Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izguglaj.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moze pomoc?

Vakumiranje - nije bas najjasnije kako se radi i zasto?
Izolacija svake cevi - jasno
Antivibracione podloške, gume - da smanji vibracije pri radu, jasno
Pocinkovani nosač - nije jasno zasto je bolji u odnosu na plastificirani?
 
Poslednja izmena:
Stavi se instalacija pod vakuum (uz pomoć vakuum pumpe) i ostavi tako neko vreme iz dva razloga. Prvi je da sva vlaga iz cevi evaporira, a drugi da se vidi da li instalacija "dihtuje"
Pocinkovani nosač je dugotrajniji

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vakumiranje se radi da se izvuce vazduh i eventualna vlaga iz sistema, a i da se vidi da li je ok instalacija, da li lepo drzi pritisak.
Nije bas najvaznija stavka, ali je uvek bolje uraditi i u svakom uputstvu ces videti da pise da treba uraditi.
Kod mene recimo, na barem 10 klima vakumiranje nismo uradili, na drugima jesmo...

Pocinkovani, opet ne preterano bitna stavka i teze ces naci velike produzene nosace, ali nije mnogo skuplje i manja je sansa da ce da rdja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vakumiranje se radi da se izvuce vazduh i eventualna vlaga iz sistema, a i da se vidi da li je ok instalacija, da li lepo drzi pritisak.
Nije bas najvaznija stavka, ali je uvek bolje uraditi i u svakom uputstvu ces videti da pise da treba uraditi.
Kod mene recimo, na barem 10 klima vakumiranje nismo uradili, na drugima jesmo...

Pocinkovani, opet ne preterano bitna stavka i teze ces naci velike produzene nosace, ali nije mnogo skuplje i manja je sansa da ce da rdja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Kakva je statistika kod tebe na vakumiranim vs. nevakumiranim?
 
Pa nema nikakve razlike u sustini, svakako se ispusti vazduh rucno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kakva je statistika kod tebe na vakumiranim vs. nevakumiranim?
Jasam svojevremeno odzracio mnogo uredjaja (R22) i nije bilo nikakvih problema narocito ako se to odradi po uputstvu iz tog doba a ne otpustanjem holendera.
R410 i R32 iskljucivo vakumiram a merenjem vakuma istovremeno izvrsim test zaptivenosti.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
a koji je zoxore drugi nacin osim holendera?nemoze se izbaciti vlaga i vazduh iz cevi osim ako neprodje pored holendera?nevidim drugo gde,bud ljubazan pa podeli
 
Koji je tacan naziv modela Vivax inventera koji se cesto preporucuje ovde na temi za ~ 30.000 i da li je od tog modela bolji tako cesto preporucivani VOX inverter koji takodje ne znam tacan naziv tj oznaku :)
 
Da li se vama desava da klima radi stane i da se cuo kao da usisa vazduh to traje 2 sekunde...i nastavi da radi..
 
a koji je zoxore drugi nacin osim holendera?nemoze se izbaciti vlaga i vazduh iz cevi osim ako neprodje pored holendera?nevidim drugo gde,bud ljubazan pa podeli
Nije to drugi nacin nego pravi nacin.
I to je nesto sto sad ne treba da se radi vec da se koristi vakum pumpa.
Odlomak iz upustva Carrier za male split sisteme iz 90':
361e966d177464c126225494fb34e3a3.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Bergen best-buy inverter ili Gree Lomo sinoc uvacen da trosi 200w,oko 30c pokazuje ic termometar na plastici ispod turbine
 
isteklo vreme za promenu/dodatak
hvala zoxore,zaboravio sam da ima taj servisni ventil,a tad se davalo vise gasa i nije se mislilo o ekologiji
dal znas sta radite sa gasom koji je kontaminiran?trebalo bi da se skuplja pa u nemacku na plazmu na unistavanje
 
isteklo vreme za promenu/dodatak
hvala zoxore,zaboravio sam da ima taj servisni ventil,a tad se davalo vise gasa i nije se mislilo o ekologiji
dal znas sta radite sa gasom koji je kontaminiran?trebalo bi da se skuplja pa u nemacku na plazmu na unistavanje
Kod nas jos uvek nema organizacije po tom pitanju.
Recimo u Hrvatskoj dajes u banku freona i dobijes neki novac zavisno od stanja freona i onda oni preciscavaju sta moze i vraca se na trziste a za otpad ne znam sta rade.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Primecujem da se nudi klima bergen pine best ber12qb-g19 za zaista ne ko povoljnu cifru.Neko je napomenuo da je to isti gree lomo best buy?!
Da zna ne ko da li je to istina ili da li postoji neka razlika u hardveru jer razlika u ceni ova dva modela je skoro 10.000. To je cena ugradnje!!
Kako naprave da bude toliko jeftinije, mora da ima neka caka??? I koliko uopste prozvodjac zaradi na jednoj klimi,a koliko distirbuter...
 
^dok neko ne uzme i ne rasturi obe klime i uporedi ne moze se znati sigurno :) serviser koji mi je ugradjivao Lomo (kontakt dobio od energy net) me ubedjivao da su identicne.
Uz Lomo dobijes i 3m instalacije pa je razlika malo manja.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bergen best-buy inverter ili Gree Lomo sinoc uvacen da trosi 200w,oko 30c pokazuje ic termometar na plastici ispod turbine

Zar ti nije delovalo da duva hladnjikavo ?

Sinoc sam osetio kao da duva blagi povetarac pogledah na merac 240w izmerim na izduvu
35c,klima se nije gasila i nakon 5-10 minuta duva toplije na meracu 320w na izduvu 40c.

@djalf je dobro rekao da ispod 300w klima hladnjikavo duva.
 
^dok neko ne uzme i ne rasturi obe klime i uporedi ne moze se znati sigurno :) serviser koji mi je ugradjivao Lomo (kontakt dobio od energy net) me ubedjivao da su identicne.
Uz Lomo dobijes i 3m instalacije pa je razlika malo manja.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Rasturali su azzuri supru, aka. lomo best buy, aka. bergen pine best i na prvu nema razlike. Da li postoji razlika u softveru, ko zna, ali po iskustvima ponašaju se identično. Ono gde može biti razlika je u upotrebljenim komponentama, tj. dizajn klime može biti identičan, ali kvalitet upotebljenih komponenti i ne.
 
Rasturali su azzuri supru, aka. lomo best buy, aka. bergen pine best i na prvu nema razlike. Da li postoji razlika u softveru, ko zna, ali po iskustvima ponašaju se identično. Ono gde može biti razlika je u upotrebljenim komponentama, tj. dizajn klime može biti identičan, ali kvalitet upotebljenih komponenti i ne.

azuri supra=gree lomo regular (imaju EEV i grejač tacne)

azuri nora premium=gree lomo economical=gree lomo best buy= bergen pine best buy (nemaju EEV i nemaju grejač tacne)
 
Poslednja izmena:
e onda je ta. *mjau**mjau**mjau*, ne mogu više da pohvatam gree i njegove derivate.
 
Lako je, ako znaš u kojoj zemlji živiš, a znaš...u tom slučaju zaboravi da postoji azuri nora premium, azuri supra, gree lomo economical, gree lomo regular
Ako ti je prebivalište u Srbiji, a jeste...onda ti može biti interesantno samo da je
bergen pine best buy=gree lomo best bay i
bergen pine profi= gree viola profi
 
Zar ti nije delovalo da duva hladnjikavo ?

Sinoc sam osetio kao da duva blagi povetarac pogledah na merac 240w izmerim na izduvu
35c,klima se nije gasila i nakon 5-10 minuta duva toplije na meracu 320w na izduvu 40c.

@djalf je dobro rekao da ispod 300w klima hladnjikavo duva.
Zavisi od COP-a pri toj snazi kao i od protoka vazduha. Manji protok, veća temp. A najviše zavisi od pozicije na koju je UJ klime montirana.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Lako je, ako znaš u kojoj zemlji živiš, a znaš...u tom slučaju zaboravi da postoji azuri nora premium, azuri supra, gree lomo economical, gree lomo regular
Ako ti je prebivalište u Srbiji, a jeste...onda ti može biti interesantno samo da je
bergen pine best buy=gree lomo best bay i
bergen pine profi= gree viola profi

Razmatrao sam supru jer sam negde pročitao da može da radi na nižem naponu (naime na 180 V). Da li je istina ili ne... ,ali sad mi trenutno ne zapinje.

Inače, brend Azuri je imao i kod nas da se kupi. A video sami i jednu montiranu sj kod mene u kraju.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je napon 180V, beži odatle [emoji23]

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ako ti je napon 180V, beži odatle [emoji23]

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Ne mogu da bežim. Kuća u selu. Česti su padovi napona na 180 V. A bilo bi zgodno koristiti klimu, umesto z@jebancije sa drvima.
 
Ako ti je napon 180V, beži odatle [emoji23]

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Taj napon od 180v, ne bi trebao biti problem za full dc invertere, eventualno za one sa ac el.motorima ventilatora UJ i SJ. Pretpostavljam, moguće je da grešim
Upravo je maxijeva supra/lomo regular full dc inverter, dok viola ima ac el.motore ventilatora
 
Poslednja izmena:
Nije još moja, nisam je kupio, već razmatrao kao ideju za kupovinu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno