Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Idi pogledaj definiciju sta znaci nudista. Ako sam go u zatvorenom prostoru to nije nudizam. I sta je tu nenormalno? Moje telo, moja stan, moja komocija. Go ili obucen to ne menja pitanje intime a ti vec postajes bezobrazan.

Apsolutno nijedan argument nemas za to sto pricas jer ne znas o cemu pricas. Lepo ti kazem kao coveku, nadji mi odgovarajucu klimu. Ne samo da neces vec pocinjes da vredjas jer nemas sta pametno da kazes.
Uostalom kome ja delim savete? Ja ti nijednog trenutka nisam rekao sta da kupis. Ti meni pokusavas neuspesno da delis savete bez ikakvog obrazlozenja. Nema objasnjenja za nocriu? Objasnjenja ima brdo ali ti ne zelis da citas vec teras po svome. Ali aj da ti dam jedno koje ces mozda ipak razumeti: moze mi se, imam pare. Ustedeo sam posto sam kupio golf 2 umesto ferarija pa se s kusurom razbacujem. Pola cu procerdam a drugu polovinu cu da potrosim na zene i kafane. I na PVC sledeceg leta, za to sam odvojio ;)

Nadji mi klimu covece umesto sto brines za moje bracno stanje.
 
@sajberkurajber
Da smo na fejsu sada bih ti dao za gornji komentar thumbs up.

Ali posto smo pominjali golisavost, onda bih se zabrinuo da se to ne shvati pogresno :d

Sve u svemu bila je lepa konverzacija veceras.
Valjda nece moderator da uzme metlu u ruke, ipak je tu bilo dosta korisnih informacija.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Druze moj, ako je neko radio sa korodiranim elektronskim plocama onda sam to ja.

Moji uredjaji (vage) su se nasli u bas svim proizvodjacima "futoskih" kiselih kupusa u ns i okolini.
Apsolutno ni jedna vaga sto korejska, sto japanska sto kineska nije mogla da izdrzi rasol !!!

Kakva elektronska ploca, ma prohromski tasevi i konstrukcija je posustala bez obzira cija je proizvodnja.

Jednostavno so ce pojesti i najjaci metal, tako da nema to nikakve veze sto pises.

Po ovom što pišeš da se zaključiti da imaš nameru da potopiš spoljnu jedinicu klime u morsku vodu, a to se ne radi.


Tako da ponavljam apsolutno nema sanse da dokazete da je fujitsu kvalitetniji, niti stedljiviji za iste ulozene pare od midea, gree i sl.
Ali takodje ne zelim da se uplicem u vas izbor, dokle god taj izbor ne namecete kao najbolje resenje za nase drage clanove foruma.
Ako ti kažeš da apsolutno nema šanse...

Kad Midea bude davala 5 godina garancije na delove i 7 na kompresor, i kad bude nudila produženu garanciju na 10 ili 12 godina, onda ćemo moći ozbiljno da ih poredimo.
 
Poslednja izmena:
Ajd sad lepo to prevedi u dinare, ako racunamo da radi 24/7 za grejanje, znam da je puno faktora, ali koja je neka prosecna potrosnja?
Ako stan od 50m2 grejem posteno sa 1m3 drva mesecno, tj imam trosak od 50e, da li klima moze da se uklopi u istu racunicu?
Slazem se za drva, kod mene je ista prica, nazalost nemam kaljevu koja je po meni zakon, ali i pec sa kotlom mi zavrsava posao grejanja celog stana a opet imas onu toplinu koju daje vatra. Naravno muka je 6 meseci se zezati sa drvima, pa ako mogu da svedem lozenje na decembar/januar/februar a ostatak sezone se slepam na klimu onda ima smisla. Meni je zapravo najveci problem sto preko dana nismo kuci, generalno se greje od 16h-22h jer samo tada nekoga ima tu, a i izolacija i prozori su solidni pa se ne ohladi previse, pitanje je koliko je inverter efikasan u tom stalno pali/gasi rezimu.
1m3 drva treba da ima 2000kWh energije. Ako klima ima SCOP=4, potrošiće 500kWh mesečno. To je oko 3000din. A na drva si spalio 6000din. Za 6 meseci ušteda je evidentna.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Zaključak: Ne može se sa klimom grejati non-stop(naročito na baš niskim temperaturama) i ne može biti jedino grejno telo u stanu. Još jedana potvrda da ono što sam govorio sam u pravu.
Ovo nije tačno. Ne greješ se sa klimom pa ne znaš. Ja se 10 godina dogrevam, a 5 grejem klimama. Ukoliko je klima pravilno dimenzionisana snagom, nikakvih problema nema. Ako je veći minus, više će da potroši, i to je sve. Kako ledenih dana u proseku ima malo, veoma se isplati.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nešto sam malko istraživao i kažu da je izračunavanje količine energije potrebne za održavanje dostignute temperature jednaka količini toplote koja je izašla kroz zidove, plafon, pod, vrata i prozore. Ima i formula (koeficijent prolaska toplote kroz površinu x površina u metrima x razlika spoljne i unutrašnje temperature.
Primer : soba 4x4, plafon, spoljna temperatura -7 bez vetra , unitrašnja temperatura 23 stepena. (0.4 x 16 x 30)=192 w na sat. Zatim se računa patos, unutrašnji zidovi , spoljni, prozori i vrata, lad se sve izračuna onda se sve vrednosti saberu i dobiješ ukupnu količinu energije u watima koja je neophodna za održavanje trenutne temperature. Pod uslovom da su vrata i prozor zatvoreni.
Ako je ovo tačno a nek me neko ispravi ako grešim, onda se ovaj račun može upotrebiti za proračun koja nam jačina klime treba. Iamaju podaci ma euroventu pa se proveri i to bi ja mislim bilo to. Ali koliko sam shvatio to je količina energije potrebne samo za održavanje dostignite temperature, za povećanje treba više energije, ako fali energije onda unutrašnja temperatura ide dole.
Ako grešim nek me neko ispravi.
Grešiš. Izmena vazduha (luftiranje) zahteva dogrevanje istog, pa tu treba dodati do 20% na računicu. Sem ako se nema rekuperator.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Opet pominjes rec kvalitet a da ne znas da odgovoris sta to znaci.

Molim te odgovori sta to znaci kvalitet u inverter klimi kojoj je jedini cilj da greje ili hladi ?

Kako je to fujitsu kvalitetniji u odnosu na midea ?

Ne znas, jer ne postoji odgovor na takvu tvrdnju tebe, nexteena i ostalih.
Ali vam je zato rec "kvalitet" jedini razlog zasto treba uzeti fujitsu ili japanca u odnosu na druge.

Taj razlog vam je potpuno neosnovan i ne mozete nikako da dokazete vase tvrdnje, ali zato vam je to glavni izgovor da bi "dokazali" (ali bez dokaza :mad:) nesto sto ne mozete nikada da dokazete.
Po pitanju kvaliteta za koji si se zakačio "ko pijan plota" ću ja da ti odgovorim. Dogrevam se na klime 10god, a grejem 5. Imam od najjeftinije do najskuplje. 2x Vox, Gree, LG, i Fujitsu. Sve 12-ce. Sve hlade bez zamerke. Ali JEDINI je Fujitsu kome ne moram da menjam jačinu duvanja pri Grejanju (radi savršeno na AUTO modu), niti da povećavam temperaturu na 2-3℃ više kako bih održao unutrašnjih 23℃ kad je napolju debeli minus. Razlika je u senzorima i njihovoj kalibraciji, kao i algoritmima u kontrolnoj elektronici koji ugođaj u Grejanju održavaju kakvi god da su uslovi spolja ili iznutra. Da ne bude da sam Fujitsu fanboj, smatram da je tako i sa ostalim top modelima japanskih proizvođača. Kad Midea bude sredila svoj top model u ponudi da bude tako pametan i precizan, neću imati ništa protiv da uštedim par stotina eur u nabavci nove klime. Ali kvalitet mora da se plati. Skuplja klima ima kvalitetniju i deblji plastiku na unutrašnjoj jedinici, bolje filtere tj sitniju mrežicu koja "dihtuje" i nakon par godina, a ne kao kod Vox-a gde kad izvadim filtere moram i klimu da perem jer se provlači prašina. Naglasio bih i buku unutrašnje i spoljne jedinice. Japanac je najtiši.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Toshiba klime, neinverter, sa metar pored kompresora, ne cuju se kada rade. Imam neku cirke 20 godina staru, dan danas radi kao svajcarski sat, a Vivax mi tandrce posle manje od 10. Takodje sam bio kod drugara, isto Toshiba, samo neki skorasnji model, isto, samo zuji.
Bio kod drugara kada je uzeo Mideu od okruglo 300e pre jedno mesec dana(izasao je i clanak u Blicu o prevarama dostavljaca iz Tehnomanije, bas za tu njegovu klimu), isto je bucna. Ako se setim, snimicu Toshibu i Vivax, a onda i tu najnoviju Mideu.

Cale mi radi belu tehniku 48 godina, drzao je poprilicno veliki servis jedno vreme, ugradio je na hiljade klima(jednu sezonu je angazovao 30 instalatera, koji su dnevno ugradjivali 90 klima, za 2 velika posla u drzavnim objektima), kada je iskustvo vec ibde bitno...kada sam spomenuo Gree klimu, od tadasnjih 1300e i ubedjivao ga da radi na -30, ima 1Hz inverter, Wi Fi i svasta nesto nadrkano, sto Fujitsu nema, on mi je rekao da nemam pojma ni o cemu i da prestanem da lupetam gluposti, te da pogledam Mitsubishi, Toshibu ili Fujitsu. Kada sam ga pitao za Daikin, rekao je da je to kod nas slabije zastupljeno i da ne zna mnogo o njima.

Moj cale danas drzi mali servis, u penziji je, radi kineske klime i i dalje je ostao ovlasceni servis za Vivax i Teslu(bivsi Crypton, Com Trade).
Naravno, nikome nece preporuciti ista osim Japanaca, osim ako neko kaze da ga nista ne zanima, osim da mu hladi leti.

Kinezi su bucni, idu jeftinije komponente, cesto iste za 10 modela razlicite cene( ova gore Midea na displayu pali Wi Fi veliki znak, a ne postoji Wi Fi, niti mogucnost ugradnje wi fi modula), stedi se na bukvalno svemu. Jeftiniji i tanji kablovi mogu nekoj firmi doneti milionske ustede, cak se pazljivo gleda i koja se cvrstoca srafova stavlja(cvrsci celik je i tezi i skuplji), stedi se na projektovanju, na inoviranju i 100 takvih, naizgled banalnih stvari, a daleko od toga da je to isto sa duplo skupljim uredjajima.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Nisam računao luftiranje, slažem se da luftiranje povećava potrošnju. Ali opet zavisi koliko se luftira, ja volim svež vazduh i zato bez obzira na zimu luftiram bar 3 puta dnevno celu kuću ☺.

Xepoj87
Veoma korisno iskustvo. A po tom iskustvu ispada da je bolje uzeti ulazni japanski inverter nego kineski inverter srednje klase a moguće i njihove top modele. Naravno odnosi se na dugovečnost uređaja.
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno ne bih uzimao najjeftinije modele bilo kog proizvođača. To što je najjeftiniji znači da se negde štedelo, pa uvek gledam bar model iznad.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
devil

Auu brale , ti ili si patoloski lazov , ili si corav , jbo me patak ako vise znam :smash:

To sto nexteen pokusava da svoju ogromnu ustedu u racunima pripise razliku u COP-u njegove nocrie u odnosu na ostale budzet klime je ustvari namerno precutkivanje cinjenica.

Nemam ja Nocriu vec 12LU , ne lazi ljude , a razlika je ogromna , moja klima na -15c izbaci 3.13kw a Nocria 5.8kw ,moja klima je 12-ka a Nocria 14-ka , malo se edukuj pre nego li naoravis da ne kazem sta od sebe .

Tacno je da sam ja okruzen stanovima, i nisam jedini na ovom svetu , takodje ja mogu biti reper samo onima koji su u slicnim uslovima i to sam svima lepo ovde rekao gomilu puta . A to da li me greje toplana , pa ako ja od mog celog stana imam 1.5 zid oslonjen na stanove od toplane , jel ti stvano mislis da me greje toplana . A sto se tice nje , dobio sam papire od izvrsitelja , moj advokat njemu vratio prigovor , on poslao sudskoj komisiji da proceni dali ja imam osnova za prigovor , dobijem odgovor da se obustavlja izvrsitelj i da idemo na sudski postupak jer imam pravo na prigovor , zatim sam ovih dana dobio poziv za sud gde treba da se iznesu dokazi , svako sa svoje strane itd . Ovo je ako nekog bas interesuje kako ide ceo postupak i to samo zato sto se nisam iskljucio pre tarifnog sistema jer 5 stanova ne placa nista niti im oni ista potrazuju ..

Niko ovde ne sumnja da nexteen ima kvalitetnu i jaku klimu. Ali za to sto ima jaku klimu je morao i da plati jaku cenu.
Ali ovo ne znaci da je njegova klima 2-3x efikasnija od budzet klime nego samo da je jaca (sto se isti efekat moglo postici i kupovinom jace budzet klime za manje pare od fujitsu).

Tako je , platio sam je osetno vise nego sto bi neko platio neku Mideu ili neki manje kvalitetan brend , i to se zna , i to je moja odluka . A ovaj deo oko 2x jace klime , pa vidi , ta Nocria 14 koja kosta 120k , je vise nego 2x jaca od 2 Midea Misssion 12 , a dve Midea bi kostale 100k , no kako imas dve instalacije mozda ispadne 100e suplja Nocria . Ovo je cisto inf o tome 2x jaca a monogo skuplja . Jeste da je bolji ugodjaj sa 2 Midea Mission ako nemas dobar raspored prostorija , ali to je druga prica . Znaci ne lupetaj :)

I da moja klima kosta 90k , i nije jaca od 2x Midea Mission 09 a koja nesto malo vise kostaju , mozda je samo razlika u kvalitetu klime ali i to ce vreme pokazati , jeste ili nije . Ali jeste za ceo KW jaca na -15c od jedne Midea 12 . Nekome to znaci a nekome ne ..

Drugi mit je sto stalno pominje da je fujitsu kvalitetnija klima od midea i drugih budzet klima, i sto stalno pise da ce midea da crkne cim izadje iz garancije dok ce fujitsu nadziveti vlasnika.

Opet laz , ovo je izjava koju nikad nisam dao i molim te kad vec hoces da lupetas po forumu daj sve crno na belo , sta mislis kad bi svi ovde lagali kao ti , gde bi nam bio kraj , Ja razumem da ti nemas naviku da das nista crno na belo i da je to tvoj sistem rada , ali smanji malo dozivljaje i daj kultivisi vise .

I ti moras shvatiti da Midea ima samo jedan model vredan hvale , bar zasad i to po papirima , jos se nije dokazala u radu u smislu da je to kvalitetan proizvod koji ce dugo i trajati , kao sto rekoh jedna lasta ne cini prolece ali je dobro sto se vidi pomak kod njih , to postujem .

Vec sam nekoliko puta pitao nexteen da objasni sta to znaci kvalitetnija klima i izbegao je odgovor.

Kvalitetnija klima znaci da ima kvalitetnije i dugovecnije komponente , i iz njih se moze izvuci vise svega jer mogu da trpe ozbiljnija opterecenja , ma kako ti mislio da se u najjeftiniju kimu i u najskuplju ugradjuju isti delovi , a to vise ne mozes prodati ni nekom detetu a ne nama .

Trokraki ventil je identican za sve klime.

A eto u Fujitsu klimama imas cetvorokraki , a mislim da to imaju i sve inverter klime , malo si zaostao :)

Ja se bavim 20 godina servisom velikog spektra elektronskih uredjaja

Jadan onaj kome ti bilo sta popravljas :sceptic:

Cinjenica je da novi korisnik kada se ukljuci na ovu temu moze pogresno da zakljuci jer nexteen pise da ce fujitsu da nadzivi svaku klimu marke midea, gree, lg, vox itd.

E krastavac ovo je istina , stvarno ce biti tako , ali nisam ja to izmislio , prosto je tako , zato i jesu japanski proizvodjaci TOP, pa kako sve poredis sa kolima i sam bi trebao znati da su japanci u vrh tj da prodaju kvalitetna kola .

Ko je iole normalnog rasudjivanja nece poverovati u pricu da fujitsu i japanci prave neunistive uredjaje a da midea gree i ostali pokusavaju da se docepaju viseg sloja (samo dok ovo pisem smesno mi je kakvu izjavu si napisao, ali tako pise i nexteen i ostali fanbojevi)
.

Ko je ikad rekao da su japanski brendovi neunistivi ,pa to je tehnika kao i svaka druga , sve u zivotu moze da se pokvari pa i oni , svasta lupetas. Druga je stvar sto je procenat takvih mizeran za razliku od Midea ili Gree a pogotovo kod nekih noname brendova. Niko nikad nije rekao da su to losi brendovi , vec da u svetu invertera nemaju konstantan kvalitet , tacnije Gree ga ima vise od Midea i za dlaku je ispred nje , ma kako ja sad preporucivao Midea Mission ispred njih , to ne znaci da je Mission bolja , vec da o njoj imamo vise podataka i znamo sta ta klima moze da da za razliku od Gree ..

Jedan post:
Juce se ja dopisivao sa Duletom na fb , nekom liku trebao savet a nisam bio siguran sta bi mu reko krastavac , on kaze da ce da pocne da radi i sa Midea Mission , ali samo taj model i nista preko toga . Skoro je liku ugradjivao nekoliko Fujitsua i par Midea Mission za neke stanove , sta li su , kaze da se vidi napredak i kvalitet u odnosu na obicne Midea , no i dalje kaze ne moze da se poredi sa Fujitsu .

Drugi post:
Pa OK , nema svako ili pak ne zeli dati para za kvalitetniji uredjaj , ja to razumem , i ako ta Midea njemu pokriva gubitke koje ima a svaki dinar mu je bitan , pomoli se i kupi Mideu , pa ako da bog i ona mu potraje , on je pobedio . Prosto je to , uz malo rizika se mozda moze dobiti sasvim solidan uredjaj , ali eto , ja nisam bio spreman da rizkujem i uzmem Gree Hansol vec sam zalegao za Fujitsu LU , nismo svi isti . Mnogo zavisi i od toga da li ce ta klima raditi rastereceno ili ce se pak forsirati zbog velikih gubitaka , pa ako radi rastereceno , ko zna , mozda i potraje .

Pa sta tu nije tacno , kupujes klimu koja nema konstantan kvalitet i naravno da treba da se pomolis kad uzimas Mideu , a razlika izmedju nje i ulaznog modela Fujitsua je 10k , i ma kako se tebi ne svidja to je istina i to i cene uredjaja govore . Kad bi to poredio sa kolima , recimo poredio mercedes i daciu , nije isti kvalitet a ni cena, toliko valjda kontas . A da se kvari i Mercedes , pa kvari se , i da , nije savrsen , pa nije krastavac ..


SAJber
Da je sve tako kao sto ti pricas midea bi po ceni mission-a pravila klime kao sto pravi fujitsu ali jasno je da to jos uvek ne mogu. Mozemo do sutra mi da naglabamo ali Midea od 50.000 i Fujitsu od 90.000 nikada nece biti ista klasa ni cenovno ni sto se tice kvaliteta. Za 50.000 ne moze da se to izvede. Ne jos uvek. To je znaci da ta Midea od 50.000 nije dovoljno dobra ili da nece zavrsavati ljudima posao. Nekome hoce, nekome nece.

E ovde si mu sve rekao , svaka ti dala , ne treba nista vise tu pojasnjavati . Da moze Midea da naplati svoj proizvod koliko i Fujitsu digla bi cene , kako znaju da ne mogu i ne traze , skromni i normalni ljudi , za razliku od tebe :)

SAJber
Idi i nadji mi klimu koja ima performanse i kvalitet nocrie za 1000e i ja ti cestitam.

Evo da ti ja dam jedan podatak , zvanicni , ne da lupetam vec postoje podaci , hvala Midei sto napokon ima i Eurovent . Midea Mission 24-ka i Nocria 14 , poredjenje :

Fujitsu Nocria AWYZ 14LBC

Pdesignh kW 6.00
COP 4.44
Klasa A
Modulacija ( 0.9 - 9.1 ) kw
na -5c daje 7.51kw uz COP 2.8
na -15c daje 5.74kw uz COP 2.63
na +7c daje 9.1kw uz COP 4.00
---------------------------------

Midea Mission MOCA01-24HFN1-QRD0GW/MSMBDU-24HRFN1-QRD0GW

Pdesignh kW 5.52
SCOP 4,00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1933 kwh
Modulacija ( 2.1 - 9.3 ) kw
na -7c daje 4.89kw sa COP 2.63
na -20c daje 5.28kw sa COP 1.84
na +7 daje 7.66 kw sa COP 3.22
-----------------------------

Znaci ni Midea 24 ne moze rame uz rame sa Fujitsu Nocria 14 da se meri , zar nije sramno :)
A o buci koju pravi 24-ka necu ni da pricam ..

devil
Nexteen je priznao da je pogresio sto je uzeo takvu jaku klimu umesto dve manje.

Nije tacno , ja sam priznao da sam ceo stan mogao grejati za Fujitsu 07LEC i da nisam trebao dati vise para a da bi se opet ugrejao , uz nesto manji komfor jer bi klima bila bunija ali bi se ugrejao , ne secam se da sam ikad spominjao da sam trebao uzeti dve manje klime , to je uvek bila tvoja ideja i ovo nije prvi put da to izjavis .

Ja sam 6 midea 12-ica ubacio u prostorije od po 15m2 za svoje podstanare, sto je overkill.
Ali sam se zato zeznuo za svoju kucu kada sam sa dve te midea 12-ice pokusao da grejem dva puta po dve spojene prostorije od 15m2 (60+ m2 ukupno).
Zato sam i presao na 18-ice, ali igrom slucaja na daikin 18-ice jer su bile na popustu (koliko su bile i midea 18-ice) nekih 70+k din, ali zato njihovu regularnu cenu od 100k nikada ne bih dao.

I pazi sta ti pricas , 2 Midea 12ke nisu mogle da pokriju 60m2 , i sta to tebi govori o samim klimama, pa to pokrije 2x LLCC osnovni model Fujitsua . A onda ova prica kao natrcao sam na Daikin , to me podseca kao kad neka zenska prevari tipa i onda se pravda , znas isla sam ulicom i spotaknem se na qrc , stvarno nisam htela , slucajno je majke mi :D
Nisi ti uzeo bezveze Daikin , samo kako sebe opravdati sto si uzeo Midea pa ne radi posao , i onda jos tu ljudima prospes inf , Midea 12 overkill za 15m2 , pa naravno da je overkill kad to greje i jedna 7-ca ..

Sta kada ti ta klima od koje ti zavisi cela kuca crkne pa moras da na originalni deo cekas nekoliko nedelja u sred zime?
Koliko je trosak tada kada se budes grejao na kalorifere i uljane koji su rupa bez dna?
Zar nije bolje da imas vise manjih klima pa ako neka crkne mozete se uvek "preseliti" u drugu prostoriju dok se ona ne resi ili dogrevati samo tu prostoriju ?

Ta taktika da sva jaja stavljate u jednu korpu je dokazano pogresna, i da vam grejanje cele kuce zavisi od jednog uredjaja je totalno naivno.

Eto zasto ja preporucujem onaj servis , bas zato sto ne cekaju da uvoznik nabavi deo , vec oni to rese o svoj trosak . Trenutno imaju jednu 07LEC na stanju , ali kad sam ga pitao za nekog drugog , on je rekao da ne pricam da je ima jer tu jednu sto ima on ce ostaviti za delove , ako nekome nesto rikne da ima odmah da zameni , a on ce posle ov uvoznika uzeti deo kad stigne . Koliko ti takvih servisa znas koji ce svoj novac staviti na raspolaganje strankama , i da ne cekaju ovo o cemu ti pricas , malo je takvih . Sto bih ja rekao bar se trude da razmisljaju unapred i zele da poboljsaju kvalitet svojih usloga , sto je lep gest . I kako posle da ih ne preporucim drugima , jedino da budem sebican i sve informacije cuvam za sebe . a krastavac nisam takav ..

.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bas cudna koincidencija da serviser koga preporucavas pocinje da radi i sa Mission pored Fujitsu i eto bas i ti preporucujes isto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ja njega preporucio za Mideu , samo sam rekao da je liku sa foruma a koji ga je angazovao da mu ugradi nekoliko Fujitsua , hteo da mu ugradi i par komada Midea mission za neke apartmane , te je rekao da je bacio oko da vidi jesu li sta napredovali po kvalitetu , bar na oko , i rekao je da jesu . Mogu ti okaciti hvale svih kojima su odradili posao , doduse kasno sam se setio da slikam svaki PM koji sam dobio , a i javno , no posle ovakvih napada kao i tvog , palo mi je napamet da i to slikam , da ne bude da ja predlazem neke sabane koji ce vam uzeti pare nizasta , ako treba okacicu ali onda ce biti eto opet reklama . Preporuku napisem samo onima koji me cimnu direktno na PM i ja im dam podatak , znaci nikome ja ovde javno nisam rekao , ajde , ajde uzmi ih , itd , znaci striktno po pravilima foruma , samo PM i ako mene neko cima .

A kaze da je poceo da radi Midea Mission jer ne deluje toliko lose klima , a u pregovorima sa uvoznikom je dobio dobar dogovor i da je zato prihavatio . Uzimace od njih samo Midea Mission , od njih se dobija 2g garancije , a on posle daje jos 3g ako neko zeli da je produzi , sto je po njemu skroz ok i korektno , te je odlucio da radi ali samo sa tim modelom . Radi on inace Midea i Tesla klime ali obicne i samo za hladjenje , a eto sad je ubacio i jedan model invertera od Midea , sto je bilo i logicno , ljudi je traze , on je video kako klima izgleda , procenio da vredi nesto , pa sto da ne zaradi i na tome , iako je njegova preporuka Fujitsu . Jel sad sve jasno , to mi je on rekao pre neki dan , a ja vam eto preneo , i ne bi ih ni upola toliko stavljao u usta da nie vas koji me prozivate i na taj nacin njima jos vise cinite uslugu ..
 
Sve je ok, ti zastupas i branis njegove interese.

Pre par strana je okacena njegova montaza klime gde se vidi da je spoljna visoko do plafona, cudi me da tu montazu nisi prokomentarisao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa OK , otkud ja znam zasto je tako stavljena , mozda je to bila jedina normalna opcija , nije kod mene pa da znam zasto je to tako . Koliko ja vidim ugradjena je na terasi i na pozciji gde je relativno blizu oluka , takodje vidim da tu postoje neka vrata , da li je tako visoko postavljena da ne bi ljudima smetala iz nekog razloga , ili je samo estetski ja ne znam . No s obzirom da klima ima slobodnog prostora sa svih strana nece biti tu problema , retko kad klima radi na max obrtajima , pogotovo sto je to LTC model . Jedino ako nije uzeo knap jacinu pa se klima bude forsirala ali cisto sumnjam . Tacno je da je po specifikacijama iz manuala trebalo da bude iznad 60cm ako sene varam , a realno i da je mogao da je spusti to bi jako ruzno izgledalo . Ja bih u toj situaciji radje stavio klimu do poda j blize podu pre nego da mi stoji na po zida .. Vlasnik se vise nije javio , da kaze zasto , a opet , radice to posao bez ikakvih problema u to sam siguran . Po meni najbitnije je da ona ima sa ledja 10cm , tu uvlaci najvise vazduha , kao i da kad ga izduvava to gura sto dalje od sebe tj da nma neka prepreka . Eto , u ovoj situaciji ispada da nisu savrseni , a ko je pa savrsen , no razlog ne znamo i ne znam za bolji servis pa ako neko zna nek slobodno stavi svoj brk za njih , nemam ja nista protiv . Poenta je da pomognemo ljudima na sve moguce nacine , i ja , i vi , zato ako imate nekoga slobodno preporucite ja sam ZA ..
 
E ljudi pricate o midei ko da je no name proizvodjac a proizvode klime zadnjih 30 godina :)
 
bakara

Da je no name proizvodjac ne bi je ni preporucivao nikome , a bas zato sto jeste ja dajem preporuku , samo je ne stavljam u isti kos sa ( Daikin, Mitsubishi , Fujitsu , Toshiba ) , a to ces valjda razumeti ..
 
To stoji, ali Midea, haier, gree... su veliki i poznati kineski proizvodjaci glupo je da ih stavljate u isti kos sa vox, fox i ostalim generickim brendovima.
 
Pa kad si od mene cuo da sam ih stavio pod isti kos , Vox , Fox i ostalo no name brendovi i ne proizvide klime vec ih uzimaju od Gree ili Midea , jedino sto bi Haier stavio za dlaku ispred ova dva ..
 
Ma ni to nije tacno...
Nekada su domaci uvoznici rebrandirali mideu pa prodavali tako, a sada se prodaje totalni kung fu uz pricu da je to ispod midea (a nigde veze nema)
Na trzistu ima katastrofa losih klima, eto tesla na pr.
 
Prava Midea klima uopste nije losa, nebitno inverter ili ne. Moj brat u stan i kuci uzeo, ne znam tacno koji model, oko 30k su bile, to sasvim korektno radi hladjenje i neko dogrevanje, plastike su sasvim solidnog kvaliteta. Mission model im je nesto dobro sad, nadam se samo da ce nastaviti u tom pravcu i da ce samo poboljsavati tu klasu uredjaja. Nisam je video uzivo ali deluje skroz ok. Zamalo i da je ja uzmem ali je cena presudila i zahtev prostorija u korist 09LLCA koje su po meni bile bolji izbor i nisu overkill za pomenutu kvadraturu.
Da dodam da se pojavila i zamena za LLCA, RSG09LLCB, karakteristike iste.
 
Poslednja izmena:
E nedavno me neko pitao za neki model klime , zaboravio sam koja je brend , tacno se vidi da je izvedba Gree-a , kao G-10 tehnologija a zna se da je to od Gree-a , no ne kazem , ko zna sta ko vise i gde uzima , zato i ne preporucujem te no name brendove sem ako neko bas zapne ..
 
Ono za Mission 24-ku savrseno dobro znam. Na jacem minusu trosi 3KW i ne moze da postigne da greje nao Nocria. Ne mogu ni 2x12, sve sam ja to gledao i racunao ali dzaba kad Devil tera svoju pricu. Nikada u zivotu nije pogledao cifre a verovatno i ne zna sta one znace. Sreca je sto Midea uopste ima sertifikat na euroventu pa da pisu podaci. S nekim drugim klimama ne znas ni sta da ocekujes, nemas podatke nigde. Posle kaze, sve je to isto samo ovi skuplji zbog brenda. Kako da ne.

@zdjilas A sta je problem da neka firma siri posao? Mission je sasvim korektna klima za svoje pare i to znamo vec neko vreme. Cudno ti je sto je neko ko se bavi klimama dosao do istog zakljucka?
Aj zamisli situaciju. Ja odem u tu firmu i kazem, dobar dan, mebi treba klima sano za hladjenje, sta bi mi preporucili?
Oni naravno imaju samo Fujitsu i kazu to vas kosta minimum 60K za tu kvadraturu.
Ovako bas imaju u ponudi sasvim korektnu klimu za 50K. Normalno je da ces da gledas sta ti je povoljnije ako ti to zavrsava posao. Midea definitivno napreduje, pokusava da udje u srednju klasu.
Pitanje je koliko se Midei isplati da pravi modele vise klase. U tom rangu je vec ocekuju ajkule sa razradjenom tehnologijom i dugogodisnjim iskustvom i kvalitetom. To je ono sto sam pricao da su to klime razlicite klase i razlicitog cenovnog ranga, ne mogu da se porede i ne trebaju da se porede.
Midea je u svojoj klasi odlicna kupovina i pouzdan brend, za siroke mase. Ali ne treba je izmestati iz svoje klase i porediti je sa japanskim modelima jer onda ne mozeno da kazemo nista drugo osim da nije dovoljno dobra.
Ne mozes vrhunskog boksera iz lake kategorije staviti u tesku i ocekivati da pruza isto. Ne moze, u tim uslovima je hendikepiran. Ne moze klima od 50K da se poredi s japancem od 90K i besmisleno je to sto pojedini ovde uporno to pokusavaju. Nije fer i nije razumno poredjenje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da dodam da se pojavila i zamena za LLCA, RSG09LLCB, karakteristike iste.
Kako dolazite do tih starih modela.Gde ih uopste nadjete.Gleda li neko od vas kad je klima proizvedena,pise na vanjskoj.
LLCA i LLCB su stari modeli.LLCC je noviji a sad vec ima i LLCE modela u regiji.
Kod tebe se tek sad pojavio LLCB i to fuji .
Pita li se neko odakle se pojavljuju tek sad stari modeli,gde je to lezalo do sad.Mozda se tu krije razlog zasto vas zezaju llca klime.

Zar vi niste eurovent fanovi :D
 
To stoji, ali Midea, haier, gree... su veliki i poznati kineski proizvodjaci glupo je da ih stavljate u isti kos sa vox, fox i ostalim generickim brendovima.

To gresis. To niko ovde u temi nije tvrdio. Midea je za njih brend i po i sto je najbitnije tu su negde u cenovnom rangu. Ali Mideu ne treba porediti s japancima. Iznad sam napisao zasto. Da sne bude zabune, pricam o grejanju klimama. Svaka ce da hladi ovako ili onako. Za hladjenje je manja razlika ali kad se grejanje ukljuci u jednacinu... Nek izvine oni iz nize klase.
Evo ja imam Panasonic koji ocajno greje. Jednostavno je model iz nize klase koji nije ni predvidjen za grejanje a hladi kao besan. Taman posla da generalizujem da je Panasonic los, imaju perverzne modele iz visoke klase ali su kod nas bolesno skupi. Ja se zalepio za model a on kosta 200.000. Neka hvala. Eno i imam i Housela koji greje kao besan i na -15, da ne poverujes. I on je niza klasa i ok je za dogrevanje ali ne kao primarni vid grejanja.

Bez obzira sto next hvali fujitsu kao brend, nije nerealan lik. Ako pitas za klimu za 30K za hladjenje on ce ti preporuciti mideu. Fujitsu je za grejanje jedini krsteni brend koji ima normalnu cenu. Ja od Nove godine gledam koju klimu da uzmem za sebe. Znam da imam vremena do zime pa nisam zurio. Pogledao sam na Next-ovu preporuku LM 12-icu kao minimum sto mi je preporucio. Pogledao sam LU kao optimum koji mi je preporucio ako budem imao para. Zimus nisam imao love i nisam znao kolikim cu budzetom raspolagati. Gledao sam do proleca sve brendove kod nas, gledao sam sve moguce modele i cene, merio vagao... Na kraju je opet izbor pao na Fujitsu.
Onda kad sam proletos saznao da mi budzet apsolutno nije nikakav problem pogledao sam broj jacu klimu, Nocriu. Napisao sam tada u temi da sam se resio i da pare vise nisu problem, da ih mogu 5 kupiti.
U medjuvremenu mi je palo na pamet da raspodelim to 2 mission 12-ice ali to je brzo otpalo. Jedna bi trebala da mi pokrije 35 kvadrata (sto ne moze) a druga bi mi pokrivala spavacu sobu od 12-13. Realno, tu mi i norvezanin radi posao, spavacu dogrejem samo pred spavanje, ne volim da bude previse toplo. Plus necu da mi klima bude u spavacoj, necu da je slusam. Plus sto 2 mission nemaju kapacitet kao nocria.

Obrni okreni opet smo se vratili na jednu klimu. Za 1000e ne postoji bolja klima od Nocrie. Tacka. Ako nadjete bolju dajte mi link. Apsolutno me nije briga sta ce da pise na klimi, apsolutno me ne zanima koji je brend i iz koje zemlje potice. Samo me jedna stvar zanima a to je sta ja dobijam za svoje novce.
Daikin, Mitsu, Toshiba, Panasonic su bezobrazno skupi, skuplji nego okolo kod komsija. Mogao sam iz Bosne dovlaciti klimu ali zasto sebi da komplikujem zivot? Ovde mi je Fujitsu dostupan.
 
Cao svima, ako moze jedna pomoc u vezi kupovine klime. Interesuje me vase misljenje o klimi gree viola profi inverter 12k. Klima je potrebna za grejanje i hladjenje 25 kvadrata dobro izolovanog prostora. Verovatno nema eurovent,ali ako moze na osnovu podataka koje daje uvoznik da mi pomognete pri izboru iste tako sto cete je uporediti sa klimama u tom cenovnom rangu. Klima kosta oko 55 k i dobija se i neki set za ugradnju. Takodje me je privukao dizajn unutrasnje jedinice sa raznim bojama panela.Voleo bih kada bi se vise vas ukljucilo u komentarisanje iste za i protiv. Ja sam procitao preko 100 strana ovog foruma,a ovo je moje prvo obracanje. Verovatno postoji jos dosta njih koji citaju vase postove a nisu do sada komentarisali,pa ako moze i zbog njih da povremeno iskomentarisete po neki novi model vredan komentarisanja. Hvala unapred svima.
 
Nije tacno , ja sam priznao da sam ceo stan mogao grejati za Fujitsu 07LEC i da nisam trebao dati vise para a da bi se opet ugrejao , uz nesto manji komfor jer bi klima bila bunija ali bi se ugrejao , ne secam se da sam ikad spominjao da sam trebao uzeti dve manje klime , to je uvek bila tvoja ideja i ovo nije prvi put da to izjavis .

Tebi bi odlično legle dve petice na 2 kraja stana :)
Šteta što ovakvih akcija nema u SRB.
 
Cao svima, ako moze jedna pomoc u vezi kupovine klime. Interesuje me vase misljenje o klimi gree viola profi inverter 12k. Klima je potrebna za grejanje i hladjenje 25 kvadrata dobro izolovanog prostora. Verovatno nema eurovent,ali ako moze na osnovu podataka koje daje uvoznik da mi pomognete pri izboru iste tako sto cete je uporediti sa klimama u tom cenovnom rangu. Klima kosta oko 55 k i dobija se i neki set za ugradnju. Takodje me je privukao dizajn unutrasnje jedinice sa raznim bojama panela.Voleo bih kada bi se vise vas ukljucilo u komentarisanje iste za i protiv. Ja sam procitao preko 100 strana ovog foruma,a ovo je moje prvo obracanje. Verovatno postoji jos dosta njih koji citaju vase postove a nisu do sada komentarisali,pa ako moze i zbog njih da povremeno iskomentarisete po neki novi model vredan komentarisanja. Hvala unapred svima.

Ja ne zna uopste moze da se ocekuje od te klime. Suvise je malo informacija, sve je nepotpuno. Nekako mislim da je Midea mission bolja kupovina, tu bar znas sta da ocekujes. Pitanje je zamo kako ces ogrejati 25 kvadrata po bas debelom minusu. Ostalo ce ti zavrsiti. Mislim da je to klima iste klase kao mission ali za 5K vise para. Sacekaj da ti neko malo iskusniji odgovori, mozda neko i iskopa neke pouzdane informacije.
 
E ljudi pricate o midei ko da je no name proizvodjac a proizvode klime zadnjih 30 godina :)

Midea se dobro držala dok su ljudi kupovali klime samo za hlađenje. Oni su svesno išli na kvantitet, uz određene uštede na kvalitetu, naravno ne koliko i neke no-name klime. Kad je počelo masovno grejanje klimama, zbog opterećenja te razlike dolaze mnogo više do izražaja, pa Midea mora da se potrudi da bi se vratila na istu poziciju. To je dosta pipava igra kada ti npr. kupuješ 50% jeftiniji kompresor a teraš ga da radi 30% slabije u nadi da neće puno pregorevati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno