Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam kako će biti

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Gree Bora ima max izduv 550 m3/h , mislim da bi na max mogla da dobaci nekih 7-10m , meni LU sa 2 brzinom rashladi deciju sobu a vrata sobe su udaljena 8m i tek onda sta udje u sobu , pa otprilike tako nesto .

Kako si zadovoljan s klimom ?
 
Next, pitanje je da li će spoljašnja da duva u komšijski prozor na 2.5m?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ima da greje komsiji unutra ako je prozor otvoren, to mora da se izmesti.
Za pitanje 45m2 bez izolacije na zidovima, tu ni LU nije dovoljna vec Nocria ili LT ako ce jednu klimu. Druga varijanta je 12+9 dve klime.
 
Ja mislim dabje jeftinija varijanta da napravi kakvu-takvu izolaciju. Vuna i gips-karton ploče (knauf) iznutra. To može da napravi i sam, pod uslovom da je nije invalid u ruke i glavu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ma, kakav komsija, to je moj prozor....:S:
Klima je montirana na kuci kod matoraca, a moja je pored... Strana moje kuce je sirine 8m i visoka preko 5m, i na njoj se nalazi samo jedan prozor na stepenistu, povrsine 0.7m2, koji leti stalno stoji otvoren na kipu. I de'bili, na povrsinu od preko 40m2, postave bas naspram tog prozora, i to nabiju je skroz pod terasu, a da su spustili samo pola metra, bilo bi ok...
 
Daj odakle je taj graf, i koje su vrednosti tacno na kojoj liniji? Grafovi se ne prave uvek da 2x razdaljina bude 2x velicina. Bas pre neki dan je BBCev graf prikazivao 1.5x razdaljinu a razlika je 3%. Nista ne znaci taj graf bez konkretnih brojki.
Piše na njemu, sa Toshibinog sajta. Ako ne odgovaraj taj bez brojki, evo ovaj. Nije isti primer u pitanju, ali opet je poenta u tome da na manjoj snazi ne mora biti manja razlika u efikasnosti za motore različitih generacija:
http://www.chiltrix.com/images/inverter-graphic.jpg
Grafik je sa njihovog sajta:
http://www.chiltrix.com/about-chiltrix.html

Nema tog opsega. Kada predjes cifre da klima bude dovoljna, neisplativo je gledati efikasnost. Znam kako se dizajniraju klime po tome pitanju, provereno kod sva 4 veca proizvodjaca (radio sam u tim firmama, jeste da nisam na klimama). Razlike se namerno prave tako da je isplativo na zapadu uzeti efikasniju klimu, taman isplativo ali ne extra isplativo, i samim tim kod nas nije.
To su finansijske stvari, moj omiljen deo, znam o cemu pricam :)
Naravno da kod nas nije isplativo uzeti Daikin:
FTXZ35N (A+++) a ni FTXJ35MW (A++) u poređenju sa: FTXB35C (A+), ali postoje modeli za čiju se doplatu u efikasnoti ne ide u minus i naveo sam u kom cenovnom opsegu će se najpre naći.
 
Poslednja izmena:
Montirana Gree Fairy i utisci su odlični. U principu to je isto što i Bora/Premium, ista spoljna jedinica samo je unutra drugačija.
Zaista izgleda lepo i kompaktno posebno u poređenju sa mideom ma1 i ma2 koje su dosta veće. Da ne govorim o Beko 12ici koja je najveća unutrašnja jedinica koju sam ikada video a i najteža.
 
Ja mislim dabje jeftinija varijanta da napravi kakvu-takvu izolaciju. Vuna i gips-karton ploče (knauf) iznutra. To može da napravi i sam, pod uslovom da je nije invalid u ruke i glavu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Izolacija ce morati da saceka do sledece godine.

Vidi u firmi sa tri slova, stoji na sajtu da ima LU na akciji

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Ako ti nije problem da mi na pp posaljes link te prodavnice.

LM I LU nemaju opciju manuelnog podesavanja brzine ventilatora?
 
^ Imaju mogućnost podešavanja brzine ventilatora.
 
^ Imaju mogućnost podešavanja brzine ventilatora.
Imaju, ali... Kod Daikina na manual fan (bira se koliko crtica) turbini zadajemo konstantne obrtaje. Kod Fujitsu klima na manual fan, ne zadaju se konstantni obrtaji već se ograniče MAKSIMALNI obrtaji na 4, 3, 2 ili 1 crtu. A kako se približava zadatoj temperaturi, klima sama smanjuje jačinu duvanja.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Aha. Zanimljivo. Ali koja je onda razlika između Auto i maksimalno podešenog ventilatora?
 
AUTO je malo slabiji u duvanji od maksimalno podešenog venta. A koja je tačno razlika, ne znam. Ja sve klime držim na AUTO.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zaboravih da pomenem garanciju. Interesantno da je klima došla sa nalepnicom na kojoj piše 5 godina garancije. Pozvao sam uvoznika i pitao da li postoje neki uslovi za +3 godine i rekli su mi da je potrebno izvršiti samo jedan servis i to u toku treće godine tj 2021 i to je to. Izbacili su servis tokom četvrte i pete godinu kao uslov.
 
Iznad garniture nije nezgodna pozicija, problem bi bio da je nasuprot, i da duva direktno. Kad hladi krilca bi u svakom slučaju trebalo da su u gornjem položaju, i da duva preko garniture. Ovaj komični izum svakako ne bi pravio značajnu razliku.
 
Mislim da nije. Video sam nešto slično u restoranu BALI na altini. Od plexiglasa je bilo i samo pričvršćeno ispod unutrašnjih jedinica. Pomaže u smislu da nikome ne duva u glavu.
 
Ova zezalica samo stvara turbulenciju i dramatično smanjuje "domet" klime. Dovoljno je ispraviti krilca tj da budu paralelno sa podom...
 
Piše na njemu, sa Toshibinog sajta. Ako ne odgovaraj taj bez brojki, evo ovaj. Nije isti primer u pitanju, ali opet je poenta u tome da na manjoj snazi ne mora biti manja razlika u efikasnosti za motore različitih generacija:
http://www.chiltrix.com/images/inverter-graphic.jpg
Grafik je sa njihovog sajta:
http://www.chiltrix.com/about-chiltrix.html
Aha, pa to nisu uopste isti motori/tehnologija u pitanju. I gas da se promeni samo nije identicno, mada to umeju da montiraju da ispadne slicno. Zato sam i rekao da se gleda samo kod istih proizvodjaca da li vredi, oni svoje serije (iste tehnologije/motor/gas) tako prave.
Da uporedis i samo single i multisplit sa istim oznakama vec nije isto.

ali postoje modeli za čiju se doplatu u efikasnoti ne ide u minus i naveo sam u kom cenovnom opsegu će se najpre naći.
100.000 naspram cega?
 
Eto , bas za ovakve uslove ti je Daikin FTXB35C savrsen , ako imas para , no ja mislim da bi ti svaka 12ka ugrajala tih 19m2 i to sasvim solidno ususkanih . Ako nemas para najjeftijije a dobro resenje ti je Midea Mission ili Gree Lomo 12 ..

Hvala jos jednom i da li je tu Daikin i najstedljiviji?
 
Pa bolji je od kineza, a i od Fujitsu LLC. Već od LM nije

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno