Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste opisano, imaš veoma detaljno šta koja opcija radi.

To što si postavio je opis svih funkcija telemetrije pod punom telemetrijom, rekao sam da nije opisano detaljno/jasno šta se radi posle gašenja, odnosno bazičnog levela telemetrije. Ovo je ono što MS kaže za bazični level, pa se ti snađi šta u stvari proverava, a ako lepo pogledaš (posle 2Km teksta) u zavijenom/zakomplikovanom formatu piše da opet može sve da gleda. Ono što sam mogu da vidim iz realnog rada je da se isti procesi i dalje pale i da isto procesorskog vremena i pisanja/čitanja sa diska zauzimaju, jedino da se nešto ređe pale.
 
pronašao sam ovo. javiću da li radi
---------------
In Cortana, type "Services.msc"
Look for the service "Windows update" and right click, select Properties
In the General tab choose the start up type as "Disabled". If the service is Started, stop and restart. Reboot the laptop. You will be notified of any updates and will be able to pick and choose what updates to install the system will not automatically install the updates. So long as you don't click on "Install" at the Windows 10 Creator notification screen, Windows 10 Creator will not be installed. You will still get notifications to upgrade, simply ignore them and eventually the notifications will stop.
 
Radi, ja udmah gasim update cim bilo gde instaliram OS
 
Google telemetrija radi deset puta bolje od ove Microsoftove. Takodje, oduvek je "deal" sa Googleom takav - "mi vama servis, vi nama informacije", ne moze covek da sa najvecim protivnikom takvog poslovanja do tada, Microsoftom, preko noci sklopi takav ugovor. Dosta ljudi me je pitalo upravo za, khm, razne ne bas legalne programe koje imaju na racunaru pa i za sam Windows - da li ce Microsoft sad da nam posalje policiju? Da li nas prate?

Prosto ljudi nemaju poverenja u velikog Serifa iz Notingema, dok skoro da mozes da kucu prepises na to da Google-u to ne bi ni palo na pamet, oni zive od statistike a Microsoft od prodaje, prosto i jasno. Ali to na stranu - kako da se covek ne iznervira kada ti neki glupi servis zakuca CPU ili HDD na 100% i tako po pet-deset minuta dok ne zavrsi? A onda pretrazis interneti i nema da fali - customer improvement experience service ili kako se to vec zove...
 
1. Instalaciju svih drajvera preko update-a možeš lagano da ugasiš.
2. Da li koristiš smartfone? Ako koristiš iOS ili Android sa google aplikacijama imaš daleko već stepen telemetrije nego što je to do sada ms postigao sa win10. Zanimljivo je da to nikome nije smetalo kad su Apple i Google progurali, ali je odjednom postalo problem kada se MS priključio kolu...

1. To što mogu da isključim update drajvera ne znači ama baš ništa. Isto kao da si mi rekao da je rešenje za neki kvar automobila korišćenje autobusa.

2. Nisam ljubitelj ni jedne telemetrije, međutim... Google telemetrija na mom Android telefonu se razlikuje po tome što mi Google svoje proizvode i servise nudi besplatno. Ne plaćam Android za svoj telefon, kao što plaćam Windows. Još jedna bitna stavka je da mi Google telemtrija ne potroši pola resursa uređaja dok radi. Slično važi i za Apple.
 
Ne razumem? Buniš se oko automatske instalacije drajvera kroz update, ali ne želiš da koristiš ugrađenu opciju za onemogućavanje instalacije drajvera kroz update? :d

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
I zašto mešate telemetriju za dijagnostiku sa reklamiranjem i prikupljanjem podataka o korisnicima šta rade?
Dve različite stvari, koje imaju tačke preseka. Za reklamiranje može da se ugasi, ne mora ni da se pali.
 
A zašto mešate telemetriju o sistemu sa ličnim podacima ?
 
Ne razumem? Buniš se oko automatske instalacije drajvera kroz update, ali ne želiš da koristiš ugrađenu opciju za onemogućavanje instalacije drajvera kroz update? :d

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Ne bunim se oko automatske instalacije i update-a drajvera, već na način na koji se to radi. Ne možeš da pokrećeš instalaciju drajvera, pogotovo uređaja poput procesora, čip seta i grafičke karte koji značajno utiču na stabilnost sistema, kad ti se ćefne, bez obzira što se u tom trenutku koriste. S druge strane, to je sasvim korisna opcija za gotovo svaki drugi uređaj. Ovo uopšte nije novina, to postoji od XP-a i nikada nije ovako retardirano radila. Između ostalog, kao i ceo update sistem.
 
Meni nije jasno kako ti se to dešava ako nisu generički drajveri od GPU. Jedino tada sam primetio da instalira bez obzira šta radiš.
 
Meni nije jasno kako ti se to dešava ako nisu generički drajveri od GPU. Jedino tada sam primetio da instalira bez obzira šta radiš.

Tad instalacija drajvera za grafičku ne ide uopšte preko Windows Update i jedini način da se ista spriječi jeste isključivanje sa mreže dok se ručno ne instalira željeni drajver, a onda samo ostaje da se riješi update istog kroz WU.
 
U praksi nisam video problem da instaliraš drajver nakon što automatski skine, niti sam video da mi je update dok igram skidao drajver (kao što navodi).
 
U praksi nisam video problem da instaliraš drajver nakon što automatski skine, niti sam video da mi je update dok igram skidao drajver (kao što navodi).

Ni meni nikada, ali popizde O bi kada bi mi se to desilo...
Sve se lako blokira, lepo me pita za svaki defender i security uzuriranja pre dl ;)

Sent from Mumia 950
 
U praksi nisam video problem da instaliraš drajver nakon što automatski skine, niti sam video da mi je update dok igram skidao drajver (kao što navodi).

To što nisi video ne znači i da se ne dešava. Do sada mi se već 3x desilo, 2x igra bila u fullscreen-u, jednom minimizovana (upaljen film u fullscreen-u). Svaki put je krešovao Windows. Već 2 puta sam brisao AMD uninstaller-om drajvere i instalirao najnovije sa sajta, i ranije nisam ostavljao generički drajver.

Što se tiče telemetrije samo za dijagnostiku, postavio sam ti gore šta sam MS kaže za bazični level telemetrije. U ostalom, ako se i dalje pale isti servisi koji podjednako koriste procesor i drljaju po disku moglo je umesto onih 2Km uvijenog teksta da piše bilo šta.
 
Kako vam uspeva to automatsko update drajvera, meni neće ni kada ja hoću ? Sve moram sam da uradim.
 
Pa zavisi, prvi put mi je samo poplavio ekran na sred igre kao da je crkla, isprepadalo me. Tek kad se restartovao sam video da je odradio update drajvera za grafu. Drugi put je uspeo da restartuje okruženje i izbaci BSoD, opet u istoriji update drajvera. Taman je prošla ponoć što me je ubedilo da su baš tad drajveri instalirani i da je zbog toga ovo. Poslednji put sam čak stigao do Update opcija i uspeo da vidim gde završava instalaciju i izbacuje da čeka restart pre nego što je sve osim miša otkazalo. Ima nekih poboljšanja, očigledno AMD pokušava da ovo ispravi. ( :

Jedno mesec dana nema problema, mada nisam proveravao, možda nije ni bilo novih drajvera. Poslednji put sam uključio/isključio auto update drajvera, obrisao drajvere skroz, pa instalirao nove, čak sam i u registriju ručno postavio da sam ne instalira ništa, našao tu preporuku na netu, dešavalo se još nekima.
 
Oh, boy. Just what we need. Another edition of Windows 10, WTFCUPFWP.

On the one hand, we have Microsoft telling us (or at least Terry Myerson telling Mary Jo Foley) that Windows 10 will be “One Windows” to rule them all — desktops, laptops, tablets, phones, nuclear launch codes.

On the other hand, we now have Windows 10 Home, Pro, Enterprise, Mobile, Mobile Enterprise, Education, Pro Education, IoT Core, the new Win10 S, and now Windows 10 Pro for Workstation PCs.

Then there are other editions that aren’t officially listed as such, but they’re certainly in the same genre: the two Long Term Servicing Channels, LTSC 2015 (formerly LTSB 1507/RTM) and LTSC 2016 (formerly LTSB 1607) and the long-term branch of 1607 that’s only offered to the 10 million customers with Clover Trail Atom processors (per Ed Bott at ZDNet). Not to mention “Microsoft 365,” which bundles Win10, Office, and Enterprise Mobility and Security, in both E3 and E5 flavors.

Did I miss any editions?

tenor.gif


"One Windows"
 
Poslednja izmena:
Opet vi gaće u čvorove zbog nečega što 99% ljudi ni videti neće.
 
Meni liči da samo traže izgovor da naprave LTSB Pro verziju koja neće biti Enterprise i biće legalno dostupna svima koji žele da je kupe. Ako ostane samo volume licence i za ovaj Pro WS, onda ne kapiram ni ja čemu celo zezanje.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Jesi li testirao taj novi File system (ReFS) sta za obicnog korisnika on menja na bolje pa i za zahtevnije ?!

NTFS je previše mator, novi fajl sistem je sasvim logičan, sve ovo je veoma korisno za sve korisnike

The key design advantages of ReFS include automatic integrity checking and data scrubbing, removal of the need for running chkdsk, protection against data degradation, built-in handling of hard disk drive failure and redundancy, integration of the RAID functionality, a switch to copy/allocate on write for data and metadata updates, handling of very long paths and filenames, and storage virtualization and pooling, including almost arbitrarily sized logical volumes (unrelated to the physical sizes of the used drives).

Apple je onako otišao niz vodu po mnogim stvarima, ali ljudi naprave novi fajl sistem, naprave tako da automatski konvertuje diskove tokom upgrade, bez gubljenja podataka i na OSX i na iOS.
Micorosoft, ne umemo da napravimo da bude butabilan godinama, dodamo u Martu kao opciju svima, izbacimo na jesen. Super potez, baš izaziva onaj retro Microsoft stav.
 
To što nudi refs uglavnom radi u kombinaciji sa storage spaces. Kod kuće siguran sam niko ne koristi a 80% ljudi ne zna ni šta je. Sve te pogodnosti što nudi uspori ceo sistem. Probali. Koristi se to ali u server okruženju. Nema kompresije (manje više), enkripcije, quotas a koliko se sećam nije ni bootabilan. Mozda ce za koju godinu biti nešto od njega za home sisteme ali za sad sta nudi još uvek je bolji ntfs

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Ma kakvi tweakovace NTFS i to je to :D Ne moze biti nista bolje posto vec nosi naziv od 90ih New Technology File System :d
 
Ne lozite se na REFS , nece sigurno lupam SSD biti brzi sa njim , ta nova verzija Windows 10 PRO for Workstation ce imati REFS , takve stvari za kucne korisnike nisu potrebne.
 
automatic integrity checking and data scrubbing, removal of the need for running chkdsk, protection against data degradation < bitno za sve korisnike
A ne znam kad Microsoft planira da ga dovrši jer je u nedovršenom stanju od 2012. i usvajanje novog fajl sistema će svakako podići time što 98% korisnika neće imati mogućnost.

Za to vreme Apple uradi ovo.
 
Poslednja izmena:
Da, ali to ne radi ako nemaš storage spaces setup. Refs nije zamena za ntfs, bar ne još. Njegova namena je file shares, hyper-v.... Dođe mu kao dodatak Mnogo aplikacija ni ne radi sa refs čak ni na serverima

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
oni WinFS (sad poznat kao ReFS) najavljuju još od viste.
tad je sve krenulo nizbrdo, a windows se kao fejsbuk preorijentisao na skupljanje podataka od korisnika i trgovanje istim.
 
Nisam pitao za Google nego za Win10 i Microsoft. Ako misliš da diskutujes o Google špijuniranju, izvoli otvori temu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Pre neki dan tako me win10 isqa*ro da sam poludeo, retko palim win 10 i poceo da me smara sa nekim privatnostima da ja to kao potvrdim. Ja ignorisem kazem kasnije, zadnji put dignem win 10 kad klinac iskoci prozor sa tim privatnostima ,ne mogu ni levo ni desno nego samo da aminujem sta trazi a trazi da me prati, da me locira, sve zivo u vezi privatnosti. I moras da mu dozvolis ako hoces da radis i najbezazleniju stvar. Pokusavam na win 10 da drzim programe koji su open source i dizem win 10 bas kad nesto nemam u linuxu. Eto to je win 10 koji te natera da se sa svim slozis jer ti drze "pistolj uperen u glavu". Citam ovu temu i ne mogu da poverujem koliko ljudi brani poteze M$, Googleta; cudim se koliko ljudi je svoj zivot stavilo na tacnu na izvolte na facebooku. Ne znam kuda sve to vodi, sve vise lici na SF filmove od pre 15 godina i na fazone iz Severne Koreje. Mozda je malo odstupanje od teme ali kad se pogledaju rijalitiji koji se kod nas emituju a narod gleda, nasilje, vulgarnosti, sve se zna o svakome, sve je to vidjeno u starim SF filmovi. Uzasavam se ljudi koji brane M$ bar da ga brane argumentima ali to sto pisu to je van pameti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno