Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam upalio klimu skoro pa prvi put od kad je ugradjena, napolju je bilo skoro 30 stepeni, ali ona uopste nije hladila iako je postavljena na pahulju i 16 stepeni. Spoljna jedinica je nakupila "snega" ali unutra duva vruce.

Sta bi mogao biti problem? Jel treba negde nesto odvrnuti?
 
Po svemu što si napisao, kod tebe je uključeno grejanje. Sem pahulje, koja na raznim klimama može imati različito značenje.
 
Pa i meni se cini, samo sto sam probao i sve druge modove koje podrzava, ali ni na jednom ne hladi.
 
Da ti.nije zaglavio ventil?
Kakvo vreme ide, klime za grejanje nam više neće ni trebati. Za 2 meseca nova godina, a napolju 30 C
 
Ma tu nešto nije u redu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da ti.nije zaglavio ventil?

Nemam pojma, kako to da proverim? Klima je nova, ugradjena pre dve nedelje, od tad nije ni radila posteno. Tacnije palio sam je par puta, duvala je mlako umesto hladno, al su mi kolege ovde rekli da nece da hlade ako je temp napolju ispod neke vrednosti, ali kontam da bi sad na 30C trebalo da hladi.
 
Pošto je nova, ne diraj ništa već zovi onoga ko je ugradio kao što djalf napisa. Posle će da bude da si nesto cackao.
Ako je u pitanju ventil, traži da ga zamene, jer ako je ovako nova počela da radi, onda nema ništa od nje kasnije.
Pored ventila mi na pamet još pada da nema dovoljno gasa ili da je negde zagusenje u cevima. Nije ni bitno, klima je nova pa nek rešavaju o svom trošku.
 
Najverovatnije losa montaza iscureo gas.
Zamena cetvorokrakog ventila na novom uredjaju ja ne bi prihvatio to je skakljiv posao sa nesigurnim ishodom.
Zacepljenje moze da izazove nepostovanje "higijene" cevi prilikom transporta ili montaze a takodje i tvrdo lemljenje cevi bez upotrebe inertnog gasa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sad gledam fotku sj I pitam se da li su mogli i tanje srafove da stave. Trebao si da staviš i amortizere ili bar gumene podloske.
Inače, koja klima je u pitanju?
 
Interesuje me dali neko koristi ili poznaje neko sto koristi 9ku klimu t.e. 2.5kw za grejenje zato sto svi do sada mi preporucuju da ne uziman 9ku vec 12ku t.e 3.5 jer ona je slaba za grejenje iako stanuje zbor za soba od 15m2 so 8sm izolaciju (bez izolacija na tavan).
Svi mi kazu ne uzimaj 9ku, za kucu je slaba, a ja se plasim ako uzmem jacu klimu da ne radi kao on/off ?

Moze li neko da mi objasni i pomogne ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ako je inverter klima, ako je neka bolja, znači da ima bolji softver koji kontroliše rad, nema razloga da ne uzmes 9ku (verovatno).
Samo bi se ta jedna soba od 15m2 grejala sa tom klimom, ne bi neki hodnik, trpezarija i kuhinja?
Ovde kod nas su cene 9-ke i 12-ke dosta slicne... obrati pažnju i na to.
 
Daikin hvale da nisko modulira, pa razmisli o njemu i to 3.5 kW da ako bude frka može i da povuče.
 
9 i 12 su oznake za hlađenje, nema nikakve veze sa performansama grejanja.
 
Pripreme za zimu ciscenje pranje.
Naknadno ugradjeni grejaci ako nekog interesuje kako otprilike treba da bude polozaj grejaca.
b43d885c5a55747461d02c144b9d06b7.jpg
9b1fcd450b7c52963511f5435961830a.jpg
04e6b6cccde67f6e2dfe5fda025d37dc.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Citam ovde kako cistite klime, kolega iznad okacio i slike. Ono sto mene interesuje kako sve ovo radite kada je klima okacena recimo na 4 spratu :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nikako, a verovatno nema ni potrebe, osim ako nemaš sloj brloga na izmenjivaču koji blokira protok vazduha. Unutrašnje jedinice se održavaju zbog higijene vazduha u kući.
 
Za nekoga ko zeli 100% efikasnosti od svojih klima itekako ima znacaja.
To ma slici su moje klime ii nema tih para da to radim nekom drugom.
Iznenadili bi se koliko se toga nakupi na klimi koja radi oko 10 meseci godisnje a ipak je svake godine ovako detaljno oprana.
Izmenjivaci sa vise redova su vise podlozni prljanju izmedju redova iako spolja mogu izgledati cisto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
O Sensiri ništa ne znam.
 
Za nekoga ko zeli 100% efikasnosti od svojih klima itekako ima znacaja.
To ma slici su moje klime ii nema tih para da to radim nekom drugom.
Iznenadili bi se koliko se toga nakupi na klimi koja radi oko 10 meseci godisnje a ipak je svake godine ovako detaljno oprana.
Izmenjivaci sa vise redova su vise podlozni prljanju izmedju redova iako spolja mogu izgledati cisto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ne prljaju se klime koje su visoko, te kod tebe se prljaju jer su blizu zemlje, pa vetar svasta nanosi sa zemlje.

To jest, naravno da se prljaju, ali ekstremno malo i sve to para zimi ocisti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Iznenadili bi ste se gde se sve prljaju kondenzatori da imate iskustva.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Led na izmenjivaču daleko više smeta nego prljavština, i to baš kad klima radi sa najvećim kapacitetom, pa opet nije toliko bitno, barem kod ovih split-sistem igračaka. Greju dovoljno i sa slojem leda preko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno