Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel on beše imao istu Gree klimu kao i ti, pa menjao klimu opet za Gree?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nije menjao,ja sam promenio moju gree za dve fujitsu,on je zadrzao svoju za prelazni period i da ima leti da hladi,sto se tice grejanja izmedju llc i lece po meni leca trosi manje i snaznije greje na tim manjim potrosnjama,npr na oko 350w kad su obe leca duva poprilicno topao vazduh dok llc onako mlak,steta sto ih nema vise u prodaji.

Sent from my PRA-AL00 using Tapatalk
 
LECA je viša klasa u odnosu na LCC. U 12LEC ide isti kompresor kao i u 12-14LUC!!! Čak je i LM koji bi trebao da je naslednik LE serije ipak malko ispod...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Koju mi onda preporučujete umesto Midea MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW? Da li je bolje mozda 9ku uzeti Fujitsu, a u sobu TA 3? Hvala.
 
Imam problem sa klimom, kad se ukljuci da greje radi odredjeno vreme kako treba (par sati) i onda vazduh osetno postane hladaniji. Drugu stvar koju koju sam primetio je da klima uopste ne ide u defrost. Spoljasnja jedinica se skroz zaledi. U pitanju je Galanz AUS 12H53F150H10. Predpostavljam da je nesto riknulo (moguce neki senzor).
 
Tu ti samo majstor može pomoći

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Koju mi onda preporučujete umesto Midea MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW? Da li je bolje mozda 9ku uzeti Fujitsu, a u sobu TA 3? Hvala.
Ne bih se usudio da dajem preporuke. Kad sam kod mojih u 100kvm stavio tri Midea Mission 18, nisam bio zadovoljan kulturom rada. Sada sa tri Fujitsu 12 LMCE sve radi kako treba. Sa druge strane, ima par korisnika Midea Mission 12 koji su zadovoljni. Nakon mog iskustva sa lažnim specifikacijama (klima ne modulira kako je proizvođač predstavio), Midea nikad više. Gledaj nekog japanca

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene mision 12 sasvim lepo modulira, na 30m2 ( neizolovano) trenutno na 24C troši tj. modulira oko 330W
 
Nakon mog iskustva sa lažnim specifikacijama (klima ne modulira kako je proizvođač predstavio), Midea nikad više. Gledaj nekog japanca
Ne spuštaju ni Japanci do minimuma koji su specificirali, pa se ne diže galama.
 
Ja sam uhvatio nocriu pre neko vece na 256W. To je za sada apsolutni minumum koji sam video.

Sto se tice one klime sto mrzne... Moze biti da je prepunjena freonom. Kada je servisirana zadnji put?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@next
Samo na LLCA imam merac i najnize je 320W koliko sam video, ne pratim bas stalno. To je kapilara model, modeli sa EEV verovatno spustaju nize, kad budem mogao premesticu na LGC. Koliko je kod tebe na LU?
 
Koji model od japanaca ne spusta ?

Panasonic Etherea, ja doduše ne sedim po ceo dan kod brojila, ali nisam video ni blizu deklarisanog minimuma od 115W, najniže što sam primetio je ~200W. Meni nebitno, ali vidim da je rad na minimumu veoma na ceni.
 
Mitre, nadam se da se šališ. Do sada sam sa pažnjom pratio tvoje pisanije, al' sad si ga odvalio za sve pare. Razlika između 115-200, i 220-800 je ko dupe i oko.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kod 12LU je minimum 250w a ja sam je uhvatio na toj W kad imam ukljucen ECO , bez njega mi obicno ne ide ispod 270w pa se gasi ako nema potrebe ni za toliko .
mitre

Pa OK , sve je to u nekim normalnim granicama , nije 115w ali jeste 200w i to je po meni sasvim prihvatljivo i OK , kao i ovo kod nas , sve sto ide ispod 300w j po meni prihvatljivo . Ono sto meni nije prihvatljivo je da ako pise 230w a ona ne ide ispod 700w e pa to je po meni katastrofa i to se eto desava kod Midea Mission 18 , a eto ispada da 12-ka to radi sasvim korektno .
 
Mitre, nadam se da se šališ. Do sada sam sa pažnjom pratio tvoje pisanije, al' sad si ga odvalio za sve pare. Razlika između 115-200, i 220-800 je ko dupe i oko.

Poenta je u slepom praćenju specifikacija, one Midea kante su loše na više nivoa, ali ne mora da znači da su svi Kinezi po defaltu loši. Zato se ja preporukama ne bavim, posebno za klime koje nikad nisam koristio neki duži period.
 
Ja imam Fujitsu LT već 5 godina, i mogu mirne duše da je preporučim, ali ne žele svi da daju 1.000eur za jednu klimu. Ni jedna klima nije savršena, ali ona Midea je imala previše "penala" da bi zaslužila ikakvu preporuku, čak ni "može da prođe".

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ti si imao Midea 18icu one bese idu sa MOB02 spoljnom , moze biti i samo losa serija. To ne mora da znaci da su i Midea 12ice lose , ja koliko se secam prilicno dosta ljudi su je hvalil.

Cist primer je klima koja trenutno koristim Vivax ACP-12CH35AESI svi su mi savetovali da ne uzimam socijalnu klasu ali nalazost u trenutku kad sam je kupio to je jedino bilo finansijski dostupno za mene (37k) prosle zime situacija je bila sledeca

Novembar , potrosnja klime 300KW , racun je bio 4000 din. Grejao na 23C
Decembar , potrosnja klime 450KW , racun je bio 4890 din. Grejao na pola meseca na 22C / 21C
Januar , potrosnja klime 450KW , racun je bio 6035 din. (+ TA Pec) Grejao na 21C / 20C
Februar , potrosnja klime 267KW , racun je bio 3700 din. Grejao na 21C
Mart , potrosnja klime 113KW , racun 3050 din (grejao samo 15-ak dana na 21C)

Izolacija mi je srednja zalosna , prizemlje, prozori stari na par mesta PVC ali to ne pravi neku razliku , niko ne greje oko mene itd itd .
Ja sam iskreno zadovoljan sa njom ako isto tako bude radila i Midea koju cu ugraditi na gornji sprat takodje cu biti zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
@Mitar
Ako sam dobro razumeo, ti gledaš prosek potrošnje na minimum sat vremena, i ako je 200w to je ultra dobro,
@ Ostali
i mislim da većina ovde pogrešno razume specifikaciju tj da u njoj pise trenutna potrosnja a ne prosecna,
to znaci da trosi u sekundi od 200-1000w kako pise u specifikaciji za recimo lu. I da ne mozete ocekivati da bilo koji inverter 18 pa i kineski trosi ispod 500w jer je dimenzionirana za prostorije vece od 60km.
@ Nexteen
Kod nas dvoice je poprilicna razlika u merenjima potrosnje koliko sam te ispratio, i primetio sam da je takodje poprilicna razlika u prosecnoj potrosnji na obicnom i eko modu,
u eko modu cesto pada potrosnja ispod 200w, dok u obicnom ne pada ispod 240 a cesto je na 280-450, takodje je u eko modu mozda malo manja temperatura prostorije od zadate,
ali mozda i gresim, takav mi je utisak posle mesec dana koriscenja, 24c je zadata temp.
 
Poslednja izmena:
Pa OK , ne mozes se ti meriti sa mnom nikako , ja imam ekstremno male gubitke i ja retko kome mogu biti neki reper tj samo onima koji imaju bar vrlo slicne uslove . Ma nisu to neke razlike u ECO i obicnom modu , postoje ali nisu bog zna sta , klima u ECO modu sporije i ugladjenije sve izvrsava ali joj i vise vremena treba da nagura istu kolicinu toplote , ako pratim moj termometar a ne daljinac . Ja ne drzim klimu u ECO zbog potrosnje vec zbog nesto boljeg komfora , klima je prosto tisa .

Da , mi govorimo o minimumu na kome klima moze raditi , kod 12LU je 250w u rezimu grejanja , ne gledam prosek .
 
Slusam o zvukovima vasih spoljnih jedinica i zaklucujem da ste vi ipak srecni, jer moja spoljna od 12 LMCA radi kao traktor. Prosto neverovatno da nova klima tako radi..greje ona, to stoji, ali kuciste spoljne jedinice je puno vibracija, na najmanji dodir lima se menja taj intezitet zvuka.
Evo okacio sam ovde snimak pa bi voleo iskusnije korisnike da poslusaju i kazu da li se neko susretao sa takvim zvukom.

https://ufile.io/w5vbe
 
Ali kod mene je cesto na 170-180w u eko modu, kazem ti merio sam od 5-17.novembra prosek 213w a nije gasena, 24c eko mod
 
Slusam o zvukovima vasih spoljnih jedinica i zaklucujem da ste vi ipak srecni, jer moja spoljna od 12 LMCA radi kao traktor. Prosto neverovatno da nova klima tako radi..greje ona, to stoji, ali kuciste spoljne jedinice je puno vibracija, na najmanji dodir lima se menja taj intezitet zvuka.
Evo okacio sam ovde snimak pa bi voleo iskusnije korisnike da poslusaju i kazu da li se neko susretao sa takvim zvukom.

https://ufile.io/w5vbe
Lose postavljeni nosaci pa je klima "nategnuta" ili je fabricki lose sklopljena pa neka od cevi dodiruje kuciste.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da nesto tu nije kako treba , zovi majstore nek provere sta je problem .

Duk

Jesmo li za tvoj merac pitali jel pokazuje kako treba , ti si jedini za koga sam cuo da LU na grejanju moze ici tako nisko .. Jel imas ti nekoga od koga bi mogao pozajmiti merac da vidis sta on kaze ..
 
klime u glavnom rade stalno,vervatno sam ih po potrebi iskljucivao ali kada i koliko neznam,ali to nije bilo mnogo puta i ne tako dugo.
12-ka potrosila do sada 79kwh,ume i da spusti na 260w a uglavnom kada malo treba da pojuri visu temperaturu tipa stepen-dva uglavnom se zaleti na oko 500w (temperatura u prostoriji je izmedju 23-do 25)
18-ka potrosila 212kwh,ne spustva potrosnju ispod 750w a potegne bogami kada se od nje zahteva i do 1600w (tu odrzavam temperaturu na 24 a nocu joj zadam 20 pa se rashladi do 21,5)
samo da bude jasnije,u kuci je beba pa zbog nje je se odrzava takva temperatura
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno