisam rekao ni da skidaju lule ni da buse klime.
Ali neko to radi i nekome pomaze.
Mene sto se tice ja bi stavio grejni kabal i zavrsio pricu.

A sto se tice nocrie.

Mr Jozza zasto covjeku govorite da nema potrebe za grejnim kablom ako izvade lulu.Zasto mu niste rekli da je na jednom od mnogobrojnih foruma vasem kolegi zamrzla upravo nocria.Dok nije stavio grejni kabal nije rijesio problem.

To nije tesko naci.
Dovoljno je upisat u google trazilicu mr jozza nexteen djalf i eto foruma koliko hoces.
 
A ti nisi rekao , kad si vec to citao , da je to u extremnim uslovima gde je zima picila na -28c i gde covek zivi u blizini vode pa je i vlaga velika .
 
Ako već budžiš kabl, vidi da ti povežu preko releja koga će da "okida" signal sa 4-krakog ventila, tj da grejač radi SAMO dok traje defrost. Sve drugo nema puno smisla u smislu rada grejača kad nije potreban. Staviš i termostat na red sa relejom, pa da ne čvaka ako nije u "rizičnom" opsegu temperature za stvaranje leda.
Uuuu, nisam znao za ovo, odlicna ideja. Nisam ni znao za to, tj. nikada mi nije palo na pamet da se tako poveze. Ja bih to na klasican prekidac najradije pa da ga ukljucim samo kada je potrebno.
krastavac, sada ce me uhvatiti nespremnog za tu varijantu ali ja bih stavio relej i prekidac redno kao savrsenu varijantu. Kada ukljucim prekidac palice se samo kada radi defrost, kada nije potrebno drzao bih ga na off.
Kad ima pametnih glava u temi super se ideje stvaraju ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa pricalo se o tome na drugom forumu ali ne znam da iko tako ima povezano , svi to rade ili preko termostata ili direktno . A ja cu da ga povezem sa digitalnim tajmerom pa ce on sam ukljucivati i iskljucivati samo kad ja procenim da su se stekli uslovi , i vreme cu sam da zadajem , moze se ukljucivati i do 16x na dan .
 
A ti nisi rekao , kad si vec to citao , da je to u extremnim uslovima gde je zima picila na -28c i gde covek zivi u blizini vode pa je i vlaga velika .

Pa zato se i ugradjuje grejni kabal.Nikad ne znas kakva ce zima biti.Vidis kako si se ti pametno osigurao.
Ti nam nisi rekao da ne treba grejni kabal dovoljno je lulu skinut.
To je on napisao i posle se ljuti na mene bez razloga.

Ja sam samo zeleo postat vas kolega prijatelj forumas,razmenit koju.
Ali izgleda nemam sanse :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam to uradio jer sam morao , da mi klima stoji negde gde moze curiti gde joj je volja , ne bi to radio sem ako se bas mora , kao i sad ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno