Šta je novo?

SG Note 3 N9002 dual sim posebna tema

^Nije mi legao kineski stock, baterija nije držala spektakularno, preciznost S-Pen-a ispod očekivanja, kamera, čitaj fokusiranje sporo.. U smislu estetike, šatro metalni rim je dosta osetljiv.. Veličina ekrana i panel su mi se jako dopadali though, kao i mogućnost dva SIM-a + SD..
 
S-Pen ima istu preciznost kao na obicnom N3, imao sam oba u isto vreme i poredio. (mada ako mislis da na oba nije neka, nije, ali to se primeti u specificnim primenama, pa ako to radis - krastavac, ali nemas ni alternative na telefonima za to!)

Baterija, to se slazem, ali posto sam slucajno imao dobru bateriju na njemu koju nedelju, a pocela je da lose radi od kako je poceo UniFi, shvatio sam da je do njega. Na 3G (bez wifi dakle) mi je odlicno drzala baterija.
 
Poz ljudi,

Malo sam citao ovu temu jer trenutno imam note 3 neo n7505 telefon i vrh me sluzi. Jedini problem koji imam je sto mi treba dual sim telefon zbog posla. Vise kategorije note telefona su mi neisplative, a ovaj n9002 mi deluje ok. Interesuje me kakav je uredjaj generalno, sto se tice softvera i samog rada telefona? Vidim da svi ubacuju neki SVA rom, a ja bih zadrzao i stock ako nema one kineske zezalice, a ako ima, jel komplikovano ubaciti taj rom jer namam toliko iskustva sa tim?

Bio bih Vam zahvalan na odgovoru. Drugi telefoni koji mi padaju za oko su meizu mx5, lenovo z2 k920 i xiaomi mi max, pa dajte savet. :)

P.S. I ja imam problem na n7505 sa baterijom, ali se javlja samo kada telefon prikljucim na racunar, pa moram da mu odradim wipe cash.
 
K920 mislim da je jaci cpu?
Inace ja sam jedino manjkom LTEa nezadovoljan bio, sve ostalo mi je ok ili odlicno.

Na kineskom skoro da nista bloata nema ili se ne pokrece uopste sam. Imas i moj klip kako brzo radi N3D sa vise aplikacija u pozadini. Potrazi pod istim nickom na YT klip.

Na stocku moras sam dodati Google Play kroz recovery. Ako radis data wipe GP ostaje. Ali ako flashujes drugi rom onda mora opet GP flash.
 
K920 mislim da je jaci cpu?
Inace ja sam jedino manjkom LTEa nezadovoljan bio, sve ostalo mi je ok ili odlicno.

Na kineskom skoro da nista bloata nema ili se ne pokrece uopste sam. Imas i moj klip kako brzo radi N3D sa vise aplikacija u pozadini. Potrazi pod istim nickom na YT klip.

Na stocku moras sam dodati Google Play kroz recovery. Ako radis data wipe GP ostaje. Ali ako flashujes drugi rom onda mora opet GP flash.

Hahaha, ovaj klip je bio namenjen nekom kolegi? :D

K920 ima 6" i 1440p rezoluciju, vecu bateriju ( koja krace traje po testovima ) i navodno bolju kameru sa ois-om, pa mi eto zapao za oko. Gledaop sam i LG g3 ali ima problem sa pregrevanjem.
Jel dodavanje GP podrazumeva da se gubi garancija?
 
Da, Batak mrzi Note i Samsung, i iako ima iPhone, nekako se uvek nadje u Samsung temama da blati :) Pa mora da mu se pokaze crno na belo! (osim ako ne okrene boje, pa mu je YT crn :D)

Nemas garancije na Note 3 Duos. On se samo za kineski Unicom pravi (zvanican je fon!), odatle se i donosi (uglavnom preko Rusije, jer ga mnoogo Rusa koristi).
Mozda ti neko sa KP-a da garanciju preko 7 radnih dana, doduse, ali ovako racunaj da nemas garanciju na njega.

A da li se gubi garancija - zavisi od koga kupis. Gubi se za sve ako naidjes na *****e, a kod normalnih samo ako hardver zeznes sam gubis garanciju. Ali flash GP-a ti je neophodan na Stock ROMu. A kod nas svi modeli izgleda dolaze sa SVA ROMom, bas zbog toga, i samim tim su pre-flashed.

K920 je odlican fon, po meni, malkice tezak/veliki, ali odlican, i ima LTE (za razliku od N3D).
E sad, ja preferiram prilicno SAMOLED, i za sada sam na Samsung Galaxy S/N sigurno (sve dok nema izbora pa svi budu Edge, ili neko ne ponudi SAMOLED Android)
 
Gledam note 3 duos u nasim prodavnicama sa 1 god garancije, a ako dolazi preflashed, onda nemam problem. :)
I ja sam mnogo vise za SAMOLED, jer kad vidim IPS, nije mi vise to to. LTE mi je manje bitan, evo na ovom mom i ne koristim LTE i sasvim sam zadovoljan.
 
To sam i ja mislio, i bilo je tako, ali sada kako je VIP prosirio 4G, a pogotovu MTS koliko je 4G gde god se krecem bolji od 3G (a rollover na 3G radi dobro, pa nemam propustenih poziva, kao neki na Tnoru), lakse je... stvarno lakse dise telefon, sve brze zavrsim, i baterija se manje trosi (ekran je krace ukljucen za Chrome, manje je upaljen link za sync/download, a i signal je stvarno dobar, pa i prosto standby je bolji)
 
Gledam note 3 duos u nasim prodavnicama sa 1 god garancije, a ako dolazi preflashed, onda nemam problem. :)
I ja sam mnogo vise za SAMOLED, jer kad vidim IPS, nije mi vise to to. LTE mi je manje bitan, evo na ovom mom i ne koristim LTE i sasvim sam zadovoljan.

Ja sam brže prodao Note 3 Duos, nego što sam ga kupio. Dosta stvari mi se nije dopalo. Jbš ti to kad treba 16 stvari da mu doteraš da bi radio pristojno; mislim na kinesku varijantu.. Your call..

Što je najgore, i sestru sam podgovorio da ga uzme, ni njoj se nije dopao i evo, i ona razmišlja da ga tapne..
 
Poslednja izmena:
16 stvari? Sad ga pretera. Out of the box dolazi kod nas sa Play Store-om, dalje od toga samo treba da ga personalizujes i radi sve.

Ko zna sta si ti uradio :) Ili pokusavas da mu oboris cenu da bi ga kupio sada ^^
 
^Hahahahaha :D Koji si car! Da obaram cenu auditorijumu od 14-toro ljudi? Nemoj, molim te. Pa telefon je poslednje što želim da me zeza u životu.

A sad da ne biram više jezik - SM-9002N je žešći dreš i ne treba ga kupovati! Moje iskustvo. Tvoje je drugačije i kao što sam i ja poslušao kolege na Bench-u tada kada sam ga uzeo, tako će i sada neko da bude motivisan tvojom pričom.. ili mojom..
 
^Hahahahaha :D Koji si car! Da obaram cenu auditorijumu od 14-toro ljudi? Nemoj, molim te. Pa telefon je poslednje što želim da me zeza u životu.

A sad da ne biram više jezik - SM-9002N je žešći dreš i ne treba ga kupovati! Moje iskustvo. Tvoje je drugačije i kao što sam i ja poslušao kolege na Bench-u tada kada sam ga uzeo, tako će i sada neko da bude motivisan tvojom pričom.. ili mojom..
Kao što si već naveo, iskustva sa N9002 su različita....

Ja ga koristim dan-danas na SVA V13 i nemam apsolutno nikakvih problema, telefon služi bez ikakvog štucanja ili nečeg sličnog....

Čak imam i wireless charging (doduše nije preterano brzo)..

I preporučujem ga svima kojima LTE još uvek ne igra neku ulogu, definitivno je best buy [emoji2]

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Pa sada je stvarno best buy posto je ispod 200e, ako se izuzme LTE podrska dakle.

Ti nisi naveo nista konkretno sta ti smeta, a kazes 16 stvari smeta na ROMu kineskom (a kineski ROM je zesce debloated stock od Note 3, odlican je, sem sto mora na njemu Play Store da se rucno ubaci). Kamera ti se ne svidja - identicna je kao na Note 3 obicnom.
Baterija - to je vec za ocekivati.

A sa druge strane Dual SIM mu je stvarno Full Active, i sada kada malo vise koristim opet S5 Duos vidim koliko je to velika stvar.

Nije ovo ko zna kakav telefon, ali navedi bolje sta ti se ne svidja konkretnije, pa da neko na osnovu toga stvarno proceni, mozda i njemu to isto smeta.
Ja sam cak i napravio klip koliko dobro radi multitasking na njemu.

Ono za cenu za sala :p
 
^Nov 200e? Come on.. Naveo sam jasno šta ne valja, ne biK da se ponavljam :) Kažeš full-active dual SIM? A šta ćemo sa SIM-om 2 i konstantnim "propadanjem" mreže i slabim dometom na istom. Isti problem i sa mobile data. Meni je SIM 2 podjednako važan kao SIM 1. Možda nekome nije.. Pa nije valjda toliko zbog odsustva 3G-a?!

Jednostavno, očekivao sam sređeniji uređaj, ali ipak, hebe ga godina proizvodnje + China, I guess..
 
Sim2 je odlican u n9002! Meni bolje rade sim2 kartice u njemu nego u 5 ostalih dual sim koje sam aktivno koristio.
 
Sim2 je odlican u n9002! Meni bolje rade sim2 kartice u njemu nego u 5 ostalih dual sim koje sam aktivno koristio.
Slažem se, apsolutno nikakvih problema nisam imao sa sim2 slotom u n9002, za razliku od nekih drugih Samsung Duos modela

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Da li je do lokacije, kartice ili primerka ne znam.
Ali do n9002 modela nije, primetno bolje radi sim2 u n9002 nego u:
Xperia C i z3 Duos
Lenovo p780
S3 Duos
S5 Duos
K920
 
Gde mogu u Beogradu da odnesem telefon da mi instaliraju sva rom, gapps i sve sto treba?
 
Samo SVA ROM ti treba, za Stock ROM treba Gapps da se dodatno instalira jednom (wipe ne brise Gapps)

Skines sa linkova iz ove teme, i flashujes sam, jeste mozda sat vremena ukupno treba (da se skine najduze i flash, tj. cekanje), ali ustedeces desetak eur.

Ako ne nadjes, javi se na PM.
 
Brate ja sam probao da flashujem gapps samo ali nece telefon da udje u recovery mode, a preko odina sam ubacio onaj twrp recovery i dzabe, nece. Trenutno u bg-u nemam neogranicen net tako da ne mogu da skidam.
 
Ljudi moze mala pomoc...ako bih hteo da odradim "downgrade" na 4.4.2 (trenutno sam na SVA 13) jer je dovoljno da preuzmem sa sa Samsungovog sajta firmware za nas model i flesnem ga preko Odina ili jos nesto pre toga trebam da uradim?
I kada se flesne taj 4.4.2 da li gubim trenutni custom recovery?...root znam da gubim i da treba da root odradim ponovo, mada mislim da se bese gubi i recovery, ispravite me ako gresim. Naravno preko custom recovery-ja ubacujem gapps zato je i potreban (e sada koji je najbolje da ubacim ako neko zna).
Poenta svega ovoga je baterija...nije losa ali ne znam kako ali u zadnje vreme sam primetio da mi Google Play Services, Viber i jos neke aplikacije imaju solidan battery drain ali SAMO dok sam na "data", dok na "wifi" radi sve perfektno. Naravno kada nije ukljucen net nema nikakvog drain-a, ali nije poenta da zato izbegavam net ;) Da li je jos neko to od vas primetio ili sam za sada samo kod mene? P.S. ovaj prelazak planiram da uradim samo iz tog razloga, pa ako ima neko nekog iskustva neka kaze... :)
 
Gubi se recovery flashom stock ROMova.

Ovaj drain mislim da ces i na 4.4.2 imati, kod mene ga je bilo na oba :( Nesto kao da je Google namerno zeznuo za neke telefone GPS i to ti je :(
S' tim da je kod mene obratno, na WiFi ima drain, na data je dobar.
 
Hmmm...sada si me naveo na razmisljanje. Onda mi samo pada na pamet da ne menjam nista, vec samo da odradim factory reset pa ako se popravi stanje extra, ako ne krastavac to je sto je :(
A to sto ti se desava ,samo, na WiFi (a meni ,samo, na Data) jer je konkretno za Google Services, Viber i ove ostale aplikacije koje su vezane za net ili je bar malo drugacije? Kod mene je u battery usage recimo skoro uvek:
1. Google Services 15%-25%
2. Cell standby 10%-12%
3. Viber 10%-12% i tek na 4.5.mestu Screen sa nekih 6%-10%
(U Google Services, Viber i ovim ostalima najvise ima "Total connection time")
 
Poslednja izmena:
Viber mi nikada nije preko 1-2%, tj. uvek dno.
Google Services ili Google Play Services (jedno od ova dva, uglavnom je GPS) je na vrhu, nekada ispod Screen, dakle drugi (posto sam koristio za klipove puno, screen je uvek bio visoko). Nisam primetio procente, ali bili su dvocifreni, i Stay awake je bio nekoliko sati.

Factory reset nije pomogao, jer se GPS sam update-uje, i onda gubis korist od reseta :(

Jedino da ne dodajes GApps na stock ROMu dok ne srede ovo.
 
Ma nema sanse da to srede za n9002, nego to je sto je...samo mi je dosta cudno sto to ranije nisam primecivao, kao da se od skora pojavilo. Hvala u svakom slucaju...pa ako napravim nesto zanimljivo javljam ;)
 
Jeste od "skora", nekoliko meseci. Pa kao da srede pa opet zeznu... ili se ne upgraduje svima u isto vreme, pa se zato ne primeti.

Ali def. je Google nesto zeznuo.
 
Daj poredjenje neko za ekran, posto ih imas oba sada!
Ja ih nikada nisam zajedno imao, N5 ekran mi se cini OK, N4 me je bas razocarao (previse mi je na iPhone IPS licio, meni su to blede boje)
 
Nazad
Vrh Dno